Reklama

Reklama

Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne

  • Velká Británie God Bless Ozzy Osbourne (více)
Trailer
Dokumentární / Životopisný / Hudební
Velká Británie, 2011, 96 min (Alternativní 90 min)

Autoři filmu strávili více jak dva roky na cestách s Ozzy Osbournem. Skoro všichni přežili... Unikátní celovečerní portrét rockové legendy Ozzy Osbourna. (Atlantis Entertainment)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Já bych si radši přál hudební dokument, tyhle alkoholicko-drogové eskapády mě nudily a skoro jsem usínal. Jako hudební dokument to zdokumentovalo Ozzyho kariéru od založení Black Sabbath po smrt Randyho Rhoadse (tedy cca 1968 až 1982). Do toho nazdařbůh pár záběrů z turné se Zakkem Wyldem (asi z roku 2008). Čekal jsem něco jiného. :-/ ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Sedmsetsedmdesátýsedmý pokus nalézt v Osbournovi něco, co tam nikdy nebylo. Ano, tedy opět selhání. Ozzy nikdy neměl v sobě křehkou rozervanost Amy Winehouse, neochvějnou integritu Lemmyho Kilmistera či pop-kulturní osamělost Kurta Cobaina. Naopak to byl nesvéprávný šašek bez jakékoli nadstavby, zoufale potřebující někoho, kdo mu nalajnuje život místo další čáry koksu, což se mu podařilo až po přimknutí k Sharon Osbourne, která ho dokázala udržet v mezích jeho dětského pokojíku (kleopatřino pojmenování "vyplašené dítě v dospělém těle" je poměrně trefný). Dokumentaristé, očividně fanoušci, se s tím odmítají smířit a zaobalují celý film do sledování Osbournova turné po dobu dvou let, k čemuž se neváže ani desetina stopáže. Místo toho po x-té sledujeme rockerův život od plenek, přes nejznámější etudy jeho života, o kterých ví i moje bába a čím dál tím paničtěji v celém průběhu dokumentu všem dochází, že z tohoto materiálu prostě nic vymáčknout nelze. Ozzy Osbourne je člověk s bezpochyby výjimečným hlasem (jakkoli pro mě se jedná o ekvivalent čištění zubů cirkulárkou), ale opravdu ničím jiným za ním. A tedy zkrátka nebylo o čem točit. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Před mnoha lety jsem byl na Ozzym na koncertě na pražském Strahově, a těch rockoték a videoték, kde ho na tanečních parketech klubech hráli, ale až teď jsem se o tomto umělci něco dozvěděl. Pobavili mě některé hlášky jako "vždy o všechno přišel, o Black Sabath, ženu, děti tak to chtěl zabalit v rauši"."Pil do bezvedomi to jediné ho zastavilo". ()

Fr 

všechny recenze uživatele

NEJBLÁZNIVĚJŠÍ POSTAVA ROCKU.... /// Pojďte si poslechnout, jak nesebevědomej, věčně nalitej feťák, blázen, bavič a (no jasně) zpěvák vypráví o životě. Chlast, drogy a Rock'n'Roll! Že je to vohraný? Hmm, asi jo, ale v případě Ozzyho je to víc než jen holej fakt. Bez obalu mluví o svých vzestupech a pádech, o tom, že ,,vokno“ člověk nemusí mít jen jeden večer, ale klidně celý desetiletí. Ano, Ozzy povýšil excesy rockovejch hvězd na úplně jinej level. Těžko říct, jestli si tímhle dokumentem získá nový fanoušky. Přesto je to film hodně důležitej. Je totiž důkazem, že dokázal porazit démona! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Považuju za nutný dětem vysvětlit, že první nebyli Black Sabbath, ale Beatles. 2.) Nevím kdo byl Randy Rhoads. 3.) Žiju se závislákem. 4.) Thx za titule ,,Amy831“ a ,,tyntynka“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Miluju tohodle chlapíka, celoživotně, neodvolatelně. Není vyplašenějšího dítěte v dospělém těle a Sharon obdivuju za lásku obětavou, ale byla by s ním, kdyby se nudila? Tenhle dokument upozadil hudbu, víc se soustředil na Ozzyho pití a drogy a decimování lidí kolem sebe. Ozzy jako těžký sobec, současně ale své utrápené hluboce miluje. A pak se pomodlí, políbí kříž, který mu na koleně udělal táta a vyjde před dav uctívající ho bez ohledu, jak starý a jak komický už může někomu připadat, a spustí třebáá ... No more Tears, aby nakonec z postele s pohledem na animáček zavolal své chůvě Sharon, že to bylo senzační. No, nezbožňujte ho. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama