Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Říkalo se jim honosně Gang z Oss, ale ve skutečnosti to byla jen banda zmetků, co bohatým brala a chudým dávala. Když se jim zrovna chtělo. A Wim de Kuyper (Marcel Musters) se považoval za jejich kápa. Ale pěkně popořádku.

Jmenuju se Johanna van Heesch (Sylvia Hoeks). Když Tiese (Matthias Schoenaerts) za dobré chování předčasně pustili, chtěla jsem začít znovu. Ukončila jsem tu věc se svým šéfem v továrně a rozhodla se Café van Heesch, jak se náš podnik jmenuje, předělat na slušnou restauraci. To se samozřejmě nelíbilo de Kuyperovi, který by tam nejradši viděl pajzl s kulečníkem, aby se se svými kamarádíčky měli kde scházet. Tiese sliboval, že přestane pít a nebude mě už nutit se v patře nad barem prodávat každýmu, kdo zaplatí. Ale nic z toho se nestalo. Vláda k nám na jih poslala protestanty, městskou policii, aby to tu vyčistili. Nejsme moc katolíci, ale protestanty nenávidíme. Pak na ulici zabili seržanta Kramera a moje plány tak pohřbili s ním. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Film mě příjemně překvapil, jde o kvalitní krimi drama zasazené do předválečného Holandska a jeho politické, společenské a vůbec všelijaké situace. Moc se mi líbilo to líčení každodenního života v Oss se všemi jeho „krásami“ (a prakticky jediným pravidlem: mlčet). A když si k tomu člověk přidá sympatickou hlavní hrdinku, snahu o nějakou tu syrovost, vcelku poutavý příběh a kvalitní řemeslnou práci (+ docela ukočírovaný konec), vycházejí mu (mně) z toho slušné 4*. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Musel to být v té době vysloveně hrozný svinčík, korupce, náboženská nesnášenlivost, taková skoro mafie předválečného období v Oss. Ponurost a negace na mě čišely z každého záběru a situace. Přiznám se, že jsem občas tápala, mohlo to být trochu přehlednější a taky vyznat se v Johanně byl docela kumšt. Ties, Greef, Harry, rozhodně to neměla jednoduché, ale já se k některým jejím rozhodnutím a chování stavěla dost rozpačitě a občas jsem byla i znechucená. První pojistný podvod byl ale šokujícm úvodem, který přesně demonstroval tu celkovou prohnilost v Oss. To se tvůrcům povedlo. Nepopírám, že to byl Andrého zajímavý počin, ale myslím, že bude mít i lepší kousky. Tohle je jen taková malinečká čtyřka ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ZABILA JSEM TIESE. TO JE MOJE ZPOVĚĎ. A Z ČEHO SE BUDETE ZPOVÍDAT VY?“ ... ,,JOHANNO, MUSÍME SI NAVZÁJEM POMÁHAT. VOJÁCI JSOU NEPŘÁTELÉ.“ /// Když na to přijde, uměj Holanďani pořádně zachrochtat. Filmově. Město jako gang, katolíci vs. protestanti (i když ne, že by na tom prej nějak záleželo), těžký předválečný časy, kdy bratranec sejme bratrance a holky ,,ji maj“ furt sebou. Sever proti jihu a město, kde mlčení je tím nejdůležitějším. I tady, ale bude jednou třeba dát věci do pořádku.... ŽIVOT ZA ŽIVOT... Možná zbytečně dlouhej, rozhodně však zajímavej historickej příspěvek k předválečnýmu evropskýmu dějství. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem holka s křížkem na tváři. 2.) Mám rád filmy podle (prej) skutečnejch událostí. 3.) Thx za titule ,,vikr“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Bez pochýb sa jedná o veľmi kvalitné holandské dielo z obdobia 2.svetovej vojny. Reálne natočená dráma z predvojnového Holandska. Hoci spočiatku dejovo smerovalo k politickej zápletke, našťastie pokračovanie filmu to nepotvrdilo. Silná žena je stredom príbehu a drsný je jej život v krčme (niekedy tiež brlohu). Johanna sa musí vyrovnať s kdečím, najsprostejším tvorom je jej sadistický manžel. Jediná sympatická postava je pre mňa Harry. Film je natočený čiastočne na autentických miestach a údajne v brabantskom nárečí, čo som nemohol oceniť, ani keby som chcel. Podobné zakončenie filmu nemusím, ale tentoraz mi záver nevadil. Takže taký úctyhodný priemerný snímok, ktorý ničím neurazí a ani neprekvapí. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Výborný nizozemský pokus o Hříšné lidi města Oss s nadčasovým přesahem. Katolíci jsou banda kriminálníků a pedofilů a protestanti fašisti. Chudák děvka má potom docela problém, v co vlastně věřit. Krásný příklad toho, že to matlání Protektorů a podobných sraček nebude až tak odvislé od velikosti filmového kapitálu, protože kdejaký Holanďan je schopen uplácat strhující, zábavný, nekýčovitý a dobře natočený film za pár Euro. Až by z toho Lvu vypelichala hříva. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama