La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

janeke

Andrés Baiz je starý lišiak, ktorý prvú polhodinku ťahá diváka za nos a v momente kedy to už nebezpečne začína zaváňať klasickou otrepanou duchárinou a začína nuda... baf! A všetko je inak. Už len za to, že sa tu takmer nedá nájsť klišé, si zaslúži cara oculta plný počet. p.s. až teraz som si všimla, že s tým druhým prekladom názvu do angličtiny to trošičku dodrbkali.. ()

Zhigi

Určitě stojí za vidění. Originální a dobře natočený film, ale trochu mi vadilo, že potom, co se někdy před půlkou dozvíme, o čem to vlastně celé bude, se film stane moc předvídatelným a ničím už nepřekvapí. ()

sona123

Španělský film, možná ne můj vkus o trochu méně hluboký a dramatický, jak bývám u filmů z této země zvyklá....s nečekaným zvratem (no dobře, trochu tušit se dal) a napínavý až do konce. Film, který mi nedal spát a který už několik dní nosím v hlavě. Jedinečný. ()

Bennyman

Omlouvám se, ale tohle mi nesedlo. Nevím jak vyjadřit moje pocity k příběhu. Ale asi mi přišel hloupej, nelogickej a z jiný planety. Prostě nevím. Vim jen, že dívat se na tento snímek mě sralo od začátku do konce. A teď me sere i psani komentaře. ()

Oyer

Vynikající. Prvních 40 minut na můj vkus sice trochu více romanťárny, lecos se dalo předvídat, přesto v druhé polovině pořádně naběhlá husina s vygradovaným koncem. ()

Arnyfe

Když někoho milujete není co řešit. Jakmile pochybujete o nevěře a máte možnost na nějakou dobu zmizet s tím, že zůstanete v anonymitě a o vašem protějšku se dozvíte mezi čtyřmi stěnami opravdu cokoliv, tak proč toho nevyužít. Každý dům však má svoje tajemství a může se stát, že se stanete jeho součástí. Snímek s ojedinělým příběhem, nepředvídatelným dějem a strhujícím koncem nenechá diváka na pochybách. ()

Mikino00

Film má bohužel velmi čitelnou zápletku již od samého počátku. I tak se, ale jedná o napínavou podívanou s velmi podařeným koncem. ()

Matixed

Nádherná ukázka toho, že horor vždy nepotřebuje nadpřirozené bytosti, aby vám z něj mrazilo v zádech. Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem trailer viděl před filmem. Zajímalo by mě, co se pánům honilo hlavou, když dali do hromady nejvíce spoilerující trailer všech dob. I tak jsem si film pustil 2x a stále ve mně přetrvával pocit úzkosti. ()

Magika82

Excelentní psychothriller. Andrés Baiz by si za tento snímek plně zasloužil zlatou plaketu. Mohu jen vřele doporučit. ()

Renfield

Nebýt první části filmu, která více než cokoliv jiného připomíná telenovelu, mohlo to být celé ještě o třídu výš. Když se tato část překoná a začnou se dít věci (pokusy o komunikaci, v té době ještě nejisté), děj přechází z romantiky do velmi kvalitního mrazivého thrilleru. Zde je třeba připomenout zajímavý styl vyprávění, kdy se jeden příběh uzavírá... a dál? Dál přijde vysvětlení a hlavně vše pěkně od začátku, pouze z jiného pohledu. Právě Belén a její pobyt v "bunkru" je tou nejsilnější části filmu. Scény jako hledání klíčů, odhalení minulosti majitele, či ta úplně nejlepší, již jistá komunikace s Fabianou jsou velmi silné. To stejné platí i pro závěr filmu, který je od jisté doby sice očekávaný, přesto logický a již podruhé ve filmu se v něm potvrzuje jedno přísloví... a to to celé začalo jako vtip. Po něm ovšem následuje až příliš rychlý konec, tady se ještě dalo příběh více rozvést a dovysvětlit. I když, celé dění je velmi doslovné (což v tomto případě není chyba), tak proč si alespoň ten závěr nedomyslet. Ještě je třeba dodat, že film má výbornou a hlavně velmi vhodně použitou hudbu! A že ho navíc ani herecké výkony rozhodně nekazí, naopak, ústřední trio je velmi dobré. 75% ()

bobstock

Takováhle překvápka můžu. Zvlášť pokud si o filmu nezjistíte nic dopředu. Cca 40min vás nechá snímek bádat nad dalším duchovnem v koupelně opepřeným telenovelskou romancí úspěšného dirigenta a hle, vše se obrací k hrůze empatického diváka. Krátké ale výživné psycho, které vás na ten malý moment zamrazí a pohraje si s vašimi představami jak se v dané situaci zachovat. Přispívá stín dob válečného Německa a vážná hudba bogotské filharmonie. 80% ()

Emo-haunter

Nejdříve jsem čekal, co z toho doopravdy vyleze, zda nějaká duchařina nebo něco jiného, ale po první půlhodince jako z červené knihovny jsem od snímku dostal naservírovaný atmosférický thriller, který měl doopravdy grády až do samotného finále. Tu klaustrofobii jsem cítil po celém těle, brrr! Musím pochválit i moc pěknou naraci, která do sebe dobře zapadla. Zde lze vidět pěkně to, že i s nízkým rozpočtem jde natočit kvalitní film! ()

ursinko

Vynikajúce, nebudem nič opisovať, treba vidieť. Ale ako už spomínali niektorí užívatelia, NEPOZERAŤ TRAILER pred filmom. Ja sa musím za dobrú radu poďakovať, takže posielam ďalej. ()

Harpy

Geniálny....viac nemám čo dodať, jedine ak, : nepozerajte trailer, prídete o skutočný skvost- pointu ktorú sa máte dozvedieť až v polovici filmu........my s kamarátkou sme ho pozreli len tak informačne a boli sme ukrátené o celkom slušné prekvápko.... ()

DAVID.LOPAN

Pěkná kamera (škoda že není využito víc lokací) a výbornej nápad. Ale bohužel postavy jsou ploché jak bramborové placky a tak jen průměr. Obrovsky nevyužitej potenciál... ()

kukentipla

O čem to je? Mladého dirigenta opustí přítelkyně a jediné co mu zanechá je videonahrávka na foťáku. Zhrzený mladík nalezne útěchu nejen v náručí krásné servírky. Ta začne v jeho domě na samotě slyšet podivné zvuky. Že by duch bývalé přítelkyně?......Co já NATO? Uživatel Zeck napsal že by se film vešel "do třicetiminutového dílu Bakalářů" mě napadlo přirovnání k nadupané pětačtyřicetimunutovce. Ale místo Ivy Janžurové jsou tady dvě sexy herečky. ()

Ronaldo79

La Cara oculta je určitě lehké zklamání, zase se mi potvrdilo, že ne vždy mám věřit místnímu ratingu. Děj je bezpochyb originální a hlavní myšlenka zajímavá, ale je to dost takový kostrbatý a ke konci nebo od zvratu dost čitelný. 6/10* ()