Na motivy skutečných událostí, které se odehrály v Wlodowie. Thriller o zločinu, který otřásl polskými médii. V malé vesničce dochází ke krvavé vraždě šedesátiletého recidivisty, který již dlouhá léta terorizuje své sousedy. Pachatelem může být kdokoliv z místních obyvatel. Jsou zatčeni a obviněni tři bratři. Začíná vyšetřování, ve kterém vyplavou na povrch mnohá ukrytá tajemství obyvatel vesničky. (gudlak1)

Wancohoff

zas jeden z rozporuplnych filmou pretoze bolo to dobre natocene, ale take dementne chovanie postav sa da ospravedlnit len tym, ze to bolo doslova , do pismena a do sceny podla skutocnej udalosti.....aby si nevedeli dedinski chlapi dat radi z jednym starcom... PS: stary pan dostal malo priestoru..co je na skodu... ()

warrenur

Hodne drsny a pomerne autenticky zahrany kusok z polskeho vidieka, kde vdaka zlyhavaniu autorit zakona, terorizoval jeden stary zmrd jej obyvatelov, az kym tito nevzali spravodlivost do svojich ruk, aby si nasledne "uzili" vyklad "zakona". ()

Saur.us

Je třeba zabít Zaranka. Jednašedesátiletý invalidní důchodce terorizuje zapadlou vesničku, až jednou pohár trpělivost místních dřevorubců přeteče a kvůli neschopnosti místní policie si to s ním jdou vyřídit hezky hlava-násada-rýč. Silné téma dokázal K. Lukaszewicz uchopit dobrou kamerou a dokázal vzbudit v divákovi oprávněné znechucení a nenávist nad tyranem z Wlodowie a sympatie nad jeho vrahy. Ale také dokázal donutit diváka přemýšlet a uvědomit si, že ač byl jejich čin sebevíc nevyhnutelný a morálně obhajitelný, musí za něj pykat. Paragrafové přemýšlení promítnuté v osobě státního prokurátora to říká jasně. "Osvobodit tyto muže by znamenalo dovolit, aby soused zabíjel beztrestně souseda, nebo aby týraná žena na svého může zavolal bratry a ti ho beztrestně zabili." Bohužel ale snímek postrádá větší gradaci a skončí stejně rychle jako začal. Kdyby nebyl postaven na tak dobrém tématickém základu, ani bych nevěděl, že jsem něco viděl. Jedna otázka mě v hlavě zůstává stále. Když to bylo takové peklo, proč se chlapi nesebrali už dřív? ()

danek22

Polská kinematografie je na převeliké úrovni a ve vysoké formě, což dokazuje i tento film. Vizuální hody, ale občas mě nechutnal příběh, zvlášť policejní, vyšetřovací část je tam zbytečná. ()

Rockerman

Spravedlnost je slepá! Když liknavá a nekompetentní policie nezakročí proti chlapovi, který terorizuje lidi ( hlavně ženy) v malé vesnici a okolí, berou její obyvatelé spravedlnost do vlastních rukou. Teprve pak je najednou policie akční a zatýká " zločince" během chvilky. výborný film, ve kterém je jasně vidět slabiny demokratické justice. Prokuratura se musí striktně držet zákona, který vlastně chrání násilníka. Policie nepůsobí preventivně proti jasnému zlu, konaném na lidech jedním gaunerem, ale rychle zasahuje až když si lidé udělají pořádek sami. Jako demokrat samozřejmě nesouhlasím s jednáním bratrů Gradových, ale měli snad na výběr? ()

siloalampa

Jasnejšie, stručnejšie, náučnejšie, morálnejšie a pútavejšie ako pár posledných filmov rovnomenného amerického režiséra. A ani sa nikto z toho nejde posrať. Škoda. ()

Franc1s

I když jsou poláci tramtáristi, tak tenhle film se jim povedl, natočen podle skutečných událostí. Kde kdesi v prdelovicích je recidivista(ten herec, sakra dobrá volba), co nedá nikomu spát, všichni mají strach, chtějí pomoci od zákonu, ale bez šance... Pak přijde na řadu krásný systém, kde jste si všichni rovni, ale bohužel ty pujdeš a zub za zub - ty do basy... Tíživá atmosféra a zážitek, na který nezapomenu. I hodina a 10minut stačí k výbornému filmu a kdyby byl více rozebrán ten soudní proces, tak plná palba. 8,5/10 Vřele doporučuji ()

