V této dramatické mozaice podle románu egyptského spisovatele Nadžíba Mahfúze sledujeme osudy několika obyvatel na předměstí Mexico City. Jednotlivé příběhy hlavních postav jsou představovány postupně - Rutilio, majitel místního baru, zasloužilý otec rodiny, který ve svých padesáti letech objeví své homosexuální sklony; Susanita, stárnoucí slečna, majitelka nájemního domu, která stále čeká na toho pravého; Alma, místní kráska, která má problémy s drogami a prostitucí; její matka, která se živí vykládáním karet a mnoho dalších. Film je jedním z nejoceňovanějších mexických filmů vůbec, posbíral mnoho domácích i mezinárodních cen. (xjane)

Pedross800

Poklidně plynoucí, z mnoha úhlů odvyprávěná a pestrobarevná mozaika ze života pár lidiček jedné obyčejně neobyčejné uličky zázraků. Ne z předměstí, ale ze samého centra Mexico City....hlavní náměstí "Zócalo" je tu na dohled :-) Je to teatrální, je to naivní, prostě latinoamerické.....někomu to sedne, někdo nechápavě zakroutí hlavou, ale každý chlap si slastně mlaskne nad nádherou a svůdností mladičké bohyně Salmity Hayek :-)) ()

Berenise

Skvelý film, niečo tak bláznivé som už dávno nevidela. Škoda niektorých momentov, ktoré mi tam trochu vadili, mohlo to byť za 5*. To, čo ma rušilo neviem presne pomenovať, ale bolo tam akési "šumenie", ktoré som nedokázala prehliadnuť. Snáď možno ta teatrálnosť...? Každopádne vynikajúci film, ktorý má šmrnc! :) ()

Jaccobos

Ulička zázraků je velmi autenticky provedená sonda do maloměstského života. Vypráví příběh o mnoha postavách, které žijí v jedné Uličce zázraků. V mnohavrstevnatém příběhu vystupuje na povrch příběh lásky mladé dívky a nešťastníka, co se do ní zamiloval. Jde o příběh velice smutný a výjimečný. Je naprosto šokující, si na konci filmu uvědomit, kam se děj posunul. Pro mě osobně je to velmi pohnutý příběh a do jeho děje jsem byl vtáhnut a zúčastnil jsem se ho možná víc, než bych si sám přál. Pro mě rozhodně film, co má potenciál se dotknout. Bude dlouho v mých myšlenkách. ()

klukluka

Majitel hospody Ru dá na stará kolena volný průchod své homosexualitě a vydržuje si mladého prodavače, starý Fidel si sousedce natvrdo řekne o její mladičkou dceru, v postarší domovnici se náhle probudí láska nejprve k jednomu, záhy na to ke druhému mladíčkovi. Nestoudné stáří versus nevinné a tápající mládí. Nezvykle vysoká koncentrace jindy okrajového společenského jevu. Přesto jsem se Uličku zázraků v určitém okamžiku naučil brát vážně a přišel jí na chuť. Hříšní, ale ke druhým na české poměry nebývale tolerantní lidé. Neobvyklé panoptikum. Zajímavá forma vyprávění. Prima ()

Hanys_

Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů. co jsem kdy viděl. A o to víc mě mrzí, že o tomhle skvostu moc lidí v životě ani neslyšelo... ()

jiri.twist

Delší mexický film, kvalitní, ale pro mě v některých momentech ne zrovna s pochopitelným dějem, hlavně závěr jsem čekal jiný a s bezvadným českým dabingem … 6876 ()

Pekisan

Reziser telenoviel sa rozhodol, ze okostuje aj z ineho chlebika a natocil celovecerny film. A tym celovecerny myslim statny kus filmarciny, davat to na Markize tak maju od 8 do polnoci postarane o program. Beriem to tak, ze sa proste nedokazal zbavit vsetkych neduh ziskanych tocenim serialov a tak sa nemohol zmestit do normalnej stopaze. Pribeh je klasicky mexikovsky. Poprepletana tragicka story lasky, zrady, pychy a hrdosti, slz a radosti s vybornymi hercami. Co mna prekvapilo bol postoj miestnych k gayskemu romaniku. Milenci sa viac-menej vobec neskryvali a ostatni sice boli proti, ale sposobom akym sme proti dovozu nevhodnych hraciek z Ciny. Kecame o tom, robia sa vtipy ale viac menej to berieme ako samozrejmost, az kym sa nakoniec jedinec nenasere a nezatrhne to. V celku je to fakt pekny film lenze moja 150 minutova verzia ma nemala sancu udrzat v stave bdeleho romantizmu. ()

AloeB

Touží-li se někdo ztratit v jednotlivých osudech chudých lidí v zázračné uličce, kde by se nám asi příliš žít nechtělo, má zde jedinečnou možnost, neboť El Callejón de los milagros je mapuje naprosto skvěle. Příběhy se protínají ve třech kapitolách zaměřujících se postupně na své hlavní postavy a zároveň dává na obdiv neméně zajímavé vedlejší postavy, následná kapitola čtvrtá pak jejich osudy uzavře správně tragicky. Ovšem jakkoliv mám mexickou kinematografii rád a jakkoliv se mi vyznění snímku, stále jde jen a pouze o sociální drama, tedy pravděpodobně nic, co by si člověk mohl pouštět opakovaně, respektive jde o vcelku náročný film, který ovšem diváku hodně dá. ()

rivah

Po úspěchu filmu POČÁTEK A KONEC Arturo Ripsteina, oceněnému mnoha domácími i zahraničními cenami, se rok poté pustil jeho syn Arturo Ripstein jr. do produkce filmu ULIČKA ZÁZRAKů podle prózy stejného autora, egyptského nobelisty Nadžíba Mahfúze. Vybral si k tomu režiséra Jorge Fonse, který tím vytvořil svůj snad nejvýznamnější film. Bonusem je ovšem herecká účast Selmy Hayek.(70%) ()

Voyer

Formálně zajímavý film, kdy sledujeme příběh optikou více protagonistů - svým způsobem předběhl vlnu úspěšných filmů tohoto typu, která proběhla na konci devadesátek. Na druhé straně ona subjektivita nebyla dostatečně vytěžena, nakonec šlo spíš o scénáristickou volbu stran chronologie událostí, než o možnost nahlédnout do hloubky psychologie postav. Tedy bez ohledu na aktuální úhel pohledu jsem postavy i dramata do kterých se zaplétali vnímal stále stejně. Scénář jako takový mě nenadchl a konec páchnul citovým vyděračstvím. ()

elanista1

Nebudem popierať, že tu sú charakterovo celkom zaujímavé postavy a jednotlivé kapitoly a vzťahy ani veľmi nenudia, ale ako celok to v mojom pohľade nestojí za veľa, viackrát to vidieť nepotrebujem. Mňa takéto bezzápletkové filmy málokedy ohromia. P.S.: Som šťastný, že som tu zahliadol môjho obľúbeného herca z telenoviel, Migel Alfonso de Techeiros Ikabajero :D ()

bmx6

Velmi zajímavý film o lásce a vztazích,který určitě stojí za shlédnutí.Chvíli mi trvalo než jsem se se všemi postavami vžil.Každá postava má něco do sebe a každá má nějaké problémy.Salma Hayek byla překrásná.Závěr kolem všech postav jsem doufal,že dopadne lépe.Ale celkově jsem se chvilkama nudil.Těch chvil bylo opravdu málo,přesto na plný počet to pro mě není. ()

Carmen001

Moc jsem od tohoto filmu nečekala a opravdu mě mile překvapil. Určitě jeden z nejlepších mexických filmů. Salma Hayek je skvělá, její role Almy mě uchváila, jen bohužel neskončí podle svých vysněných představ. Susanita, žena co si naivně myslí, že našla muže svých snů. Rutilio, co v sobě po padesátce objeví homosexuální sklony. Jejich životy se vzájemně proplétají a mě z toho konce mrazí. Skvělý film, i když asi ne pro každého. Film o životě, jaký někdy (bohužel) je. 90% ()

Kivi55

Možná jsem to někde četl, ale nešť. Italská škola je tady krásně znát. Jak ve vykreslení postav, tak situačně se ten jih nezapře. Salma Hayek jako puberťačka mi v mnohém připomněla Oldřicha Kaisera. Vůbec ji to nesnižuje. Vedle všech ostatních se předvedla na výbornou. Každá postava si žije svůj pestrý život a dohromady vytváří krásnou živou mozaiku jednoho zvláštního místa v Mexiku. Byť viděno několika pohledy nezdá se být jiné. Nepostrádá kouzlo jedinečného. Federico Fellini to uměl taky tak krásně vyjádřit. ()

pučmeloun

Viděli jsme všichni to samé??? Naprosto nemastná neslaná telenovela protažená na více než 2 hodiny. Zázrak je, že jsem se dodíval do konce... ()

JARDAHONDA

Film je natočený podle románu nositele Nobelovy ceny Naguiba Mahfouze, který se odehrává v centru starého Mexico City. Události, ke kterým tu dochází se dělí do příběhů tří sousedů, jejich životy se vzájemně proplétají. S humorem, bolestí a láskou k člověku vypráví film kolektivní příběh lidí, kteří žijí v srdci města, na místě zvaném Ulička zázraků. ()