Špína Londýna

• Velká Británie Dirty Pretty Things (více)

Vystudovaný lékař Okwe (Chiwetel Ejiofor) je nigerijský přistěhovalec, který v Londýně pracuje jako taxikář a noční vrátný v hotelu. Přesto živoří na hranici chudoby. Sdílí pokoj s tureckou uprchlicí Senay (Audrey Tautou), která si v hotelu přivydělává jako pokojská. Coby nelegální přistěhovalci žijí Okwe a Senay v neustálém strachu z vyhoštění. Jednou v noci zatelefonuje Okwemu na recepci prostitutka Juliette (Sophie Okonedová) a požádá ho, aby se podíval na rozbitý záchod, kde na něj v ucpané míse čeká děsivý objev. Okwe to nahlásí řediteli Sneakymu (Sergi Lopez), který ho vydírá, aby mlčel. Okwe brzy odhalí centrum pochybné podnikatelské činnosti, což ho uvrhne do prohnilého londýnského podsvětí. (Cinemax)

lolinka2

Prvá polovica filmu nudná, pár krát som dokonca pozrela na zostávajúci čas do konca, obsadenie Audrey ma sklamalo, celkovo som sa nevedela vžiť ani do jednej postavy. Až v druhej polovici to naberá grády a napokon, pointa filmu výborná. Len škoda, že ma to tak neupútalo od začiatku. U mňa - priemer, aj keď téma na viac, no filmové stvárnenie nič moc. ()

Lodovico

Zlepenec dobrých postrehov a nápadov, občas silne prekombinovaných a premotivovaných. Vhodný film na DVD, v kine by to asi nudilo hluchými časťami, ktoré dej moc neposúvajú. ()

mirecmt

Tento film sa na nič nehrá ukazuje nám reálnych ľudí, reálne osudy. V podstate väčšina ľudí na svete sa s niečim takým stretla, a určite stretne. Chladná atmosféra filmu ma dokonale pohltila. Je to film, pri ktorom si človek hovorí, že takto by som nechcel dopadnúť/NARODIŤ SA?!?!. Brutalita ľudského života je tu zobrazená spôsobom ktorý nie je každému človeku po "chuti", ale aj pre Senay to nebola prechádzka ružovou záhradou. Keď chcete vidieť o čom je dnešný svet a dnešné "medziľudské vzťahy" tak je povinnosť si tento film pozrieť. Je to jeden s filmov, ktorý sa nekončí titulkami, ale núti ma rozmýšľať čo bude ďalej či sa im podarí dosiahnuť cieľ alebo sa z nich stanú len ďalšie obete. ()

Mate0

Pro mě výborný snímek o imigrantech,utrapách pro ně a ukázání i tech temnějších stránek.První půle filmu je dost chladná jako většina britskych filmu....ale pak se to rozjede do emocionálních obrátech a pro mě je to za 5. ()

pappaja

Přiznávám, že jsem hodně nenáročný divák v žánru drama-romantika... ale čo je moč, to je moč! Plytký děj, mírně přitáhnutý za vlasy, hlavní hrdinové se srdceryvně pohnutými osudy, ale hlavně - nádherný výběr ksichtů, to kdyby si náhodou divák nebyl jistý, kdo je tu ten "zlý" a kdo "dobrý". Tak si to shrňme: ten nagelovaný slizoun s křivým úsměvem, to je ředitel hotelu - mrzký charakter, který se neštítí ničeho, pokud jde o prachy, ukázkový příklad padoucha. Tak samo ředitel jakési textilky - vilné tlusté prase. Pak tu máme hodnou prostitutku - milý skřítek, vždy s úsměvem na tváři. No a samozřejmě něžná křehká nevinná víla - Audrey Tatou. A nad tím vším, jak jinak, nejkladnější hrdina ze všech, nejmilejší chlap na světě, poslední gentleman, jediný žijící superman, vystudovaný doktor, pracant, který nespí, zachraňuje své bližní, je charakterní, neoblomný, nepodplatitelný - Chiwetel Ejiofor, pohledný urostlý Nigerijec. Bohužel se v celém filmu ani jednou nesvlíkne.. chyba, přidala bych 1 hvězdičku na hodnocení :-)) ()

Rathe

Rozhodně zajímavý film s vážným tématem. Vlastně je hrůza, když si uvědomíte, že se něco takového opravdu děje. Ale jak vidíme všechno něco stojí, dokonce i cesta do vysněného "ráje". Na to, že herci byli pro mě neznámí, tak to zahráli zajímavě. ()

verunecek

no co si budeme povidat, obcas je to dost idylické, nebo naivni napr. jak se dostane k lekum, jak unikne imigracnimu...ale vse nemuze byt mizerne, kdyz to v zivote stoji za starou belu...me se to jinak libilo, kdyby nas zivot byl v ohrozeni tak pro jeho zachranu udelame taky vse...asi i prodat ledvinu :-O ()

Sejkorka

Pěkný film s výbornou zápletkou a bezva fintou nakonec.  Okwe Chiwetel Ejiofor a Senay Audrey Tautou jsou zajímavý pár, on je tajemný ona naivní. Chvílemi mi připomíná Ravica z Remarkova Vítězného oblouku. Včetně toho vrátného (Boris, zde Ivan) , se kterým hrál Ravic šachy. Docela mne překvapilo, že je Ejiofor o rok mladší než Tautou a v době natáčení mu bylo 24. PODRUHÉ 25-7-23 Pointu jsem zapomněl, takže toklíové mě opět překvapilo. Film na 80%, nadprůměr- jak téma, tak herecké výkony, včetně lehké děvy Sophie Okonedo, ()