Špína Londýna

• Velká Británie Dirty Pretty Things (více)

Vystudovaný lékař Okwe (Chiwetel Ejiofor) je nigerijský přistěhovalec, který v Londýně pracuje jako taxikář a noční vrátný v hotelu. Přesto živoří na hranici chudoby. Sdílí pokoj s tureckou uprchlicí Senay (Audrey Tautou), která si v hotelu přivydělává jako pokojská. Coby nelegální přistěhovalci žijí Okwe a Senay v neustálém strachu z vyhoštění. Jednou v noci zatelefonuje Okwemu na recepci prostitutka Juliette (Sophie Okonedová) a požádá ho, aby se podíval na rozbitý záchod, kde na něj v ucpané míse čeká děsivý objev. Okwe to nahlásí řediteli Sneakymu (Sergi Lopez), který ho vydírá, aby mlčel. Okwe brzy odhalí centrum pochybné podnikatelské činnosti, což ho uvrhne do prohnilého londýnského podsvětí. (Cinemax)

Arccos

Film ve mně vyvolával velmi stísněné a zoufalé pocity. Tak to asi bylo i záměrem, ale příliš sympatií jsem pro to nenašel. Mimo jiné mě velice lezla na nervy naivita Senay. Což nutně neznamená, že nejde o dobrý film (a přinejmenším to aspoň dobře dopadne). ()

Toustovač

Možná nikdy mě u filmu takhle nemrazilo. Až jsem si říkal, jestli se na to ještě někdy podívám:). Skutečně smutný, zlý a "nefér" příběh si servítky příliš nebere. Audrey Tautou vnímám chtě nechtě jako herečku jediné (TOP!) role, zato Chiwetel Ejiofor mě posadil na zadek jako to už dlouho nikdo nedokázal. ()

hackstolle

No já bych tomu i věřil, že se tam takový zvěrstva v tom Londýně dějí. A nejen tam. Každopádně luxusní filmeček, vřele doporučuji. ***** ()

jafuska

určitě zajímavý film, z prostředí Londýna, kde hlavní představitelé hledají jak z problémů a svých životů najít lepší a hezčí život, i za cenu lidskoho života, nebo utrpení, ale najdou opravdu to co oba dva hledají? Opravdu to musí být za každou cenu? kdoví, hlavní závěr a myšlenky nechávám na vás, jak sami budete film vnímat. ()

dzberry

Nevěřil jsem příběhu, nevěřil jsem hercům, nevěřil jsem, že to dokoukám. Ale kvůli Audrey, která měla a má za sebou i před sebou daleko lepší role, jsem to zvládl. Zapomenutelný (taktak) průměr. ()

MaxForValue

Chirurgicky presný, no presne ako chirurgicky nôž chladný príbeh o "špinavých" veciach. Chémia medzi Ejioforom a Tautou vôbec nefunguje. Kým Audrey je schopná meniť herecké pózy a od konzervatívnej moslimky sa dostáva na liberálnejšiu pôdu, tak Chitewel zostáva nezmenený. Je to príliš strojené a koniec len dáva bodku za nepríliš vydarenú reflexiu opačnej strany zákona. ()

Prubner

Závažné téma autoři bohužel hodně zjednodušili a zabalili do do kabátku hollywoodsky střiženého melodramatu s happy endem a milostnou romancí, kde jsou jednorozměrné postavy rozdělené na dobré a zlé: všichni imigranti jsou hodní a dobrosrdeční a proti nim stojí hnusní úředníci a slizký obchodník s orgány. Tomuto tématu by víc slušelo syrové, dokumentaristicky laděné drama, tohle je jen kompromis, podléhající konvencím Hollywoodu. ()

(fjw)

Naprosto skvělě odvedená práce! Výborný herci a atmosféra Londýna. Občas se mi zdálo, že pár míst je lehce nadneseno:) Sergi López v roli zloducha naprosto famózní:) ()

yatan

jeden z policky - potrebnych filmov..film ktory rozobera trosku blizsie utrapy a problemy zivota utecencov v londyne je zachyteny n hranici stravitelnosti a myslim ze jedine co cely film odlahcoval bol vratnik hotela a prizvuky vsetkych hercov- africky, cinsky, turecko-francusky, indicky, taliansky a ja neviem co vsetko este..zaujmavy maly skromny film ktory ma prekvapil aj neprekvapil zarovn..7.5/10 (co to stale zul ten Okwe?) ()

honzic

Herecky to nění žádný skvost, ale scénářem a námětem je to zajímavé a stojí za zhlédnutí. Hodnocení: 70 % ()

Renswo

Špina Londýna : temna stránka života nelegálnych prisťahovalcov v Londýne. Špinavá práca v Londýne zahŕňa všetko vrátane sexuálnych aktov až po darcovstvo , len za výmenu štátnej príslušnosti . Postavy sú veľmi dobre , prepracovaný dej ktory sa vyhýba klišé. Je tu zaujímavá zaplietka , ktorá sa pomaly odvíja . Film je pútavý a sám som im fandil aby sa všetko dobre skončilo. ()

Ellmo

Nedokáži si představit, jak by mohl být tento film lépe natočený. Ano, je to tak, jsem nadšený. Unešený z hereckých výkonů (snad jen Audrey mi občas neseděla) a ze záběrů na stupňující se děj. Film samotný, je natočen maximálně skutečně, což je způsobeno pohyby kamer, nepřehnanými zvuky atd. Ke konci zůstává pouze rovina melodramatická a dokumentárně zaměřená rovina se vytrácí, což přispívá k počtu našich slz... Scénář je nejlepší, jaký jsem za poslední dobu měl možnost vislyšet. Jak přesvědčivá je postava seňora Juana, vše co říká je pronikavé, působící skutečně. Iluze skutečnosti je na velmi vysoké úrovni. Je to vůbec iluze? Určitě ne... ()

Sekel

Celkem povedene drama o tom, jak jsou vsichni nelegalni pristehovalci chrabri a jak je nebozatka prohnily zapadni svet vyuziva. No to jsem trosku prehnal, neni to takhle jednostrany, ale silne to k tomu smeruje. Vybornej vykon Chiwetela Ejiofora a klasickej nadstandart Sergiho Lopeze, kterej je snad dnesni nejvetsi zapornackou hvezdou. ()

Kudeat

Popravdě jsem se u tohoto filmu docela dost nudil. Tento film mě nějak neoslovil a málem jsem poslintal i sedačku když sem si na chvíli schrupnul. Ale ani tak jsem o nic nepřišel a proto zařazuji tento film spíš do průměru i přes úctyhodný herecký výkon mojí oblíbenkyně. ()

wick

Nebýt pohádkového a trochu sentimentálního závěru, pak lze toto drama o nelegálních imigrantech a obchodu s lidskými orgány hodnotil řadit k vysokému nadprůměru. ()

fafejt001

TAUTOU A EJIOFOR VÝBORNÍ V TOMTO DRAMATU SOBOTNÍ NOCI , NEBO PÁTEČNÍ SNAD I PONDĚLNÍ . STRHUJÍCÍ FILM O LIDECH , KTEŘÍ KVŮLI KARTĚ SI NECHAJÍ VZÍT I ORGÁNY . KAMARÁD Z PATOLOGIE MÁ POCHOPENÍ PRO ZAČÍNAJÍCÍ VZTAH I POTÍŽE KAMARÁDA , KTERÝ MÁ DVĚ ZAMĚSTNÁNÍ . PRÁCI V TAXI I V RECEPCI MU JDE OD RUKY , JEN MUSÍ ŽVÝKAT NĚJAKOU TU JETELINU , ABY VYDRŽEL TENTO NÁPOR . ZÁVĚREČNÁ SCÉNA U TELEFONU NA LETIŠTI DOJME KAŽDÉHO CITLIVÉHO DIVÁKA , VČETNĚ MNE . NO SÍÍÍÍLA . TAKŽE PRO MNE OSM A NE PĚT . TOŽ TAK . ()