Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne

God Bless Ozzy Osbourne

Boh ti žehnaj, Ozzy Osbourne

(festivalový název)

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Velká Británie, 2011, 96 min (Alternativní: 90 min)

Mike Piscitelli

Rich Fox
  • Marys

Nebavil som sa. Neviem, čo chcela rodina Osbournová týmto filmom povedať. Najskôr na Ozzyho nahádžme všetku špinu, čo sa doňho zmestí a v posledných 10-tich minútach vyvolajme obrovské zľutovanie? Osobne u mňa Ozzy klesol po tomto filme z takmer nulovej vedomosti na hranicu absolútneho znechutenia. Dokonca ju možno prekročil. Takýto človek si nemá prečo zaslúžiť akúkoľvek štipku obdivu. A s touto nechuťou sa zviezol aj samotný film.(5.6.2013)

Asi jsem čekal něco jiného. První půlka hudebně ještě tak nějak ok (dětství, vznik BS, popsány peripetie při natáčeních alb, vyhazov z BS, "restart" kariery, Rhodes...), jenže pak už se to vlastně motalo kolem Ozzyho "rodinného" života a hudbou se ten dokument spíš jeň vyplňoval. To ale neznamená, že to nebylo chytlavé, jen bych asi uvítal víc toho infa o vzniku alb. 7/10(18.10.2020)

Ať máte nebo nemáte rádo Ozzyho Osbourna, tenhle pohled na jeho život je celkem upřímný a zpěvák se nebojí vzpomínat na období, kdy byl skutečně k ničemu. On tedy i v té době aktuálních záběrech vypadá lehce vyčpěle, ale je na něm vidět, že je celkem střízlivý. Kultovní pro mě není, ale jako osobnost je zajímavý.(30.3.2017)

Naprosto se ztotožňuju s názvem tohodle dokumentu... Jen málo lidí na Světě položilo tolik na oběť metálu, jako Ozzy. Jeho tvorbu mám docela zmáknutou, slabší je to s Black Sabbath. Zkusím se na to krapet zaměřit :o). Dokument mi dal celkem dost novejch informací. Ale jeho forma není tak svižná jako třeba Diego Maradona. Tady je to krapet zabržděný tím, že tady mluví celkem dost jeho dětí, příbuznejch, což je sice dobrý, ale mě třeba tolik nezajímalo, jak byl Ozzy fotřík. Spíš se to mělo víc zaměřit na hudbu. No, je to pořád jeden z nejvlivnějších tvůrců a i v tědlech letech točí desky a ty desky nejsou srágory... Jednou se snad dočkáme celovečeráku na způsob Bohemian Rhapsody...(18.12.2020)

Miluju tohodle chlapíka, celoživotně, neodvolatelně. Není vyplašenějšího dítěte v dospělém těle a Sharon obdivuju za lásku obětavou, ale byla by s ním, kdyby se nudila? Tenhle dokument upozadil hudbu, víc se soustředil na Ozzyho pití a drogy a decimování lidí kolem sebe. Ozzy jako těžký sobec, současně ale své utrápené hluboce miluje. A pak se pomodlí, políbí kříž, který mu na koleně udělal táta a vyjde před dav uctívající ho bez ohledu, jak starý a jak komický už může někomu připadat, a spustí třebáá ... No more Tears, aby nakonec z postele s pohledem na animáček zavolal své chůvě Sharon, že to bylo senzační. No, nezbožňujte ho.(29.8.2016)