Hypnotizér

The Hypnotist

Hypnotizér

Krimi / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 121 min

Keďže som knihu nečítal, film sa mi páčil. Takto oslobodený od knižnej predlohy môžem s pokojným svedomím pochváliť tento mrazivý severský thriller s psychologickým podtónom. Určite sa to dalo natočiť lepšie a priamočiarejšie, no aspoň bolo dostatok priestoru na charaktery postáv a motívy ich konania. Intuitívne som očakával presne to, čo som dostal.(22.2.2013)

Rozumím tomu, že se Lasse chce jednou za čas vymanit ze škatulky tvůrce hladivých dramat plných rodinného stříbra a romantických slz, ale tady snad ani on sám nemohl věřit, že uspěje. Celé zasněžené vyšetřování zůstává i v rozhodujících zvratech smutně nijaké a těžce průměrné a už vůbec nic na tom nemění zapomenutelná herecká sestava (s čestnou výjimkou zakaboněného Persbrandta). 50%(6.6.2013)

• Romario

Tohle má být film podle skvělé knihy, navíc natočený Lasse Hallströmem, který si mě navždy získal Pravidly moštárny??? Je při této kombinaci vůbec možné, že výsledkem je tak nezáživný paskvil, který nejvíc připomíná nějakou béčkovou televizní tvorbu? Nuda, nuda a zase jen nuda. Napětí ve filmu chybí úplně. Atmosféra a napětí, které jsem oceňoval na knize, zde nejsou ani náznakem. Ještě že si můžu spravit náladu sledováním seriálu Bron (Most).(1.3.2015)

Příběh byl vystavěný solidně a s herci taky nebyl problém, ačkoliv hlavní vyšetřovatel mohl být maličko výraznější. Ale to nebylo nic, co by se dalo překousnout. Bavilo mě i postupné rozplétání, ačkoliv se, víceméně, drželo osvědčených postupů. Bohužel na mě byl film až příliš roztažený a zkrácení o nějakých 20 minut by mu prospělo. Občas mi chyběla i ta klasická severská atmosféra, což je něco, co člověk od skandinávských kriminálek automaticky očekává a nic nemění to, že Hallström je mezinárodním režisérem a ve Švédsku točil po x letech. Mírné zklamání, ale pořád se jedná o slušné řemeslo. 60%(19.2.2015)

• AppleCore

Čekal bych, že film s názvem Hypnotizér bude založenej na psychologii a předevšim hypnóze. On je to ale tuctovej nezajímavej thriller, kterej netěží ani z jednoho ani z druhýho, přičemž scénárista po pomyslný půlhodině svýho výtvoru dočista ztratil přehled o tom, co vůbec píše (knížka nejenom, že dává smysl, ale zároveň těží mnohem víc z tématu a odůvodňuje vše, o co v ní jde. Ve filmu stěží přemýšlíte nad tím co a proč se právě děje (ne, není to komplikovaný, jenom hodně nedomyšlený, oproti knize dokonce dost osekaný). A to příběh sám o sobě je docela jednoduchej). Nehledě na to, že nudnej styl Lasse Hallströma táhne už tak zpackanej film ještě níž.(18.2.2013)

• Lena Olin

• - Film je režisérovým švédským filmem po více než dvacetipětileté pauze, během níž tvořil v zámoří. Současně se jedná o jeho první thriller vůbec. (morgos)

• - Jedná se o filmové zpracování stejnojmeného románu švédského autora Larse Keplera. Jméno autora předlohy "Lars Kepler" je pouze pseudonym, pod kterým se skrývá manželská dvojce Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. (DominikV)

• - Práva na tento film byla prodána do více než 30 zemí světa ještě před prvním uvedením. (morgos)