Kouzelníci

(festivalový název)

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

Můžu vám popsat, co přesně budete během filmu prožívat. Nejdřív to ve vás vyvolá dojem, že se jedná o příběh podle skutečné události, dokonce si budete myslet, že jste duo Burt & Anton někde už viděli. S příchodem Jima Carreyho v roli tzv. street magician si uvědomíte, že snímek reflektuje změny v pojetí tohoto odvětví zábavního průmyslu a bude dramatem o odchodu klasických eskamotérů a příchodem nových, dravých umělců typu Dynamo nebo Chris Angel, kterého mimo jiné Jim Carrey zahrál (napodobil) naprosto fantasticky. Jeho čísla jsou opravdu extrémní a vy budete vědět, na co to přesně poukazuje. Pak je ale Grayovým (Carrey) dalším číslem ukázka, jak dlouho vydrží se nepochcat a v tu chvíli vám dojde, že jde jen o čistou komedii se smyšleným příběhem. Potvrdí to následně i Burt Wonderstone (Carell), který při vymýšlení konkurenčního kousku řekne: "Nehodlám zadržovat chcánky! Musím vymyslet něco jiného a nového. Asi bych mohl nekadit." Dále se už můžeme nechat unášet vyhroceným bojem o prestiž dvou umělců stojících na rozdílných stranách barikády. Filmu v polovině krapet začne docházet dech a ke konci se to doplazí jen tak tak, ale i přesto se jeden pobaví. Proč ne. Oddychový film bez artového a morálního přesahu, který jen vypráví příběh z neobvyklého, přesto lákavého, prostředí.(23.3.2015)

Ty kouzelnický scény beru, sice to nebylo o magii ani o vizuálně efektivních hrátkách, ale nechyběl v nich humor. Ovšem co s tím zbytkem, ten byl roztaženej jak guma u Škromachovejch kalhot. Olivia kočka a Jim s postavou Ramba jako prvoligový hovado dokázali s vypětím všech sil trošku zaujmout, ale víc jak tři hvězdy z toho nevykřešu ani náhodou.(12.5.2014)

• Stanislaus

Už samotný trailer vypadal potrhle, ale jelikož nebyl v autobuse Student Agency žádný jiný na přemýšlení nijak náročný film, tak jsem se rozhodl, že Kouzelníky zhlédnu. No, a byla to fakt šílenost. Nejvíc mě asi na tom všem štvaly naprosto úchylné a nesympatické postavy, a film na mě celkově nepůsobil vůbec jako komedie. Jediným větším kladem, který by snad stál za zmínku, bylo obsazení Alana Arkina, toť vše. Zkrátka snímek, který mě zklamal, i když musím přiznat, že jsem od něj zase na druhou stranu tolik neočekával.(3.6.2014)

Student Agency (Fun Relax Bus) - Tentokrát jsem si na cestě z Prahy do ČB zkrátil cestu touto komedií, která má aktuálně ne moc závratné hodnocení (58%). Na film s komiky jako je Carrey, Carell a Buscemi to je určitě málo. Mě to náhodou přišlo legrační a kouzelnické triky tomu dodávaly šmrnc. CZ dabing super (opět jsem si ověřil, že USA komedie je daleko lepší dávat v našem jazyce). 68%(21.10.2014)

Áčkoví herci v béčkové komedii, kde je máloco správně, neboť tohle mohla být v jiném pojetí a s odlišným (spíše ale přímo opačným) přístupem naprostá a kultovní legenda. Takhle Don Scardino natočil jen bezzubou (konzervativní!) satiru a i po komediální stránce jde o věc sotva průměrnou, v kostce jeden z nejpromarněnějších filmových projektů poslední dekády. Jim Carrey ale nemá chybu...(31.3.2014)