poster

Bůh ti žehnej Ozzy Osbourne

 • Velká Británie

  God Bless Ozzy Osbourne

 • Slovensko

  Boh ti žehnaj, Ozzy Osbourne

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Velká Británie, 2011, 96 min

Kamera:

Mike Piscitelli

Střih:

Rich Fox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Ať máte nebo nemáte rádo Ozzyho Osbourna, tenhle pohled na jeho život je celkem upřímný a zpěvák se nebojí vzpomínat na období, kdy byl skutečně k ničemu. On tedy i v té době aktuálních záběrech vypadá lehce vyčpěle, ale je na něm vidět, že je celkem střízlivý. Kultovní pro mě není, ale jako osobnost je zajímavý.(30.3.2017)

 • Schuldiner
  *****

  Dnes jsem dočetl životopisnou knihu ´´I Am Ozzy´´ a tak jsem posléze konečně dokoukal i tenhle dokument o jedný z mých nejoblíbenějších hudebních postav... Ozzyho poslouchám vážně od úplnýho dětství. Vlastně byl jedním z prvních lidí v hudební branži, kteří mě fakticky zaujali. Když v roce 91 (to jsem byl asi ve třetí třídě) vyšlo No More Tears, úplně mě to pohltilo. Vždycky na mě ale působil jako blázen, už když jsem viděl jeho klipy právě z tý doby po revoluci. A postupem času jsem zjistil, že jsem nebyl daleko od pravdy. Je neuvěřitelný kolik toho tenhle chlápek v životě spořádal. A když říkám neuvěřitelný, tak je to kurva fakt neuvěřitelný!!! A on pořád žije! Nevim jestli se vážně upsal satanovi, ale asi bych tomu i uvěřil. Galony alkoholu (vážně galony!!! ..prostě alkoholik), hromady kokainu (vážně hromady), pytle marihuany, tisíce všelijakejch prášků na spaní a proti bolesti, různý sedativa a antidepresiva, který nikdy nebral podle předpisu...ale trochu víc to přeháněl. Hodně to přeháněl! Tvrdí, že má podle psychiatra neovladatelný tendence si vytvořit na všem závislost a tak si ji prostě vytvářel... Na všem! A jeho závislosti z něj dělaly ještě většího šílence než ve skutečnosti je. Z chudýho kluka, kterej neměl vůbec nic, se během několika měsíců stala rocková hvězda. Všichni z Black Sabbath to roztočili na maximum. Ale Ozzy šel ještě mnohem dál. A na svojí sólový dráze ještě dál. Excesy, který často hraničily s kriminálem a nebo přinejmenším pořádnym skandálem. Ale asi to k němu prostě patří. To je prostě Ozzy Osbourne! A díky tomu všemu je okořeněná i jeho muzika. Muzika, která má neuvěřitelnou dobovou příchuť. Muzika, která se mi neohraje. Neoposlouchá. Celý osmdesátý léta - co album, to naprostej rockovej skvost! A ty koncerty - naprostý šílenství, prostě show!!! On tvořil hudební historii. Nesmazatelná postava! Všim, co znamenal a znamená. --- PS: Líbí se mi, že se nebojí o čemkoliv ze svojí temný historie mluvit, je to všechno takový otevřený ..až zvláštní.(2.9.2012)

 • Othello
  **

  Sedmsetsedmdesátýsedmý pokus nalézt v Osbournovi něco, co tam nikdy nebylo. Ano, tedy opět selhání. Ozzy nikdy neměl v sobě křehkou rozervanost Amy Winehouse, neochvějnou integritu Lemmyho Kilmistera či pop-kulturní osamělost Kurta Cobaina. Naopak to byl nesvéprávný šašek bez jakékoli nadstavby, zoufale potřebující někoho, kdo mu nalajnuje život místo další čáry koksu, což se mu podařilo až po přimknutí k Sharon Osbourne, která ho dokázala udržet v mezích jeho dětského pokojíku (kleopatřino pojmenování "vyplašené dítě v dospělém těle" je poměrně trefný). Dokumentaristé, očividně fanoušci, se s tím odmítají smířit a zaobalují celý film do sledování Osbournova turné po dobu dvou let, k čemuž se neváže ani desetina stopáže. Místo toho po x-té sledujeme rockerův život od plenek, přes nejznámější etudy jeho života, o kterých ví i moje bába a čím dál tím paničtěji v celém průběhu dokumentu všem dochází, že z tohoto materiálu prostě nic vymáčknout nelze. Ozzy Osbourne je člověk s bezpochyby výjimečným hlasem (jakkoli pro mě se jedná o ekvivalent čištění zubů cirkulárkou), ale opravdu ničím jiným za ním. A tedy zkrátka nebylo o čem točit.(8.11.2016)

 • ChillThomas
  *****

  Ozzy Pojem Ozzy odkazuje na mocnou nadpřirozenou bytost (mnohdy v abstraktním slova smyslu), obvykle považovanou za nesmrtelnou. V obecnější rovině se lze setkat s označením Fuckin Ozzy. Psaní Ozzy s velkým písmenem "O" se používá, pokud se tvrdí, že taková bytost existuje jen jedna (monoteismus)..... Totální hell boy.(4.1.2013)

 • kleopatra
  ****

  Miluju tohodle chlapíka, celoživotně, neodvolatelně. Není vyplašenějšího dítěte v dospělém těle a Sharon obdivuju za lásku obětavou, ale byla by s ním, kdyby se nudila? Tenhle dokument upozadil hudbu, víc se soustředil na Ozzyho pití a drogy a decimování lidí kolem sebe. Ozzy jako těžký sobec, současně ale své utrápené hluboce miluje. A pak se pomodlí, políbí kříž, který mu na koleně udělal táta a vyjde před dav uctívající ho bez ohledu, jak starý a jak komický už může někomu připadat, a spustí třebáá ... No more Tears, aby nakonec z postele s pohledem na animáček zavolal své chůvě Sharon, že to bylo senzační. No, nezbožňujte ho.(29.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace