ivour

Bylo opravdu těžké to ohodnotit. Nápad zajímavý, zápletka originální, první půlka filmu skvělá, ovšem jakmile se film rozjede v obr Hollywood stylu, začne to být až nechtěně vtipné. Spoiler: No alespoň už vím, že se dá z mikrovlnky a spreje vyrobit časovaná bomba, že si můžete připíchnout cizí prst na svůj a bude fungovat nebo že ač nejste nijak trénovaní a většinu času jste strávili zamčení v bytě, stejně hravě zvládnete přemoct cvičené agenty jen jsou bystrou myslí a silnými pěstmi (nebo dveřmi od mrazáku). No zkrátka a dobře všechny tyto přehnanosti dokáží zabít jakýkoliv skvěle našlápnutý film... ()

PORTER44

Zajímavá a docela napínavá podívaná,příběhově povedené,sedm sester pojmenovaných podle dní v týdnu a všechny se musejí chovat stejně,od poloviny filmu se dostaví akce, sestry začínají umírat a film je napínavější,trochu slabší herecké obsazení jinak zajímavá podívaná. ()

valeri2501

Musím říct, že to pro mě bylo velké překvapení...film má pár drobných nedostatků...ale ty jsem s radostí přehlídla díky nápadu a hereckému výkonu.. ()

one2

Zle natočené.pôsobilo to lacino,podivný kasting,podivné herecké výkony,snažilo sa to na niečo viac,ale očividne to nevyšlo.No a v takto zlom spracovaní dlhá stopáž. ()

BigJohn02

Vcelku dobrý film, Noomi zahrála sedm sester s rozdílnými charaktery s přehledem. Film trpí obvyklým naivním pohledem člověka, který nezažil totalitu - totiž tím, jak jednoduché je, aby pár jednotlivců položilo režim. Amatérismus místního gestapa je až úsměvný - po zuby ozbrojená jednotka vlítne do baráku, ale zadní vchod nikdo nezabezpečí? Hmm... ()

huhuhu783

Mno. Zajímavý téma.....Já sem ten film bral jako pohled do konkrétní rodiny žijící za konkrétních podmínek v daném čase. Z tohoto pohledu to bylo silné a hodně zajímavé. Já sem fakt netipoval co dělají těm odebraným sourozencům až do konce. Naše hrdinky taky nebyly nesmrtelné. Ovšem ten konec je co???????? Jak nesnáším pokračování čehokoliv tak tady bych si moc moc moc přál aby bylo. A aby konečně bylo o tom jak se má lidstvo zachovat když se planeta přelidňuje a co s tím. Jaké jiné (a bezbolestné) konečné řešení vymyslet. To by mohl být hodně silný námět na dvojku. Tak šup šup,do práce ()

KatInTheBox

Tak musim povedat, ze hlavna otazka, ktora mi bezala hlavou skoro cely film bola "sakra, co je to za znacku laku na nechty, ze vydrzi 4 dny a vsetky mozne poveternostne podmienky bez toho aby sa olupal?" Inak nic extra. Taka slabsia oddychovka na vecer pre milovnikov umelej krvi a obcas nechutnych zaberov. ()

