Kouzelníci

(festivalový název)

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

Na rodinný film moc "kontroverzní", jako explicitní komedie ne zcela využité. Ze začátku je Wonderstone typickou ukázkou takové té scénáristické (ne)jistoty, kdy jsou extrémně trapné scénky ne vtipné, nýbrž nepobíratelné i pro diváka. Je to dost na hraně. Pak ale na scénu dorazí Carrey, a šlape to o dost lépe, i když i tak pořád zdaleka ne na 100%. Whatever, man, těšim se na tebe v Kick-Ass dvojce, seš furt kápo.(15.6.2013)

Většina pokusů o humor jde vedle, což je s ohledem na herecké obsazení trestuhodné. Nálepka komedie roku se přitom přímo nabízela. Božský Bruce platí za jeden z posledních velkých kasovních trháků Jima Carreyho, jehož gumově pružná herecká maska stále funguje, ale už jen tak na půl. Stejně jako celá tahle rodinná limonáda, která jednou nabídne ostřejší humor s několika nekorektními scénami, pak zase dlouhé desítky minut s minimem vzrušivých (rozuměj dětinských) momentů. Právě v Božském Bruceovi se Carrey sešel se Stevem Carellem, který se teprve rozjížděl, zatímco hlavní hvězda tehdy platila za krále žánru. Uplynulo pár let a role se otočily. Carell sice nikdy nedosáhne „kvalit“ Carreyho komediantství, momentálně však on tahá za delší konec. Nikoliv však jeho postava bojující o lasvegaskou kouzelnickou show. Když už nic, Kouzelníci nemůžou dobře fungovat ani po příběhové stránce. Z Carella hulváta, děvkaře a pitomce se samozřejmě stane Carell dobrák, milovník senilních dýchánků a ideální partner pro kočku s tváří Olivie Wilde. Mezitím jsme svědky několika záblesků, které mají našlápnuto, aby velmi rychle skončily v propadlišti komediálních dějin.(8.9.2013)

Student Agency (Fun Relax Bus) - Tentokrát jsem si na cestě z Prahy do ČB zkrátil cestu touto komedií, která má aktuálně ne moc závratné hodnocení (58%). Na film s komiky jako je Carrey, Carell a Buscemi to je určitě málo. Mě to náhodou přišlo legrační a kouzelnické triky tomu dodávaly šmrnc. CZ dabing super (opět jsem si ověřil, že USA komedie je daleko lepší dávat v našem jazyce). 68%(21.10.2014)

,,VÍTEJTE V ÚŽASNÉM SVĚTĚ KOUZEL. VE SVĚTĚ, VE KTERÉM MŮŽETE ZAUJMOUT A OKOUZLIT SVÉ OKOLÍ, PROTOŽE VŠICHNI MILUJÍ KOUZELNÍKY.“...... /// Dva kouzelníci s ponorkou – vono 30 let je třicet let! A pak je tu nastupující generace (Carrey…), a taky O.Wilde, u který nevím, jestli umí hrát,nebo ji vobsazujou, protože se na ni hezky kouká. Víc než o nějakej zvrhlej humor tu jde o příběh. Možná, že vo ten příběh jde vůbec tak nějak víc než vo ten humor. Jestli se teda nezmrtvýte, až ty dva kretény uvidíte. Nejdřív ze sebe dělaj na pódiu idioty (i ty Steve?), ale předpokládám, že jste inteligentní a že poznáte, že vo to, jak vypadaj – teda jako vopičáci, tady nejde. Že je to film s kouzelnickejma kouskama (bohužel ne s kouzelnejma), kterej je spíš dramatíčkem (malinkým) o přátelství, o tom, že kouzlit se musí s láskou (to snad všechno ne?), a do toho vobčas flákne Carrey černej (skoro)ftip. Proč 3*? Protože lidi (teda i já) milujou šťastný konce a navíc jsem se na tom (konci) i pobavil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak můžu parchanta ovlivnit narozeninovým dárkem. (Nábor do Al Kajdy? Asi jedině přes T.N.T. Neříkali…) 2.) Jsem ve věku, kdy mě okouzlí maximálně urologický kouzlo. 3.) Thx za titule ,,VladexSK“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.6.2013)

Můžu vám popsat, co přesně budete během filmu prožívat. Nejdřív to ve vás vyvolá dojem, že se jedná o příběh podle skutečné události, dokonce si budete myslet, že jste duo Burt & Anton někde už viděli. S příchodem Jima Carreyho v roli tzv. street magician si uvědomíte, že snímek reflektuje změny v pojetí tohoto odvětví zábavního průmyslu a bude dramatem o odchodu klasických eskamotérů a příchodem nových, dravých umělců typu Dynamo nebo Chris Angel, kterého mimo jiné Jim Carrey zahrál (napodobil) naprosto fantasticky. Jeho čísla jsou opravdu extrémní a vy budete vědět, na co to přesně poukazuje. Pak je ale Grayovým (Carrey) dalším číslem ukázka, jak dlouho vydrží se nepochcat a v tu chvíli vám dojde, že jde jen o čistou komedii se smyšleným příběhem. Potvrdí to následně i Burt Wonderstone (Carell), který při vymýšlení konkurenčního kousku řekne: "Nehodlám zadržovat chcánky! Musím vymyslet něco jiného a nového. Asi bych mohl nekadit." Dále se už můžeme nechat unášet vyhroceným bojem o prestiž dvou umělců stojících na rozdílných stranách barikády. Filmu v polovině krapet začne docházet dech a ke konci se to doplazí jen tak tak, ale i přesto se jeden pobaví. Proč ne. Oddychový film bez artového a morálního přesahu, který jen vypráví příběh z neobvyklého, přesto lákavého, prostředí.(23.3.2015)

• - Trik zvaný Šibenice, který předvádějí Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi), pochází z dílny Teamu Copperfield. (D.Moore)

• - Malé cameo si vo filme strihol i známy kúzelník David Copperfield. (belinko)

• - Na konci filmu má Steve Gray (Jim Carrey) samotný vrták v hlave pod iným uhľom, ako keď si ho tam vŕtal. (belinko)