Rozsypané manželství, bejvalého hypnotistu Erika v noci volá zřejmě nějaká ženská, ve sluchátku ale chlap...policajt. Erik neváhá a jde do prdele a manželka je z toho na prášky, zdali pak se zase někde nekurví. Před dvěma lety si s tím prožili svoje a ona mu doteď nevěří. Mimochodem Erik taky má moc rád prášky. No a v tu chvíli, kdy následně v nemocnici uvidí kluka v bezvědomí se rozjede vcelku příjemná detektivka, kterou, pravda, Seveřani umí daleko lépe. I když, ne nadarmo se říká, že není všechno zlato, co se třpytí. Každopádně uznávám, zase tak zlé to nebylo. Čekal jsem to daleko horší.(9.8.2014)

• žvanimírek

Téměř všechno špatně. Příběh, kterej se od knižní předlohy dost odklání, nedává moc smysl a po většinu času i dost nudí. Ale co mě nasralo nejvíc, byl hlavní hrdina. Neměl jsem až tak problém se samotným hercem jako s tím, jak ho ten rejža Lasse Hallström vykreslil. Neohroženej detektivskej frajer Joona Lina z knížek je ta tam a na plátně se prohání policajt, kterej působí stejně zmateně a přiblbe, jako českej strážník dávající botičky v Pařížský...(20.10.2013)

• verbal

Ačkoliv je kniha vcelku originální, většinou u ní chcípáte nudou a navíc nám Keplerovi experimentují s literární formou a je to napsáno v téměř nesnesitelné třetí osobě přítomného času! Saša a jeho stará si tedy pouze s touhle paknihou zasurfovali na IN vlně slušných švédských pissálků Larssona a Nesbø. Vizualizace je každopádně daleko snesitelnější, ale i tak jsem většinu času doufal, že někdo luskne prsty, napočítá do pěti a probudí mě z té otravné, nervydrásající omáčky kolem poměrně slušné zápletky. Takže máte li rádi dvouhodinové uspávaní kober, které na závěr nezalomí a kousnou svého krotitele do prdele, hezky si to užijete.(24.2.2013)

Z knihy jsem měl rozporuplné pocity, taková generická "skandinávská krimi", ale byl jsem zvědav, jak dopadne adaptace, která se ukázala spíš jako volná variace, kde jsou jen některé stejné postavy. Nečekal jsem, že na plochu 2 hodin se vejdou všechny linie, ale takovéhle ořezání je příliš... Každopádně koukat se na to dalo.(2.4.2013)

Nebolo to zlé, ale popravde budem rád ak Lasse Hallström bude radšej pokračovať vo svojich kvalitných drámach a žáner krimi nechá radšej na iných. Celý film pôsobila ako obrovská spleť všemožných kriminálkových klišé - od vraždy, cez únos, až po hypnotické stavy a psychopatov... Možno keby tak veľmi netlačili na pilu, tak by to bolo omnoho obstojnejšie, ale tak je to tak na cca 3*.(2.7.2015)

• - Knižní předlohy k filmu se v 9milionovém Švédsku prodalo přes 500 000 kusů. (morgos)

• - Okrem viacerých miest vo Švédsku prebiehalo natáčanie aj v pražských filmových štúdiách Barrandov. (MikaelSVK)

• - Práva na tento film byla prodána do více než 30 zemí světa ještě před prvním uvedením. (morgos)