Špína Londýna

• Velká Británie Dirty Pretty Things (více)

Vystudovaný lékař Okwe (Chiwetel Ejiofor) je nigerijský přistěhovalec, který v Londýně pracuje jako taxikář a noční vrátný v hotelu. Přesto živoří na hranici chudoby. Sdílí pokoj s tureckou uprchlicí Senay (Audrey Tautou), která si v hotelu přivydělává jako pokojská. Coby nelegální přistěhovalci žijí Okwe a Senay v neustálém strachu z vyhoštění. Jednou v noci zatelefonuje Okwemu na recepci prostitutka Juliette (Sophie Okonedová) a požádá ho, aby se podíval na rozbitý záchod, kde na něj v ucpané míse čeká děsivý objev. Okwe to nahlásí řediteli Sneakymu (Sergi Lopez), který ho vydírá, aby mlčel. Okwe brzy odhalí centrum pochybné podnikatelské činnosti, což ho uvrhne do prohnilého londýnského podsvětí. (Cinemax)

Solly

Hodně temná záležitost. Asi je jedno ve které "západní metropoli" by se příběh odehrával, takže Londýn je v tom celkem nevinně. Film je velice věrohodným a temným zobrazením velmi zoufalých a lidských osudů. ()

ecis

Zamysleniu sa hodny film. Drsny pribeh emigrantskej dvojice - vztah nevyhnutne nutny, krasny a nebezpecny. V niektorych momentoch vyskytujuca sa krivkajuca objektivita ci uveritelnost pribehu je potlacena reziserskou stolickou (depresivna thrillerovska atmosfera miesana s romantikou). A asi patrim medzi poslednych, ktorym Audrey este neucarovala a stale si viem predstavit filmovy svet bez nej. ()

Trias

Abych řekl pravdu, tak Tautou nemám rád, protože pořád jenom dělá ty svoje roztomilé obličeje. V Dirty Pretty Things se téhle své charakteristiky vystříhala a její herecký výkon se mi moc líbil. Velice podařený film o lidech bez domova, o kterých se v turistickém průvodci nedočtete a z pohodlného místa na vaší pohovce ani nedozvíte. ()

Jablek

Kdyby se ve filmu neobjevilo pár stupidních scén (hlavně předávání ledviny ke konci filmu), který bijou do očí, tak bych byl spokojenej...ale prostě se nemůžu zbavit částečnýho pocitu béčkovosti, která tu neměla co dělat. ()

Primavera

Napínavý dej, kde nechýba napätie, zvláštny milostný vzťah, práca podsvetia, šokujúce odhalenia.... Záver filmu nie je napriek tragikám života emigrantov tragický, ako som sa obávala, ale nie je ani sentimentálnym happy-endom. ()

gemi

Dramata tohoto typu, plná beznaděje a strádání, člověk většinou nechce vidět podruhé, protože jsou hrozně depresivní. Tady to ale neplatí, a to díky dvěma věcem. Jednak to má velice uspokojivý závěr, ale také je to okořeněné humorem. Velmi jemným a jen na pár místech, ale příjemným. (Druhé zhlédnutí. První 28. 6. 2008.) ()

lift666

Je až neuvěřitelné,že existují filmy,které si na 100% zaslouží nominaci na Oscara,ale samotného Oscara si tak moc nezaslouží.Byl to nádherný film.Ke konci začínal být nudný,ale to se změnilo ve chvíli,kdy hlavní hrdinové udělali ten chytrý podraz.Ti,kdo to viděli,ví,o čem mluvím. ()

Lokran

Tak po dlouhém roce a půl doplňuji komentář. Tak co dodat k filmu kde je hlavním motivem, srdce, jenž ucpalo záchod? Samotná hlavní zápletka je poněkud fádní (tedy ilegální obchod s orgány přistěhovalců, kteří mají hluboko do kapsy), byť provedení a rozuzlení je docela "vtipné" Na konci bych nechtěl být v kůži hlavního záporáka:) + jako obvykle nádherné oči Audrey...80% ()

Miksa

Herci jsou velmi dobří, námět taky, ale celý ten film nějak směřuje k celkem jasnému konci-žádné překvapení. U filmů jako je tento by měl být daleko dramatičtější tah na branku.Velká škoda :-( ()

fojtas

moc zajimavy pohled na underground nejvice multikulturniho mesta na svete.nikde zadne slabsi misto a moc libive vyusteni pribehu radi tenhle snimek hodne vysoko ()

winstonik

Opäť nejaký boľševik tlačí kaleráby o fuj-fuj kapitalizme. Nebyť Audrey a vskutku príjemného spracovania, ten film by šiel do hlbokého mínusu. ()

Lilien

drsná dráma , o odvrátenej strane Londýna.Príbeh dvoch emigrantov s ktorými sa osud nehrá,zlé pracovné podmienky, priestor na život. Mrazivé bolo keď sa Senay vzdala panenstva aby získala pas a peniaze a mohla odisť niekam za lepším životom.Začiatok síce trochu strnulejší, zoznamovanie sa s postavami , no druhá polovica bola brutálna a napínavá koniec zostal otvorený neskončilo to našťastie Happy -endom žili šťastne až do smrti. ()

Izz

Neuvěřitelná dávka působivosti,která je podpořena fantastickými Frearsovými realizačními schopnostmi a nejlepším hereckým výkonem Audrey Tautou (ANO!!).Špínu Londýna jsem rozdýchávala docela dlouho,pro mě jeden z nejlepších britských snímků poslední desetiletky.A o opaku mě nepřesvědčíte! ()

mato:-)

Pro Audrey a Londýn mám trochu slabost, navíc jsem si sám roli nelegálniho pracovníka v Anglii vyzkoušel takže mám k tomuto dílu vřelý vztah. Film působí dost realisticky depresivně, maximální hodnocení nedávám jen kůli několika nevěrohodným scénám které kazí celkovou autentičnost. ()

nula87

Výborný scénář, velmi dobré herecké výkony (i když Sergi Lopez nemusel být až tak prvoplánově úlisný) a celkově zajímavý, nenudící, nutící k přemýšlení film. Frears si sice mohl odpustit pár zbytečně přeslazených okamžiků, ale jinak výborný uvěřitelný film. ()

Hank

Zidealizovaný příběh s poněkud schématickým a tedy slabším scénářem, kdy je až moc jasné ono dobro a zlo. Každopádně silný emigrantský osud, realita je ještě mnohem tvrdší... ()