Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Dale

Hallstrom si odskočil nielen do svojej rodnej krajiny,ale aj do iného žánru a výsledok je dosť rozpačitý. Jeho réžia je tradične skvelá, no kým jeho predošlé filmy mali vždy silný príbeh, tu tomu tak nie je. Od thrilleru sa to ani príliš nečaká, no v spojitosti s typickým severským pomalým tempom dej neodsýpal tak, ako by mal. Korunu tomu dala katastrofálna záverečná štvrťhodina a správanie policajta, ktoré bolo úplne mimo. No ale keď sa točí podľa predlohy, asi sa nedá koniec len tak zmeniť. Priemer. ()

kaylin

Lasse Hallström umí točit filmy, které se mi líbí, ale když dostane scénář, který si o sobě hodně myslí, ale ve skutečnosti není tak tajemný ani tak napínavý, jakby si tvůrci přáli, ani on z toho nevykřeše nic skutečně pořádného. Severská detektivka není za každou cenu poklad, někdy je to prostě jen detektivka. ()

Martin741

Reziser Lasse Hallstrom /Pravidla Mostarny, Lov lososu v Jemenu, Ostrovni zpravy/ natocil len dalsi nudny fryler, ktory nema strhujucejsie tempo a nedokaze ani odsypat. Su tu sice take veci ako ponura atmosfera zimneho Stockholmu a zaver s autobusom, ale film viac nudi nez zaujme. Vlastne taka profesionalna svedska nuda. 40 % ()

Enšpígl

Abych si odůvodnil své hodnocení, budu muset spoilerovat a vyzrazovat děj, takže pokud si film nechcete zkazit tím že budete znát konec nebo některé scény, tak bude lepší když můj komentář před filmem nebudete číst. Severský kriminálky se vyznačují výtečnou atmosférou (ta zde byla), skvělejma hereckejma výkonama (ty zde byly), napětím, precizností a reálností (to zde bohužel nebylo). Začnu u konce, protože ten nmě fakt zničil. Ještě jsem neviděl aby si fízl bral na zatykání nebezpečného psychopata civilní osoby a ještě ke všemu tuhle osobu šel zatýkat sólo jen s rodiči unesenýho dítěte, to teda fakt jako sorry. A to promíjím fakt, že celá policie se odhlelý místo se svejma možnostma nemohal dostat, zato rodiče a deketkiv se tam dostali během 10 sekund až se Stockoholmu, stejně jako pomíjím fakt, že onen detektiv při vyjednávání s psychoušem v tom baráku nebyl ve střehu i když psycho mělo zbraň, hold film a snaha o nervy drásající finále si vybrali krutou daň. Ovšem nejenom konec mě nesednul. Nejsem fízl, takže jsme teď možná out, ale že vůbec nikoho nezajímalo jak novináři zjistili, že za faganem byl hypnotizér, že nepatráli po původu drogy kterou mamina dostala. A to už vůbec nemluvím, že lékařství je dneska na takové úrovni, že by trvalo doktorům pár minut, aby zjistili jakou má fagan diagnózu. Jako žiju v Čechách, což je země kde už se člověk musí všemu jenom smát, ale tahle "krimi" ve své "směšnosti" přebije i zdejší poměry. ()

ivet.ka

Kdybych nečetla knihu... tak by se mi film asi stejně nelíbil. Čekala jsem víceméně povedenou adaptaci, ale tohle mě velmi nemile překvapilo. Kniha se mi líbila, dobře se četla a tak jsem čekala povedenou kriminálku i na plátně. Ale nic takového. Naprosto nesmyslně propletená zápletka, která si namísto následování knihy, vymýšlí vlastní příběh, který ale téměř nefunguje. Postavy se v něm plácají jako ryby na suchu a je je téměř utrpení film dokoukat do konce. ()

• Švédský filmový institut vybral film jako švédského kandidáta na Oscara. (morgos)
  • Vo filme zaznelo aj to, že švédčina hlavného predstaviteľa – Joonu Linnua (Tobias Zilliacus) – je veľmi dobrá. V reálnom živote je tento herec naozaj iného než švédskeho pôvodu, keďže je Fínom. (MikaelSVK)