Jirkacek

Sedmička je odedávna magické číslo, hrající velký význam v náboženství i vědě. Naše planeta v minulosti poznala Sedm ctností, Sedm dcer Eviných, Sedm divů světa, Sedm anglosaských království, film Sedm od Davida Finchera s tématikou sedmi smrtelných hříchů, film Sedm let v Tibetu od Jeana-Jacquesa Annauda, Sedmero krkavců a já nevím co ještě. Od roku 2017 byl filmový svět obohacen o další počin s tímto číslem v názvu a to sice 7 životů neboli v originále What Happened to Monday. Tento film jsem měl mezi vyhlédnutými adepty na podívání, jenže jsem to pořád odkládal, až přišel CommanderCZ a pustil nám jej doma. Na začátku jsme se seznámili se světem, který doufám nikdy nezažiji ani já, ani moje děti a ani děti mých dětí a pak už mi to bude jedno. Na naší planetě bylo roku 2073 tolik lidí, že bylo dovoleno mít v rodině jen jedno dítě. Pokud měl někdo sourozence, byl mladší potomek odchycen vojáky a odvezen do ústavu, kde byl v kryokomoře zmrazen do doby, než bude na světě lépe. To byla oficiální verze vlády, vedené Glenn Close, kterou opravdu nesnáším a touto rolí můj postoj k ní ještě více umocnila. Hlavní hrdinkou filmu byla ale Noomi Rapace, která mi nebyla hned od začátku vůbec sympatická a to v žádné své roli, kterých zde bylo hned sedm. Herečka si zde totiž střihla hned sedm postav - komu se to v životě poštěstí - a to sedm sester pojmenovaných podle sedmi dnů v týdnu. Neobvyklá jména jim dal jejich dědeček Willem Dafoe, kterého také bytostně nesnáším, čili naděje pro to, aby snímek u mne získal dobré hodnocení, se rovnaly prakticky jedné mínus ne-li nule. Jenže ten nápad byl tak originální, že jsem byl zvědav, co z toho vyleze a neodsuzoval jsem film předem. Dafoe totiž vymyslel plán na záchranu všech sedmi dívek, kterým matka při porodu zemřela, a tak se s nimi zavřel v podkrovním bytě, kde je odmalička vychovával a chránil před mocí vlády. V době, kdy se přiblížil školní věk, rozhodl se každý den poslat jednu dívku ven a to podle jejího jména. V pondělí tedy šla do školy Monday a tak dále, jen jsem nepochopil, co dělala Saturday a Sunday o víkendu. Léta běžela, dívky vyrostly v třicetileté ženy a normálně chodily do práce. Dědeček už s nimi nebyl a jaksi jsem nepostřehl, co se s ním stalo, to nám nebylo vysvětleno. Bylo to hodně zajímavé sledovat sedm žen, jak každá vychází ven v ten svůj den a byl jsem zvědav, co bude. V jednu chvíli jsem si už říkal, že uběhlo dost času a mohly by se začít něco dít a pak to přišlo. Jedno pondělí a ani úterý nepřišla Monday z práce domů a tak se na její místo vypravila Tuesday, která záhy také zmizela. Holky nevěděly co se děje a přemýšleli co budou dělat, když do jejich bytu vtrhli vládní vojáci a chtěli je zabít. Jak to dopadlo, jestli všechny přežili nebo ne, co se dělo dál nebudu prozrazovat, ale od té chvíle následovala jedna akce za druhou a napětí by se dalo krájet. Nechyběly honičky a zajímavé bylo i pátrání po tom, kdo je prozradil a proč. Právě ten důvod zrady, který jsme se dozvěděli na konci tohoto velmi originálního snímku, mne dostal. 7 životů rozhodně nebyl žádný romantický snímek, některý scény byly až brutální, nechyběly ani sprostá slova či sex, ale v tomto počinu mi to vůbec nevadilo. Hltal jsem celý děj jako nenažrané dítě a fandil jsem sestrám, aby přežili. Bohužel autoři nám zapomněli sdělit, co se stalo s dědečkem. Ano, pár nepřesností a nevysvětlených faktů by zde bylo, nicméně akční děj svou divokou jízdou dokázal vše nahradit. A protože se mi film hodně líbil, koupil jsem si jej v dubnu 2020 na blu-ray disku a po pár dnech jsme si jej doma zase pustili. Od prvního shlédnutí