Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

Bozvav

Film je ukázkou velmi zajímavě zpracovaného, celkem už dost často omílaného námětu o apokalypse a jejích následcích. Je pravdou, že mě celkem vadila dle mého názoru zbytečná brutalita na straně jedné a na straně druhé spousta chybějících detailů, které by celému filmu daly nějakou jednotnější formu. Po shlédnutí zůstala pachuť v podobě příliš mnoho nezodpovězených otázek. ()

drozdy1

Velmi milé překvapení. Opravdu je tu vidět, že všechen rozpočet byl využit na maximum a je opravdu škoda, že byl tak malý, protože kdyby se nějaký ten peníz přidal, tak z filmu máte ještě lepší dojem. Ale i tak se film velice povedl a já ho mužu jen doporučit. Hodnocení: 86%. ()

Monisek

Tak tohle byla prvotřídní blbost. Na osmnáctou! Tentokrát kapitán Mumulent zklamal :-/ 25% (a to jen za obsazení, protože zbytek nestojí za nic) ()

djfun

Odpouštět filmům nelogičnosti už jsem se byl nucen za posledních dvacet let naučit, nic jinýho ani nezbývá, takže proč neodpustit zde, když je to jinak dost napínavá a fascinující jízda?! Jízda, která žene děj dopředu stejně našláplým tempem, jakým uhání tenhle vlak, co nikde nestaví... ()

Radek.SCH

Korejskou kinematografii posledních let provázejí stejné neduhy jako tento film. Tvůrci nevědí, co chtějí říct, snaží se inspirovat kde vás jen napadne a stylizují se do amerických mainstreamových globálů. A nefunguje to. ()

agassi68

Prázdne ako vypitá plechovka od koly. Bohužiaľ ani hviezdny výber hercov, ani snaha o niečo nové film nezachránil. Výborne to popísal užívateľ Flipnic.. ()

Tequila

Film tak dovedně balancuje na hranici totálního braku a vizionářské geniality, že se můj názor na něj měnil v průběhu sledování prakticky každou minutu. Výsledný dojem je ale nakonec rozhodně pozitivní, protože něco tak šíleného a v dobrém slova smyslu ujetého tu dlouho nebylo. Navenek akčňák s hollywoodskými hvězdami, ale v jádru typicky korejská úchylárna. ()

Hapretor

Dosti divná kopírka OldBoye, Přepadení ve vlaku a dalších divných a nezáživných snímků. Kouknul jsem na to jen kvůli Evansovi, byl jsem zvědaví, jak tady bude hrát a nic moc. Matrixový konec tomu jen uškodil. Triky špatné. Nápad taky nic moc. Jen na zabití času. ()

Raziel_cz

Pěkný film, jenom škoda toho konce. Čekal bych, že když tvůrci měli odvahu vrazit těhotné do krku kudlu, nebudou se bát horšího závěru. Rozhodně by to byl mnohem silnější zážitek a více by ladil se celkovým tónem beznaděje. Stejně tak mě mrzí v druhé polovině se najednou objevivší nutně epické pasáže (ideálně ve spojení s fetišem na pahýly), pramenící z černobílé morálky hlavního hrdiny. Úvodních sedmdesát osmdesát minut je parádně originálních a až na snad úplně první akční sekvenci, kterou zřejmě točil někdo s esenciálním tremorem, s nimi nemám problém. Následuje však několik scenáristických uklouznutí, jež mi společně s koncem zážitek trochu kazí. Nejsou nijak zvlášť zásadní, ovšem když nad nimi přemýšlíte, nabourávají zdání inteligentního celku. Po Oblivionu jde ale pořád o nejlepší sci-fi minulého roku. ()

7ynek

Konec to trochu zabil (ve špatném slova smyslu), taky se k "dokonalosti" dalo ještě pár věcí dotáhnout v detailech. Nicméně pravdou zůstává, že film je myšlenkou nikdy nezastavujícího vlaku sám svého druhu a nabízí hned několik zajímavých myšlenek. Čtyři hvězdy za originalitu a zajímavé scény. ;) + točeno u nás. ()

