Pierre95

Noomi Rapace jede a je opravdu herečka s velkým H! A Glenn Close je jako záporačka skvělá. Film se mi moc líbil, o napětí ani překvapení není nouze a to mám rád. Vřele doporučuju!!! ()

Aceboris

Zo začiatku veľmi pomalé, rozmýšľal som čo som spravil dobre, že som to začal pozerať. No potom nastal v celku slušný zlom, konečne začala akcia. Sedmorčatá vcelku zaujímavá téma hlavne v časoch keď druhé dieťa nieje možné pre nedostatok potravy, pokiaľ sa stane, že Vám na to prídu, jednoducho Vám ho zoberú a dajú do krio spánku , v reklame je sľubované že sa zobudí do lepších čias. Pomenovať ich po dnoch v týždni v celku originálne, tak ako spracovanie a rozdelenie úloch, každá mohla ísť von len v daný deň ako sa volala. Willem Dafoe v jednej scene povedal " čo sa stane jednej, stane sa všetkým " Veľa vecí pri pozornom sledovaní Vám dôjde, či už počas deju, alebo na konci. U mňa 50%. Dobre sa na to pozeralo. ()

goauld

Celkem povedený snímek, kde o akci není nouze. Ač by se dle popisu mohlo zdá, že se bude jednat o nudnou podívanou o tom, jak jedno ze sedmičat se ztratí a zbylých šest sester se vydá hledat onu "zbloudilou ovci", tak je nutno uznat, že nuda to opravdu nebyla. Bohužel při tvorbě nosné kostry se poněkud zapomnělo přemýšlet a tak samozřejmě unikly celkem důležité a logické aspekty. Ano - tatínek možná byl expert na "náramky" a měl zřejmě hackerské vlohy se kamkoliv probouchat (a to včetně databáze ministertsva evidující obyvatelstvo) aniž by zanechal sebemenší stopu (což je zarážející o to více, pokud se jedná o blízkou budoucnost), nicméně další "kopance" (těžko může i jako "xče" mít stejnou oční sítnici, otisk prstu, mozkovnu, metabolismus, povahu...atd. Pořád xče NENÍ KLON, takže by jakékoliv změny (notabene pokud těch xčat bylo sedm) musely minimálně na pracovišti, ve škole...atd. být vidět. Může sice někdo namítat: dyt se všichni chovali stejně "neutrálně" až strojově.... OK, ale TO nejde držet 30let. Navíc - i to nějaké xče může mít třeba zdravotní potíže, které nejde "jednodužše" vyřešit ufikutím ;-)) diváka přinejmenším zaskočí. A když tak sledujeme děj, zjistíme že ve vyhrocených sekvencích (a že jich bylo požehnaně) jde vše stranou (i záporáci musejí chvíli počkat, nebo alespon se k cíli pohybovat nanejvíš pomalu, aby daný hrdina měl dostatek času (to by se stopáž rázem zkrátila o notný kus :-)). Každopádně - film se sleduje pro děj, nikoliv aby divák hledal chyby, tudíž je nutno určité "přehmaty a logické kopance" tolerovat, pokud jich není zbytečně moc a nejsou do očí bijící. ()

awerto

Kazde scifi ma kopu chyb, tu je prinajmensom jedna a to, hoci pre pribeh podstatne, ze jedna zo sestier stratila prst v detstve. Kazdopadne, obcas sa na to pozabudlo, obcas vymenili ruky na ktorych bol ufiknuty prst. Ale k hodnoteniu filmu Noomi Rapace je ta co exceluje. Pre Glen Close je to prijemna bodka za karierou. Film hovori o 7 sestrach, ktore sa viac ako 30 rokov ukryvaju a kazda ma svoj den, kedy moze ist nepozorovane von. Je to zaujimava myslienka a dobre natocene scifi. A hoci je stopaz cez dve hodiny, nudit sa nie je cas. Hodnotim 65%. ()

EagleSK

Velmi tazko hodnotitelny film. Na jednej strane je tam vyborny namet, akcne sceny su velmi dobre natocene a scenar sa neboji nekompromisne likvidovat aj hlavne postavy. Na druhej strane je tam tolko hlupych lapsusov a nelogickosti, ze musim dat tri hviezdy. Neda sa viac, ani menej. A Noomi Rapace je riadne skareda zena. Az teraz som si to uvedomil. ()

Ondra.T

Jediná originalita je sedm "dvojčat", vše ostatní tu již byl nesčetněkrát a lépe. V polovině filmu mě došlo, že [SPOILER] se budu koukat jen jak jedna sestra po druhé umírá, kombinované s opakovaným prožíváním stejné situace. Když se pak ve 2/3 filmu objeví kontrakt mezi Monday a Cayman, tak je polovina zápletky rozuzlena [/SPOILER] a zvědavost nahradí jen nuda při koukání na neoriginální akční scény až do konce filmu. ()

Jimclark

Námět filmu je podle mě velmi zajímavý, po akční stránce to taky celkem ušlo a ani odpudivá Noomi Rapace mi tady až tak moc nevadila. Bohužel scénář má hodně děr a co víc, natočit tento film vlastně nemělo žádný smysl. Na tu základní otázku kterou si celou dobu klade (a která je vlastně jediným smyslem jeho vzniku), totiž co bude vlastně lidstvo dělat asi tak v roce 2100 až tady bude cca. 20 miliard lidí, vůbec neodpověděl. Ale vzhledem k tomu co dnes můžeme vidět kolem sebe si tipnu, že se tou dobou už celé multikulti lidstvo v čele se spravedlivou a vševědoucí USA chytne za ruce a vydá se za západem slunce chcípnout hladem. 55%. ()

RIP82

Milo ma prekvapil tento film, urcite odporucam si ho pozriet. Zaujimave spracovanie, Noomi Rapace sa musela asi zapotit pri natacani :). Scifi thriller, ktory drzi az do konca a chcete vediet ako dopadne. ()

Alagaesie

„Climate change is real, it´s happening right now.“ To říkal už DiCaprio na Oscarech 2016. Ha! Inspirace Čínou? Rest in peace… Události z pohledu šestijediné? Autorizace OK? Jakto, že prošla? Kua, to tím náramkem platila? Ty vole byl jsem zhulenej nebo jich fakt bylo sedum? – A kdyby, tak je tam Rapace fakt v sedmi outfitech? – A kdyby, tak jak je, kurva, dostali do jedinýho zasranýho záběru u tý večeře? Dafoe je myslitel… Ztraceno v titulku? Thursday je, pokud já vím, čtvrtek… Takže co bude zítra za den? Funny: 28.9., tedy den následující po dnu, kdy jsem tenhle film viděl – Čtvrtek podle kalendáře roku 2017, What a coinsidence! To otcovo nařízení… Ale co moh dělat, žejo? Zákon nelze obejít. Holubičko skákavá, máte problém. Psychologický drámo jak vyšitý… Jerry je teda podezřelej? A doprdele… Začlo bejt veselo… - a v kobce těsno. A řešení v nedohlednu. Samopal na otisk – výborně to ségra vyřesila. Útok u popelnic povedeně koordinovanej. Blbej cápek… Tak tohle bylo – o den v kalendáři. Propojit náramky? No potěš… Zase problém – nějak mi to přišlo jak Deset malejch černoušků. Výbuch nehezkej. Živá mrtvola? To byl plán? Skvěle komora! „Kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám.“ Dobrý dvojičky. To skutečně nikdo, krom tý jedupíči, nevěděl o těch komorách? Zajímavej kus. Where the fuck did Monday go? ()

janvanicek

Futuristický snímek s názvem Seven Sisters nás uvede do přelidněného světa, kde zákony nedovolují více než jedno dítě na rodinu. Příběh se točí kolem skupině identických sedmerčat, které jejich otec skryl před "režimem". Při filmu se rozhodně nebudete nudit, akce a napětí je zde dost. Finále je skvělé a plné zvratů, které ještě pozvednou film výše. Noomi Rapace svojí roli 7 identických sourozenců zvládla na výbornou, ukazuje zde svoje charisma a výborné herecké schopnosti. Líbila se mi sourozenecká oddanost, film mohl být sice delší, ale to mu moc neubírá. Rozhodně doporučuji. ()

Cuffini

Celý ten koncept snížit populaci, dítě jen jedno do rodiny a může ho mít jen ten, kdo bude finančně zajištěný, aby bylo dítě vychováno v nejlepších podmínkách, je zcela logický a naprosto normální povinnost rodiče, ač se tak ale neděje, protože většina dnešních super žen, ač totálně tupých, nepoužitelných, zatouží po dítěti nejlépe ve 35 letech s pofidérním týpkem, kterého ochutnaly na pánských záchodech na diskotéce pro seniory. Nedivila bych se, že tato omezující politika není zas tak úplně scifi, vzhledem k tomu, co se děje ve světě a kolik přežraných ignorantních dementů běhá kolem nás - čím dál víc a zdroje ubývají. Blbý bylo, když prasklo, jak se taví děti v peci (inspirováno Perníkovou chaloupkou). Tento výplod bych Angele v hl. roli nevodkejvala. Ale vo to tu zas tak nejde, že jo. Jde tu o sedm bab, no upřímně, život na pikaču, asi bych byla přesně ta skejtačka, kvůli který musel pak pan táta Goblin ufiknout kus masíčka úplně všem, takže tato stránka mě zas tak neuchvátila, ani po charakteru každé z nich. Ale jinak jako celek za mě fajne, cikánka Sherlocka to docela vychytala... Takže lidi, přemýšlejte, než si pořídíte domácí zvířátko ve formě roztomilouškého mimineška, šetřete zdroji a nebuďte nezodpovědnými pokrytci a evrytings goňa bý oukéj... Ámenos. ()

Attanasio odpad!

