Zabijácká hora (TV film)

Killer Mountain

Hora smrti

Sci-Fi / Thriller / Dobrodružný

USA, 2011, 86 min

Překvapila mě myšlenka, na které film (a expedice) stojí. Líbilo se mi vysokohorské prostředí (i když mým závratím stačí Tatry :D) a sympatická byla i stopáž filmu. Nejde o nic příliš strašidelnýho, spíš je to chvílemi nechutné. No ale to všechno na slabší (triky, "draci" a pro mě příliš nedomyšlená legenda) průměr stačí.(8.11.2011)

Dá sa to. Beriem však do úvahy, že je to TV film, že je to Syfy a že je to monster horror, takže nechcem byť zlým prorokom, ale podľa štatistických ukazovateľov tipujem, že sa to tu čoskoro začne hemžiť odpadmi, film bude mať pri troche šťastia max. 15% a moja trojka bude možno jediná. Kašľať na to, ja som sa dobre bavil. Jedná sa vlastne o vysokohorský hororík na tému partia horolezcov verzus dráčik, k tomu sa pridá nejaká snehová búrka plus jaskynné pijavice, a už je z toho typický boj o prežitie. Na to, že je to televízne spracovanie, som milo prekvapený - je to slušne nakrútené, príšerka taktiež ušla a ešte k tomu parádne prostredie... je to v pohode.(10.9.2011)

• Z0oMb3E

Holy Moly! Syfy by sa malo v prvom rade zamyslieť o čo im ide. Či chcú točiť odviazané monster béčka na ktoré ľudia tak radi pozerajú a bavia sa na nich alebo chcú točiť len zlé filmy s využitím nejakého toho prerasteného tvora. Killer moutian však musím bohužiaľ zaradiť do tej druhej kategórie. Začalo to však nevinne. Poster vyzeral úchvatne, drak/had vyobrazený za denného svetla. Kto by takej lákavej békajde odolal? Realita je však niekde úplne inde. Áno dráćik sa pár krát objavil, ale za úplnej tmy, kedy si ho divák nemal šancu absolútne užiť. Áno herci síce padali ako muchy a dalo sa staviť na nikoho kto bude ďalší, no režisér ich výkony absolútne neukočíroval a v niektorých častiach sa u nich dala vypozorovať snaha hrať. Aspoň že logika si zachovala svoju očakávanú kvalitu a film obišla obrovským oblúkom. Vznikol z toho veľmi nudný snímok pri ktorom sa nedalo ani odviať a baviť sa. Som však zarazený s prístupu miestnych hodnotiteľov, ktorí ťahajú film do neuveriteľného modrého raitingu. Je pravda, že kultovosťou sa nemá šancu vyrovnať Megapiraňi či Yetimu, no čierny štvorček si za snahu určite zaslúži!(7.11.2011)

• Pepinec

Fešná Kejtý, statný Warde s celou výpravou, nelezte na skálu s těma, co to poserou. Spadnete do díry, odřete si kníry, film bude stát za prd dudlajdá. / Zavřete teď všichni oči, než tahle srágora skončí. Padej Wilsone doprava, nemine tě poprava; ups! Tentokrát to špatně dopadlo, nebožáky povraždilo slizké chapadlo. / A teď všichni - jedna hvězda za statečnost, druhá ani ťuk. To by scénář plný s*aček nesměl napsat Bzuk. Buďme lidi rádi, že je to za námi, nespatříme více dudlajdá.(8.5.2012)

Nebylo to špatné, pěkné prostředí, hadodraci nebo co to bylo byli celkem povedení. Musí se ale počítat s tím, že je to televizní film z dílny SyFy. Rozhodně škoda, že jsme viděl jenom tv rip. Na dvd bych si to užil rozhodně víc. Jo a dělal jsem titulky http://www.titulky.com/Killer-Mountain-185882.htm(31.10.2011)

• - Opustený základný tábor zachváti hneď po príchode záchranného tímu snehová búrka. Niekoľko hodín nato už niet po snehu ani stopy a v pozadí vidieť zelenajúcu sa trávu. (beso74)

• - Plakát k filmu má původ u snímku Vertical limit (2000), pouze přibyl drak v průrvě. (zelenymuzik)