uplynul rok a půl a tak jsem si spoustu detailů nepamatoval a vlastně ani jak to celé dopadlo. Příběh začal se začal odehrávat v roce 2043, kdy byl svět tak přelidněný, že vlády povolovaly rodičům mít jen jedno dítě. Pokud měl někdo třeba už staršího potomka nebo se mu narodila dvojčata, bylo druhé dítě dáno do boxu a zmrazeno v naději, že v budoucnu na tom planeta bude lépe. Bohužel lidé se dokázali uživit pouze díky geneticky modifikovaným pěstovaným plodinám, takže se případy vícenásobných porodů dramaticky zvyšovaly. Navíc lidé museli nosit elektronické náramky s pomocí nichž byli všichni občané sledováni. Když jsme se seznámili se situací na planetě v blízké budoucnosti, přesunuli jsme se do porodnice, kde jistá Karen Settmanová právě porodila sedm děvčátek stejného vzezření a poté sama zemřela. Jejich dědeček, Terrence (Willem Dafoe), je pojmenoval podle dnů v týdnu a postupně je vycvičil tak, aby byt v podkroví opouštěly pouze v den svého jména a na veřejnosti používaly jméno své matky. Holky tak začaly chodit do první třídy školy, hrát si s dětmi a své zážitky si pak večer přehrávaly s pomocí video projekce, aby každá věděla, co se stalo. Jednoho dne Čtvrtek bez dovolení vydala ven jezdit na skateboardu a bohužel se zranila tak, že si amputovala poslední článek jednoho prstu. Terrence tak musel sekáčkem useknout všem ostatním holkám stejný kousek prstu, aby nikdo nic nezjistil. Pak jsme se přesunuli do roku 2073, když bylo holkám třicet let a pro svou stejnou identitu používaly paruky a make-up, což jim celou dobu procházelo a nikdo nic nepoznal. V bytě měly také vybudovanou skrýš pro případ, kdyby někdo vnikl dovnitř nebo bylo potřeba se schovat. Jeno pošmourné pondělí roku 2073 vyšla ven ven dívka stejného jména (Noomi Rapace) a na kontrolním stanovišti s ní flirtoval Adrian Knowles (Marwan Kenzari), strážný a agent CAB. Poté odešla do svého zaměstnání v bance, kde měla být v ten den povýšena místo spolupracovníka Jerryho (Pål Sverre Hagen), který ji později vydíral. Večer se Pondělí nevrátila domů a sestry z toho byly rozhozené, protože na takovou situaci nebyly zvyklé. Druhý den se místo ní do práce vydala Úterý, která se dozvěděla, že v pondělí získala povýšení a že pak potkala Jerryho v baru. Než se však dozvěděla další podrobnosti, byla zadržena agenty CAB v čele se šéfem bezpečnosti jménem Joe (Christian Rubeck), který ji odvezl do ústředí, kde ji zahlédl strážný Adrian. Pak byla odvedena do cely a tam byla vyslýchána Nicolette Caymanovou (Glenn Close), vedoucí agentury a kandidátku do parlamentu. Cayman říkala, že věděla o jejich sourozencích a když jí Úterý nabídla úplatek, Cayman jí překvapivě sdělila, že Pondělí nabídla stejnou dohodu. Vzápětí Cayman přikázala agentům CAB Úterý zavraždit, ještě předtím jí však vyloupli oko, které použili pro oklamání sítnicového skeneru v domě sester. Po cestě agenti bez milosti zabili vrátného (Tomiwa Edun) a pak již vnikli do bytu v podkroví, kde se rozpoutal napínavý a nemilosrdný boj o život. Sestrám se podařilo společně zabít všechny agenty, ale Neděle při tom utrpěla zranění, jemuž vzápětí podlehla. Podle přineseného oka holky poznaly, že patřilo Úterý a na základě zjištěných informací podezřívaly Jerryho ze zrady. Další den tedy za ním odešla Středa, která byla ze všech děvčat nejvíce fyzicky trénovaná, aby zjistila, co se vlastně stalo. Dozvěděla se, že Karen získala povýšení, když poslala miliony eur na účet Cayman, aby financovala její kampaň. Než všal Středa mohla získat více informací, Jerryho zabil odstřelovač CAB a dívka za dramatických okolností utekla z jeho bytu poté, co zabila hned