Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Pes

Úžasný film o skvelom hudobníkovi, ktorý zišiel z cesty aby ju opäť našiel. Klišé, ale Queen je hudobný masterpiece. Film pri ktorom moja tupá tvár vyronila slzičku. A ten úžasný záver... Nemám slov, takto si predstavujem tvorbu o známych osobnostiach. ()

Dusty56

Tak to bylo něco. Začátek byl zajímavý, střední pasáž o životě Freddieho slabá a závěrečný vystoupení to ale napravilo. Koncerty mě bavily, objevilo se tam nespočet jejich hitů (až jsem se divil, co všechno je od nich). Zákulisí kapely bylo také pěkně pojaté. Naopak mi vadil Paul a vše kolem něho, chápu, že byl ta hlavní překážka v příběhu, ale přece jen dávat takový prostor nesympatický postavě je na pováženou. Co se týká hereckých výkonů, tak se mi líbily hlavně ty vedlejší od Freddiho přítelkyně a zbytku jeho kapely (hlavně ty pohledy na něho, když zpíval). Naopak Rami Malek v hlavní roli mi moc nesedl. Ve výsledku je to lehký nadprůměr. ()

Zaza_3121

Uf...to byla ale nablýskaná a barevná lobotomie. Hudba je dobrá, nemusíte mít rádi Queen, abyste nemohli respektovat jejich místo v rockové historii. Tím ale končíme. Tahle z větší části vymyšlená pohádka je takový mekáčik pro plebejce. Nejotravnějším faktorem celého filmu byl střih, nacpanej do každých dvou sekund, co kdyby se náhodou někdo nudil. ()

MartinNewman

Bylo jen otázkou času, kdy někoho napadne natočit dílo o rockové veličině jakou se skupina Queen stala, v čele s frontmanem který se po několikaletém pobytu v Deutschlandu a nesčetných návštěv Mnichovských gay klubů rozhodl nechat si narůst východoněmecký pornoknírek, jenž mu udělal dokonalou image. Natočení bylo svěřeno do nejlepších rukou a délo se podařilo. Podařilo se nadmíru dobře. Bohemian Rhapsody je film, který asi nemohl být lépe udělán. Všechno je na svém místě, člověk dostává skvěle odsýpající příběh čtyř lidí kteří pomalu začnou tvořit skupinu, jejíž hity nás doprovází už několik desítek let. Jsou zde zachyceny všechny důležité životní momenty všech zúčastněných až do slavného koncertu Live Aid v Londýně. Obtížný casting se povedl dokonale až pro mě nestravitelného představitele Freddieho, Rami Malek. Aby nedošlo k omylu, Rami Malek zahrál Freddieho parádně a Oscar je zasloužený, ale nikdo mě nepřesvědčí, že Sacha Baron Cohen by nebyl vhodnější adept a ani by nemusel strávit tolik času v maskérně. Podobou, figurou i mimikou by měl daleko blíže k Freddiemu, než malí borec s předkusem a odporně vyvalenými bulvami který prostě vypadá jako chcípák. Přestože Malek zahrál svůj part perfektně, je to právě jeho face, kvůli kterému nedám tomuto skvěle vyprávěnému dílu 5 hvězd, ale pouze za 4. ()

Thalin

Kdo by tuhle kapelu neznal? Ať už se narodil před dvaceti nebo padesáti lety a poslouchá metal nebo pop. Ty písně jsou prostě nesmazatelně ikonické, stejně jako byl Freddy. Jak přesně to vystihuje jeho povahu nebo eskapády během života posoudit moc nemůžu. Něco málo jsem četla, ale do hloubky jsem to nezkoumala, takže jsem hleděla jen na zpracování. A to se mi dost zamlouvalo. I přes délku filmu jsem se nenudila, nevnímala jsem žádná hluchá místa. Zkrátka dobře zpracovaný životopisný film. ()

