Kouzelníci

The Incredible Burt Wonderstone

Komedie

USA, 2013, 100 min

• Stanislaus

Už samotný trailer vypadal potrhle, ale jelikož nebyl v autobuse Student Agency žádný jiný na přemýšlení nijak náročný film, tak jsem se rozhodl, že Kouzelníky zhlédnu. No, a byla to fakt šílenost. Nejvíc mě asi na tom všem štvaly naprosto úchylné a nesympatické postavy, a film na mě celkově nepůsobil vůbec jako komedie. Jediným větším kladem, který by snad stál za zmínku, bylo obsazení Alana Arkina, toť vše. Zkrátka snímek, který mě zklamal, i když musím přiznat, že jsem od něj zase na druhou stranu tolik neočekával.(3.6.2014)

Možno nie blow minder ako som čakal, ale predsa len si to drží svoju formu a neprestáva pridávať na plyn aj napriek jednoduchosti. Jeden s tých filmov, ktoré v dobrej nálade dokážu spríjemniť večer, alebo deň. Inak budú skôr nudiť. Problémom je tak trocha nekonzistentnosť ukazovaného. Chémia medzi hlavnou dvojicou Buscemi a Carell je rozdelená na začiatku a tým sa podľa mňa dištancuje od pozitívnejšieho alebo zaujímavejšieho prístupu. Olivia Wilde ako obvykle sexi, ale tiež tomu chýbal akýsi presah. A Jim Carrey má oficiálne to najlepšie za sebou. Sú to stále tie isté ksichty, stále tá istá maska. Ale aj napriek tomu je to dielo, ktoré neurazí, hlavne ak sa od neho nič neočakáva. A cameo Davida Copperfielda je dosť super.(28.6.2013)

• ABLABLABLA

Dobří herci.... na to m je podle mě postaven celý film, protože zbytek je o ničem. Prostě vzali skvělé herce jako Steve, druhého Steva, Olivii a Jima a ti táhnou celý film, aby se z něj nestal odpad. Za ně jsou ty 2* + teda za ten konec /Spoiler/ jak nám bylo ukázáno, jak se provádí trik se zmizením publika aneb prostě je všecky vezmeme, olístkujeme a naházíme do dodávky... doslova naházíme, omlátíme hlavy o schody a pak je přelíčíme, aby nebyly vidět rozsáhlé modřiny a podlitiny /konec Spoileru/. Vtipných okamžiků, na to, že je to komedie, tu bylo poskromnu, vlastně ani jednou jsem se od srdce nezasmála.(2.6.2013)

I Když nevyhledávám kouzelnické filmy a nejsem nějakej znalec tohodle odvětví, filmů, popřípadě show s podobnou tématikou jsem už viděl dostatečné množství na to, aby mě tento film neuchvátil. Oproti Podfukářům, ale Kouzelníci (toť krásné a krátké české názvy) zjevně sází na úplně něco jiného, protože triky, které Karel s Buscemim předvádí, jsou úplně ty nejjednodušší, jako můžou v profesní rovině být. Pak je tu ale Jim Carrey, což je úplně jasná parodie na Chrisse Angela, jehož fanouškem ale rozhodně nejsem. Jim to ale pojmul s grácií sobě vlastní a ještě spolu s Olivií Wilde tvoří celkem pohodový , leč celkem obyčejný film. /RIP James Gandolfini/ ... 61%(16.8.2013)

SPOILER: Klasický "crazy" humor, v podání stále skvělého Jima, mne dostával do kolen, ovšem, také klasický, kýčovitý, až sračkoidní scénář o morální i profesní nápravě jednoho přehnaně zhýčkaného mága, zakončený tím, že dostane zpět své angažmá v Las Vegas, mne v žádném případě nemůže pustit výš. Poznatek z filmu přece jen mám - Bohdan Tůma je daleko lepší, než Jim v originále - viděno dvakrát.(21.3.2015)