Inferno

• Česko Trojice smrti (více)

Studentky Rose a Sara objeví alchymistickou knihu architekta Varelliho, podle níž postavil někde ve světě tři budovy jako útočiště Třech matek nositelek zla. Když mladé ženy začnou pátrat po tajemství, Saru někdo zabije a Rose zmizí. V jejich pátraní pokračuje Rosein bratr Mark. Jak se ukáže, on jediný je schopný zastavit zlo, které chce ovládnout svět. (oficiální text distributora)

smeth

Atmosfera zo zaciatku fajn (vyborna uvodna scena). Priamo umerne s pribudajucimi minutami ju vsak zacnu prebijat, aj na Argentove pomery, velmi stupidne dialogy. Tie v kombinacii s absenciou zmysluplnejsieho deja potom z Inferna robia len seriu tu viac, tu menej podarenych strasidelnych etud, na velmi chabej konstrukcii akejsi mytologie. Ta ma mimochodom nepresvedcila ani v Susperii, ktora je vsak kvalitativne o dve triedy pred Infernom. A nedajte sa zmiast komentarmi, ktore slubuju gore. Vrazd je len par a na ich krvavosti to rozhodne nestoji. ()

honzic

Průměrný horor se zvlášní hudbou a vizuální stránkou. Zdá se, že tu motají zatmění Měsíce a Slunce v jedno. Hodnocení: 55 % ()

Elessar.

Má to v sebe taký Suspiria odkaz, niet nadarmo,  veď je to voľné pokračovanie pôvodného filmu. Argentova mytológia je lákavá. Všteko vo farebnom háve a vyzerá to skutočne pekne. V týchto dobách si fičí na nadužívaní zviaratok a je to aj tu, potkany a mačky. Neviem, čo stále proti nim niečo má, ale sú to asi splodenci zla alebo niečo takého. Není možné aby vo veľa filmoch riešil mačky, ako niečo nevyspytateľného a nebezpečného, ale zas to by sme sa mohli zamyslieť, čo za role dával svojej dcére, koniec odbočky. Miestamoi je to rozrieštené a pravdupovediac, dá sa na tento príbeh aj zabudnúť. Samozrejme stále je to lepšie ako záverečný diel La terza madre z roku 2007. ()

K.O.vi

Horor, který má svoji atmosféru, opravdu hororovou. Temný, zahalený snímek, plný nečekaných scén. Koukněte se na něj v noci sami, nezapomeňte zhasnout a už po pár minutách se začnete opravdu, ale opravdu bát... Film, který si pohrává s lidským podvědomím. Komu se líbil, doporučuji také velice film Krátká noc skleněných panenek (CSFD viz. Catalepsia), který se v dobách hluboké totality natáčel mj. i v Praze. ()

geedee

Velice silný film, kde i přes absenci příběhu budete cítit emoce, které Vám Argento doslova vnucuje. Je to symfonie, která Vás vtáhne a svou surrealistickou vizí doslova přibije k TV. Vynikající.... ()

Carnosaurus

Tento snímek jsem chtěl hrozně dlouho vidět a neuvěřitelně jsem se na něj těšil. Jak už to tak bývá, o to větší bylo zklamání. Čekal jsem atmosférický nářez plný krve a poctivého koncentrovaného děsu. Nedostal jsem ani jedno. Pár scén mě zaujalo hlavně po vizuální stránce, ale jinak ticho po pěšině. Atmosféra se rovnala nule hlavně kvůli kameramanovi a režisérovi, kteří do spousty scén cpali modro-zeleno-červená diskotéková světla a naprosto tím zkazili celkové vyznění snímku. Těch pár poctivých lekaček bylo příjemných, ale film neutáhnou. Postavy putovaly odnikud nikam a prakticky jde jen o sled scének jejich bloudění po opuštěných chodbách apod. Mám trochu strach se podívat na další Argentův film. Tohle už je třetí a pořád nic. Italské horory mám hrozně rád, ale tahle záležitost mě nudila k smrti. ()

brasek

Argento a jeho druhá Matka. Po dejovej a mystickej stránke určite lepší príbeh ako snímok o prvej Matke, lenže z mínusu výstup na nulu nie je nič svetové. ()

Kontryhelka

Nádhera.Argento je mistr a jeho filmy mají u mně čestné místo. Inferno na mně působilo tak sugestivně, že jsem se při sledování i zapomněla bát.Krásné lekačky, dobré vraždy, zlo všude kolem všech postav. Prostě kouzlo 80-tek je pro mně nepřekonatelný. Italský horory se prostě zadřou pod kůži. ()

