Kouzelníci

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

• Pítrs85

Jim Carrey byl jako parodie na Chrisse Angela libovej, jinak je tenhle Úžasník (nebo jak si to Carell říkal) fakt jedna velká nuda a hlavně- není to sranda, Steve Carell prostě není dobrej komediální herec, škoda, že víc prostoru nedostali Carrey s Buscemim. Co se týče děje, tak ten je sterilní, předvídatelnej, hloupej a celkově voničem, od setkání se svým kouzelnickým guru a zamilování se do své asistenky už to hraničilo s odpadem, patos nad patos. Krize současných amerických komedií bohužel pokračuje.(3.7.2013)

Slabé tři, za pozitivní vyznění... I když ten konec, pod titulky, no nevím... Každopádně film o síle partnerství, přátelství a vážení si hranic, za něž by se nemělo jít. To celé na příběhu dvou kouzelníků, jejich asistentky a jednoho nováčka, který uchvacuje publikum velmi nechutnými kousky, ale díky nim se proslaví. Jenže nezná hranice. Třeba že dětem se podobné kousky neukazují. Osobně si myslím, že podobně nechutný kouzelník by asi velké terno neudělal - koho by bavilo se na to koukat? Takovou půlhodinu se to pomalu, ale příjemně rozjíždí. První střet s pouličním kouzelníkem mě zklamal - nějak jsem čekal, že zaujme něčím bombastičtějším. Prostřední část se pak mění v nudnou konverzačku, kde sice je pár džouků (kouzelník nabízí v supermarketu prací prášek), ale jinak je to o ničem, a pak zbývá solidní závěrečná čtvrthodinka, která je sice jasná, jak to udělali (ačkoliv bude doslovné vysvětlení), ale nakonec vlastně není až tak překvapivá. Nevím - hodně rozkolísaný film, jenž má své světlé stránky, ale celkově tak nějak nakonec se slabým vyzněním, byť pozitivním.(14.4.2013)

Incredible Burt Wonderstone je najhorší film Willa Ferrella... ups, tu žiaden Will Ferrell nehrá? Ktosi sa pokúsil nakrútiť lacnú kópiu Semi-Pro/Ricky Bobby/Blades of Glory a obsadil do hlavnej role Stevea Carella, ktorý žiaľbohu zrejme nie je najlepší herec (a toto zistenie je to najsmutnejšie na tomto filme) a jeho výkon je priamo tragický. Jediný ako tak dobre obsadený je Steve Buscemi, lebo ani Jim Carrey napriek zdaniu nemá čo hrať (jeho postava nemá vôbec žiaden charakter a je to len sled viac či menej vtipných "trikov"). A to nie je všetko - príbeh je mizerný a je znôškou klišé, čo by síce nerobilo problém duu McKay/Ferrell, lebo oni ten sentiment pretavujú do absurdnej paródie, no Don Scardino (kto to je?) kulminuje svoju neschopnosť v jednom z najhoršie nakrútených finále za dlhú dobu. Priemer, priemer...(3.9.2013)

• Morholt

Tak tohle mě nechytlo. Klasická hříčka o nafoukaném maníkovi, kterému se jeho dosavadní život zhroutí, aby mohlo přijít prozření a on se mohl vrátit v plném lesku do světa reflektorů. Nijak na atraktiitě tomuto otřepannému tématu nepřidalo ani kouzelnické prostředí. Carell tady zahrál svůj průměr a na Carreyho herecký projev jsem alergický. Nijak zvlášť mě neoslovil ani Buscemi. Alespoň že Olivia Wild tady ukazuje, že je jednou z nejkrásnějších současných hereček. ne-li nejkrásnější. Pobavilo mě jen závěrečné vysvětlení posledního triku, ale i to bylo trošku přitažené za vlasy. Čekal jsem trochu víc. 30%(31.10.2014)

• Ratemus

Nějak mi ušlo, co chtěl básník říci, obsazení dobré, přímo výborné, ale někde se muselo něco pokazit a přitom to mohla být tak dobrá komedie..Carrey není špatný, ale ani nevyniká, film je místy fakt nudný. Tam, kde jsem se měl smát, jsem kroutil očima, scénář fakt nevyužitý stejně jako potenciál a talent herců, škoda.(27.6.2015)

• - Ve scéně, kde kouzelníci ukazují, jak přemístili diváky, je nakládají do nákladního vozu. V záběru jsou na pravé straně vidět dvě opřené postavy, po následujícím střihu jsou tyto osoby opět v záběru, ale tentokrát již na levé straně nákladního vozu. (dandislav1991)

• - Postava Steva Graye (Jim Carrey) paroduje slavného iluzionistu Crisse Angela, který byl stejně jako David Copperfield konzultantem filmu. (SaNcHeZ_cz)

• - Trik zvaný Šibenice, který předvádějí Burt Wonderstone (Steve Carell) a Anton Marvelton (Steve Buscemi), pochází z dílny Teamu Copperfield. (D.Moore)