Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

baclajean

Fantastický film (nielen) o tom, aké zhubné následky môže mať prílišné vysedávanie za internetom a hlavne komunikácia s neznámymi ľuďmi. Slow motion v samom závere, a to posplietané z viacerých situácií, bolo vynikajúce, rovnako ako hudba Maxa Richtera. Skarsgard sa mi v klasických filmoch pozdáva čoraz viac, ani tentokrát nesklamal. Je to niečo diametrálne odlišné, než seriál True Blood, kde hral upírskeho drsniaka. Film Disconnect pozostáva z nejedného silného momentu, a čo je dôležité - odôvodnene núti človeka zamyslieť sa nad hodnotami ako takými. ()

maniacxl

Tři drsný pohledy do světa internetu,o jeho velmi negativních stránkách.O tom že facebook je svým spůsobem svinstvo netřeba diskutovat,ale aby dovedl člověka k sbevraždě,to už je silný kafe.No a že se dají po internetu ukradnout peníze,taky není žádná novinka,a mladitstvé porno už tuplem ne.Dobře natočené syrové drama,které si na nic nehraje a nutí se tak trochu zamyslet a raděj zkontrolovat dítko a manželku,cože to dnes na tom netu dělali.Já vím,stejně se pravdu nedovíte.A vo tom to celý je.....Skurvená počítačová doba.70% ()

chrchel

Vím, že budu asi jeden z minima, ale mě ten film tak šíleným způsobem sebral... Nic naplat, Equilibrium hold musí jít z top desítky a udělat místo tomuhle. ()

mArtinko5MB

Solidný námet a zozačiatku aj pútavo spracovaný. Odstupom času však zaujatie ustupuje a film začína byť mierne nudný. Chcelo to len trošku popracovať na prevedení a stal by sa s tým podľa môjho názoru veľmi podarený film. Nevravím, že to v tomto stave nie je dobré, len to trošku pokulháva.Alexander je na takéto role vhodný a predviedol veľmi solídny výkon. Na druhej strane mi Jason vôbec nesedí na také vážne postavy. Edit: pridávam ešte hviezdu za podarený a dramatický koniec v spojení s výbornou hudbou, škoda len že to v rovnakom duchu nebolo počas celého filmu. 75% ()

darth_swan

Nejhrozivější na filmu je jeho aktuálnost. Nebezpečí na internetu číhá nejen na puberťáky, ale i na nic netušící dospělé. První polovina filmu je hodně slušná, ale v druhé části už je to přece jenom hodně vykonstruované, aby všechno zapadalo do mozaiky. Nicméně právě s ohledem na to, že film si nebezpečí nevymýšlí, ale poukazuje na reálné hrozby, dávám za 4*. Závisláci na fcb by se měli povinně dívat. // Co mě zaujalo: Linka o kyberšikaně. ()

a0001

Film mohol ísť viacej do extrémov, drámy, viac ruka v ruke s osudom postáv prepleteným spoločným momentom deju či myšlienkou. Vadila nekonzistencia deju a jeho tempo. Film mal úžasný potencionál, ktorý ani zďaleka nebol využitý naplno. Pre mňa 70% ()

reAnimat0r

Skladacka s modernou technologiou. Potesil Frank Grillo. Najprv som tomu sancu nedaval, ale nakoniec sa to rozvlacnilo a fungovalo az do konca. Palec hore za pekne mmsky :) ()

Aywes

Určitě je to fajn film. Má spoustu zajímavých a poutavých momentů. V podstatě celou dobu čekáte, jak to dopadne. Hlavně nečekejte nic víc jako já. Je to jednoduše drama s mírnými prvkami thrilleru. ()

xzajox

Ako prvé by som tento film odporučil rodičom vo vekovej kategórii 20-40, ktorí presne nepoznajú nebezpečenstvá internetu a/alebo sa svojim mladým málo venujú. Tu je to skvele prehnané, a pritom vôbec nie nereálne. E-šikana, krádež citlivých údajov, zápory soc.sietí atď... to všetko sa tu postupne pekne prepája, stretáva a na konci "relatívne" dobre končí. Trochu ma sklamalo, čakal som tragikomický metaforický koniec, kedy by mladého "sex slave" symbolicky museli od prístrojov "odpojiť". Malí šikani by si zaslúžili hokejkou dostať viac než len raz. Tiež dávam mínus za všadeprítomné jabĺčko (jasný marketing) a chovanie, ako by sa bez iTabletu nedalo pripojiť na sieť. Všeobecne však dávam spokojných 90%. ()

