Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Říkalo se jim honosně Gang z Oss, ale ve skutečnosti to byla jen banda zmetků, co bohatým brala a chudým dávala. Když se jim zrovna chtělo. A Wim de Kuyper (Marcel Musters) se považoval za jejich kápa. Ale pěkně popořádku.

Jmenuju se Johanna van Heesch (Sylvia Hoeks). Když Tiese (Matthias Schoenaerts) za dobré chování předčasně pustili, chtěla jsem začít znovu. Ukončila jsem tu věc se svým šéfem v továrně a rozhodla se Café van Heesch, jak se náš podnik jmenuje, předělat na slušnou restauraci. To se samozřejmě nelíbilo de Kuyperovi, který by tam nejradši viděl pajzl s kulečníkem, aby se se svými kamarádíčky měli kde scházet. Tiese sliboval, že přestane pít a nebude mě už nutit se v patře nad barem prodávat každýmu, kdo zaplatí. Ale nic z toho se nestalo. Vláda k nám na jih poslala protestanty, městskou policii, aby to tu vyčistili. Nejsme moc katolíci, ale protestanty nenávidíme. Pak na ulici zabili seržanta Kramera a moje plány tak pohřbili s ním. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Koho by napadlo, že obyvatelé předválečného Nizozemska by s přehledem obstáli i v těch nejhorších čtvrtích italské Neapole? Skoro mi to připomínalo středověk: násilí, korupce, prostituce, negramotnost, bezmocnost. Hlavní hrdinka je fajn, ale je to tak životem nejokrouhanější a nejdrsnější holka, že se to hned tak nevidí. Nerozhodí ji skoro nic. SHRNUTÍ: Sicílie je nám blíž, než si myslíš. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je drsňárna roku, už první ještě zahřívací scéna s fingovaným pojistným podvodem je fakt přísná, kam se hrabe Býčí šíje, ve které si hlavní roli zahrál Matthias Schoenaerts, v De Bende van Oss jedna z hlavních postav. Tu nejhlavnější má ale Sylvia Hoeks, kterou jsem zase loni viděl na Cinema Mundi v titulní roli Tirzi. Holandsko je holt malej filmovej píseček. Ale narozdíl od pana sprostého kolegy verbala si nemyslím, že De Bende van Oss bylo natočeno za pár euro. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Výborný nizozemský pokus o Hříšné lidi města Oss s nadčasovým přesahem. Katolíci jsou banda kriminálníků a pedofilů a protestanti fašisti. Chudák děvka má potom docela problém, v co vlastně věřit. Krásný příklad toho, že to matlání Protektorů a podobných sraček nebude až tak odvislé od velikosti filmového kapitálu, protože kdejaký Holanďan je schopen uplácat strhující, zábavný, nekýčovitý a dobře natočený film za pár Euro. Až by z toho Lvu vypelichala hříva. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Film mě příjemně překvapil, jde o kvalitní krimi drama zasazené do předválečného Holandska a jeho politické, společenské a vůbec všelijaké situace. Moc se mi líbilo to líčení každodenního života v Oss se všemi jeho „krásami“ (a prakticky jediným pravidlem: mlčet). A když si k tomu člověk přidá sympatickou hlavní hrdinku, snahu o nějakou tu syrovost, vcelku poutavý příběh a kvalitní řemeslnou práci (+ docela ukočírovaný konec), vycházejí mu (mně) z toho slušné 4*. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ZABILA JSEM TIESE. TO JE MOJE ZPOVĚĎ. A Z ČEHO SE BUDETE ZPOVÍDAT VY?“ ... ,,JOHANNO, MUSÍME SI NAVZÁJEM POMÁHAT. VOJÁCI JSOU NEPŘÁTELÉ.“ /// Když na to přijde, uměj Holanďani pořádně zachrochtat. Filmově. Město jako gang, katolíci vs. protestanti (i když ne, že by na tom prej nějak záleželo), těžký předválečný časy, kdy bratranec sejme bratrance a holky ,,ji maj“ furt sebou. Sever proti jihu a město, kde mlčení je tím nejdůležitějším. I tady, ale bude jednou třeba dát věci do pořádku.... ŽIVOT ZA ŽIVOT... Možná zbytečně dlouhej, rozhodně však zajímavej historickej příspěvek k předválečnýmu evropskýmu dějství. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem holka s křížkem na tváři. 2.) Mám rád filmy podle (prej) skutečnejch událostí. 3.) Thx za titule ,,vikr“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama