• Radko

K 32 dielu: Na fotkách z posledného obdobia mám v rohu takú čiernu bodku. Doteraz som si myslel, že je to vada optiky alebo nejaký škrabanec, až diel s názvom "Setkání s UFO" ma ukľudnil. Jednoducho patrím k tým šťastlivcom, ktorým sa neustále darí zdokumentovávať prítomnosť mimozemských civilizácií.(7.11.2012)

Dokumentární cyklus České Televize s kratší stopáží věnující se tématům od okrajových sociálních či zájmových skupin přes publicistiku až po psychotroniku. Proměnlivost kvality jednotlivých dílů je dána nejen tématem, ale i aktéry vyspupujícími. Díly věnující se subkulturám a publicistickým námětům jsou obecně lepší, u takových léčitelů na dálku nebo terapie léčivou tmou byla dle mého dobře vidět autosugesce aktérů, kteří (minimálně do jisté míry) vysvětlují různé na sobě (subjektivně) pozorované změny působením neprokázaných sil, vše snad pramenící z problémů vyrovnání se s vlastním nitrem a světem kolem. Samozřejme nelze taková témata ignorovat a ani nepopírám existenci osob citlivých na různé věci, ale na šarlatánské praktiky nevěřím, i pro ty exoty, kteří je hájí a zastávají. Emocionální mapa předmětů? Nárůst svalů ve tmě? Ale no tak... Výtky mám také ke vkrádajícím se kecům, kdy nám moderátorka formou na hranici bulváru řekne na začátku, co máme v tomhle díle vidět a na konci, co jsme v dílu viděli. To je trochu zbytečné, pokud je divák schopen udržet 20 minut pozornost, tak si přijaté informace snad zanalyzuje sám, ne? Nicméně formu se obvykle podařilo ukočírovat v rozumných mezích a jistě lze v cyklu najít přínosné informace, predevším v názorech zainteresovaných.(12.11.2013)

Krátkometrážní dokumenty České televize ukazují život jaký je, bez příkras a uhýbání kamery. Naposledy jsem viděl Jizvy na duši, které šokovaly neuvěřitelným číslem čtyřiceti tisíc týraných dětí v současnosti u nás.. Navíc na následky týrání v České republice prý v průměru zemře jedno dítě týdně. Díl ukazuje osudy těch, kteří týrání přežili.. ale i tak se ho už nikdy nezbaví..(19.10.2011)

• ilemas

UFO. Viděl jsem jen tento díl-setkání s UFO. Ačkoliv sám jsem něco viděl jasně a zřetelně (něco vzlétlo v Brně u Kampusu, stejné jako zde: http://www.stream.cz/uservideo/338305-ufo-zachyceno-pri-rannim-vysilani-bbc ), netvrdím ovšem, že mimozemšťany, tak se o tuto tématiku velice zajímám. S vírou v UFO jsem tak 10% ano a 90% ne. Ovšem při sledování tohoto pořadu jsem měl opravdu dojem, jakobych se díval na spoustu bláznů, kteří si vymýšlí, aby byli v tv. Velmi nevěrohodně zpracováno.(23.2.2013)

Nu, rád bych okomentoval, ale neudělám to tak, jak by se slušelo, neboť jednotlivé části by si zde zcela jistě zasloužili vlastní profil. Takto jen řeknu, že ač se od sebe jednotlivé části svou kvalitou značně liší, zaslouží si v mých očích tenhle projekt nadprůměrné hodnocení. Vynechat dobré díly kvůli těm horším by totiž byla věčná škoda(31.3.2013)