Homerking

Za mě asi nejlepší Polský film, ten starej slizkej parchant se mi dostal pěkně pod kůži, každopádně parádní vesnická atmosféra, bezmocí a strachem nadupaný drámo, velice důvěryhodně natočené a navíc true story . ()

LeChouan

Mám v oblibě Polsko. Včetně polské kinematografii; na jejich filmy je obvykle spolehnutí … a tahle specifická „kriminálka“ není výjimkou. Dosti surově poukáže na skutečnost, že spravedlnost je možná slepá, ale občas i hluchá nebo hluchotu alespoň předstírá. Co dělat, když čelíte narušenému jedinci, tyranizujícímu své okolí, a především, jak je typické pro takovéto ve své podstatě zbabělé exempláře, především slabší, bezbranné lidi. Co dělat, když vám institucionalizovaná spravedlnost nepomůže. Bránit se. A kam až vaše obrana může zajít. Co když překročí hranici stanovenou platnými právními normami ... . ()

pafka

Fajn, evropsky film, ktery je proste maly i svoji stopazi i naplnenim deje. Trosku me prijemne prekvapila dejova dvojlinka, urcita syrovost kamery a prostredi. Ovsem napadeni a zpusob, jakym hlavni zaporak ublizuje svym obetem je ne vzdy dobre natocen a zataha to za oko. Za cely film se nedozvite, proc k nasili dochazi, vztahy mezi postavami a nasilnikem - coz trosku kyve poharem uveritelnosti. Pri filmu jsem se nekolikrat pristihl, ze se docela nudim. Popravde receno, klidne bych se bez tohodle filmu obesel. ()

mondavi

Mrazivý thriller z Polska, jehož atmosféru podtrhuje i skutečnost, že je na motivy skutečné události. To ztělesněné zlo, kdybych potkal, tak bych ho okamžitě mázl po hlavě čímkoliv, co by bylo po ruce (ideálně ozubená baseballová pálka) a věřím tomu, že bych z toho měl velmi dobrý pocit. Zkur...yn jeden !! ()

Rodriguess

Neviem pochopit ako nasi susedia v polsku vedia natocit takyto zaujimavy a tak dramaticky film a na Slovensku sa roky toci JANOSIK a nic z toho. Velke uznanie tomuto filmu. Cely cas som bol v maximalnom napatí a niekedy mi prislo az zle ako moze byt realita kruta. ()

aannemer

Marně hledám, co bych tomuto snímku vytknul, ale také nemohu přijít na to, proč bych mu měl dát 5 bodů. Už po prvních deseti minutách mi bylo jasné, že tohle nneí pro slabé povahy a přestože americké filmy jsou většinou daleko krvavější, tak atmosférou tento předčí většinu z nich. Film je o beznaději, o bezmoci obyvatel malé zapomenuté vísky, kterou terorizuje vysloužilý mukl. Jejich zoufalství není vyslyšeno ani na oficiálních místech a cynický doktor svými rádoby vtipnými průpovídkami je jen střípek z lhostejnosti, s jakou se k této hrůze staví vnější pozorovatelé. Film se mi bude do myšlenek vracet ještě hodně dlouho, ale podruhé ho už opravdu vidět nechci. Mimoděk jsem si u jeho sledování vzpomněl na jiný částečně podobný film Tyranosaurus http://www.csfd.cz/film/289152-tyranosaurus/. ()

Nick321

Výborný a hlavně realistický film. Senior recidivista brutálně terorizuje celou dědinu, jeho útoky se stále stupňují, od mordu z jeho rukou chybělo opravdu málo, vyhrožuje že pobije i ženu a děti a všechno zapálí, otec rodiny jde zkrvavený vše nahlásit na policii a ti mu řeknou, že je to nezajímá. "To si s dědkem nedokážete poradit sami?". Občané tedy vezmou právo do svých rukou a hle- policie zatkne právě tyto mstitele-obránce. Jak typické. ()

MarxIsmus

K tomu to snad není ani co dodat. Vzhledem k tomu, že to natočili naši sousedé tak je to jako vystřižené z našich končin. Každopádně to není pro slabší povahy a rozhodně nepotěší, že se jedná o film podle skutečné události. Takže jen rada na závěr ... pokud se někdy rozhodnete někoho zabít tak to udělejte tak, aby se jeho tělo nikdy nenašlo jinak na tom budete podobně jak "hrdinové" z tohoto příběhu. ()

1normalny

Verny obraz sudnej (ne)spravodlivosti a (ne)vykonnych zloziek velmi lahko aplikovatelny aj nasu spolocnost. Presvedcive herecke vykony - na zaciatku si hovorim, ze celkom sympaticky starsi pan :) ()