Báječný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (více)

Evelynin muž zemřel poměrně nedávno na infarkt. Evelyn mluví se synem o tom, že je nutné prodat dům a splatit otcovy dluhy, nechce k synovi na dožití. Graham nesnáší večírky a je pozván na rozlučkovou party za zesnulého soudce. Graham z večírku odejde s tím, že přišel jeho den. Douglas a Jean kupují nový dům, při tom se pohádají. Norman má rande naslepo s Judith. Ona lhala o svém věku, on také – jemu je ale hodně přes šedesát, zatímco jí zhruba čtyřicet. Madge se pohádá se synem a odjíždí – hledá muže a neustálé hlídání vnoučat jí v tom brání. Muriel se v nemocnici odmítá nechat ošetřit od černošského lékaře. Sestra jí přivede lékaře indické národnosti. Muriel potřebuje novou kyčel. Lékař jí nabídne možnost operace v Indii v rámci pilotního programu péče – v Anglii by musela na operaci čekat i déle než půl roku. Muriel je naštvaná, že musí do Indie, nemá ráda Indy ani jiné menšiny. A tihle všichni odlétají do Indie. Po cestě se seznámí. Návazný let do Djaipuru je ale zrušen, tak hledají na letišti autobus a chtějí se dostat na místo určení sami. Po příjezdu do hotelu Marigold nic nevypadá tak jako na letáku. Hotel je, mírně řečeno, lehce zanedbaný. V některých pokojích jsou dokonce ptáci, chybí dveře, telefony nefungují. Majitel je ale na hotel nicméně patřičně pyšný. Zvláštní pobyt pro tuto poněkud nesourodou společnost začíná... (TV Prima)

Fr

,,PŘIJEĎTE STRÁVIT SVÁ PODZIMNÍ LÉTA DO INDICKÉHO PALÁCE S NOBLESOU ANGLICKÉHO ŠLECHTICKÉHO SÍDLA....“ /// Sedm anglickejch páprdů už se dál nechce rvát s ostatníma v Kaufláči a vyrážej na svoje (možná poslední) dobrodružství. Čeká je jinej svět. Hnědý tváře, černá srdce, smrad kari, ale hlavně hotel pozvednutej z trosek. Milej (?) důchodcovskej humor (tož žádný trapárny…) a postupně je to fakt film spíš pro ty starší a pokročilý. Zároveň se tady dá najít optimismus proloženej indickou romantikou (bez jakejkoliv tanečků, ale přeslazený to je stejně jak hovno z nutrie). Plnokrevný důchodkyně chytaj druhou mízu a tak ti dobrodružněji založení možná začnou pátrat po možnosti ,,dostříkat“ v Indii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu These Foolish Things (2004) od Deborah Moggach číst nebudu. 2.) Když slyším: MOOLI MOONG DAL, BAGARA BAIGAN, BANJARA GOSHT nevytahuju zbraň, ale příbor. 3.) Chceme si s holkama v důchoďáku udělat hezkej večer. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Dzeyna

Musím uznat, že jsem od toho nic neočekávala. Jelikož jsem viděla fotky a trailer, takže jsem si tento snímek pojmenovala po svém - Důchodci v hotelu. Nicméně, mě opravdu překvapil. Sice je zde Dev Patel, kterého mám zafixovaného jako Milionáře z chatrče, přičemž jeho role se tak moc ani neliší, ale ani to neovlivnilo můj pohled na tento film. Příběh je super, dokonce je to místy i celkem vtipné, i když je to opravdu o důchodcích. Nikdy bych nečekala, že mě takový snímek bude bavit a že se budu smát. Svým způsobem to má životní a vážný podtext, ale na povrchu je to moc příjemné a svěží, takže můžu pouze doporučit. ()

Dont

Chvílema vynikající, poté přijde scéna, která to úplně pohřbí. Chtělo to pořádně prostříhat a vyházet pár nepovedených či zbytečných scén, které film hodně táhnou dolů. Pomohlo by to i stopáži, která je delší než by musela být. Většina indických herců bohužel až příliš viditelně pokulhávala za jejich britskými kolegy, a navíc pokud byli na plátně, bylo tam tolik přeslazeného klišé… Škoda, protože do filmu se podařilo obsadit několik špičkových britských herců (Bill Nighy, Maggie Smith, Tom Wilkinson, Judi Dench), kteří mě rozhdně nezklamali. ()

Jara.Cimrman.jr

Nejsem Angličan ani důchodce a do zhlédnutí tohoto snímku jsem doufal, že nikdy v životě nebudu nucen navštívit Indii. Nyní jsem si však jist, že pokud jednou dostanu šanci povstat ze starého železa a zapojit se do nadšeného budování, tak s rozhodností sobě vlastní odhodím berle, nabalím si pyžamo i bažanta a vyrazím první třídou do země, ve které se budu na jednom metru čtverečním mačkat s pěti rodinami a nějakým tím tuk tukem. Obvykle se sice vyhýbám filmům, ve kterých průměrný věk hrdinů převyšuje mou váhu, ale tentokrát mi odložení senioři tak nějak příjemně vpluli do nálady. ()

POMO

Rozbeh nadchne delikátnym hereckým ansámblom aj filmárskou kreativitou - expozícia filmu je tu perfektne zhrnutá do úvodných titulkov a vzbudí veľké očakávania. Ale potom následuje riešenie osobných problémov, ktoré ma s postavani riešiť nebavilo. A Maggie Smith ma doslova iritovala, čo sa mi pri postavách, ktoré mám pochopiť a nájsť si k nim cestu, obvykle nestáva. ()

• Bill Nighy a Penelope Wilton ztvárnili manželský pár už dříve, a to ve filmu Soumrak mrtvých (2004). (R´Hell)
  • Judi Dench prohlásila, že „Indie je soustavný útok na vaše smysly. Je to země kontrastů, která vás změní." (Michelle75)

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson