Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Necrotongue

Zase jeden z celé řady jednostranně vypovídajících snímků, v nichž na sebe veškerou pozornost strhává trpící hlavní hrdinka, zatímco perspektivní  empatický sympaťák Chuck Traynor, kterému ani nechtěli napsat jméno na dildo, je tady zcela nespravedlivě za toho zlého. Ale vážně. Film to nebyl nikterak skvělý, spousta věcí se dala pojmout jinak a lépe, ale jako krátká exkurze do sedmdesátek, kdy se ještě k pornofilmům psaly scénáře, to vcelku fungovalo. Mám za to, že kdo jediný film Lindy Lovelace neviděl, určitě o něm alespoň slyšel, no, a tady k tomu dostal divák nějakou tu omáčku. Lindin život ani tento počin nebyly žádnou veselohrou, jenže když jde o porno, má pro mě tahle mince vždycky dvě strany. Ta jedna je jasná, je to ta čistě praktická, uvolňující část, druhou stránkou věci je humor. Pokud nejde o ten odpudivý (tedy pro mě) druh pornografie, jejímž účelem je za každou cenu ponížit a ublížit nešťastnici, která má natolik mizerného agenta (čti zmrda), že ji do něčeho takového uvrtal, pak se vždycky najde něco, co mě rozesměje. Nebudu zastírat, jak mě zklamalo, že Linda vystupovala proti mému oblíbenému průmyslovému odvětví, když díky němu vydělala závratných dvanáct set padesát dolarů. No, každý jsme nějaký:-) / Poučení: Pokud točíš film, v němž se předstírá činnost s omezeným přístupem vzduchu, je herečka s vykulenýma očima skvělou volbou. ()

zbyshek

Svým způsobem zajímavý film, o tom žádná. Samozřejmě zvláště pro mužské publikum. K tomu přispívala sličná Amanda Seyfried, kterou jsem v této roli rozhodně nečekal. Ale jak jinak, byl jsem mile překvapen. Nuže, shrnul bych to jako slušné, dobové drama se zajímavým příběhem. Našlo se tam pár věcí, které bych vytkl, ale ne tolik, že bych musel dávat horší známku, než průměrnou. 50%. ()

Dont

Nejedná se o žádnou velkou erotiku natož pornografii, film v první půlce až naivně, ale zároveň docela vtipně popisuje zrození legendy filmů pro dospělé Lindy Lovelace, druhá půlka je vystřízlivění z „nejlepší práce na světě“, jak ji definuje jeden z aktérů. Pravdou je, že Amanda Seyfried je s těma jejíma hlubokýma očima a pihami do téhle role až moc hezká. V jejím podání mě osud „nedobrovolné“ pornohvězdy ke konci nečekaně dojal, proto zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy. Ve filmu se sešlo až nečekaně mnoho známých tváří, zejména s ohledem na to, že řada z nich dostala jen naprosté minimum prostoru. ()

Pítrs85

Na to, že je to životopisný film o pravděpodobně první celosvětově známé pornohvězdě, je Lovelace natočeno vskutku vkusně, nečekejte tedy žádné explicitní scény a přehlídku mužských a ženských údů. Co mi na tom však trochu vadilo, je to, že je tu Linda Lovelace, s přihlédnutím k její kariéře (nebo spíš "kariéře"), vyobrazena jako jedna velká chudinka, nad kterou svět zlomil hůl dřív než jí dal nějakou šanci, protože samotná Lovelace asi žádnej svatoušek nebyla, naopak, v hlavě to musela mít slušně pomrdané :-) I když je pravda, že od svého manžela (patřičně slizácký Peter Sarsgaard) toho za společný život nakoupila pořádně... Kromě sexy vyvinuté Seyfried potěšila (a i překvapila) účast Jamese Franca jako mladého Hugha Hefnera a pak také patřičně vyobrazená sedmdesátá léta. Naopak nepotěšil look kdysi femme fatale Sharon Stone :-) ()

Gilmour93

Dvojice Seyfried, Sarsgaard velmi přesvědčivá, nicméně autoři nezapřeli svůj dokumentární cech a přiznávám, že jsem měl s jejich způsoby vystavění příběhu docela problém. Co se týká obsahu, jaksi se třeba zapomnělo na Lindinu „kynologickou“ prvotinu a tak bych u distribučního názvu vypustil to adjektivum, či ho alespoň nahradil slovem „učesaná“. Snahu ukázat královnu felace v tom nejlepším světle lze pochopit, ale v biografii je objektivita vždycky to nejcennější.. Dvě věci jsou však nabíledni. Za vším hledej výchovu rodičů a se vší úctou ke kapacitě Lindina hrdla - tak velkého čuráka, jakým byl její první manžel, by tam nikdy nedostala.. A mimochodem, Sharon Stone byla k nepoznání. Kdyby v tomto stavu předvedla svou nejproslavenější scénu, základním instinktem detektiva Currana by bylo odvrácení zraku... ()

• Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)
  • Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

Časové pásmo bylo změněno