tři další agenty. Pátek jako dobrá počítačová odbornice s pomocí digitálních map a vysílaček naváděla svou sestru do bezpečí, když ji pronásledoval šéf bezpečnosti Joe. Dívka se schovala v jakési továrně a pak byla jejich spolupráce přerušena, když se Adrian objevil v jejich bytě. Přivítala ho Sobota a záhy pochopila, že strážný chodil tajně s Pondělí. Sestra Pátek ji přesvědčila, aby s ním Sobota odešla do jeho bytu a napojila se svým náramkem na jeho a tím pak počítačová expertka získala přístup do databáze CAB. Sobota souhlasila a ačkoliv byla panna, měla s Adrianem sex v jeho bytě, přičemž opravdu propojila náramky, jak navrhovala v Pátek. Sestry se pak prohlížením vnitřních prostor domnívaly, že v cele nalezly Pondělí. Mezitím agenti CAB pokračovali v pronásledování Středy, kterou pak Joe zastřelil. Po milování se Sobotou Adrian opustil svůj byt a odešel do práce, přičemž vzápětí do jeho bytu vtrhli agenti CAB a Sobotu zastřelili. Pak byl přepaden byt sester týmem CAB vedeným Joe a dvě zbývající děvčata začala prchat. Čtvrtek odešla po požárním schodišti na nádvoří za domem, ale Pátek se vrátila do bytu, který vyhodila plynem do vzduchu i s agenty a sama při tom zahynula. Adrian slyšel o incidentu ve služební vysílačce a vrhl se zpět do bytu sester, kde viděl mrtvé tělo Pátku. Pak šel do auta a v něm se setkal se Čtvrkem, která ho obvinila z úmrtí jejích sester. Adrian si nyní uvědomil, že Karen byla domnělou identitou pro několik sourozenců a tvrdil, že miluje Pondělí. Souhlasil tedy, že jí pomůže se záchranou zavřené sestry a tak Adrian přepadl kolegy, kteří převáželi tělo s Pátkem a sám pak mrtvolu v pytli odvezl do ústředí CAB. V suterénu budovy se stal svědkem vraždy dítěte, které zdánlivě podstoupilo proces zmrazení, jenže místo toho bylo v jakémsi boxu spáleno. Stejně mělo být naloženo i s tělem Pátku, místo něhož si do pytle vlezla Čtvrtek, která dva pracovníky CAB zlikvidovala a celý incident s dítětem nahrála do svého náramku. Poté se vydali do zadržovací cely, kde místo očekávaného Pondělí našli zmrzačenou Úterý a vzápětí se dozvěděli, že právě dívka s názvem prvního dne v týdnu je všechny prodala Caymanové za vlastní svobodu. Následoval souboj Pondělí a Čtvrtku na dámských toaletách, přičemž byla jedna z nich druhou zastřelena. Mezitím Úterý a Adrian vysílaly video se záběry se spalováním dítěte, což bylo promítáno do sálu, v němž Caymanová uspořádala setkání se svými sponzory a přáteli, aby oznámila svou kandidaturu do parlamentu. Všichni z videa byli šokováni, přesto Caymanová trvala na tom, že udělala co bylo nezbytné pro záchranu planety a pohodlí jejich obyvatel. Vzápětí rozčíleně napadla Čtvrtek, která v souboji na toaletách zvítězila a pak usedla mezi hosty. Nato se vpotácela do sálu Pondělí se zbraní v ruce a tak ji Joe postřelil, protože si myslel, že chce zabít Caymanovou. Vzápětí šéfa bezpečnosti zastřelil Adrian a dav lidí v panice prchal ze sálu pryč. Na podlaze ležela těžce zraněná Pondělí, která byla těhotná a prosila Čtvrtek, aby nenechala CAB vzít její nenarozená dvojčata. Čtvrtek si uvědomila, že Pondělí obětovala své sestry, aby chránila své děti a vzápětí zemřela. V dalších dnech byl zákon o alokaci dítěte trvale zrušen a Caymanová čelila trestu smrti. Čtvrtek, Adrian a Úterý s novým umělým okem sledovali Pondělní a Adrianova dvojčata v umělém lůně a byl konec. Opět jsem se výborně bavil a své investice do modré krabičky jsem tak rozhodně nemusel litovat. Dokonce jsem se oproti prvnímu shlédnutí rozhodl jednu cípatou přidat. Suma sumárum, film 7 životů ode mne získal pět sedminásobných hvězd *****. () (méně) (více)

Pimburger

Mně se to líbilo a čtyři hvězdy musím dát už jen za tu dřinu, že museli najít sedm stejně vypadajích hereček...:-) ()

verunecek

nám se líbilo moc! má to spád, má to dobrej nápad na scénář... připomíná mi to hunger games, nebo ostrov, vyměřený čas... takže kdo má rád takovéhle sci-fi tohle je to správný film...jinak závěr překvapil... ()

megacik

Ak odhliadnem od nezmyselného námetu, a ešte od viacerých smiešnych detailov, napríklad, že Saturday nikdy nemala sex, neviem čo robila každú sobotu...asi pracovala, tak je to skvelý akčný film, plný napätia. ()

Redukovana.K

Palčiví problém dnešního světa přelidnění. Despotická vláda "Evropské Federace" a ! POZOR ! Následující věta bude spoiler ( i když tohle jsem čekal po první minutě úvodní sekvence) Likvidace nepohodlných občánků co měly smůlu, že se narodili jako druzí. To vše si zadělávalo na skvělí film který by si klidně odnesl 5 hvězdiček. Jenže neodnese. Důvod tomu je prostý silný námět, silný nápad, slabý scénář a hlavně slabá režie a herecký výkon hlavní představitelky v sedmy rolích také nebyl žádný Tom Hanks, ale všechno po popořadě. Inu nevím zda se první zrodil nápad o Despotické společnosti nebo nápad o tom že sedmerčata musí zůstat doma a vycházet jen jedno denně a vydávat se za tu samou postavu. Ať je to jak chce scénář je v těchto bodech prostě slabý. Těžko bych uváděl nějaký případ, ale sem tam čiší z filmu prvoplánovost. Ať už jde o "mrazící koje" přílišná rozdílnost sester dvojčat. Jistá najivní zápletka kterou celý příběh do té doby velmi akční vyvrcholí a mohl bych pokračovat. Přes to všechno je to pěkná akce, člověk na to kouká a jistá surovost kdy se film nepáře prostě někoho poslat k zemi prostřelením hlavy protože je nepohodlný. To vše si zákládá naslušnou akci a člověk by i měl o hrdiny strach kdyby nezasáhl poslední fakt herecký výkon skloubený s najivitou scénáristovy představy všech sester. Vím že hrát sedm různých rolí je těžké. Vím, že to bude o to těžší když musí spolu interagovat, ale pokud někdo v divadle hraje tak že mu to nevěříte jde to přežít, ale ve filmu je to hotová tragédie. Kdyby scénář alespoň přistupoval k těm sedmi postavám s citem asi by to šlo přežít, ale to ne když sedm různých postav tak pořádně. Výsledek Máme tu relativně prkenou postavu jednou jako drsňačku podruhé jako feťáka. potřetí jako štětku. počtvrté jako vojandu (ne je jiná než drsňačka). popáté počítačového nerda a tak trochu autistu. pošesté nemastnou neslanou a poslední (resp. první neb je to Pondělí) Tu která se ztratí. A teď to vemte nechte to zahrát herečku co na tu výzvu nemá a to všechno nacpěte na jedno plátno naráz.... Tohle úplně zabije celý zážitek z filmu. Takže místo toho aby jste byli podělaný strachy když jde čtvrtku o život sledujete blbosti a moc přemýšlíte. Vlastně jen hledáte právě ty prvoplánové chvilky toho filmu. Nemuselo to tak vůbec být. Stačilo jen aby herec byl mistr svého oboru nebo scénář a režie (ta taky protože proč nepodlomit scénář ještě tak že šprt nocí brejle, štětka blond vlasy a vojanda je na krátko) Volili citlivěji rozdílnost těch sester. Přece jsou to sedmerčata co celý život spolu vyrůstají takže takhle odlišné asi dvakrát nebudou.. Jinými slovy to co má být na filmu zajímavé a nápadité to scénář necitelně v dobrovodu ne zrovna dobrého hereckého výkonu (opět opakuji vím že tohle je extrémně těžká situace pro tu herečku) vlastně ničí. Takže já byl z filmu zklamaný, ale věřím že se najde velká skupina lidí kterou ten film nadchne a i tak to pořád nebyl film který by mě urážel tak že bych mu musel dát něco menšího než průměr. Prostě slušná akce, zajímavý nápad, špatný herecký výkon a nedomyšlený scénář 2+ a 2- = 0 tj. průměr nevybočuje z řady () (méně) (více)

karmalat

Tak takhle dobry akcnak jsem uz dlouho nevidel, chytra konstrukce, neuveritelna krvava jizda, zadne ohledy. A trochu nelogicnosti nakonec nevadilo. ()

marmat7

Zaujímavá téma o preľudnenosti na Zemi a pohybovanie sa za hranicami zákonov, len aby človek prežil, robí tento film veľmi pútavým. Celkovo mi však snímka prišla zbytočne prebrutalizovaná, preto jedna hviezdička dolu. Po dejovej stránke som očakával viac. Ale klobúk dole pred herečkou, ktorá sa dokázala herecky rozsedmiť. ()

JerryPilsen

Originální nápad ,poctivě dotažený do konce.Příběh se neutopí ve velkých scénách a soustředí se jenom a jenom na podstatu. ()

Milsa

Očakával som trochu zaujímavejší film, ale nakoniec to bol film s takým tým bežným koncom, ktorý má pomaly každý druhý film s podobným dejom. ()

patho666

Slabšia dvojka s oboma prižmúrenými očami a hlavne dočasne odpojeným mozgom pri sledovaní tohto skvostu. Po logike ani chýru, čo veta to perla, krásne kulisy pozostávajúce z dvoch sivých barákov a cesty po ktorej nonstop chodia davy ľudí hore dole lebo je ich veľa, no a čím debilnejšia scéna, tým intenzívnejšie podkreslená hudbou alá Terminator 3. A pritom ten námet nebol až taký zlý. ()