Odpojit

Disconnect

Drama / Thriller

USA, 2012, 116 min

• jhrasko

zlé, všetko zlé, čistý midcult, príliš ambiciózne a tým falošné, umelé, predvídateľné, vo výsledku smiešne nefungujúce (spomaľovačky) a banálne...dokonca i vykradnuté, Max Richter, ktorý /prečo?/ použil vlastné motívy známe z geniálneho Scorseseho Prekliateho ostrova...ťažké sklamanie.(19.10.2014)

Každopádně je to aktuální téma i když dnes už je všeobecně známé právě i mezi tou nemladší populací, takže celkem nic novátorského pod sluncem. Škoda docela dobrého potenciálu, který film bezesporu měl, kdybych neměla pocit, že jsem od začátku jak vedená na provázku jedním směrem bez jediné odchylky, kdy bylo jasné, kam se to bude asi odebírat a to celé podtržené evidentní emocionální podbízivostí, která gradovala v té finální části až do neskutečna. Po herecké stránce nemám nejmenších výtek až na jednu. Absolutně jsem nepochopila, co donutilo takový herecký formát jako je Michael Nyqvist, jít do role, kde se mihne tak krátce, že jsem se musela podívat do obsazení, jestli jsem se náhodou nespletla. Ale navzdory všem mým výtkám se mně dívalo na Disconnect velmi dobře a za zhlédnutí určitě stojí. U mě je to silnější trojka.(12.9.2013)

Podle některých zdejších komentářů jsem se obával nějaké „vymývárny“ mozků, demagogické agitky zaměřené proti „novým“ technologiím, zkrátka něčeho zarytě a slepě útočného. Ale teď po zhlédnutí musím říct, že jsem v tom nic takového neviděl. Ostatně, ty jednotlivé příběhy jsou samy o sobě natolik zajímavé a napínavé, že ten či onen negativní jev, který popisují, může v podstatě zůstat jen na jejich pozadí, obešly by se možná i bez něj. Na druhou stranu, způsob, jakým na dané téma nahlížejí, se mi líbil, demonstrované problémy pojmenovávají dost přesně, a přitom z toho „nesmrdí“ zbytečná klišé. Pravda, linie okradeného páru mě bavila o něco méně než ostatní, ale nebylo to zas o tom, že bych se u ní nějak nudil nebo tak. Snad jen škoda toho závěru. Konec ten výsledný dojem poněkud sráží, ať už těmi „efektními“ zpomalovačkami, „napraveními“ nebo tlačením na pilu. Nechci mluvit přímo o citovém vydírání, ale s emocemi diváka se tu na závěr manipuluje dost. Tak či onak, dávám solidní 4*, velká spokojenost.(7.3.2017)

Crash 2: Social Network riders. Perfektně vygradované, nemám slov. Ruce do polštáře zatínám a slzy mi z očí u bedny kanou buďto strachy v případě fakt psychoidního hororu (Insidious), anebo dojetím nad zručně natočeným a vypointovaným dramatem. Sem citlivka, no a. btw vážně tu ještě někdo neví, jak smrtelně (haha) nebezpečná je internet zbraň? Tak už si konečně taky zrušte ten dementní Facebook, a pojďte se raději provětrat. Nebo na projekci - zvu Vás. Adresa je--- oh, wait just a minute!(17.9.2013)

Zaujímavé ponaučenie, solídna výpoveď o 21. storočí, so zameraním na sociálno-(ne)sieťové vzťahy medzi ľuďmi? Môže byť. Síce vykalkulované, predvídateľné, ale skutočne pôsobivo spracované a kvalitne herecky obsadené, filmové predstavenie. Kvôli prvým dvom výtkam nemôžem nahodiť plné hodnotenie, ale to nemení nič na tom, že som aj tak veľmi spokojný. Na duši zostáva príjemný pocit a to je pre mňa najdôležitejšie. A keď si vezmem, že som sa na Disconnect vrhol pôvodne only because of Šano Skarsgard, som o to spokojnejší, že ma snímok dokázal zaujať i vďaka jeho ostatným vychytávkam.(29.10.2014)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě New York, konkrétně například v hotelu Saw Mill River ve městě  Elmsford, dále v samotném městě New York, v Yonkers a na Long Islandu. (Terva)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy v 94. minutě Mike Dixon (Frank Grillo) maže profil Jessici Rhony, v jeho programu ve skutečnosti probíhá zdrojový kód z webové stránky Wikipedia. (Edy_cek)

• - Herec Jason Bateman (Rich Boyd) sa vyjadril, že Disconnect je jeho najobľúbenejším filmom, na akom kedy pracoval. (MikaelSVK)