Na motivy skutečných událostí, které se odehrály v Wlodowie. Thriller o zločinu, který otřásl polskými médii. V malé vesničce dochází ke krvavé vraždě šedesátiletého recidivisty, který již dlouhá léta terorizuje své sousedy. Pachatelem může být kdokoliv z místních obyvatel. Jsou zatčeni a obviněni tři bratři. Začíná vyšetřování, ve kterém vyplavou na povrch mnohá ukrytá tajemství obyvatel vesničky. (gudlak1)

Von Kempelen

Víc než cokoliv jinýho ukazuje tenhle drsnej snímek zoufalou nedokonalost (moderního) římskýho práva. Pokud s tím jde ruku v ruce z různých důvodů neschopná policie a "nestranná" justice, je pak jasný, že se vynořujou případy jako ten z Wlodowie. Polskou kinematografii běžně nesleduju, protože jsem jí měl za zhruba stejně "kvalitní" jako českou (slovenskou). Tenhle film mi ukázal, že nic nemohlo bejt vzdálenější pravdě. Pokud to ovšem nebyla jen jedna polská výjimka, jako tahle česká. Věřím, že ne a že takhle dobrejch polskejch filmů bude víc. ()

hujerita

No musím povedať že to bolo fakt dosť dobré. Nuda sa vôbec nekonala a malo to gule od začiatku až do konca. Neviem si predstaviť čo by robili viacerí z nás keby nás takto policajti a doktori ignorovali. Takýchto násilníkov, nepúšťať na slobodu vôbec, vymazať hlavu alebo vešať a hotovo. ()

patho666

Po technickej stránke niet čo vytknúť, tempo svižné, atmosféra dusná, napätie od začiatku do poslednej minúty. Otázky morálky, etiky, práva, povinnosti a hlavne spravodlivosti, ktorých po zhliadnutí filmu nie je málo si už musí každý prebrať v hlave sám. ()

vencap36

Tak na tohle jsem se podíval po přečtení komentáře zdejšího uživatele Enšpígla a nelitoval. Ten dědek byl odpornej jak sviňa. Poláci k nám vozí veškerý možný svinstvo od masa přes vejce až k všemožnýmu odpadu, ale tenhle film se opravdu povedl. Měl jsem to v hlavě dlouho, né vždy všechno dopadne jak si člověk přeje a tady se žádný Happy End nekoná. To je opravdový masakr. ()