Když malý Burt Wonderstone dostal k narozeninám kouzelnickou soupravu, změnil se mu svět. Kouzelnické triky a magie se staly jeho celoživotní vášní a díky nim také poznal nejlepšího kamaráda Antona, který se stal jeho parťákem. Po letech spolupráce ale jejich popularita klesá a přátelství pokulhává. Před lidmi se stále tváří jako ti nejlepší přátelé, ale zákulisí se stalo místem jejich nekonečných hádek. Po zpackaném triku se jejich cesty rozcházejí. Burtova sólová dráha končí fiaskem, obecenstvo totiž nestojí o trapného stárnoucího kouzelníka, ale dává přednost novému pouličnímu mágovi, který na sebe strhává stále větší pozornost. Pokud chce Burt znovu uspět, musí opět spojit své síly s Antonem a předvést divákům to nejlepší kouzelnické představení. (TV Nova)

Enšpígl

Ty kouzelnický scény beru, sice to nebylo o magii ani o vizuálně efektivních hrátkách, ale nechyběl v nich humor. Ovšem co s tím zbytkem, ten byl roztaženej jak guma u Škromachovejch kalhot. Olivia kočka a Jim s postavou Ramba jako prvoligový hovado dokázali s vypětím všech sil trošku zaujmout, ale víc jak tři hvězdy z toho nevykřešu ani náhodou. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $22,537,881 Tržby Celosvetovo $27,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Komédia kde sa predvádzali komici ako Steve Carell, Jim Carrey či Steve Buscemi, k tomu tam hrala očarujúca asistentka kúzelníkov Olivia Wilde. Príbeh o kúzelníkoch bol miestami príjemné odpočinkový a zábavný ale za každým ako sa na scénu dostal Jim Carrey sa to zvrhlo na dosť nechutné uletené vtipy dostávajúce sa až nemilo pod kožu. /videl v kine: 55%/ (videl na festivale Art Film Fest 2013) ()

Malarkey

Mám děsně rád tyhle komedie, co tady mají sotva 60 procent, ale už od pohledu vypadají bláznivě a zábavně. Já nevím proč, ale zdejší uživatelé je tady hodnotí děsně průměrně a někdy až podprůměrně. A já to prostě nechápu. Za těch 100 minut jsem se nasmál tak jak u kdejaké jindy daleko lépe hodnocené americké komedie ne. Je to šílený, to je zřejmý, ale přesně o tom to je. Jim Carrey, co paroduje Chrise Angela prostě nemá chybu. Stejně tak i scéna s Davidem Copperfieldem. Do toho velkolepej závěr, co mě fakt sejmuj. A když tak nad tím přemýšlím, tak tohle je asi nejlepší hlavní role Steve Carella, co jsem zatím viděl, a kde se projevil jako totální komik. No konečně. ()

KevSpa

Jistě, že je to absolutní blbina. Ale blbina, která se zábavným způsobem strefuje do nejrůznějších kouzelnických show, i šílených reality show, v nichž lidé dělají za každou cenu co největší nechutnosti, přičemž si devastují tělo, zatímco diváci lačnící po senzacích se na to koukají, přestože se jim u toho zvedá žaludek. Pro mě velmi vtipná satira s herci, kteří si své party náležitě užívají. (70%) ()

Radek99

Áčkoví herci v béčkové komedii, kde je máloco správně, neboť tohle mohla být v jiném pojetí a s odlišným (spíše ale přímo opačným) přístupem naprostá a kultovní legenda. Takhle Don Scardino natočil jen bezzubou (konzervativní!) satiru a i po komediální stránce jde o věc sotva průměrnou, v kostce jeden z nejpromarněnějších filmových projektů poslední dekády. Jim Carrey ale nemá chybu... ()

• Natáčelo se od 10. ledna do 20. března 2012 v amerických městech Santa Clarita, Los Angeles a Las Vegas. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2013 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)
  • Pri záverečnom vystúpení Stevea Greya (Jim Carrey) je vidieť, ako vŕtačku priloží k hornej časti dosky, pri prestrihu vrták prejde stredom dosky a po nasledujúcom prestrihu vyťahuje vrták opäť z hornej časti dosky. (belinko)