Odpojit

Disconnect

Odpojiť

Drama / Thriller

USA, 2012, 116 min

Smutný příběh o tom jak nás technologie odcizuje spíše než zbližuje. Disconnect přehledně a dramaticky vykresluje jak naše kultura je ovlivňována Internetem. Je to inteligentní a zručně udělaný film. Scénař je schopný a hezky vymodelovaný s třemi současnými příběhy,které jsou šikovně zakončené a emotivní. 75%(5.10.2013)

Snímok vyobrazuje niekoľko nezávisle na seba prepojených príbehov ľudí, ktorým sociálne siete či zverejňovanie osobných údajov na rôznych stránkach navždy zmenilo osudy. Film znázorňuje následky nepremyslených, neuvážených konaní „neomylného“ jedinca – človeka. Tento film by sa mal povinne premietať vo všetkých TV aby „zaslepení“ rodičia videli, akým štýlom sa bavia ich „bezchybné, nevinné“ ratolesti. Takto môže dopadnúť dospelý „prihlúpli“ jedinec, ktorý sa bez váhania zveruje „blízkej“ osobe za 15 palcovým monitorom. Ľudia akosi zabudli na podstatu využitia internetu, ktorý nám mal uľahčiť životy. No sme to práve MY, ktorí sme sa stali jeho otrokom. P.S. - V živote nepochopím ľudí, ktorí na internete zverejňujú zábery svojich malých detí, či vycapené fotky mladých tehotných žien s bruškom. Čo to snáď nikto nevidí, ako sú podaktorí ľudia ( už aj deti! ) nervózni z toho ako nedali behom pol hodinky aspoň raz „Like“ či „comment“ k nejakému stupídnemu videu či primitívnej fotke? Želám si čoskorú kybernetickú smrť „FB“. BUT - THIS NEVER HAPPEND.(8.12.2013)

Není moc dobrých filmů, které by se obšírněji zabývali tím, jak nám internet může zkomplikovat život (nejen ulehčit). Na tohle by se měl podívat každej idiot, co nedokáže oči odlepit od svého smartphonu. Ano, někdy je film trochu naivní, ale jako celek působí promyšleně a jako dílko, které ví, co chce říct. Oceňuju, že Disconnect nekončí laciným happy endem. Nejlepší příběh: Novinářka vs porno průmysl. Nejslabší příběh: Facebooková šikana.(18.10.2013)

Já ve filmu nepozoruji nějakou bezúčelnou kritiku internetu, ale spíše kritiku lidského postoje vůči němu. Znovu si neodpustím konstatování, že internet není nepřítel, internet se dá vypnout. Pod slupkou domnělé anonymity dovede udělat z každičkého psance během okamžiku hrdinu. Hrdina ovšem zůstane hrdinou pouze do okamžiku, dokud se krčí někde daleko za monitorem. Tenhle film je skvělý. Zpracovává příběhy, které se klidně mohou ve vašem okolí dít. Jsou neuvěřitelně lidské. Prvních pár minut se toho sice příliš mnoho neděje, ale brzy začne film obrovským tempem gradovat a závěrečnému finále nemám naprosto co vytknout, co se týče gradace. Myslím si, že by filmu více slušelo, kdyby dopadl diametrálně odlišně. Potom by ovšem vylezlo z filmu celkem bezúčelné poselství, takže jeho závěr je asi fajn. Nějak jsem si vybavil film Requiem za sen. To bude asi tou neskutečnou gradací, do které hraje nádherná hudba. Když už jsem zmínil hudbu, tak ji zde hodlám i vychválit do nebes, protože je kouzelná. Kombinace Sigur rós a čehosi je zvolená naprosto precizně. Rovněž musím vzdát hold panu režisérovi. Pokud byl skutečně tohle jeho první snímek, tak se nezbývá než těšit, co vytáhne z rukávu příště. Film toho říká divákům opravdu hodně. Jen je třeba se naladit na stejnou frekvenci. Téměř plný počet.(1.3.2014)

Zajímavá, moderní mozaika příběhů, kterou spojuje motiv sociálních sítí. S odstupem času se nabízí přímé srovnání s Men, Women & Children. Reitmanův film, jako velice těsný vítěz, má dle mě o malinko zajímavější charaktery, kdy jejich životy působící více "realističtěji", neboli více samostatným dojmem a méně tím, že slouží pro nějaký větší filmový příběh. Tím ale nemohu Disconnectu vyčítat samoúčelnost, či vyumělkovanost, právě naopak. Disconnect má v podstatě ty samé přednosti jako Men, Women & Children, což je pro režiséra-dokumentaristu jistě úspěch. Je zvláštní, jak obtížně se bojuje s něčím, čemu se člověk nemůže postavit tváří v tvář... 8/10(27.2.2015)

• - Herec Jason Bateman (Rich Boyd) sa vyjadril, že Disconnect je jeho najobľúbenejším filmom, na akom kedy pracoval. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy v 94. minutě Mike Dixon (Frank Grillo) maže profil Jessici Rhony, v jeho programu ve skutečnosti probíhá zdrojový kód z webové stránky Wikipedia. (Edy_cek)

• - Jason Bateman (Rich Boyd) sa v krátkom časovom slede predstavil v dvoch snímkach, kde sa vyskytovali takzvaní "lovci identít". Okrem filmu Disconnect to bolo aj v komédii Na cudzí účet (2013). (ywo666)