Kuře na švestkách

• Francie Poulet aux prunes (více)

Hlavním hrdinou romantického příběhu o osudové lásce je Nasser Ali Khan (Mathieu Amalric), nejslavnější houslový virtuóz své doby. Ten si jednoho dne zničí své skvělé housle, a protože žádné další, se kterými by byl skutečně spokojený, nemůže najít, rozhodne se, že se odevzdá smrti. Ulehá do postele a vzpomíná na svůj mnohdy legrační osud a vztahy a sní a představuje si budoucnost. (oficiální text distributora)

Mrs.Bailey

Možná trochu přeslazené, ale to je tak jediná věc, kterou bych filmu vytkla. Jinak je to krásný příběh, odehrávající se v poutavém prostředí. Typický francouzský styl, tak, jak to mám ráda. Je smutné, že v životě to takhle občas chodívá. ()

Toclawer

Pěkně zpracovaný film, který ovšem prostě nějak nefunguje... což je v tomto případě dost škoda. (pozn. pod čarou: Jen jsem civěl, jestli takto opravdu kdysi vypadal život v dnešním Íránu) ()

TomasKotlant

Neotřelé, ale celý koncept působí poněkud nedotaženě, i když obsahuje spoustu krásných myšlenek a záběrů. *** Ve zkratce: Kuře trochu jinak. ()

Wewerush

Film mě úplně dostal! Francouzská poetika je mi hodně blízká a vtipně podané příběhy také. Vizuálně velice příjemně ztárnění film o lásce, kterého od kýče dělí jen velice tenká linka - a přesně pohybováním se na této linii si mě tento film dokázal získat! Mix žánrů, který se střídá stejně lehce, jako houslové tóny, černý humor, který je kousavý i melancholický a postupné noření se do zákrutů příběhu, který není tak jednoduchý, jak se na počátku zdá-toto je jen zlomek toho, čím mě film tak uchvátil.. ()

rekkky

Poutavý příběh o životě jednoho houslisty světových kvalit. Ten se rozhodne zemřít a při mrákotách na smrtelné posteli rekapitualizuje svůj život. Dostává se k podstatným okamžikům, které měly rozhodující vliv na průběh jeho dní a dochází k závěru, že jeho láska z mládí vtiskla jeho hře ten magický zvuk a život s ní by byl mnohem procítěnější. Pomocí grafické podoby filmu jsem se jako divák velmi bavil a jediné co bych vytkl je tempo vyprávění. Jednotlivé nitky vyprávění se v závěru hezky spojí do zábavné retrospektivy s mnoha skvělými aspekty. ()

Person

Film zaujme zpracováním na pomezí pohádky a dramatu. Jinak ale místy i nudí a působí trochu monotónně. Co mě ale moc potěšilo, byl herecký výkon Mathieu Amalrica. ()

brumbrum

No fiha, prekvapenie :-)! Zacina to skor ako popletena komedia, potom je z toho melodrama, hodne zamotana, az to ma clovek chut vypnut; potom to preslo do frasky, chcel som odist od platna, ale nakoniec som vydrzal - a posledna polhodinka, koxo, sa to uzavrelo vsetko! Tak parada, treba vydrzat :o). 4* napokon, davalo to cele zmysel, aj ked to tak nevypadalo! ()

BOURQUE

Príbeh Nasser Ali Khan v podaní skvelého M. Amalric na galský spôsob. Občas zbytočne povrchný, ale je tam vidieť ten Francúzky (čierny) humor. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

IXOXI

Celý film bych rozdělil do dvou částí. První část je prvních cca. 70 minut, které jsou čisté utrpení plné naprosto trapného humoru, který je tak trapný, že je smutné trávit čas jeho sledováním. Zbylých asi 20 minut naprosto změní celé vyznění filmu. Tato část je naštěstí výrazně kvalitnější, jedná se o čisté drama a pokud by se jednalo jen o krátkometrážní film, určitě bych jej hodnotil lépe. ()

Dr.Cilka

Film, ktory ma krasny vizual a je popretkavany fantasy prvkami, a pritom nic originalne neponuka. Priemerny pribeh nenaplnenej lasky huslistu verzus jeho tragikomicke samovrazedne vsuvky. K tomu par usmevnych momentov a francuzska lovestory z Iranu je hotova. Skoda, ze som videl pred filmom trailer, ten nasadil ocakavania zbytocne vysoko.. ()

bubblebobble

Úprimne ma to dojalo až som sa rozplakal. Bol to pre mňa šok keďže celý film sa niesol v takom skôr melancholicko-úsmevnom duchu. Záver ma úplne odrovnal. Jednoduchý ale krásny. ()

chrispe

Ve chvíli kdy jsem zahlédla kombinaci Satrapi/Amalric, tak jsem věděla, že ten film chci vidět. A nejlépe teď hned okamžitě. No a jak už to v životě bývá, tak se mi na něj podařilo podívat až po několika měsících. K mému rozčarování mě k němu napadá jen - pěkné. Přemýšlela jsem, že přihodím jednu hvězdičku navíc za nádhernou Golshifteh Farahani... ale neudělám to. Pokud se k tomu snímku ještě někdy dostanu, tak se uvidí. Je to taková hořko-sladká pohádka o nenaplněné lásce.... a takových už bylo. ()

hyena1

Kuře na švestkách je tolik sladké, že by snad diabetikovi selhaly všechny orgány. I přes svou přeslazenost, rozhodně stojí za zhlédnutí. Filmu nechybí humor a naprosto mě dostal, minimálně svým koncem. ()

neo93

Parádní francouzský kousek. Znovu se ukázalo, že i třeba takový to nenápadný a ne tolik propagovaný snímek, může přinést unikátní a nevšední filmový zážitek. A přitom ze začátku se tak vůbec nejeví. Již úvodní titulková část vypadá spíše na nějaký artovější typ filmu, než na normální snímek pro běžné publikum. Postupně se ale film svoji neobyčejnou narativní strukturou mění a my začínáme sledovat skvěle vystavěný snímek. Tolik flashbacků a flashforwardů a v takovém provedení a pořadí, aby dávali smysl, se ne vždy vidí. A zároveň Kuře na švestkách (již to docela zvláštní a vtipný název) dokáže výborně bavit svým humorem či naopak dramatickou linkou, zejména v druhé polovině filmu. Na to, že jsem vůbec netušil, o jaký film se jedná, tak jsem se bavil neskutečně (až tedy na mírný nesoulad ve čtení titulků) a nejen to. Dostal jsem mnohem více, než jsem očekával, a proto jsem si mohl vychutnat tento výtečný film o životě, smrti, přátelství, životním zklamání či velké lásce k hudbě. ()

For Fun

Tentokrát melodramatická zápletka. Hřejivý humor a krásná hudba. Revoltu a politické poselství jako u Persepolis už nečekejte. Ale i tak má Marjane Satrapi mnoho co nabídnout. Íránské ulice, hokynářství a vůbec prostředí blízkého východu je nasnímáno značně nekonvenčně a dlouho jsem se nemohl zbavit dojmu, že jsem vtažen do Chicaga roku 1938. ()

Murdock

Vizuálně se mi to líbilo fakt hodně. Plno skvělejch nápadů, který ten poměrně obyčejnej příběh dělaj zábavnej a nuda se tak naštěstí nedostavuje. Problém jsem měl ale s příběhem samotnym... Nějak mě to vůbec nechytlo za srdce a ta velká láska mě úplně minula. Dílem to bylo celkem nepříjemnou zkratkovitostí (vzhledem k tomu jak důležitá pro celej film byla) a dílem taky pro mě nepříjemnym Amalricem, kterej mě nadchnul ve Skafandru, ale tady byl prostě mimo mísu. Vykulenej nepříjemnej jouda, do kterýho by se nemohl nikdy nikdo zamilovat. Naopak skvělá byla jeho žena, u který bych ocenil i víc prostoru na úkor hlavního hrdiny.... Jinak úplně mimo mísu pro mě byly scény s Debbouzem, který měly skončit na podlaze střižny... ()

MaxForValue

Film s jednou s najúžasnejších posledných polhodín, aké som za dlhú dobu videl. Kiež by celý film bol taký. Takto je to "len" netradične spracovaný príbeh o osudovej láske. 4*- ()