Když krize postihne i manželství Katherine a George, obrátí se s prosbou o pomoc na svou dceru Ellen. Ta je úspěšná novinářka v New Yorku a rozhodně nechce řešit problémy svých rodičů tím, že se rozhodne pro jednoho z nich. (oficiální text distributora)

moviefilm

Pekný filmček o živote, škoda, že trochu dlhý, že až nudí. Pravdupovediac z hlbín (pod)priemeru ho vyzdvihujú iba prvotriedne herecké výkony (hlavne) Renne Zellweger a na OSCARa nominovanej Meryl Streep, aj keď nechápem prečo za herecký výkon v hlavnej úlohe. Veď hlavná úloha bola Renee. Meryl pre mňa zostala len vedľajšia postava, okolo ktorej sa točí hlavný dej. Ale hrala ozaj bravúrne, zaslúžila by si toho OSCARa. Avšak ohľadom podobnej témy ma viac zaujal film z toho istého roku Druhá alebo prvá... ()

smrt.ka

Meryl, miluju tě. Ovšem kvůli tomu škraloupu kýče se do té čtvrté hvězdice nedostanu. Ovšem za Meryl a Renée a pár dobrých scén je to velmi slušná trojhvězdice. ()

RonaMidu

přes dobré výkony herců nemůžu dát víc...jakkoli to bylo vážné téma,chvílemi mi něčím - nevím čím - lezla Katherine na nervy (Meryl jí ale zahrála skvěle),a to mi kazilo celkový dojem....bohudíky tam byly i úsměvné kousky,bavila jsem se například nad prvním vařením Ellen pro dámský sedánek.....a pak se holka "rozvařila",že? :-) ()

Musak

Na mě moc utahaný, děj je spíše sestupný a finální rozřešení, že si ty prášky vzala sama ve mě nevzbudily vůbec žádné emoce. K tomu všemu Renée Zellweger mi je vcelku nesympatická. ()

jatamansi

Tak tři * jen za Streep, jinak film nic moc, klasický doják. Ještě snad Hurt, ten je takový mírně nedefinovatelný. Zelweger já moc nemusím, tedy jak v čem, v Návratu dobrá, ale BJ strašná. Nakonec, ani Streep není ve všem na 5*. ()

Michelle75

Pěkné to bylo. Něčím mi ten film připomněl Cenu za něžnost, snad trochu komplikovaným vztahem mezi matkou a dcerou, možná také osudem jedné z nich. Každý se s těžkostmi vyrovnává po svém, někdo jim čelí přímo, jiný zase oklikou a tady je to docela srozumitelně zobrazeno. Renéé se mi hodně líbila, myslím, že ji tahle role sedla úplně skvěle.Celkově mě obsazení hodně potěšilo, původně jsem Jedinou správnou věc chtěla vidět díky Willamu Hurtovi, ale teď jsem ráda za všechny. ()

hnkflknk

Docela se mi to líbilo. Možná, že to bylo až takové "nefilmové", herci se tam chovali přirozeně a každý hrál dobře svoji roli. Jen ten úplný konec mi tam moc neladil, zdál se mi moc těžkopádný. ()

smerďakov

Dobře se mi na něj koukalo. Žádné přehánění, jen poctivé hraní mých oblíbených herců. Odpočinul jsem si u něj. Byl to odpočinek aktivní, ale aktivita nevynucená. Pokud budete mít chuť vidět Renée jinak než s deníkem v ruce, vřele doporučuji. ()

ljukyljuk

Hoci príbeh nie je nijako extra originálny alebo inovatívny, je uveriteľný, pekný (vhodnejšie slovo nebolo po ruke) a spolu so skvelými hereckými výkonmi vytvára dobrú rodinnú drámu. 70% ()

Argondia

Dívat se 2 hodiny na frustrovanou Renée Zellweger a slábnoucí Meryl Streep mě vážně nijak zvlášť nebavilo. Na podobné téma je spousta mnohem zajímavějších a lepších filmů. (například "Klepání na nebeskou bránu") Na mě to půsbobilo až protivně snaživě a prázdně. Nudila jsem se a konec mě nijak nerozlítostnil. Jako kdybych za trest sledovala jeden z miliońu braků Danielle Steelové. ()

Hollister

Meryl Streepová zase potvrdila jaká je výborná herečka. Příjemným překvapením byla Renée Zellweger v pro ni ne příliš typické roli. Ze začátku filmu jsem vlastně váhal, jestli je to opravdu ona. ()

Lierre

Nosný námět "Jediné správné věci" není originálem, dramat sestavených okolo rozkrývání rodinných tajemství a vážné nemoci je více. Avšak jednotlivá vlákna pavučiny problémů, emocí a ztráty iluzí jsou zfilmována přesvědčivě. Renée Zellweger ztvárňuje (pro ni) poněkud netypickou roli emancipované novinářky, která se netouží podílet na maloměstském životním stylu své matky, k níž neměla nikdy blízko. Avšak její otec podkopává veškeré ideální představy, jež si o něm vytvořila. Je to film místy laskavý, místy živý a vypjatý. Chválím velice konec, který byl vskutku nečekaný. A také autentické podání Meryl Streep a Williama Hurta. ()

BBrody

Scénář není až zase tak nápaditý...člověk tak nějak tuší hned od začátku o čem film bude. Ale ta Meryl Streep...jako nemocná žena je naprosto bezchybná. Hraje skvěle a bezchybně. A když přidáme René Zellweger a Williama Hurta, tak se z filmu, s žádným extra příběhem, najednou vlastně stává něco skvělého a těžce zapomenutelného. ()

Lion438

Maryl Streep opět září v tomto snímku. Zajímavé, ale trochu zdlouhavé drama. Film svou stopáží občas nudí a to je škoda. ()

TUDYzNUDY

Rozvleklý, ale silný příběh. Sice nemohu říci, že bych napjatě čekala, jak to dopadne, ale na druhou stranu mě to vtáhlo, bavilo mě se dívat. A Renée Zellweger byla skvělá. ()

lineker

Není pochyb, že film táhnou vzhůru především Meryl a Renée, ale i tak se pro mně jednalo o velice silný příběh o rodině kde zčistajasna vše co bylo předtím neplatí a je potřeba se přizpůsobit nové velmi bolestné situaci. A to tisíckrát omleté, že teprve v kritických situacích se pozná skutečná hodnota lidského charakteru zde Franklin předkládá s neobyčejnou bravurou. ()