Provokativní debut je portrétem skupiny znuděných puberťaček, které uzavřou nezvratnou dohodu. Když Camille náhodně otěhotní, podnítí své kamarádky a spolužačky, aby ji následovaly. Je jen otázkou času, než 17 dívek najde vhodné „dárce spermatu" a způsobí tak vlnu pozdvižení v jinak poklidných vodách přímořského městečka. (Film Europe)

neo93

Francouzský snímek s jednoduchým příběhem, podle skutečné události. Sledujeme skupinku mladých dívek, které si žijí svůj normální život až do doby, kdy jedna z nich náhle otěhotní a tím "nakazí" nejen své kamarádky, ale ostatní holky, které podniknou stejnou věc jako ona. Prostý a komorní děj filmu, který nám ukazuje, jak se každá samotná dívka potýká s tímto problémem a také na reakce rodičů, učitelů a celého okolí. Není to žádný srdcervoucí doják, ale najde se tu pár dramatických chvilek v životě těchto obyčejných dívek, které se rozhodly ať už z jakéhokoli důvodu změnit svůj nudný život. Zajímavý a povedený nápad se sympatickými a pohlednými herečkami. ()

mira.l

...aneb "Když děti mají děti". Nějak tomu celýmu moc nerozumím, co mělo to jejich jednání za smysl, co si myslely, že tím získaj? Jako že už jsou v šestnácti velký ženský? Velký natolik, že můžou otěhotnět (světe div se, technicky možný to je...)? Přitom chlastaj, hulej, jakoby se nechumelilo. Opravdu velký (a vyspělý) ženský. Ale zase ne natolik, aby si uvědomily, že si pěkně zasraly do bot. A nejlepší na tom je to, že se to kdesi v té zemi neomezených možností fakt stalo. Jo, vizuelně se na to nekoukalo špatně (teda na většinu z těch holek, našly se i výjimky), ale jinak je to přesně, jak tu někdo už napsal, luxusně natočená sračka. ()

blondboss

Francúzska verzia amerického filmu The Pregnant Pact, v ktorej bolo badateľne vidieť európsky pohľad na danú problematiku a bola poňatá skôr klubovým spôsobom typickým pre väčšinu európskych filmov. Mne sa paradoxne viac páčila práve tá americká verzia, ktorá v podstate hovorila priamo o tom, čo sa stalo v Gloucesteri. Tento snímok len vychádza z tohto námetu a viacero momentov mi tam príde naozaj nelogických a málo pravdepodobných. Nebudem menovať, aby som nespoileroval. Každopádne slušný priemer, ktorý ničím neurazí. 60 % ()

Ruadek

Je až neuvěřitelné, že se dnes ještě točí příjemné filmy bez explicitních záběrů, bez psychotických postav s vedlejšími úmysly, bez eroticky suchých artových onanií a s humorem, který pohladí svou bezprostředností. A takový je tento film, který více rozesměje než rozesmutní a buď u něj přemýšlíte nebo jej necháte prostě plynout. **** viděno na Festivalu Francouzského Filmu 22.11.2013 v Praze ()

bonovox

Nedotiahnutý koncept príbehu o tehotenstve gymnazistiek, ktorý mohol byť natočený oveľa lepšie a pútavejšie. ()

zigy

Nudím se, je mi 16, tak co bych vymyslela? Nechám se otěhotnět! To je ale blbost, že jo....ńicméně prý podle pravdy....Sterilní film o hezkých, ovšem hloupých husách. ()

BoKo_CzT

Neviem, prečo je film tak podhodnotený, no rozhodne si udržal aspoň moju pozornosť. Fenomén takýchto paradoxne deštruktívnych rozhodnutí v snahe o zvýšenie vlastnej spokojnosti je neuveriteľný. Sám som podobné rozhodnutia v podobnom veku spravil a stále neviem, ako je to možné. Fascinujúce aj strašidelné, určite to človeku ostane nejakú dobu v hlave. Niektorým tu chýbal sex, erotika a humor. Neviem, ako by chceli niečo podobné začleniť do tohto filmu. Myslím, že je to primárne prerozprávanie príbehu, ktorý sa skutočne odohral v súčasnosti a sondovanie do motivácií násťročných, rovnako aj do neschopnosti okolia sa s ich "motiváciami" nejako vysporiadať. Z tohto pohľadu super. ()

Ganka

Zajímavá myšlenka toho, jak "šéfka" bandy otěhotní a ostatní, aby zůstaly kůl a držely krok s módou, tak do toho vlítnou taky. Tím hůř, že je to podle skutečné události. Je pravda že ve volnomyšlenkářské Francii je možné všechno (i když teď čtu v zajímavostech, že se to stalo v USA, ale co, ti jsou taky dost padlí na hlavu), mě to přijde na výsost absurdní. Banda vymaštěných blbek, která jen tak pro srandu králíkům otěhotné a během těhotenství vesele chlastaj a kouří. Zajímalo, jak brzo jim došlo, že si zpackaly život. I když vzhledem k výše uvedenému budou pravděpodobně retardované a nejspíš jim to ani nedojde. Asi se měly nechat spíš tetovat. ()

Svatopluk.Vi

Zajímavě zpracovaný film, který mne po projekci donutil přemýšlet nad tím, komu je vlastně určen.Pokud bych jej měl pustit dospívajícímu, nedosleduje ho do konce, je to málo akční a umělecké (kanál Arte taky přispěl). A taky málo odstrašující. Pokud bych měl film brát jako dokumentární, je tam málo faktů. Zůstává tam mnoho otázek. Na druhou stranu je vidět, jak je celá situace absurdní (byť je film podle skutečných událostí v USA), neboť i rodiče a vedení školy přichází s naprosto nesmyslnými návrhy, jak všemu do budoucna předcházet. Probleskává tam téma svobodného rozhodnutí versus konzervativní život ve městě kdesi na pobřeží moře, kde "buď prší, nebo to tam smrdí.". Jenže to svobodné rozhodnutí dívek není úplně bez následků. Když je vám 16, nemáte žádnou zodpovědnost (práce, peníze, bydlení, partner) a o tomhle se ve filmu moc nemluví, I když jakési náznaky tam jsou. I přes tyhle uvedené věci je dobré se na film podívat, A není úplně jasné, co je založeno na reálném příběhu a co je "umělecký" záměr. Vlastně je to hodně zajímavé, protože je to podle skutečnosti. ()

Mermaidee

Vždycky mě zajímají příběhy, které jsou na základě skutečných událostí. A podobný příběh se ve skutečnosti stal...kde jinde, než v Americe. Tady ale sledujeme partičku středoškolaček ve francouzském maloměstě, kde není co dělat a celá jejich existence spočívá jen v čekání na dospělost. Proto když vůdkyně party nechtěně otěhotní, rozhodne se z toho vytřískat, co se dá a přemluví k tomu i kamarádky. Konečně je všichni začnou brát vážně! Než se dospělí vzpamatují, je tak trochu pozdě a je těhotná půlka školy (no dobře, přeháním). Před filmem by mě nenapadlo, že jde nějak pochopit jejich jednání. Jenže příběh ještě-dětí s klíčem na krku, které se snaží tímhle způsobem rebelovat proti sebestředným rodičům není vůbec jednostranný. Jestli je ale jejich snaha o vytvoření vlastního, lepšího světa naivní, správná, nebo naopak opravdu jen odsouzeníhodná, to si musí v sobě vyřešit každý sám. Konec zamrzel, nebyl dobře dotažený, ani zahraný. Plusem byl naopak příjemný soundrack. ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze