Kouzelníci

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

• Lacike

Je to dost nerozhodny film. Miestami sa to tvari ako totalne infantilna komedia a hned na to su sceny, ktore by mali byt dokonca dojimave. Ale vôbec to nejde dokopy. Steve Carell je vo svojej ulohe neuveritelne nesympaticky. A ani nie je zabavny. Pritom patri k mojim oblubencom. Jediny ktory navzdory reziserovi a nepodarenemu scenaru je zabavny je Jim Carrey. Ale ten ma vo filme velmi maly priestor, takze dokazal filmu v mojich ociach vybojovat len 2 hviezdicky.(19.8.2014)

• Ramirez85

Jim Carrey byl jako parodie na Chrisse Angela libovej, jinak je tenhle Úžasník (nebo jak si to Carell říkal) fakt jedna velká nuda a hlavně- není to sranda, Steve Carell prostě není dobrej komediální herec, škoda, že víc prostoru nedostali Carrey s Buscemim. Co se týče děje, tak ten je sterilní, předvídatelnej, hloupej a celkově voničem, od setkání se svým kouzelnickým guru a zamilování se do své asistenky už to hraničilo s odpadem, patos nad patos. Krize současných amerických komedií bohužel pokračuje.(3.7.2013)

Cekal jsem o hodne vic. Z danyho tematu se dalo vytezit daleko vic foru a nejen par uchylnejch predstaveni a sem tam nakej gag. Vetsinu casu se tu jen keca a to jeste nijak zvlast zabavne. Herci jsou sice fajn, at uz ultra namakeupovanej Carell, jako vzdy uchylne vypadajici Buscemi nebo Carrey, kteryho tu je ale zoufale malo. Jenze co je to platny, kdyz vetsinu casu nemaj moc co delat. Sem tam sem se sice zasmal, to ne ze ne a ani se neda rict, ze bych se nudil, jen to proste neni nic extra a pritom tu potencial byl.(2.7.2013)

• ABLABLABLA

Dobří herci.... na to m je podle mě postaven celý film, protože zbytek je o ničem. Prostě vzali skvělé herce jako Steve, druhého Steva, Olivii a Jima a ti táhnou celý film, aby se z něj nestal odpad. Za ně jsou ty 2* + teda za ten konec /Spoiler/ jak nám bylo ukázáno, jak se provádí trik se zmizením publika aneb prostě je všecky vezmeme, olístkujeme a naházíme do dodávky... doslova naházíme, omlátíme hlavy o schody a pak je přelíčíme, aby nebyly vidět rozsáhlé modřiny a podlitiny /konec Spoileru/. Vtipných okamžiků, na to, že je to komedie, tu bylo poskromnu, vlastně ani jednou jsem se od srdce nezasmála.(2.6.2013)

Na rodinný film moc "kontroverzní", jako explicitní komedie ne zcela využité. Ze začátku je Wonderstone typickou ukázkou takové té scénáristické (ne)jistoty, kdy jsou extrémně trapné scénky ne vtipné, nýbrž nepobíratelné i pro diváka. Je to dost na hraně. Pak ale na scénu dorazí Carrey, a šlape to o dost lépe, i když i tak pořád zdaleka ne na 100%. Whatever, man, těšim se na tebe v Kick-Ass dvojce, seš furt kápo.(15.6.2013)

• - Na konci filmu má Steve Gray (Jim Carrey) samotný vrták v hlave pod iným uhľom, ako keď si ho tam vŕtal. (belinko)

• - Pri záverečnom vystúpení Stevea Greya (Jim Carrey) je vidieť, ako vŕtačku priloží k hornej časti dosky, pri prestrihu vrták prejde stredom dosky a po nasledujúcom prestrihu vyťahuje vrták opäť z hornej časti dosky. (belinko)

• - Malé cameo si vo filme strihol i známy kúzelník David Copperfield. (belinko)