Panebože, to je zase píííčovina. Už se prostě netočí hezký normální filmy. Vždy to musí vybočovat nějakou ultra kokotinou, kterou do filmu zanesou a tím ho komplet zprzní. Takže v případě tomto: 50 kg frajerky, 160 cm vysoké, domácí puťky, hravě zvládají fyzicky přeprat a usmrtit profi zabijáky, vojáky, elitní bojovníky. No to si zase tvůrci ustříkli. Po hodině vypínám, nemá cenu koukat dále..všechny akční scény i tak jsou naprosto nesmyslné, nelogické chování všech postav.. dobrou noc holywoode. PS: a jak se kazí holywood, zdá se mi, že se začíná kazit i vebal, neboť jak této slátanině mohl dát 4 hvězdy..to mi hlava nebere.. ()

Brain32

Nemůžu si pomoct, ale Noomi Rapace je snad nejlepší současná herečka. Tento film opět sama skvěle utáhla a její výkony zrají jak víno! ()

fajntomas

Někdy absolutně nechápu počeštěné názvy filmů. Není to poprvé co se dva filmy jmenují stejně. Zvláštní sci-fi, ta myšlenka mě moc nechytla, ale zvláštní masochystický pojetí, chvílema až brutální, chvílema až porno. Ikdyž nechybělo napětí, celkově nic moc. 65%. ()

lex85

velmi dobrá myšlenka a filn vypadá ze začátku celkem dobře. Ale v druhé půlce se sám podráží v naprosté nelogičnosti viz souboj cca 50 kilové sestry ( jedné z nich, opravdu nevím jaká to je ) s členem jednotky který má o dejme tomu 20 až 30 kg více a následně je přetlačen touto ženou v boji, jeden z dalších momentů je když je jedna z hlavních záporných postav zasažená výbuchem a v další scéně má naprosto nepoškozený oblek :)) Bohužel je toho více co tento dobrý námět táhne ke dnu a za mě nemohu dát více jak dvě z 5. Nakonec se jako vždy klaním až k zemi lidem co mají na starosti překlady do českého jazyka který asi udělal něco hrozného když takto dostává zabrat :))) Nejsem moc zdatný v angličtině ale přeložit název : What happend to monday ( co se stalo s pondělí ) jako 7 životů je opravdu počin hodný čokoládové medaile. ()

gombik5

Veľmi dobrý akčný film, ktorý má prvky sci-fi a odohráva sa vlastne v budúcnosti, ale aj tak by som ho nenazval sci-fi film. Je to skôr thriler a každý kto má rád tento žáner, tak sa mu tento film páčiť bude. Nedá sa hovoriť o akejsi lacnej napodobeniny mission impossible alebo čohosi podobného, a to som sa najviac bál práve toho, že to bude film doslova o ničom. Ale nie, 7 sestier má výborne premyslený príbeh s veľmi zaujímavou pointou a s veľmi zaujímavým vyvrcholením. Hlavná herečka, ktorá má 7- rolu, podáva podľa môjho názoru veľmi zaujímavý a vysoko nadpriemerný výkon. Určite doporučujem pozrieť, oplatí sa. ()

agent_R.M.

Celkově spíše "Béčko",ale myšlenkou a dějem "Ačko". Ono ne vždy, to super (jako) futuristické prostředí v dystopické budoucnosti funguje. Nicméně překvapilo a potěšilo, sedmkrát :) ()

Michal.Sikor

To jako vážně? Čekal jsem opravdu něco jiného. Ano, příběh je opravdu originální, ale to přece nestačí. Tento film měl obrovský potenciál vytvořit futuristický svět, tak jak si ho někteří z nás vykreslují, ale bohužel se z toho stal jen nesmyslný akčňák, který v některých scénách nemá hlavu ani patu. Čekal jsem, že sestry budou líp napsané a budu mít k nim po dvou hodinách vytvořený lepší citový vztah, ale bohužel se tak nestalo. Zachraňovala to jen správně vybraná Noomi Rapace, která hrála fakt s překvapením dobře všech sedm sester. Jen škoda Willema Dafoe, na kterého se nedostalo více prostoru. ()

Mishi

Veľkolepý zážitok ! Konečne tu máme po dlhej dobe veľmi zaujímavý, originálny počin tohoto roku v kategórii zo sci-fi filmov. Film má od začiatku spád, veľmi zaujímavú myšlienku, veľmi dobrý a kvalitný herecký casting, Naomi Rapace bola a aj naďalej je chameleónom, ktorý zvládne akúkoľvek úlohu, hrať 7-rolu! naraz v 1 filme musel byť zážitkom, každá postava ( Pondelok, Utorok...) má svoju osobnosť, výzor, vzhľad, mimiku. NIečo podobné ako zážitok v Split . Dejovo pútavé - budúcnosť, prehustenie obyvateľstva, spotreba ,genetika, riešenie - každá rodina môže mať len 1 dieťa, ostatné deti budú odovzdávané do kryocentra s cieľom ich zobudenia v budúcnosti, keď sa situácia vylepší. Čo sa však stane , keď William Dafoe neposlúchne a snaží sa vychovať 7 vnúčat - sedemročatá a tie dospejú ? Určite pre milovníkov tohoto žánru možno doporučiť, nenudíte sa ani minútu. Niečo podobné ako Ostrov, ....:) ()