Rebel24

Hudba tvorí viac percent z finálneho dojmu filmu, nez si väčšina ludi myslí. Preto soundtrack zložený z najlepších hitov minulého storočia od speváka, ktory je považovaný za najlepšieho aky kedy vystupoval vobec na stagoch, vytvoril tak silnú kompozíciu, az mal divák pocit ze sa nachádza na koncerte skupiny Queen, pričom počas prestávok medzi skladbami sa vytvoril jednoduchý ale presný dejovy oblúk okolo Fredieho Mercuryho - súlad hudobnej i dejovej krásy. Jedine výrazne negatívum vnímam v tom, ze Bryan Singer - talentovaný a zručný režisér - natočil v Hollywoode pravdepodobne svoju labutiu pieseň. Ale nádhernú. 97% ()

Miroslav.Zac

Queen poslouchám odmalička dodnes a nejen ze sentimentality nemůžu dát míň, než plný počet. Ten film je skvost, který budou dávat za příklad i za desítky let. ()

Filooos

Úžasná předpremiéra s členy Queen fanklubu a osobnim tajemníkem Freddie Mercuryho v Lucerně. Neskutečný filmový i osobní zážitek. ()

destiny.plit

Čím začít. Už od prvního momentu jsem měla husí kůži. Při každém songu se tyto pocity jen znásobily. Bryan Singer natočil, za mě, rozhodně oscarový snímek a každý, i kdyby ne velký fanoušek, by tento film měl vidět. Rami Malek byl skvělá volba, jeho herecký výkon, mimochodem taky oscarový, byl TAK moc uvěřitelný. Vlastně veškerý casting byl bravurní, k tomu vskutku není co dodat. Momenty, u kterých se zasmějete, pocítíte nostalgii a občas ucítíte i slzy v očích, tento film nabízí všechno. V životě jsem neslyšela celé kino zatajit dech či se potichu svým zpěvem přidat k Bohemian Rhapsody. S hudbou Queen jsem vyrůstala, koncert Live Aid jsem ovšem viděla "naživo" poprvé, jelikož jsem se jednoduše narodila později. A stálo to za to. Doporučuji všem, ať už chcete vidět perfektně zpracovaný životní příběh Freddieho Mercuryho a skupiny Queen, nebo si jen tak poslechnout hudbu a připomenout ve své době největší koncert na světě. Opravdu se nedokáži ubránit optimistickému pocitu, že právě Bohemian Rhapsody bude snímek roku. Nevím, co bych ještě dodala, snad jen to, že po skončení filmu jsem jej chtěla vidět ihned ještě jednou. ()

poorek21

I slza ukápla. Jako velkej fanda Queen jsem si to vychutnal. Nejvíc mě bavil Roger Taylor. Doporučuju...dvě hodiny utekly hrozně rychle. ()

Deivy

We are the champions. 100% Edit: Bol som včera druhý krát a bol to ešte silnejší zážitok ako prvý krát lebo prvý krát to bola taká silná emócia, včera som už sledoval pozornejšie určité veci a naozaj som si to parádne užil, milujem tú pasáž u Myersa, tam som sa úprimne zasmial ako už dlho nie. Nebudem tu teraz rozoberať film, myslím si, že všetko podstatné tu bolo povedané. Chcel by som k niečomu inému. Veľmi ma mrzí ako umelo chcú určití ľudia znížiť hodnotu tohto filmu iba preto, že má zrazu 94%. Áno má a prečo? Lebo sa to ku*va ľudom páči, užívajú si to, prídu domov nadšení a dajú proste 5*. Veď tieto čísla sem dal aj POMO či KevSap, ktorých si veľmi vážim a nedávajú hodnotenia len tak hala-bala. Pritom sa tu určité individuá snažia práve naopak tvrdiť, že POMO nasilu dvíha hodnotenie kvôli návšteve kín. To je pekná sra*ka. Načo by to robil? A prečo by to nerobil aj pri iných filmoch? Nepochybne percentá trošku klesnú časom, tipujem tak 88-89% čo bude asi aj zaslúžené. Ďalšia vec, prestante už vyťahovať toho úbohého Cohena. Naozaj nechápem načo je to dobré. Argumenty: Freddie robil to a to a nie je to vo filme a malo by byť sú trápne. Viete prečo? Všetci sme len ludia a všetci máme svoje zlé stránky, svoje zlé skutky, svoje zlé obdobia, ale zároveň môžeme byť dobrými ľudmi, ktorí veľa v živote dokázali a podľa čoho by sme mali byť potom súdení? Potrebujeme aby teraz nejaký Cohen natáčal tvrdý gay sex a neustále šnupanenie kokaínu? Aby ľudia videli to horšie čo Freddie zažil? Zaslúžil by si to? Včera som čítal článok kde sa sťažovali, že vo filme dosť zhodili Prentera a pritom bol roky Freddieho zamestnanec aj milenec, že nemohol byť až taký zlý. Patrilo by toto aj Freddiemu? Nemyslím si. Problém je, že o tých všetkých jeho neduhoch vieme lebo bol veľmi známy. Napr. keď nejaký vedec dostane Nobelovku alebo iné ocenenie, všetci ho len ospevujú aký je úžasný, ale čo keď doma šuká psa a oblieka sa do ženských šiat? To už nikto nevie, je to síce zlé, ale verejnosť ho hodnotí za to dobro čo dokázal. Týmto nechcem tieto veci obhajovať, šukať psa sa nemôže, ani drogovať nie, ale nemyslím si, že si Freddie zaslúžil aby film o ňom mohli vidieť iba dospelí, nemyslím si, že by sme ho mali vidieť na dne, naopak si myslím, že film natočili veľmi jemne a správne. Ukázali aj tú jeho horšiu stránku, akým bol v určitých časoch (Mníchov - tam imho drogovali snáď všetci), ukázali aj jeho orientáciu hoci bolo avizované, že sa to moc riešiť nebude, naopak sa to riešilo celkom dosť. Zároveň to zostalo v určitej norme a tvorcovia sa venovali skôr jeho/ich úspechom a ceste za týmto úspechom. Ja som veľmi rád, že ho hral Rami, ktorý to zvládol perfektne a nie Cohen, ktorý má zrejme Queen u prdele a chcel si natočiť len ďalšiu z jeho sračiek. BR je film pre všetkých, je to film, ktorý oslavuje hudbu a umenie ako také, je to film, ktorý oslavuje Freddieho a jeho blízkych, je to film, ktorý oslavuje QUEEN. Keď sa zamyslím vidím Freddieho ako sedí niekde v domčeku na pláži, starého vo farebnom pyžame s 10 mačkami a len sa šibalsky smeje nad všetkými týmito úbohými hejtami čo vyliezajú po internete. We will rock you! 120% () (méně) (více)

unreal

Sila toho filmu bola výnimočná. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by po skončení filmu celá sála zostala sedieť jak prikovaná až do konca titulkov - a to bola cca 2/3 plná IMAX sála. A posledná 1/2 hodina - toto bola čistá extáza. ()

Humanusdratus

Film je skvělý, pokud ne dokonalý, jen tak pro info všem zdejším věhlasným kritikům. Zvlášť v genderisticko-rasisticky korektní době jsem se obával externích zásahů do scénáře či obsazení a ke chvále producentů zbytečně. Podoba Johna a Briana s originály naprosto šílená, Freddieho zuby brutální. Film je vzpomínkou na neopakovatelnou osobnost, ne nejoriginálnější zápletkou v dějinách. Všem fanouškům klasického rocku lze jedině doporučit návštěvu kina. Přeji filmu zasloužené místo v TOP 50. ()

cica

Súhlasím - je to oslava človeka, ktorý žil život tak, ako chcel on, robil dobré aj zlé rozhodnutia a stal sa legendou. Strhujúci príbeh, výborné herecké výkony a o hudbe sa hádam netreba vyjadrovať... ()

Redyx1

Ty kráávo tak jsem si v kině malém cvrnknul do textilu.To byl totální nářez jak to je natočeno.Super scénář který se pečlivě držel všech možných střípků z úplného záčátku kapely až po smutný konec.Hlavní postava vybraná perfektně a úplně jsem koukal na podobu herce který ztvárnil Briana Maye.Za mě letos nejlepší film. ()

hawkey_CZE

Dech beroucí film se strhující rekonstrukcí vystoupení rockové skupiny Queen na koncertu Live Aid 1985. Pro fanoušky Freddie Mercuryho povinnost. Pro mě osobně nejlepší filmový/hudební zážitek roku 2018. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě