7 životů

Seven Sisters

7 sestier

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 123 min

(137/2017) / Zábavný film, ale je dôležité mať reálne očakávania. O viac ako akčný/krimi film z light sci-fi prostredia sa nejedná ani náhodou. Ja som tajne dúfal v trošku hodnotnejší a hĺbavejší film. Otázna je aj Noomi, nie každému sadne, hlavne v 7-roli. Po čase ale uznávam, že dokázala dať filmu (doslova) zaujímavú tvár. (6/10)(10.9.2017)

• Lacike

Na zaciatku nam je predstaveny celkom originalne pojaty preludneny svet v buducnosti v ktorom môze mat kazdy len jedno dieta. Bohuzial sa mu uz dalej film prilis nevenuje. Nasledne este chvilu sledujeme suzitie siedmych sestier, ktore musia navonok zit ako jedna. Tu uz to zacina trochu haprovat a ich spolocna vecera mi pripomenula trapne sceny zo Zamilovaneho profesora. No a potom tvorcovia hodia akukolvek snahu o zmysluplny dej do hajzla a sustredia sa na akcne sceny, ktore ako jedine za nieco stoja. Su prehladne a poriadne krvave. Bohuzial nelogickych scen je prilis a akcnych scen nie je dostatok, aby to nenudilo a fungovalo aspon ako tupy akcny vyplach. Noomi Rapace herecky tiez prilis nezaziari. So siedmych sestier sa vyraznejsie odlisuju dve a zvysok mi splýval. Sympaticka mi ale nebola ani jedna. Najviac sa mi ale pacili flashbacky z detstva sestier, ked sa o ne staral Willem Dafoe. Tie pôsobia jak z nejakeho ineho o niekolko tried lepsieho filmu. Vysledkom je sci-fi so zaujimavym nametom ale prekombinovanym spracovanim v ktorom nic poriadne nefunguje. 4/10.(21.8.2017)

Úžasná věc a zřejmě překvapení roku! Trailer na What happened to Monday mě příliš neuchvátil, o to víc mě překvapil samotný film. Už při zjištění, že film má na svědomí režisér výborného Dead Snow 2 a Jeníčka a Mařenky, se dalo tušit, že tohle bude mým šálkem kávy a taky, že bylo. Zpočátku jsem měl obavy, že se bude jednat o ukecané futuristické, politické drama, které má mimochodem perfektní nápad, který by klidně mohl fungovat i v našem světě, jenže po půl hodině se film zvrtne v hodně akční a zběsilou jízdu. víceméně HON na sestry, které všechny jsou bojově zdatné a není nouze o drsné kontaktní souboje s úžasnou kamerou a solidní brutalitou. Tempo filmu je velmi rychlé, zábavné je to dostatečně, překvapí i pár zvratů, byť ten závěrečný bystřejší divák odhalí, ale já se po dlouhé době bavil doma při filmu jak už dlouho ne. Nečekal jsem to. A Noomi Rapace zřejmě životní role! 85%(23.8.2017)

Po celou dobu projekce jsem si připadal jako na houpačce a když na tím přemýšlím, tak je scénář tupoučký a logikou připomíná céčkovou záležitost. Úvodní půl hodina mapuje rychlým tempem skomírající svět, ve kterém se zápletka odehrává a pomocí flashbacků se snaží přibližovat třicet let života hrdinek. Velkou nudu utne až výborná akční scéna v baráku, která nastavila pro zbytek filmu vysokou laťku. Malinko ke konci docházejí nápady, ale pokud něco vypíchnout, určitě je to akce. Bohužel veškeré směřován k závěru má sestupnou tendenci do kvality, plného klišé bez překvapení a vyloženě konec zklame. Noomi Rapace hraje ve všech polohách naprosto fantastická, zvláště role drsňačky jí sedí na míru. Hůře jsou na tom ostatní postavy, nezajímaví záporáci a proč proboha ten Arab? Laciný vizuál enormně evokuje a nepřekvapilo by mě, že se 7 životů natáčelo ve dvou ulicích někde v Rumunsku. Vzhledem k této ptákovině jsem hodně mírný v hodnocení, to díky Noomi a pár akčním scénám.......5/10(5.12.2017)

Tradiční sci-fi myšlenka, že jedinec zničí bubu fuj zlou korporaci. To je minus. Plusy ale jednoznačně převažují. Ona totiž samotná myšlenka té korporace není špatná, je brutální, ale já s ní souhlasím. Dál pak drsný jazyk, Wirkolova klasická řežba, na postavy tvrdý scénář. Jo, podle mých měřítek dobrý film. 80%(23.8.2017)

• - Pôvodný scenár Maxa Botkina bol vybraný z Blacklistu najlepších nevyprodukovaných hollywoodskych scenárov za rok 2010. (WalterIK7)

• - Scenárista Max Botkin prišiel s konceptom filmu už v roku 2001, vtedy boli ale ešte súrodenci vo filme muži. Keď sa následne do projektu zapojil režisér Tommy Wirkola, pripadalo mu, že urobiť zo súrodencov ženy by pridalo na dynamike. (classic)

• - Herečka Noomi Rapace vytvárala s umeleckým maskérom Giannettom De Rossim každej sestre špecifický vzhľad a s kostýmovou návrhárkou Oanou Panescu farbu šatníku a typ oblečenia. Dospelé sestry sa dajú rozlišovať aj podľa účesov. (classic)