poster

Tambylles (studentský film)

 • anglický

  Tambylles

Drama

Česko, 2011, 58 min

Kamera:

Adam Stretti

Producenti:

Ondřej Šejnoha

Střih:

Michal Reich

Zvuk:

Ivo Broum

Kostýmy:

Aneta Grňáková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sandiego
  ***

  Rozhodně pozoruhodný studentský film, avšak spíše po filmařské stránce, za níž by se nemuselo stydět ani profesionální dílo. Co se týče obsahu a pojetí tématu, nijak zvlášť nevybočuje z lajny - outsiderský hrdina s neprůhledným jednáním, pseudopsychologie příliš nepodložená skutečností, nejasnost výpovědi. Vzhledem k věku tvůrce se hold nedá příliš očekávat komplexnější pojetí tématu, ale chtělo to přeci jen víc odvahy a snahu najít v tématu něco, co by obhájilo jeho volbu.(5.10.2012)

 • bassator

  47th KVIFF 2012 - CZECH FILMS 2011-2012 - České filmy 2011-2012 (Tambylles / TAMBYLLES / Tambylles)(14.8.2012)

 • AnuszkaH
  ****

  Nad hodnocením jsem dlouho uvažovala. Nemám moc ráda takové "pseudodokumenty." Ale asi mě to prostě bavilo. Možná i atmosférou v kině, vínem, milou společností a následnou diskuzí s M. Hogenauerem. Zkrátka to bylo příjemné.(8.11.2012)

 • trojúhelník
  *****

  Pod povrchem...(2.6.2014)

 • Traffic
  ****

  Nebýt lehce nezvládnutého závěru, jdu ještě výš. Po většinu času je to vynikající, v našem prostředí nevídaně jemná studie života jako vězení, ze kterého se navzdory fyzické "svobodě" nedá uniknout. Scéna na diskotéce je v tomhle celkem doslovná, ale funguje to. Hogenauer má překvapivě dost společného se svým oblíbeným Rosalesem a zároveň je podle mě jedním z mála (fakt mála...) českých režisérů, který má na to v budoucnu natočit film evropského/světového formátu.(8.3.2015)

 • - Film byl nafilmován na klasický filmový materiál, který autoři vyhráli na soutěži Ostrava Kamera Oko za film Děti sledující noční vlaky (2002). Vzhledem k tímto způsobem předem danému množství dostupného materiálu a silně omezenému rozpočtu bylo třeba většinu scén natočit hned napoprvé. (Hr.Anostaj)

 • - Omezený rozpočet filmu vedl mimo jiné k tomu, že režisér ve filmu musel hrát jednu postavu. Více herců by se totiž nevešlo do auta, kterým se štáb přepravoval. (Hr.Anostaj)

 • - Název filmu není žádným cizojazyčným pojmem, nýbrž „složeninou“ tří českých slov „Tam byl les“. (Hr.Anostaj)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace