Burzovní makléř Jeffrey Desange, který po finanční krizi v roce 2008 přišel o veškerý majetek, zavraždí v záchvatu šílenství své kolegy i manželku, se kterou má dvě dcery, tříletou Victorii a roční Lily. Obě dívky odveze pryč z domova. Někde uprostřed lesů dostane na zasněžené vozovce smyk, auto sjede ze srázu a dole v rokli narazí do stromu. Při nárazu se Victorii rozbijí brýle, které musí nosit. Všichni přežijí a Jeffrey odvede dívky do nedaleké opuštěné chaty. Zde má v plánu obě dcery zabít a pak zastřelit sebe. Je ale napaden záhadnou černou postavou, která ho zabije. O pět let později Jeffreyho identické dvojče Lucas najímá záchranný tým, který obě dívky v lese našel. Dívky jsou odvezeny na kliniku dr. Dreyfusse. Hovoří o jakési „mámě“, která se o ně v lese starala. K Lucasovi jsou zpočátku nepřátelské, ale poté, co Lucas dá Victorii brýle, ta ho poznává a obejme ho. Lucas a jeho přítelkyně Annabel získají dívky do své péče… (TV Nova)

BMAJTZ

Horor který vše podstatné prozradí v samotném úvodu a dále už vás moc nepřekvapí. Hraje se zde spíše na prvoplánové lekačky a schovávačky za rohem, než na psychické deptání hlavních hrdinů. Po hororové stránce je to tedy spíše rutina než něco výjimečného, co tomuhle filmu trochu přidává je ona pečovatelská rovina a nerozhodnost zda se o děti starat či ne. Takže samostatně nic moc, ale s tímto dramatickým podkresem slušný průměr. Navíc je to filmařsky pěkně zvládnuté. Teda až na digitální efekty, které mi docela trhaly oči, zvláště v závěru filmu. Jo mimochodem klišé kdy jde někdo sám v noci do opuštěného baráku a najednou mu přestane fungovat baterka se dočkáte i zde. ()

solskjaer

Sice jde o horor, ale nepřišel jsem na to čeho bych se měl bát. Příběh podobný těm korejským hororům, které moc v oblibě nemám. Plazící se směs pavučiny a křoví z kterého čas od času vyleze nějaká oživlá větev. Strašně se tam řve a neskutečně hloupě to končí. I přes to si myslím, že i pro svou podprůměrnost si film nezaslouží jen 2 hvězdy. Někomu se asi bude líbit, já však bohužel vyhodil dalších 160.--CZK za téměř 2 hodiny nudy. Jo a v kině jsem byl sám. ()

pavcas

Jeden z nejzajímavějších a nejděsivějších horrorů co jsem poslední dobou viděla. Od začátku až dokonce jsem zůstala přibitá v křesle, nenudila jsem se ani chvíli, naposledy mně takhle asi bavil a zároveň děsil Kruh. Obávám se, že nebudu mít úplně klidný spaní. Až na ten rádoby dojemnej závěr fakt super pecka! ()

Šakalík

Od tohoto filmu jsem si sliboval mnohé, protože atmosferické duchařiny já tuze rád. Ve výsledku jsem byl ale spíše zklamán. I když duchařina to je výstavní. Efekty jsou výborné, film je napínavý a zdařile natočený. Problém představuje rodinný scénář, který většinu svého strašidelného potenciálu obětuje na oltář přijatelnosti pro širokou veřejnost, a tak se divákovi místo děsivého hororu servíruje jen jakási mysteriózní pohádka pro ženy v domácnosti. To je nejmarkantnější na samotném závěru, který je tak enormně stupidní, až mě z toho rozbolela hlava. Na druhé straně je třeba ocenit zdařilé herecké představení obou dětských protagonistek, které hlavně ze začátku ve své „divoké“ podobě působí opravdu znepokojivě. Jenomže to jim ani filmu dlouho nevydrží. ()

OughJay

Del Toro pomohl Muschiettimu splnit si sen a natočit svůj první celovečerní film. Spolupráce těchto dvou se vyplatila. Mamá je minimálně stejně děsivá, jako v krátké verzi z roku 2008 a během mnoha scén jednoduše "zamrazí". Kouzlo krátkého filmu ovšem spočívalo v tom, že si mohl dovolit skončit v tom nejděsivějším momentu. Celovečerní film hold musí být trochu rozveden a jak to již v Hollywoodu bývá, skončit buď šťastně, nebo tragédií. Této otřepanosti se Muschietti zbavil alespoň napůl, no plného počtu film dosáhnout nemohl. Z hereckých výkonů pak stojí za vyzdvihnutí dvě malé dívky, které na svůj věk působí vskutku vyspěle, a samozřejmě také Jessica Chastain, pro níž byl rok 2013 doposud nejúspěšnějším v kariéře. Jen škoda, že film není španělsky... Victoria: "Daddy, look! there's a woman outside the window. And she's not touching the floor." ()

netahlo

Hodne doba prace! Jsem rad, ze zase jednou muzu hororu udelit plny pocet. Lekacky naprosto luxusni, o kousek se mi to libilo vic jak Sinister, ktery je taky paradni. Za posledni roky se mi vic libil uz jen Oprhan. Proste maximalni spokojenost. ()

LuciusWlk

Když jde o děti, musí to být emotivní. A tady bych rád vypíchl práci s dětmi. Obě dětské role byly úžasné a ať už Del Torro, nebo Muschietti, tohle muselo být notně o trpělivosti. Celkově vynikající. Začátek se mi zdál trochu nezáživný, ale ono to naštěstí rychle pomine. Hra světla, stínů a dítěte "běžící" po čtyřech byla hodně povedená. Po dlouhe době opět lahůdka, která neurazí, ani nenudí svou nadutostí. Dát méně než pět, byl bych pokrytec. ()

MiaMoonlight

Velká očekávání kazí hodnocení. Ale když já na ten film slyšela pořád jen chválu. A pak jsem zjistila, že celou dobu očekávám něco, co se nestane. Kamera byla perfektní. Bylo tolik příležitostí a nic. Takoví Insidious, kde jsou veškeré "lekačky" tvořené uměle hudbou by se mohli jít klouzat, kdyby tvůrci využili prázdných koutů a skvělých pohybů kamery. Velký potenciál avšak málo využitý. Nicméně pár momentů bylo slušných a koukatelné to také bylo. Tývole hlavně doufám, že ze mě taky nebude takováhle létající fešanda, vlasy už na to skoro mám, jen ta láska k dětem mi chybí. ()

sedm.1

Když jsem se vzpamatoval z parádního šoku po skončení této pecky, začaly mi v hlavě sice pak chvíli vrtat zhruba tři otázky typu Jak to?, a Proč to?, ovšem to bylo jen tak malicherné zaváhání a nic oproti tomu, jak intenzivní a mrazivý zážitek jsem si z celé této podívané odnesl a jak moc mě zasáhla, že to nemám ani v úmyslu jakkoliv řešit. Mama je prostě luxusní horor, atmosférická duchařina té nejvyšší možné kvality. Co opěvovat dřív. Dokonalou originální zápletku, mající v těch správných momentech pomalé, tísnivé tempo, aby opět v ten nejsprávnější čas nabrala dechberoucí spád? Zápletku, obsahující úžasné množství strhujících scén, spousty nervydrásajících momentů, kdy jsem ani nedýchal? Tuny funkčních lekaček? Atmosféru, která byla nehorázně děsivá a zároveň nevídaně působivá? Skvostně fungující emoce, kdy jsem všem postavám věřil veškeré jejich činy a především jim opravdu moc fandil? Závěr, který byl šokující, děsiví a který se mnou strašně moc zamával? Obsazení? Které jen tak mimochodem bylo skutečně mimořádné a MILUJU Jessicu Chastain!!! Velice nevšední a zajímavý vizuál, který mě vážně chytl a nadchl? Parádní působivou hudbu a fakt děsuplné zvuky? To všechno prostě v této mimořádné podívané dosahuje maximálních parametrů a já film Mama okamžitě zařazuji mezi TOP HORORy! ()

Sdoom

Ho...co? Horor? Kde? Asi jsem koukal na jiný film. Děsivé tu nebylo skoro nic, snad kromě samotné Mamy, ovšem ta byla děsivá ve smyslu otřesná...ukázána je hned na začátku a pak občas prostě někde vyleze (WTF? ze stěny!) a dělá bububu. Úplně sem tekl u klišovitých scén jako že někdo jde po něčem pátrat sám uprostřed noci do chaty v lese. Prostě dementní chování postav každou chvíli. No a ten konec, co k němu říct, tvůrcům asi spadlo něco na hlavičku nebo moc hulili. Ztráta času a jeden z nejhorších filmů roku. (HD, orig.) ()

Forsberg11

Mama v podstate funguje presne ako má, a ako sme na Del Torrovu produkciu zvyknutí. Teda si predstavte nádherné lesné lokácie, zaujímavé postavy, pútavý príbeh, desivé tajomstvo. To všetko šlape ako švajčiarske hodinky. Navodzovnie strachu nočnými sekvenciami taktiež funguje, bál a bavil som sa slušne. Čo však nefunguje absolútne je prehnane na efekt hrajúci záver, ktorý u mňa stiahol Mame minimálne jednu packu. Škoda ale 85 minút zo 100 veru stálo za to. A aj napriek (môjmu) nízkemu hodnoteniu odporúčam. Čo sa mainstreamovej hororovej produkcie týka, jednozačne topka roku 2013. 65 %! ()

herr_carter

.....přísámbůh, že NIKDY nepůjdu sám za šera do lesa a nedej bože, kdyby mě ještě u toho napadlo prozkoumat starou barabiznu - potom už by se ve mě NIKDY krve nedořezal ! Naposledy jsem takovéto lekačky zažil u amerického remaku japonské klasiky. Hodně slušný překvápko a nebýt toho lacinějšího konce s tou potvorou škaredou, nakouřil bych zřejmě plný počet , ..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

bari68

Dobrý počin čo sa týka atmosféry i výtvarnej stránky. Od del Tora je to znovu to, čo očakávame, ale škoda, že práve tento fakt sa mi javí ako alfa a omega onoho strašenia, ktoré malo ďaleko vyšší a nevyužitý potenciál. Aj tak sa ale ,,Mama,, týmto zaraďuje medzi tie lepšie hororové duchárčiny, ktoré sme mali možnosť v poslednej dobe zhliadnuť. ()

Chipsonator

Ale jo jsem, spokojen, sice jsem čekal trochu víc, ale ve výsledku se jedná o dobrý horror, který zábavný. Jako největší klad beru hlavní představitelku Jessicu Chastain, jejíž postava mi přirostla k srdci a já ji fandil, a ještě se mi líbili scény kdy nebyla Mama jasně vidět. Přeci jen se neříká nadarmo že největší strach pochází z neznámého, a u filmu mama to platí dvojnásob, jelikož digitální podoba mamy,byla prostě divná a chvílemi vtipná, ale i tak se jí podařilo mě párkrát vyděsit, sice né tak abych zakřičel, ale i tak mi zvedla tep. Koho však nesmím zapomenout pochválit jsou dvě mladé hlavní představitelky, které se svých rolí zhostily výborně, tleskám vám holky! Mamu jako celek nakonec tedy hodnotím kladně, a to především kvůli Jessice Chastain, dvou malým holčičkám které si se svými rolemi poradili znamenitě a pak především kvůli části filmu, kde se mama nezjevovala přímo (škoda že si s vizáží mamy neporadili tvůrci lépe, pak by byl výsledný dojem lepší a možná by mama dosáhla čtyř hvězdiček). 65% ()

DavidS.

Mistrovský duchařský kousek...Španělé potvrzují, že v hororovém žánru nemají v součastnosti konkurenci...Od Kruhu jsem se tak "nebál"...Ještě teď mám husí kůži... ()

cachina

Tak Španělsko, co se týče hororů, v současné době vládne. Nyní přicházejí s dalším počinem pod taktovkou Guillerma del Tora. Jako námět si vybrali jedno z nejklasičtějších hororových témat - duchařství. To ještě smíchali s tématem mateřství, domem, kde straší a bohužel neoriginální scénář je na světě. Divák hned ví, jak se film bude vyvíjet a ani není těžké uhádnout, která další postava padne za oběť sto let starému duchovi. Asi největší problém snímku je ten, že tvůrci vyložili své nejvyšší karty hned na samém začátku filmu. Tudíž po celou dobu se žádné překvapení ani zvrat v ději nekoná. Dokonce nám v expozici snímku ukázali i podstatnou část onoho ducha. Ale člověk se přece nejvíce bojí toho, co nezná a nevidí. A přitom digitální podoba mámy ducha příliš hrůzy nenažene. Ale i tak se v rámci hororového žánru jedná díky své atmosféře o lehce nadprůměrné dílo. ()

Schizeus

Pro mě za poslední dobu jeden z nejlepších hororů, které jsem měl možnost vidět. Je sice pravda, že základy moderních příběhů jsou sice okaté a mnohdy kopírované, jako materiál během studené války, ale mě se to líbí. Jádro má MAMA skvělé a ta skořápka, ve které se nachází, je ještě lepší... Pořádně se vyděsit, na konci citová defibrilace a to všechno protkáno luxusními efekty a dvěma rozkošnými děvčátky... Atmosféra je naprosto děsivá a až na několik, ale opravdu málo, slepých míst, mě tato věc nadchla v maximální míře... Snímek MAMA bych rád doporučil všem, kteří nemají problémy se srdcem nebo epilepsií... ()

jondoe

Mama je dobry horor, z dobrym nametom a velmi zrucnym reziserom. Vsetko funguje takmer dokonale. Vela tomu pridavaju aj vyborne detske herecky a perfektna a krasna Jessica Chastain ktora ked chce vie byt fakt presvedcivou hereckou. Film nenasilne vtahuje divaka do pribehu a stupajuce napatie udrzuje divaka v strehu. Vsetko toto dobre kazi zbytocne dlhy a srdcervuci zaver. Inak by to bolo za styri. ()

Spike23

Nebýt toho otřesného konce, už bych to kvalitou srovnával k Orphanovi, ale bohužel, konec je sice jen pár minut na závěr, ale tenhle je o to horší, že mi i po zhlédnutí každou chvíli nějakým nevysvětlitelným způsobem kazí víc a víc zážitek z celého filmu. Toť ale asi vše k negativním stránkám. Mama rozhodně patří k nejlepším novým hororům, co jsem během několika posledních let viděl, postava "mámy" je originální, po vizuální stránce skvěle zpracovaná a v dobrém slova smyslu celkem i šokující v několika scénách, tedy rozhodně ve srovnání s konkurencí, která se nezmůže na víc, než jen každým rokem kopírovat postavy z 50. let minulého století. Od filmu jsem očekával hodně, a to se mi taky splnilo, co jsem ale neočekával, byl všudypřítomný výstřih Jessicy Chastain, který na jednu stranu je "distraction jaxviň", ale na stranu druhou mi to vůbec nevadí, za který Mama ode mě dostává bonusové body navíc. Rozhodně doporučuji všem fanouškům žánru, a především těm, kteří si chtějí vynahradit nudu a demenci ze Sinister. ()

korndaddy

Konec to zprznil. Jinak musím přiznat, že tak divnej pocit a husí kůži sem u hororu dlouho neměl. Každopádně šlo o vynikající a napínavou podívanou. Ale asi bych toho chtěl moc, kdybych si přál lepší konec. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (více)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (více)