V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců… (Česká televize)

DorianGreene

Kdyby tam nebyly písničky s rockovým soundem, mohlo by to být i na tři hvězdičky, ale takhle musím dát jen dvě. Další slabá pohádka, kterou pokračuje zástup podobných produkcí posledních dvaceti let. Z tohoto bobtnajícího slabého odvaru vyčnívá jen Lotrando a Zubejda a Anděl páně. ()

Ben111

Ale jo úplná blbost to nebyla, několikrát jsem se i zasmál. Klus by se měl ale držet zpěvu to mu jde. PS: Nechápu komentáře a hodnocení po 10min to mi nepřipadá moc soudné.:) ()

valmet

Kdybych zrovna dneska neviděl i otce školastika a čerta s hodností vraníka, možná bych jednu hvězdičku přidal. Tahle pohádka moc nefunguje, Klus se tam nehodí, narážky na současnou politiku jsou na obtíž, současná mluva a Slovenka "česky" mluvící tahají za uši a tak bych mohl pokračovat. Působí to dojmem, že se tvůrci u natáčení bavili a výsledek tomu bohužel odpovídá, kudla. EDIT: Tak po dnešním zhlédnutí části Z pekla štěstí 2 a nějaký česko německý pohádky se tvůrcům hluboce omlouvám a přidávám hvězdičku a půl. Radši takovouto odlehčenou pohádku se sympatickými herci (hlavně herečkami) než ty výše zmíněné a jim podobné. EDIT2: Po roce přidám ještě jednu. V konkurenci některých nových pohádek si nezaslouží jen tři. EDIT 2018: Po tolika hrůzných pohádkách od vzniku bambitky, je skoro balzám shlédnout v tv tuto pohádku. Po premiéře bych se toho nenadál. ()

tulen

No, kudla, to zas bylo veledílo ! Co si z téhle pohádky mají odněst děti ? Zajímalo by mne, kdo byl scenárista téhle hrůzy .. Vydržel jsem do konce jen ze zvědavosti. Směšně trapný dialogy, protivné a přihlouplé songy, rádobyvtipné narážky, retardovaný princ, 18-tiletá hrnčířka, která se diví co jí narostlo - no prostě odfláknutá stláskanina ... Prokládání každé druhé věty kudla (jaký to mělo smysl ?? to už tam mohli rovnou nechat slovo, které tady nemůžu napsat i když se nabízí). Sice jsem se i občas zasmál, ale jen tomu jak je to neuvěřitelně blbý ... ČT je dlouhodobě v krizi a už by bylo opravdu na čase ten augiasuv chlivek trochu uklidit ... Vetchý standardně dobrý, jen tam působil lehce nepatřičně, hrnčířka taky docela fajn, ale to je příliš málo na víc než jednu *. Nechápu proč v tom spousta hodnotících hledá nějakou satiru současnosti - to že ti nahoře často kradou je nadčasové a námět není v ničem originální (viz. Pyšná princezna). ()

ondysovec

nadherna pohádka s Tomášem... naprosto famozně zparodovana naše malá zemička, smal jsem se od začátku do konce.. aneb jde vidět ze hlavní postava je členem VYMĚŇTE POLITIKY ()

Medic.Droid

Klidně si mě sežerte zaživa, ale já si to fakt užil ! Ty odpady taky moc nechápu, jestlipak je zdejší komunita nedává jen kvůli hlavním představitelům. ()

Andy.222

Tak takhle nádhernou politickou satiru dnešních poměrů v ČR jsem hodně dlouho neviděl. Smál jsem se od začátku do konce a myslím že se stane jednou z mých velmi oblíbených "pohádek". Hlášky jako: "Co až je nebudeme potřebovat?" "Tak z nich uděláme ministry." určitě zkultovní a slovy mého otčíma: "Věřím, že tuhle pohádku pan Kalousek nebude mít rád." Plný počet i proto, že na Janovičovou se moc hezky dívalo. ()

Iviva

No tak lidi, klídek, vždyť jsou Vánoce. Koukněte, co bylo poslední dobou natočeno za pohádky, a pak hodnoťte. Časy se mění, to, co bylo, už není. A z toho, co je, se na tuhle pohádku aspoň dalo koukat. Klidně bych si ji dala ještě jednou (na rozdíl třeba od některých Troškových pohádek, nic ve zlým, to ne, ale jednou a dost). Když už nic, tak aspoň ty lokace by se vám mohly líbit. Já teda vážně nevím, co byste chtěli. U mě dobrý. Přesně to, co se od pohádek vysílaných ve vánočním čase očekává. ()

PhantomPejvl

Po velmi dlouhé době velice povedená pohádka. Už jsem nevěřil že se někdy v české televizi nějaká opravdu pěkná pohádka objeví. Tato pohádka mě opravdu pobavila. Líbili se mi herci i děj. Víc takových.... ()

4sAd

Jedním slovem paráda. Na rozdíl od mediálně tlačeného Micimutra (či snad tlačené Micimutry?) tady bylo předvedeno hodně muziky za málo peněz. Narážky na nynější politickou scénu sice plně pochopí až daňový poplatník, ale sedly jako prdel na hrnec. ××× Za 4*. ()

michalkop

Sice jsem na rozdíl od Micimutr nesledoval hodiny, kdy už skončí, ale rovněž hrůza. Skřehotání Kluse bylo příšerné a to jsem se k němu snažil přistupovat nezaujatě. Pohádkový děj je jedna velká vykradačka a ještě špatně sestříhaná a režírovaná. Nelogičností a úletů plno - rádci jako homouši, trapné hlášky hrnčířky a prince a jako vrchol všeho používání slova "kudla" místo "kurva". Jediné, co pohádku oživovalo byly politické narážky. Takovéto narážky ale do pohádky nepatří a pohádka se rozhodně nebude promítat i za 20 let jako nějaká klasika. Zapadne v zapomnění. Kdyby to nebyla pohádka ale třeba silvestrovský program, dal bych snad i čtyři hvězdy. ()

A.lis

Je pravda, že nové moderní pohádky nejsou to, co ty staré. U včerejší Mucimutr jsem například usnula. Ale tahle pohádka se vzhledem k aktuálním měřítkům skutečně povedla! Všechny ty alegorie a paralely s dnešním stavem naší zemičky byly opravdu trefné. I příběh byl klidný a skutečně pohádkový, nepřeplácaný a vyvážený. Téma Robina Hooda je a asi vždycky bude vděčné, i když možná trochu okoukané. Přestože Klus není žádný pan herec, tak jsem si prvně v životě všimla, že je skutečně "roztomilý" a na prince, který je tak trochu trdlo, se docela hodil. Mouchy se najdou, ale tahle pohádka opravdu předčí ostatní přeplácané slátaniny, které si říkají pohádky. ()

ajlonka

Čekala jsem všechno možné, jen ne tak kouzelnou a úžasnou pohádku!!! Vtipná, s písničkama, s Klusem (jsem fanda jak blázen), milá Anička s překrásným úsměvem, veselé prostředí...no všecko, co pohádka má mít! Takových pohádek víc a bude to bezva ;-) ()

mishka.k

Ono to vážně bylo tak blbý, až to bylo vtipný. Jinak víceméně vykrádačka pelmelu starších komediálních pohádek české provenience. A ty prsa si vážně mohli, kudla, odpustit... Jinak mi to nepřijde o nic horší než třeba Šíleně smutná princezna. ()

Tinush

Téééda, tolik vlažného hodnocení tak prima pohádky...hezké písničky, skvělé obsazení, spousta vtipných hlášek a hlavně ta nadčasovost a aktuálnost - zejména politicky, to nás teda fakt dostávalo! Opravdu, kudla, povedené! A také se mi tedy hodně líbilo, že se v pohádce mluvilo dost spisovně - žádné "vona", "hloupej" "drsný, úlet, hustý"a podobné... ()

salvaja

Mě se takhle pohádka líbila, protože to bylo konečně něco nového - o svátcích běží ty samé pohádky dokola. Klus nebyl špatný, jen trochu nevýrazný. Občas i vtipné (vajíčka), občas méně (prsa). ()

Vikmal

a já říkám - proč ne? Ironická, satirická pohádka je ostatně jediná možnost, jak v dnešní době s pohádkou uspět...jinak je to vždy s porovnáním českých filmových klasik propadák (až na Anděl páně)...až na Kluse jsem se byl spokojený, protože ten i jako herec stojí za pendrek... ()