GOREGASM

Excelentní námět, špičková režie a odpudivě dokonalá Tilda Swinton. Snowpiercer mě od úvodní scény strhl, a přestože se mu nepodařilo uspokojit má očekávání, tak pořád jde o špičkové postapo akční drama, které svými špinavými kulisami a surovým pojetím někomu možná připomene Hillcoatovo The Road. Osobně mě těší účast Chrise Evanse, který se přes tvářičku typického amerického boyskautíka nebojí vykročit mimo mainstream. Snímek neurazí ani vizuálně a jakkoliv mnozí právě toto kritizují, mně vizuální pojetí prostředí mimo vlak maximálně sedlo. Zásadní je ovšem to, co se děje uvnitř Snowpierceru. Koncepce snímku, který by se dal rozdělit na kapitoly dle jednotlivých vagónů, jimiž hlavní hrdinové postupují, je bezchybná a maximální rating nedávám pouze a jen proto, že jakkoliv si v první polovině dává scénář záležet na uvěřitelnosti každého detailu, tak v druhé půli se párkrát jede zbytečně na efekt a i rejža Joon-ho Bong některé scény zbytečně protahuje. Discovagón nakonec nedává logiku vůbec, naopak ten s dětmi nemá chybu. Trhlin by se samozřejmě našlo při hlubší dějové analýze vícero, ale u takto svěžího počinu zůstávám shovívavý a ve svém hodnocení "povrchní". 80% ()

Matthew01

Neuvěřitelná jízda, která Vás přivede do beznaděje a velmi hluboké deprese. Viděno ve velkém sále v KV, kde byly tyto pocity ještě umocněny. Tento film vzniká tak jednou za 10 let, naposledy ve mně podobné pocity vyvolali Potomci lidí. Za zajímavost stojí, že film byl kompletně natáčen v ČR ve studiích Barandov a vlastně krom hlavních hereckých postav a režiséra se na tom podíleli nejvíce Češi. Jak smutné, že nejsme schopni bez zahraničního vedení, vyrobit něco podobného. 100% ()

derek007

Čert vem ty prasečácký efekty, ty dnes umí s plnou kešení každej trouba. Pálím plnou za originální a svěží vítr. ()

fr3ak

Pejsek s kočičkou se zase vytáhli. Joon-ho Bong opět potvrzuje, že pokud jde o scénář, tak by měl nechat ruce na pokoji a v koutě naslouchat někomu kdo této práci aspoň trochu rozumí. Scény na sebe mnohokrát vůbec nenavazují a ta žánrová míchanice (obvykle velká přednost korejských tvůrců) tady taky vůbec nefunguje. Debilní uspořádání vagónů už je jen třešnička na plesnivém dortu. Takovou splácaninu pak nezachrání ani sauna s Českou účastí. ()

Rockerman

Poněkud zmatený film, kterému jsem chvílemi tleskal a chvílemi u něj kroutil hlavou. Klasický "boj" chudých s bohatými a bezmocných s mocnými, zasazené do katastrofické sci-fi. Tváří se to vážně, ale občas to vyznívá jako parodie. Mám rád takové "jiné" filmy a tento je fakt "jiný", ale prostě nechytlo mě to natolik, abych šel s hodnocením výš, než lehce nadprůměrně. ()

burton

Hustý. Jakože hustý, You Know? Ale....jakože bych už to někdy viděla. Nebo zažila? Jó, teď si vzpomínám: tak nějak to podobně vypadalo v osmdesátkách v ČKD, když mistr na schůzi, po polední přestávce, za doprovodu dechovky v závodním rozhlase, vážně glosoval: " Soudruzi, na naší dílně! se alkohol nebude trpět! natož popíjet!!" Á...děvčátka, vemte dvoukolák, zajeďte za bránu na Kolbenku pro basu limonád a 4 basy piv :)hi, škyt! ......a před bránou za bránou...všude mráz...a vlak jede, supí, a... PS: bude dost odvážných a odhodlaných? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů