Kouzelníci

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

• Lacike

Je to dost nerozhodny film. Miestami sa to tvari ako totalne infantilna komedia a hned na to su sceny, ktore by mali byt dokonca dojimave. Ale vôbec to nejde dokopy. Steve Carell je vo svojej ulohe neuveritelne nesympaticky. A ani nie je zabavny. Pritom patri k mojim oblubencom. Jediny ktory navzdory reziserovi a nepodarenemu scenaru je zabavny je Jim Carrey. Ale ten ma vo filme velmi maly priestor, takze dokazal filmu v mojich ociach vybojovat len 2 hviezdicky.(19.8.2014)

• Z0oMb3E

Čo sa stane s komediantom, ktorý svojou kúzelnou paličkou ohuroval iba tie najvypatlanejšie králiky, keď sa na scéne objaví nová Cryssa nad blogom ktorej vlhne nejedna týnka? Vrhne sa predsa na ľahšiu a dostupnejšiu klientelu v podobe dôchodkýň, ktorým gangréna znemožňuje útek a obtĺstle deti, ktoré neutekajú nikdy. No jó, upnutým rozkrokom v zamatových nohaviciach už toľko nekvapká. Dnes frčia sebadeštruktívni emáci.(8.9.2013)

• MartinezZ

Vzbuďte mě, až ve filmu uvidíte něco vtipného, prosím... ~~~ Nudné, trapné, místy typicky americko-komediálně fekálně nechutné jakoby-drama, maskující se za komedii. Kde se objeví Steve Carell, to je zaručený průser, což je známé pravidlo, které se opakovaně potvrzuje. Přítomnost Stevea Buscemiho není vtipná, jako spíše smutná (aneb je mi líto, že v tom hrál, líto za něj samotného). A tak největším překvapením je přítomnost Jima Carreyho, kterého osobně vůbec nemusím, ale tady celkem ušel, až do závěrečného konce, kdy se zas vrátil ke své herecké imbecilitě. Zbytečná škoda je i Olivie Wilde. Tohle byl špatný a poněkud trapný pokus o komedii. Takže znovu a lépe. ~~~ Vlastně UŽ RADĚJI NE!(12.4.2013)

Možno nie blow minder ako som čakal, ale predsa len si to drží svoju formu a neprestáva pridávať na plyn aj napriek jednoduchosti. Jeden s tých filmov, ktoré v dobrej nálade dokážu spríjemniť večer, alebo deň. Inak budú skôr nudiť. Problémom je tak trocha nekonzistentnosť ukazovaného. Chémia medzi hlavnou dvojicou Buscemi a Carell je rozdelená na začiatku a tým sa podľa mňa dištancuje od pozitívnejšieho alebo zaujímavejšieho prístupu. Olivia Wilde ako obvykle sexi, ale tiež tomu chýbal akýsi presah. A Jim Carrey má oficiálne to najlepšie za sebou. Sú to stále tie isté ksichty, stále tá istá maska. Ale aj napriek tomu je to dielo, ktoré neurazí, hlavne ak sa od neho nič neočakáva. A cameo Davida Copperfielda je dosť super.(28.6.2013)

Neumím vytáhnout z klobouku ani spolupracujícího králíka, takže jsem nikdy nesnil o tom, že nechám zmizet Sochu svobody, budu létat nebo se proměním v modela prezentujícího spodní prádlo. Přesto mne kouzelnické triky malinko fascinují a pozvání do zákulisí čarodějů většinou neodmítám. Tentokrát jsem se celkem pobavil s namachrovaně sebestředným Burtem Zázračníkem i extravagantně nemocným Stevem Grayem, ale co naplat. Oba dva bych bez mrknutí oka vyměnil za pozvání od Jane na šestnáctimetrovou postel, na které by mi z ucha vykouzlila kondom odpovídající velikosti. Pak bych jistě podal alespoň průměrný výkon, stejně jako tento film.(27.11.2013)

• - Ve scéně, kde kouzelníci ukazují, jak přemístili diváky, je nakládají do nákladního vozu. V záběru jsou na pravé straně vidět dvě opřené postavy, po následujícím střihu jsou tyto osoby opět v záběru, ale tentokrát již na levé straně nákladního vozu. (dandislav1991)

• - Pri záverečnom vystúpení Stevea Greya (Jim Carrey) je vidieť, ako vŕtačku priloží k hornej časti dosky, pri prestrihu vrták prejde stredom dosky a po nasledujúcom prestrihu vyťahuje vrták opäť z hornej časti dosky. (belinko)

• - Malé cameo si vo filme strihol i známy kúzelník David Copperfield. (belinko)