MaideN-SK

Popri úbohostiach s nálepkami "horor", akými nás deň čo deň obsypáva Hollywood, patrí Inferno medzi najlepšie horory, aké som videl od pozretia prvého dielu Hellraiera. Prekvapujúce momenty, nepríjemná atmosféra, zaujímavý príbeh a spracovanie, tiež sa pohrali s farebným osvetlením. Film ma milo prekvapil a najlepšie na ňom je, že tu niesú také tie americké klasické mozog ubíjajúce nápovedy, ktoré vám vždy objasnia čo sa sane v nasledujpcich 15tich minptach. Napriek roku výroby 1980, považujem toto za skvelý film. ()

Baroque

typický taliansky horror. jedna scéna je pomalšia ako druhá, replika komickejšia ako tá predtým, scenár úbohý. výkony slabé a slabšie. ochotníci sú proti nim herci zo shakespearovských divadelných akadémií. toto by nevyľakalo ani moju desaťročnú sestru. čo už, makaróni natočia buď brak, alebo veľdielo. bohužiaľ, toho prvého býva omnoho, omnoho viac. tak si radšej pozriem ich štýlové porno, alebo kultové filmy s "bud spencerom" a "terence hillom", či fantozziho. toto som pretrpel systémom štvrťhodinového seriálu. na nespočet dielov. umenie nie je tento film, ale dopozerať ho. jediná scéna, pri ktorej som zatínal palce na nohách bola tá, kde sa mladá deva ponárala a zadržiavala dych. tuším som jej pomáhal. niečo ako vo filme izba 1408 a scéna na, tuším, rímse. aj tu išlo o jedinú vec, kt. mi pripadala napínavá. čiže, katastrofálna nuda. ale dve hviezdičky si to zaslúži. úplný brak to nie je. mimochodom, konečne by mohol admin zmeniť známkovanie. päť hviezdičiek o kvalite filmu nič nepovie. je to sporé. všimol som si to aj na tom, že prispievatelia čím ďalej, tým viac percentujú. ja dávam 30%. a moja žičlivosť je v hviezdičkovaní priam blahosklonná. p.s. chudáci herci, kt. pracovali na dabingu. ale veď z niečoho žiť treba. ()

baronGrga

Druhá část Argentovy trilogie si na chvíli odskočí do Říma za Matkou Slz, ale hlavní děj se odehrává v New Yorku v domečku Mater Tenebrarum. Inferno je o trochu méně barevnější než Suspiria a impozantním kulisám freiburgské taneční školy sahají ty americké spíš tak k prvním podlažím. Nicméně i tady se nalezne pár opravdických lahůdek, ať už v podobě sytě červených chodeb, nasvícených koupelen a temně modrých ložnic, nebo třeba potápění ve sklepě mezi starožitným nábytkem s efektním cinkáním vzduchových bublin. Dějově je Inferno takové nomen omen. Není to příliš velká zkratka, když řeknu, že v tomhle filmu jde o to, že někdo něco hledá a v závěru se to najde. Jenže tohle mistrovi nikdy moc nešlo, takže kdo je připraven, nebude zaskočen. Suspiria byla lepší, Inferno zaslouží 60%. ()

kavralajka

Jako temná noční můra bez naděje na probuzení. Argentův vizuální styl vás uhrane a skoro zapomenete, že to vlastně nemá příběh. V tomhle případě je to, ale spíše výhoda. ()

SirErLeerdan

Musím uznat, že film je... divný. Vizualizace a hra světel je velmi zajímavá, ale upřednostnil bych chvílemi oddych. Jenže film nemá vůbec žádný děj, natož pak hlavu nebo patu. Je to tak zvláštní formát, že jsem to prostě nedokoukal.  Možná, že grandiózní rozuzlení je na konci, ale já se tam nedokázal dostat. Je to jako čekat ve frontě a rozmýšlet se, zda to za to stojí. Normálně za nedokouknutí filmu dávám Odpad!, nicméně zde udělám výjimku právě za tu světelnou hru modré a červené.  17% ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Dario Argento natočí Giallo

Dario Argento natočí Giallo

19.01.2008

Nic nového pod sluncem, říkají si ti z vás, kteří vědí, že giallo je italské označení hororového subžánru specializujícího se na řádění maniakálních sériových vrahů. A mistr Argento už pár takto… (více)

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr