Vinnetou

Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02)

(epizoda)
  • Německo Winnetou - Das Geheimnis vom Silbersee (více)

Old Shatterhand již nějaký čas pobývá u Apačů a i když jej nejen Vinnetou a Nšo-či, ale i ostatní členové kmene přijali mezi sebe, cítí v sobě rozkol. Život v divočině mu sice učaroval, ale současně ho to táhne zpátky do bující civilizace. Utřídit si myšlenky a uvědomit si, kde leží jeho srdce, mu pomůže nové dobrodružství, které ho s jeho rudým bratrem čeká. Mexický bandita El Mas Loco se od podivínského profesora etnografie Spenglera, jenž mu dluží peníze, dozví legendu o zlatém pokladu Apačů. Se svou skupinou rabiátů zaútočí na Vinnetouův kmen a zajme Nšo-či. Ta coby šamanka má být s legendou seznámená a za pomoci spojení se silami přírody dokáže najít bájné Stříbrné jezero, kde se má poklad nacházet. V patách nevyzpytatelných a nelítostných banditů se vydávají Vinnetou, Old Shatterhand a Sam Hawkens. (Česká televize)

w.w. odpad!

Po prvej ako tak solídnej časti nastala zmena k horšiemu - napr. hlavný záporak sa mi v 1. časti nepáčil, ale tento poloblázon bol vážne otrasný. Nejdem tu veľa písať, ale čo ma zaujalo je to, že Old Shatterhand si svoju slávnu pušku Henryovku proste ukradol a kým v starom spracovaní v Zlatom jazere ukázal jej skutočnú silu napr. v osade Utahov strašil Veľkého vlka 13 presnými výstrelmi na jedno miesto. A chcete vedieť koľkokrát z tejto kúzelnej pušky vystrelil Old Shatterhand v tomto spracovaní pokladu? Ani raz ()

Nataniel73

Tak ako ma prvý diel Winnetoua v novej verzii príjemne prekvapil, tak ma Poklad na striebornom jazere mierne sklamal. Pozitíva vidím predovšetkým vo vysokej technickej úrovni snímku, remeselnej zručnosti režiséra aj scenáristu a v neposlednom rade v krásnych exteriéroch americkej divočiny. Tá autentickosť filmu je aj v druhom pokračovaní vyššia ako u pôvodných filmov zo šesťdesiatych rokov. Atmosféra stále celkom slušná, ale horšie je to s dejom. Je až príliš zdĺhavý a nudný (nekonečné potápanie sa v jazere, zbytočne dlhé rozhovory a scény medzi vodcom banditov a Nšo-či). Taktiež tomu veľmi chýba napätie a moment prekvapenia. Za najvydarenejšiu scénku považujem odbachnutie profesora po tom, čo mu vodca banditov povie, že mu odpúšťa dlh. Ale aj táto scéna je predvídateľná. Stále je to vcelku pozerateľná záležitosť, ale na pôvodný snímok nemá. Ten sa dá totiž bez väčších problémov pozerať opakovane. U Tajomstva strieborného jazera mám pocit, že vo mne nezanechal hlbšiu stopu, čo je celkom škoda. 60% ()

Alagaesie

Trochu nám to nové zpracování zkomičtělo, ale co čekat od "Skopovejch" (...). „Běloši pořád spěchat!“ - pravda. Banditi tady nic moc - i když 6000 zabití bylo úsměvné. Sam to zas klasicky čeřil. U ohně to vypadalo jak při pálení čarodějnic. Urazit spojence se nemusí vyplatit. Líbila se mi legenda s jezerem a hezký byly i malby v jeskyňi. Sam za 3 dolary dobrej. A přitom se potřeboval jenom umejt. Ale coby oholenej nebyl ono - to nebyl správnej Sam. Ale pobavit pořád uměl. Scény s "Mayem" byly zase zajímavý. Dřív se stavěla železnice, dneska obchody. Šamanismus hezkej. To Mayovo (Shatterhandovo) sako mě sralo - to na divokej západ nepatří. Shatterhand se, dle mýho, neměl prozrazovat. Loco se s ničim nemazal - správnej zloun. Vodní „kolo“ bylo hezky vyřezaný. Totem v jeskyni skvělej. Krásná scéna rozeštvání banditů. Zasypání špica. „Zapáchající zálesák s volně nasazenou kšticí“ zas vytáh Oldu a jeho bráchu z bryndy. Ruleta s totemem byla vtipná. nicméně 1. díl nového zpracování byl taky hezký. Nový Vinnetou zatím nezklamal. ()

Ramiel

Příběh je slabší než u prvního dílu. A na to, že dle autorů chtěli být realističtí, tak mně to moc realistické nepřipadá. Chování postav je divné, v mnoha situacích nelogické a hloupé, zejména Old Shatterhanda při osvobozování Nšo-Či. Celkově mi postava Old Shatterhanda není příliš sympatická. Postava Vinnetoua se mi zde zamlouvala naopak více než v prvním dílu. Na závěr opět výtka k přestřelkám a ranám pěstí. Když si Old Shatterhand vzal henryovku, doufal jsem, že tentokrát konečně ukáže své střelecké umění. Bohužel asi si zapomněl vzít náboje, jinak si neumím vysvětlit, že skoro nevystřelil. No a rány pěstí taky nic. A že by se příležitost pro nasazení takové scény našla ve filmu nejednou. ()

Sykype

Druhá část série je opět zcela mísu - je to zkrátka úplně jiný film, který má opět s knihou a původním zpracováním společné jen postavy, divoký západ a zlatý poklad. Moc by mě zajímalo, koho napadlo, že se pro poklad musí potápět. A zcela tragická je pak hlavní záporná postava - její představitel se chová, jakoby právě utekl z psychiatrické léčebny. A opět byla do všeho zakomponována Nšo-či. Dál už to nemá opět cenu komentovat. Obávám se jen toho, že v závěrečném dílu série dojde i na mnou předpokládaný happy end, kdy Nšo-či i Old Shatterhand zdárně přežijí všechny útrapy a pak spolu budou šťastně žít do sta let ... ()

arit

Chvilku jsem měl pocit, že oproti první epizodě se dílko trochu pochlapilo. Ne, batyskaf a pomatený bandita na přitažlivosti nepřidali.. Být tu kategorie "škoda času", tak jí použiju. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /kouzelná romance na Divokém západě - nadrženě - zabouchnutá Nšo - či, Vinnetou, co to s ženskejma už raději nezkoušel, ale rad měl plno, Sam, co hledal teplo domova, Shatterhand, co jako správný teenager nevěděl, co chce, jo to bylo fakt něco a proč byli oba hrdinové takový amatéři, vždyť jim to nějak moc nešlo, respektive vůbec jim to nešlo/, + /jo na Němce to byla obstojná komedie/, hodnocení - německá romantická komedie s Vinnetouem, Nšo - či, Old Tintítko - Shatterhandem, podfantofláckým Samem Hawkensem a ujetě sjetým El Mas Locem, co to střílel, jenom když někdo začal blbě žvanit, ikdyž to docela bavilo a bylo to vtipný - jenom díky tomu dávám 65% - tak Němci uhnuli do ... kam vlastně ... do Rosamunde Pilcher, sice díky tomu natočili vtipnou komedii, ale Vinnetou není vtipná komedie, nota bene, když se Vinnetou s Tintítkem tulí u ohýnku a vykládaj si, jak to maj s ženskejma, tenhleten díl horší než 1. díl, jediný, co to zachránilo, bylo to, že to bylo vtipný, prostě se odlehčovalo po syrové a vážně se beroucí jedničce, ale moc se to nepovedlo ()

mikinko51

No, neviem, či som niekedy videl väčšiu hlúposť, ako je toto. A to bez ohľadu na to, či tento film porovnám s Pokladom na striebornom jazere. Ale toto bolo fakt o ničom. Nemalo to ani štipku toho správneho westernového "drive" ... proste totálna nuda ..... ()