Odpojit

Virtuální vězni

Disconnect

Drama / Thriller

USA, 2012, 116 min

Nevystavuju na internetu fotky svého zahnutého pinďoura, nekrmím žádného trojského koně přístupovými údaji ke svému bankovnímu účtu a za on-line porno zásadně neplatím. Přesto si nejsem jistý, zda mi kdosi neviditelný neodcizí identitu, peníze či počestnost. Disconnect mi ukázal, že v tom nejsem sám a svým závěrem mne celkem rozsekal. Tomu se obvykle vyhýbám, ale jednou za čas to nezaškodí a snad by to mohlo nějakému internetovému panicovi ušetřit nějakou tu drobnou nepříjemnost.(18.10.2015)

Rozhodně další sentimentální filmová lahůdka. Reálnější obraz naší doby a utajených, všedních neřestí, které se mohou ukázat jako velké problémy, mi delší dobu na plátně chyběl. Dokonalost s jakou nám H. A. Rubin ukazuje katastrofální následky našich rádoby anonymních činů, je neoddiskutovatelná. Svět internetu boří hranice osobního a dává vzkvétat malých i velkým neřestem.....které už ale dávno nezůstávají skryty za jakousi rouškou cybersvěta, ale jsou čím dál víc evidentní a mají čím dál větší na dopad životů nás všech. Látka, která se zde čerpá, je žhavým tématem našich dní a bude žhavější v rocích následujících. Životy jednotlivců, jsou více ovlivňovány jednotlivci, úplně cizími, téměř blízkými lidmi, kteří na nás mají přímí nebo neúmyslný vliv skrz svět za našimi monitory a displeji :-/ Za mě určitě další výjimka a tím pádem málo dávaných 5 bodů :-)(5.9.2016)

Film o tom, ako internet dokáže ničiť ľudské životy. Super námet a super scenár. Mne trocha vadila réžia, pre mňa bol film ladený až moc "dokumentárne", možno by pomohol i lepší strih. Ale inak film hodnotím veľmi pozitívne a každému odporúčam do pozornosti, nielen kvôli filmovému zážitku, ale je tu i veľká výstraha, ktorú by nikto nemal brať na ľahkú váhu.(16.9.2013)

Po dlhšom čase zase raz poriadny plnotučný film presne ako mám rada. Veľmi poučný, zaujímavé príbehy a naozaj skvelý ťah, obsadiť menej známych hercov ... počnúc Batemanom cez Patton a končiac Grillom ... a muzika bola jednoducho skvelá ... napr. http://www.youtube.com/watch?v=nFUXcyMmzmY(18.10.2013)

Zajímavá, moderní mozaika příběhů, kterou spojuje motiv sociálních sítí. S odstupem času se nabízí přímé srovnání s Men, Women & Children. Reitmanův film, jako velice těsný vítěz, má dle mě o malinko zajímavější charaktery, kdy jejich životy působící více "realističtěji", neboli více samostatným dojmem a méně tím, že slouží pro nějaký větší filmový příběh. Tím ale nemohu Disconnectu vyčítat samoúčelnost, či vyumělkovanost, právě naopak. Disconnect má v podstatě ty samé přednosti jako Men, Women & Children, což je pro režiséra-dokumentaristu jistě úspěch. Je zvláštní, jak obtížně se bojuje s něčím, čemu se člověk nemůže postavit tváří v tvář... 8/10(27.2.2015)

• - Jason Bateman (Rich Boyd) sa v krátkom časovom slede predstavil v dvoch snímkach, kde sa vyskytovali takzvaní "lovci identít". Okrem filmu Disconnect to bolo aj v komédii Na cudzí účet (2013). (ywo666)

• - Herec Jason Bateman (Rich Boyd) sa vyjadril, že Disconnect je jeho najobľúbenejším filmom, na akom kedy pracoval. (MikaelSVK)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě New York, konkrétně například v hotelu Saw Mill River ve městě  Elmsford, dále v samotném městě New York, v Yonkers a na Long Islandu. (Terva)