Špína Londýna

• Velká Británie Dirty Pretty Things (více)

Vystudovaný lékař Okwe (Chiwetel Ejiofor) je nigerijský přistěhovalec, který v Londýně pracuje jako taxikář a noční vrátný v hotelu. Přesto živoří na hranici chudoby. Sdílí pokoj s tureckou uprchlicí Senay (Audrey Tautou), která si v hotelu přivydělává jako pokojská. Coby nelegální přistěhovalci žijí Okwe a Senay v neustálém strachu z vyhoštění. Jednou v noci zatelefonuje Okwemu na recepci prostitutka Juliette (Sophie Okonedová) a požádá ho, aby se podíval na rozbitý záchod, kde na něj v ucpané míse čeká děsivý objev. Okwe to nahlásí řediteli Sneakymu (Sergi Lopez), který ho vydírá, aby mlčel. Okwe brzy odhalí centrum pochybné podnikatelské činnosti, což ho uvrhne do prohnilého londýnského podsvětí. (Cinemax)

rey17

Mimořádně silný film, ve kterém se snoubí drama, thriller a zvláštní love-story. Bohužel pro mnoho lidí jediná cesta za "lepším" životem... 4 hvězdy za film, 5. za dojem a téma ()

Saxos

Viděl bych to jako dobré sociální drama. Zbytečně propíraný Londýn. Místo šlo zasadit neutrálně. Namixované emigranty, ať už legální, pololegální nebo ilegály, má už každé velkoměsto. Angláni v příběhu taky zamotáni přímo nebyli. Nigériec, turkyně, rusák, číňan. Šlapka, majitel šicí dílny a ani don Juan k anglické většině taky určitě nepatřili. Zákazník odněkud ze středního východu. Hlavně je zde vidět největší problém migrace a to je kriminalita. Zkušenější emigrant rád hobluje nezkušené. ()

karnifex

Při tak silném tématu by bylo vhodné silné zpracování. A to se v tomto případě nekonalo. Spíš takové povrchní klouzání: dilemata, která jsou naznačena, hrdinové vlastně neřeší, kladné i záporné postavy jsou spíše karikaturami. Nejslabší moment filmu pro mě byl Okweho proslov k obchodníku s orgány - působil křečovitě a nevěrohodně. ()

BarGoldstein

Celkem to mělo drajv a něco se tam dělo, klaďas byl kladnej až za hrob, záporák svině a násoska, prostě vše jak má být. Za ten superteploušskej konec bych ovšem někomu uštědřil pár kopů do xichtu a la Svaly z Bruselu. ()

Skylwalker42

Dokonale syrové drama s velmi mrazivou atmosférou. Solidní herecké výkony Audrey a Eijodora. A velmi dobře zahraný hajzlík Sergim Lopezem. ()

Xylobalsam

Celý film se tvaří až moc umělecky, a přiom se o takový zázrak nejedná. Ze zápletky, i z jednotlivých vztahů se dalo vytěžit mnohem více, než na plátně vidíte. Herecké výkony jsou na výborně úrovni, ale ani to nestačí. Určitě jde o lehce nadprůměrný snímek, nicméně nepřináší nic objevného, i když se tak tváří. Jsem si ale také jist, že svoje fanoušky si najde. ()

marti

Problém celého filmu je v tom, že "dobré" postavy prekračujú zákon pretože sú v Anglicku nelegálne - a to dobrovoľne. Preto je logické, že tí, čo s nimi vedome prichádzajú do styku, prekračujú zákon a za toto riziko chcú väčšiu odmenu, než by získali zo zamestnávania legálnych zamestnancov a ubytovania obyčajných turistov. Preto poukazovanie na horšie podmienky než majú domáci nemá opodstatnenie. Jediným východiskom je nechať pricestovať a pracovať v Londýne kohokoľvek z celého sveta - a to asi nie je riešenie. ()

Peršanka

Dávám tři. Protože jsem vydržela až do konce. Africký lékař odebírá ledvinu padouchovi v Londýně? Je tak kladný, až je to nuda, na tváři ustálený výraz…A umí Audrey Tautou hrát? Nevím, co přesně chtěli autoři sdělit lidstvu. Práskač a jeho kat je o třídu lepší (už jen kreace Tima Rotha v nálevně stojí za zapamatování, totální magor!) ()

tata22

Nějak vám nevím, mi to neoslovilo. Jediné co bych ocenil byl výkon hlavního hrdiny a překvapivá pointa. Ale tenhle film si podruhé rozhodně nepustím, je mi líto, čekal jsem víc a popravdě jsem trochu překvapen poměrně vysokým hodnocením. Audrey Tautou na rozdíl od Amélie vyloženě zklamala, scénář příliš účelový, nějak jsem neuvěřil... ()

ivanlaris

Presne takto funguje Londýn a vlastne celá s....ená Británia... Film presne ukázal podstatu. Zneužiť ľudí a pre prachy všetko. I hate Britain. ()

montel

Okwe (Chiwetel Ejiofor) je ilegální emigrant, který pracuje jako taxikář a v noci jako recepční hotelu. Při úklidu jednoho z pokojů najde v záchodové míse lidské srdce a postupem času se dozvídá, že jeho šéf obchoduje s lidskými orgány. Na policii ale nahlásit nic nemůže, protože by hrozilo vyhoštění nejen jeho, ale také jeho spolubydlící Senay (Audrey Tautou). Nezbývá mu tedy nic jiného, než řešit své problémy sám...Velmi vysoké hodnocení mě zlákalo, ale z obrazovky na mě koukala velmi průměrná kriminálka. Herci sice drží film nad vodou, ale nebýt jich, pomalu by se film zabořil ještě do větší špíny. 55% ()

skok01

Vynikající film. Doporučuji ke zhlédnutí. Naprosto bravůrní a jedinečný je výkon v ženské hlavní roli (Audrey Tautou). Nicméně mně osobně se také velmi líbil výkon v hlavní mužské roli (Chiwetel E.) a totálně záporná role, kdy jsem měl velmi často chuť postavě vrazit pár facek, byla zahrána skutečně s grácií (Sergi L.). Téma filmu a celý děj byl velmi kvalitně a dobře zpracován. Detaily byly surově realistické. Z filmu byla naprosto skvěle cítit atmosféra filmu i strach a obavy hlavních postav. Jedním slovem: vynikající! ()

Kikinn_

Je to dobrý. Má to i takový menší plottwist ale příslo mi že tím problémem se to tak nezabývali ale možná jsem měl jen mylné představy idk. 6,5/10 ()

Painer

První polovina je sice slabší, ale dozvídáte se v ní, co jsou hrdinové zač, o jejích a o jeho problémech, kdyby byl však film ropracován více podle druhé poloviny, zasloužil by si par excellence, ale i tak to nejsou vyhozené peníze za film v kině a u filmu budete neustále přemýšlet, co bude dál. ()

Dusan-Be

Hořký konec vás vždycky donutí se zamyslet, což je důležité pro to, aby se člověk mohl někam vnitřně posunout. I proto se točí filmy, které pro 5 hvězdiček nepotřebují jediný počítačový efekt nebo miliony dollarů. Nadchly mě výkony obou hlavních hrdinů, pro Audrey mám slabost, Sergi Lopez dokonalý. ()