Reklama

Reklama

Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

(více)

Videa (20)

Trailer

Recenze (534)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Překvapivě působivá mozaika lidských osudů, kterou tentokrát propojuje hrozba digitálního věku "internet" a všechny jeho podoby. Velice působivé herecké výkony, kde překvapuje převážně maximálně seriózní Jason Bateman a chytře vyprávěný příběh, který nejen, že slušně graduje, ale dokáže překvapit, i když se režisér přeci jen drží zkrátka a diváka nezkouší šokovat. Pro mě ohromné překvapení a mnohem zajímavější než podobně stavěný, ale ve výsledku přeceňovaný "Crash". ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Není to jen o tom, komu důvěřovat na internetu, ale o důvěře a zklamání důvěry obecně. Přiznám se, že ze začátku mě to hodně vzalo a byl jsem před obrazovkou jak přimrazenej, a měl u mě zaděláno na plný počet. Ke konci síla lehce vyprchávala, ale celkově moc poutavý příběh, který přichází s originálním tématem. Navíc nutí k zamyšlení. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 9 | hudba 6 | humor 0 | akce 1 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8 ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Disconnect staví na příbězích, které vzniknou na základě internetu a jeho negativních vlastností. To, jaké jsou negativní stránky internetu tak nějak všichni víme, ale dokud se něco nestane, docela obstojně je ignorujeme. Ještě aby ne. Internet přeci zase tak zlý není, že jo? Tak se podívejte na tenhle film, ať se dostanete ke třem různým příběhům, které na základě internetu můžou vzniknout. Tyto tři příběhy se zároveň prolínají, aby na konci splynuly v jeden. Ve skutečnosti to není úplně tak epické, jak by to na první pohled mohlo znít. Je to prostě naprosto upřímně lidské a obyčejné splynutí tří příběhů v jeden. A právě pro to, že tenhle film netlačil zbytečně na pilu, nemůžu dát jinak, než plnej solamyl v podobě pěti hvězdiček. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Režisér Henry Alex Rubin ve svém opravdu silném celovečerním debutu navazuje na trend mozaikovitě skládané narace filmů, jakou byla slavná Magnolia či později neméně zásadní Crash, nejblíže má ovšem k tvorbě Alejandro Gonzáleze Iñárritua, neboť stejně jako on své mozaikovitě skládané příběhy několika svými osudy se proplétajících hrdinů navazuje na stuhy neodvratných katastrof propletené s katarzemi tragických vyústění. Leitmotivem je pak vina, která mnohdy nekoresponduje s trestem, odpouštění na prahu smrti, v tom se oba tvůrci mimořádně shodují. Iñárritu je ovšem tvůrce výjimečný, který dovede svým filmům vtisknout punc mimořádnosti a do filmových polí otisknout nezměrnou přidanou hodnotu, což o Rubinovi nelze říci s absolutní jistotou. 21 gramů či Babel jsou filmy jedinečné, Disconnect ,,jen" vynikající. Možná přidaná hodnota je pak motiv moderních počítačových technologií a komunikace jejich prostřednictvím, což je zajímavé nóvum, spojující Disconnect s pozdějším Men, Women & Children, který popisuje proměnu západní civilizace způsobenou fenoménem Internetu a sociálních sítí, Disconnect pak tuto proměnu interpretuje coby negativní a vyzdvihuje především rizika světa ,,on-line". Po formální stránce převládá civilnost a dokumentární stylizace, formální ozvláštnění představují přímo do obrazu implementované grafické prvky a metatitulky simulující prostředí chatu a diskuzních fór. Zajímavé herecké obsazení a dobrá práce s hudbou, která zahrnuju především žánr post-rocku (skvěle trefující můj hudební vkus). Henry Alex Rubin natočil velmi povedený debut. Těším se na jeho další film... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Smutný příběh o tom jak nás technologie odcizuje spíše než zbližuje. Disconnect přehledně a dramaticky vykresluje jak naše kultura je ovlivňována Internetem. Je to inteligentní a zručně udělaný film. Scénař je schopný a hezky vymodelovaný s třemi současnými příběhy,které jsou šikovně zakončené a emotivní. 75% ()

Galerie (27)

Zajímavosti (6)

  • Jason Bateman (Rich Boyd) sa v krátkom časovom slede predstavil v dvoch snímkach, kde sa vyskytovali takzvaní "lovci identít". Okrem filmu Disconnect to bolo aj v komédii Na cudzí účet (2013). (ywo666)
  • Herec Jason Bateman (Rich Boyd) sa vyjadril, že Disconnect je jeho najobľúbenejším filmom, na akom kedy pracoval. (MikaelSVK)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York, konkrétně například v hotelu Saw Mill River ve městě  Elmsford, dále v samotném městě New York, v Yonkers a na Long Islandu. (Terva)

Související novinky

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (více)

Reklama

Reklama