7 životů

7 sestier

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 123 min

• SaNcHeZ_cz

Potenciál by by byl, to ne že ne. Jenže samotná realizace funguje tak možná na ploše dvou a půl minut v traileru. Ve dvouhodinovém celku se totiž tahle rádoby chytrá a nápaditá podívaná trestuhodně rozpadá na nijaký, otravný a značně hloupý pokus o něco, co tam prostě není (smutné je, že podobné futuristické laciné béčka patří k mým oblíbeným subžánrům). spíše než k Equilibriu má tahle podívaná blíže k Aeon Flux. Noomi Rapace je sice sympaťačka, ale herecky tuhle sedmiroli úplně nedává a když ji nepodrží ani samotný scénář je docela zle. Přehlížet fakt, že je poloivinu času umělá až hrůza jen kvůli sympatiím k samotné herečce jednoduše nebudu. What Happened to Monday je ve výsledku nepříliš vydařený pokus o docela zajímavé sci-fi s nekompromisním přístupem ke svým postavám. Jenže dobrý nápad, dobré úmysly a pár fungujících scén nezachrání jinak umělé, neuvěřitelné a hloupé sci-fi, které si zkouší hrát na víc, než ve skutečnosti má. Christian Rubeck a Willem Dafoe jsou fajn, Noomi samotná v roli některých sester také, ale důvodů k radosti není mnoho.(4.9.2017)

Skvělý námět filmu společně s výborným hereckým výkonem Noomi Rpace mě ukolébal k falešnému dojmu, že takhle skvělé to bude po celou stopáž. Bohužel, What Happened to Monday se začne zhruba v polovině "sypat" pod rukama režiséra, přičemž odhalí nedokonalé "stavební kameny" v podobě chabého scénáře, občasných plytkých dialogů a natažené stopáže. Pomyslnou třešničkou na dortu je úsměvná, téměř až naivní snaha o vyvolání šokujícího "plot-twistu", která ovšem ve výsledku působí jen jako průhledná scénáristická berlička. Škoda.(20.8.2017)

Rozpočet $20miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $18,818,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tak Netflix to tento rok pekne rozbehol, hneď niekoľko zaujímavých projektov. A tento asi najviac vynikne. Noomi Rapace_x_7, tak to je už slušné a herecky výdatné sústo. Futuristický svet zameraný na udržanie populácie na určitej rozmnožovacej rovine od Tommy Wirkola tak to je maškrta. Nevadia ani lacnejšie "rumunské" lokácie, režisér sa tu vie obratne vynájsť, vie tu všetko dobre zakomponovať. Dejovo to má nádych sci-fi thrilleru, miestami to pripomenie dokonca aj Matrix. Príbeh s nejaký tými zvratmi, dávkou napätia, či dravou akciou, chutil a moc. /80%/(4.11.2017)

• fantassia

Hahahaha auauaaa skutečné scifi aneb dokonale nemožné. Planeta je přelidněná a proto je svět závislý na jediném úsudku magora v tomto případě magorky, aby lidé neumírali hlady a náhodou někdo jim nesnědl o jednu krysu víc, zřídí si tajný vyhlacovací tábor pro děti. Proč taková zbytečná práce, vždyť lidé si dneska zákonným způsobem vraždí své potomky sami, však na potratech bylo zabito mnohem víc lidí než ve světové válce. Ale což, však si odchovají nějaké ze zkumavky. Lidstvo se přeci dokáže zlikvidovat samo různými způsoby, i dneska lidé trpí hlady a hlady umírají i když na planetě jsou neobydlená místa nebo místa s hustotou obyvatel tak dva a půl na km2. Uzákoní se homosexualita a vymete je aida a mnoho dalších prostředků lidé mají a umí věci jejej,na to nepotřebuje nikdo jednu praštěnou čarodějnici, která by stejně nikdy takové moci nedosáhla. Za dokonalé zhnusení jsem chtěla dát jednu hvězdu, ale rozume braň se říká nic, tak nic....(15.9.2017)

