k.rakonos

Sci-fi velmi zajimave a dost drsne. Ale co se tyka akce nesmyslne prehnane. Rany zehlickou a 20 kg cinkou do ksichtu a ani skrabanec. Vrchol stupidity byl, kdyz hlavni hrdinka vyskocila ze 4.patra a dopadla do prazdneho kovoveho kontejneru a vubec nic se ji nestalo. To dost srazilo konecne hodnoceni. Celkove tedy prumer. ()

bambiz

Nápad výborný, škoda, že se to pak zvrtlo v předvídatelnou a někdy až béčkovou akci, kdy hrdinům vychází téměř vše. ()

vlkovec odpad!

Jediné vysvetleni proc tady, ma ten film cervene hodnoceni je ten, ze si ho lide pletou s filmem Sedm zivotu s Willem Smithem. Protoze takovou capinu jsem nevidel pravda dlouhych 20 let. Film je plny naprosto do oci bijic nesmyslu a nelogicnosti. Sceny na sebe podivne navazuji/nenavazuji. Lide se zabijeji, jejich tela mizi, nikoho to nezajima, recepcni tam asi lezi dodnes. Skace se z pateho patra a pak se hned bezi. S ochranky se stane chladnokrevny zabijak. Holky preperou komando vycvicenych vojaku. Tvl, kdyby se ten film alespon nebral od uplneho zacatku, tak extremne vazne, tak by se to dalo pochopit, ale takto nemam slov. ()

honza.g

Tak základní nápad je neotřelý a tudíž dobrý: sedmerčata mající za úkol žít v "normálním" světě jen jednou za 7 dní a to ještě co možná nejstejněji, aby si nikdo nevšiml, že jde o 7 osobností. Těžko tipuji pravděpodobnost, že by se takto vyrostlé děti na jedné straně nezbláznily nebo nepobily nejpozději měsíc po smrti patrona, který to vymyslel, a na druhé straně, že by se od narození takto formované rozvinuly v tak odlišné povahy, o genetických předpokladech nemluvě, ale vysoká nebude. Ale to je ve sci-fi normální. Jenže po krátkém představení principu "7-in-1" se už děj zvrhne ve standardní boj slabého jedince, byť posíleného několika násobnou identitou a technickými kouzly, proti bestiálnímu režimu, Jeho zastánci jsou (nepřekvapivě) v technickém kouzlení jasně slabší. Režim  svou totalitu tak umně skrývá, že běžní obyvatelé si toho ani  nevšimnou (nebo jim nevadí - všechny postavy mimo zvláštní jednotku, vedení  a lovené hrdinky vypadají spokojeně (tedy až na matky, kterým berou odrostlé děti). Politicko-společenské pozadí příběhu je rovněž zmatené a až komické: hlavní zlounka usiluje o ještě větší moc pomocí volební kampaně. Korunu tomu nasadí finále. Nemám v oblibě filmy, kdy hlavních postav ubývá příliš mnoho už uprostřed filmu, ale tady to mělo smysl, děj se tím zdramatizoval, zrychlil a přibylo napětí. Za tento klad přidávám průměrnému dílu hvězdu navrch. ()

zamukooo

Skvělý thriller na zajímavé téma. To, jak se ekologický aktivismus dá ošklivě zneužít k politickým účelům, popírání reprodukčních práv. Prostě politika 1 dítěte (nebo 2 dětí) je nesmyslná, pokud by měla nastat, jak penalizovat lidi, kteří mají více dětí? Pokutou? A co když ji nemohou zaplatit? Hlavní je ve filmu příběh jednovaječných sedmerčat – sester, které se musí ukrývat. Na filmu se mi líbí, že postavy v něm nejsou černobíle rozděleny na ty „dobré“ a „zlé“, politička Caymannová je jednou z komplikovaných postav, není vysloveně záporná postava. Má dobrou myšlenku, chce, aby bylo dostatek zdrojů pro všechny lidi, ale její činy jsou srovnatelné s Hitlerem a Stalinem. V některých režimech byli lidé diskriminováni na základě rasy, tady na základě pořadí narození. Jen prvorození mají šanci žít. Ve filmu je spousta akce, sice pár chyb či špatně natočených scén by se tam našlo, ale celkově velmi povedené. Jen ten konec se nepovedl. Jednak působí strašně přeslazeně a nezapadá to tam, asi jako když ženská v reklamě na plesu najednou vytáhla z kabelky Perwoll. A za druhé to vyznívá, že můžeme dělat jakkoliv nemorální činy, klidně kolaborovat s vrahy, pokud je důvodem to, že chceme ochránit svou rodinu. ()

burg

Copak tu nikdo nevidí, že základní premisa je tak blbá, že to nemůže nikdo myslet vážně? Že by z jednoho platu nepřežili víc jak pár dní? Že by to prostě a jednoduše prasklo dřív, než za třicet let?? Dál už je to jen blbější a blbější: logika, příběh, nápady, do očí bijící voloviny... Prostě škoda času. Plus totálně pošahanej a překombinovanej konec. ()

Cham3l30n

Výborné scifi a skvěle vykreslená budoucnost, ve které se totalitní společnost snaží zbavit přelidnění jedním potomkem na hlavu.  A pak tu máme sedm sester, které v tom od Pondělí do Neděle musí přežívat. Ale nic nemůže fungovat věčně. Efektivní, akční, drsné a sakra zábavné. Wirkola opět nezklamal. ()

leafroller

Ani velké těšení, ani originální námět a ani přízeň, kterou chovám k hlavní představitelce, nezabránily zklamání, které pramení z neztotožnění se s hrdinkou. Moje hrdinka totiž byla ona politička, které jako očividně jediné záleželo na budoucnosti naší planety. V tomto rozpoložení jsem byl již jednou a sice u Howardova Inferna. A když potom Naomi pronese poslední proslov filmu, je můj názor zpečetěn. Z druhé strany nutno říct, že nám film poskytl několik témat k diskusi a přemýšlení, a proto určitě stojí za vidění. Dám mu ještě jednu šanci. ()

tein

Dobrá myšlenka, pěkně zpracováno, skvěle zahrané, ale závěr i "zvrat" a oč vlastně jde je jasný už někdy v půlce filmu. To je docela škoda, ale i tak se jedná o film co stojí rozhodně za to vidět. ()

Thane

Je to mnohem lepsi nez jsem se bal. Jsou tam sceny u kterych clovek pozdvihne oboci ale s tim se tak nejak pocita. Nakonec nektery veci do sebe krasne zapadaj ale na konci jsem se trochu ztratil i kdyz je od sebe dost vyrazne oddelili. Libilo se mi ze pointa toho sveta je presne takova jaka asi musela byt aby to davalo nejaky smysl. Coz bylo prijemny prekvapeni protoze jinak by to bylo velky wtf. Ale kdyz bych si mel z enviromentalnich vybrat mezi timhle a valkou zitrka tak beru valku. Zajimavy ze film nabizi nejaky temata ale jako by je neumel p(r)odat protoze jsou hodne zjevny a pusobej banalne. Presto by me neurazilo se na to podivat znovu i kdyz by tam clovek tezko nasel neco novyho. ()

JohnDark

7 sestier - What Happened to Monday, Sci-fi thriller, USA, VB, Francúzsko, Belgicko 2016, R: Tommy Wirkola, H: Noomi Rapace, Marwan Kenzari, Christian Rubeck, Pal Sverre Hagen, Tomiwa Edun, Cassie Clare, Cameron Jack, Clara Read, Willem Dafoe, Glenn Close, Kirsty Averton, Lucy Pearson, Lara Decaro, 60% ()

JohnyL

Malé spoilery. Silné stránky filmu jsou nápad, akce s nečekaným přívalem krve a poměrně fátální výsledky těchto scén. Ano, máme tu 7 sester, tak je celkem materiál pro umírání hlavní hrdinky. Docela rychle je zřejmé, že na konci jich fakt sedm nebude, a toto vědomí budí aspoň upřímný zájem v každé fázi filmu, kdy se něco děje. Já jsem spokojenej s výkonem naklonované Noomi, poměrně ty rozdílný osobnosti zmákla. Když každá její verze odcházela, většinou potom, co se o této jedné kopii dozví divák něco, proč mu není úplně jedno, že ji terminují. Konec už je přece jen malinko slabší, resp. negraduje v nějakou epickou katarzi a většina z utajeného se dá vytušit, nicméně vzhledem k rozpočtu nebudu šetřit plným počtem ()