Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

krumlajs

Kultovka všech kultovek, geniální humor Kevina Smitha s dokonalými postavami řadí tento film na úplnou špičku komedií. Ukázka toho, že s dobře napsaným dialogem stačí jedna místnost k tomu aby jste brečeli smíchem od začátku do konce. ()

kubilov

Rok 1994 byl rokem opravdu plodným pro kinematografii. Prakticky odstartoval druhé vrcholné období v dějinách filmu, když po čtvrt století navázal na Nový Hollywood, ale ne tvůrčí volností jak tomu bylo v 70. letech, ale kvalitou, kterou dokázali filmaři ze svých počinů vyždímat. Jedním z nich jsou každopádně i Clerks od kultovního komediálního režiséra a scénáristy Kevina Smithe, jehož geniální a ultralevný debut patří mezi ty úplně nejvydařenější filmové debuty vůbec. Přivedl na svět smolaře Danta Hickse, jeho nejlepšího kámoše Randala Gravese, kteří prodávají v obchodech hned vedle sebe a samozřejmě i kultovního Jaye a Silent Boba, do toho pak Smith i probouzí své dokonalé konverzační výměny plné nechutností, sexu a popkulturních narážek na cokoliv. Jednoznačných 5*! ()

AndrewNewman

Síce ma pár viet ústredneho dua trochu nudilo ale inak to je po všetkých stránkach dokonalosť žánru, ktorá ma nečakane pobavila a na vedľajšie duo-Jay a Tichý Bob asi už do smrti nezabudnem. Kevin Smith ma potešil a keďže momentálne makám na benzínke som sa s týmto filmom plne stotožnil. ()

moviefan4

V skutku úžasný film. Ako prvý film režiséra Kevina Smitha je tento film úžasný a je to ostajstný klento. Skvelá atmosféra ktorá je úplne obyčajná a zato úžasná. Plus na dôraz zleho dňa v práci v ktorej Dante ani byť nemal je film natočený čierno-bielo. Scénar je úžasne napísaný a herci všetko zahrali dokonalo. Film je nabitý skvelými hláškami, ktoré sú legendárne. Je to síce film o obyčajných luďoch za pultom, ale pre mňa má film velký význam lebo som si túto prácu vyskúšal a stale ju robím a viem že síce na to nadávame ale ako bolo vo filme povedané: ,,Dívame sa na ně spatra s převahou blbců. Kurva, ale když jsme takový vejšky, proč se válime tady?" Za mňa úžasný filmový zážitok za plný počet hodnotenia. ()

koza3

Jsou to roky co jsem to viděl a zanechalo to na mě šrámy už tehdá. Jeden z prvních filmů z amerického zapadákova zachycující obyčejné problémy lehce úchylných lidí, který jsem viděl. Od té doby jsem si tenhle "žánr" zamiloval. Jeden den v obchodě, který zaznamená hromadu zajímavých zážitků a pozmění vnímání života protagonistů, stejně tak diváků, kteří se nad těmi sračkami musí zamyslet. Kevin Smith se svým vrcholným dílem, který už bohužel v další tvorbě nezopakoval. ()

pollstro

Nezávislá a nízkorozpočtová buddy komedie, ze které je doslova cítit undergroundové pojetí, které dává prvnímu celovečernímu filmu Kevina Smithe velmi specifickou a unikátní atmosféru, díky které si bezpochyby zasloužil veškerá uznání, přičemž veškerou inspiraci čerpal ze svého osobního reálného života, když sám pracoval v různých obchodech a videopůjčovnách. Příběhové velmi jednoduché, nezajímavé, strohé a nic neříkající, takřka bez akce, ale Kevin Smith veškerou svojí tvůrčí schopnost a genialitu předvádí v postavách, které jsou podivné a vtipné, zároveň ale jsou skutečným obrazem života střední třídy, jejíž náplň dne je poněkud stereotypní, nudná a ničím nezajímavá, ale pro diváka je svou bizarností nevšední a originální. I přes jednoduchost příběhu zachycující obyčejný den prodavače v obchode, jsou Clerks stále schopni zaujmout diváka svým netradičním, ale skutečně geniálním a osobitým humorem skrz brilantně sestavené dialogy. Ono totiž samotné kouzlo Clerks dokáže ocenit skutečně velmi specifická skupina lidí, která se nachází v podobném věku hlavních postav, jelikož právě tehdy si člověk dokáže najít jistou podobu se svým osobním životem a dokáže se nejen pobavit, ale vzít si z jednotlivých postřehů, názorů, situací a rozhovorů, určitou zkušenost, se kterou lze nadále pracovat, což divák, o několik let starší, nedokáže ocenit a pro něj budou Clerks pouhou nudnou blbostí s pár vtipnými scénkami a vcelku povedenými hereckými výkony. Nezapomenutelné rozhovor o Star Wars, počtu sexuálních partnerů, úmrtí během snahy o vlastní orální uspokojení a mnoho dalších kuriózních dialogů, se zasloužily o status kultu, který nelze Clerks v žádném případě odepřít a to i přes jeho nedokonalost, která je ale svým způsobem velice atraktivní a přitažlivá. "I'm stuck in this pit, working for less than slave wages. Working on my day off, the goddamn steel shutters are closed, I deal with every backward ass fuck on the planet. I smell like shoe polish. My ex-girlfriend is catatonic after fucking a dead guy. And my present girlfriend has sucked 36 dicks." & "My friend here's trying to convince me that any independent contractors who were working on the uncompleted Death Star were innocent victims when it was destroyed by the Rebels." & "You know, there's a million fine looking women in the world, dude. But they don't all bring you lasagna at work. Most of 'em just cheat on you." ()

Drozdo57

Oddychové, zábavné, s niekoľkými podarenými dialógmi. Na to, čo to vlastne je, musím rešpektovať výslednú kvalitu. Na druhú stranu som videl študentské filmy, ktoré boli kvalitnejšie natočené. Nemienim sa teda poddať kultu a lepšie ako priemer to určite nie je. ()

Mr. Movie

Pěkný počin a nebýt tam několika hluchých míst mohlo to být lepší, ale tento styl filmů, kde se děj v podstatě odehrává na jednom místě, je hodně těžký udržet bez výkyvů. ()

tyzmrde

Velmi dobrá komedie která se netočí každý rok. Chytrý, zábavný, chytlavý, v úplně jiném stylu než je dvojka... a Jay s Bobem tu nebyli tak šílení komici jak v dalších dílech.. ()

bmx6

Nelze dát horší hodnocení.Celou dobu jsem byl do toho tak zažranej,že byl za chvilku konec.Skvěle jsem se bavil.A rozhodně to nejlepší co jsem od Kevina Smithse zatím viděl.Zkrátka geniální.SUPR ()

Merenre

Oproti dvojce mi to připadá jako dost slabý a nudný odvar. Je to celkem výjimečný případ, kdy druhý díl tak výrazně předčí první. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014