Na Tommyho Wirkolu to nielen spočiatku pôsobí až prekvapivo seriózne a ambiciózne, čo ale neberiem ako klad, či zápor, len ma to prekvapilo, od neho som predsa len zvyknutý na trochu uletenejšiu, ale aj tak kvalitnú zábavu. Toto je opäť jeden z tých sci-fi, v ktorých sú ľudia systémom určitým spôsobom obmedzovaní, čo je v poslednej dobe veľmi častá téma, v tomto prípade kvôli preľudneniu môžu mať len jedno dieťa, ale zápletka mi už na prvý pohľad priška dosť atraktívna. Všetky ostatné deti končia zamrazené do lepších čias a tak keď sa raz narodí sedem identických dievčat, musia byť všetky ukryté a von môže každý deň vychádzať len jedno z nich. Až kým sa jedna z nich nestratí a tak jej sestry urobia všetko preto, aby ju našli. Úvodná fáza ideálne predstaví tento svet, ale zase ma trochu sklamalo zoznámenie so sestrami, ktoré nie sú moc sympatické, teda s výnimkou ich detsva, toto ma dosť bavilo. No keď sa už jedna z nich stratí tak sa to už naplno rozbehne. Dejovo je to väčšinu času celkom klasika, pátranie, spolupráca pri hľadaní, prezradenie, únik pred silovými zložkami organizácie a podobne, ale mne to vyhovovalo, je to nadmieru svižné, skutočne veľmi dynamická žánrová zábava. Občas sa síce postavy správajú dosť nelogicky, či už kladné alebo záporné, čo v niektorých miestach dosť ruší, ale zase to vynahradzuje až prekvapivá krutosť, tu mi tých postáv bolo občas teda dosť ľúto a po tej námahe si podobné ukončenia nezaslúžili, ale práve toto film dosť vyzdvihuje a finále zase ponúkne aj nejaké tie zvraty a napríklad prezradenie pravdy o uspávaní ma teda dosť prekvapilo. Ešte viac, ako finálne rozuzlenie. Nesklamú ani postavy, Noomi Rapace síce nepatrí medzi najsympatickejšie herečky, ale charizma jej nechýba a v akcii ma celkom baví, len mohla lepšie oddeliť svoje charaktery, predsa len v niečom vynikajú možno dva, zvyšok mi prišiel veľmi podobný, k tomu dobrý výber záporákov a v malej úlohe poteší aj Willem Dafoe. Film môžem pochváliť aj po akčnej stránke, opäť to na Wirkolu nie je moc nápadité a krvavé, film má bližšie k bežným súčasným akčným filmom, ale aj toto mi sadlo. Súboje nevynikajú prepracovanou choreografiou, skôr sa držia pri zemi, ale sú celkom intenzívne, slušne natočené a aj obstojne drsné, ale bavili ma aj všetky tie prestrelky a naháňačky. Žiadna akčná scéna skutočne nevyniká, ale behom akcie sa je vždy na čo pozerať. A režijne tu v rámci svojej kategórie nemám väčší problém, vizuálne je to bez problémov, akcia je zvládnutá kvalitne a navyše film vďaka krutým momentom celkom funguje aj po dramatickej stránke. Takže celkovo to nie je tak originálny a nezabudnuteľný Wirkola, ako napríklad jeho oba diely Dead snow, ale s výnimkou občas nelogického správania postáv tu nemám moc čo vytknúť, mňa to dosť bavilo a kľudne si to ešte pozriem. 77%(27.8.2017)

• - Natáčelo se v Rumunsku s rozpočtem pouhých 20 milionů amerických dolarů. Natáčení trvalo 94 dní a bylo při něm k dispozici sedm dublérek Noomi Rapace. Všechny dublérky byly z Evropy. (Martrix)