ShortyIC

Film ukazuje do akých sračiek nás dokáže dostať internet (sociálne siete, hazardné hry atd.). Vynikajúce jednotlivé príbehý, každý z nich mal niečo do seba. Koniec film bol úžasný, vyvrcholenie nemalo chybu. Fakt som film nečakal veľa, no prevapil ma na plnej čiare. Po hudobnej stránke som bol tiež veľmi milo prekvapený, keďže pár krát vo filme zaznela pesnička Jónsi - Tornado, ktorú poznám už dlhšiu dobu a patrí medzi moje obľúbené skladby, čo sa týka toho žánru, aj keď ten žáner veľmi nemusím, čiže keď som túto pesničku počul na konci filmu, vyžarovala určité emócie a to namňa veľmi zabralo, ešte doteraz mam zimomriavky... ()

teacher

Viděl jsem před 14 dny v okamžiku,kdy má žena (velmi závislá na sociálních sítích) zcela ve svém živlu komunikovala na FB se svými kamarádkami (či kamarády?)-odtrhla od notebooku oči po 5 minutách od začátku filmu-dívala se až do konce a 48 hodin nechtěla nb ani vidět :) Jinak souhlas s komentářem Limy. ()

Blazis34

Snímek, který dokonale vystihuje nešvary dnešní doby a tím bezesporu ztráta identity, kyberšikana či závislost na internetu je. Henry Alex Rubin zrežíroval čtyři odlišné příběhy, které mají ale i dost společného a vytvořil tak krutou ale desně pravdivou podívanou, která se bohužel kolem nás děje. Moc se mi líbili představitelé hlavních i vedlejších rolí, kteří se výborně vcítili do rolí dotyčných. Celkově musím film vyzdvihnout, pochválit za celý děj i jeho konec v podání slow-motion sekce a dávám 85% - lepší čtyři hvězdy. ()

yazik

Neskutečně silně emotivní snímek, který vypráví tři různé příběhy, které však k sobě mají blíž, než se zdá. Problémy dnešní společnosti, která dává přednost virtuálnímu světu před tím skutečným. Anonymita na internetu, která vám dává příležitost provádět věci, které byste jinak neudělali. Holt každý pokrok si žádá svoji oběť a né vždy je přínos větší než zisk. Zde autor zcela přesně vystihl, o co my všichni můžeme velmi rychle přijít. Rozhodně doporučuji vidět. 5* ()

silak_xup

Špičkový film o současných špičkových technologiích které nás ženou do záhuby... Všichni, kdo máte fejsbůk a sdílíte tam každý Vaše uprdnutí místo toho abyste trávili čas venku a žili svůj život si ti pusťte, třeba Vás to poučí, i když, to jsem dost naivní. Tomuhle filmu nemám co vyčíst, od začátku do konce skvělá podívaná. ()

Mates97

Tento film je naprostá bomba. Dokonce jsem u něj i brečela. Je pravda, že ten konec je takový zvláštní, ale i tak se mi ten film líbil a opravdu doporučuji zhlédnout, páč to co se děje ve světě internetu je příšerné. ()

IZFNP

Znepokojivá, príjemne u zemi sa držiaca mozaika osobitých, ale pri tom veľmi podobných príbehov. O ľuďoch modernej doby, ktorí sa viac otvoria cudziemu človeku na internete než členom vlastnej rodiny. O nízkom sebavedomí, samote a odcudzení. Film nejde do extrémov a nesnaží sa diváka presvedčiť o tom, že internet je zlý. Ukazuje len niekoľko spôsobov, akými sa môže situácia ľahko zvrtnúť, stačí vo virtuálnom svete natrafiť na nesprávnu osobu. Kamera je solídna a soundtrack mierne rozbitý, ale chytľavý. Herecky na úrovni a scenáristicky nadpriemerná práca. V konečnom dôsledku ide o nijak silný príbeh, ktorý nezanechal nijak silný pocit. Avšak zanechal pocit, ktorý si so sebou budem niesť ešte dlho. ()

walmezak

Ta myšlenka je velice špatná! Internet je obrovský krok kupředu! Je to nekonečný zdroj informací a nekonečný zdroj vzdělávání! Ano, ovšem, není dokonalý, má svouje "mouchy" na které poukazuje právě tento snímek. Jenomže ty "mouchy" jsou zanedbatelné v porovnání s tím co nám internet přináší! Kolik času, peněz, úsilí, energie, ušetříme! Vždyť internetem si prodlužujeme život!! Z komentářu tady dole se mi udělalo až zle! Žijete snad ve středověku, kdy se odmítal jakýkoliv pokrok, nebo ve 21. století?! Když se vám ten internet nelíbí, tak na něj ku*va nelozte! Opravdu, dvě hodiny sledovat plutí špíny na internet..to zrovna není můj šálek kávy.. ()

pafka

Zkraje pomale pripravovani divaka v pribezich na tezsi chvile, ktere jsou tak skvele do sebe namichany, ze ke konci by se dalo napeti krajet. Herci skveli, ale nejvetsi borec sedel ve strizne. Na film jsem narazil nahodou a o to vic me to raflo. Skvely kousek, nenechte si ujit. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka