poster

7 životů

 • USA

  What Happened to Monday

 • Velká Británie

  Seven Sisters

 • Francie

  Seven Sisters

 • Belgie

  Seven Sisters

 • Slovensko

  7 sestier

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Noomi Rapace sedmkrát jinak se ničeho nebála (postprodukce si zaslouží palec nahoru), naopak Glenn Close se do role příliš nehodila. Willem Dafoe je pak už tradičně jistota. První polovina měla náběh na sci-fi roku, ovšem druhé chybí tempo i nápad. Finále je pak vyloženě nepovedené. Ambice norského řezníka Tommyho Wirkoly klaply tak napůl. Béčkovou hloupost on zvládá, producentský dohled potřebuje, dramaturg ovšem místy zaspává. Chřadnoucí tempo po velmi dobře natočené „hromadné“ bitce v bytě sester zamrzí a naplno odhalí mezery v zápletce. Jinak by z toho bylo hutné sci-fi, kterému by slušely o dvě tři nekorektní scény víc. Když se totiž režisérovi při akčních scénách neplete nikdo pod nohy (kupříkladu jako šílený střih v Jeníčkovi a Mařence), je to fajn podívaná. Nějakou důmyslnou společensky-kritickou rovinu od režiséra typu Wirkola nečekejte, ambice zabíjí poměrně brzy, protože s nápadem se dalo pracovat podstatně víc a líp. Když ovšem divák vypne, bude se usmívat od ucha k uchu. A na ty čtyři hvězdy se tak nějak vyškrábeme. Navíc je třeba zohlednit ten titěrný rozpočet.(7.11.2017)

 • HAL
  **

  Zvláštní, obvykle ve filmech této úrovně vídám Van Dama, Seagala, nebo jiného profesionální Céčkaře. Ale holt chápu, i Noomi chtěla mít svůj ultrablbý akční flák jako bylo Aeon Flux s Charlize a Ultraviolet s Milou. Takže odškrtnuto, a teď pls honem co nejdál a zapomenout, 7 životů je totiž přiblblá hovadina s nesmyslným a zoufale průhledným scénářem, že je až útrpné se na to dívat. Režisér se snad zpočátku snaží o amatérskou verzi Potomků lidí, aby pak při vědomí vlastního neumětelství rezignoval na vše, a jen to doklepe do konce přes dějové zkratky mezi akční výplní, a občasným ultragore se snaží odvést pozornost od dějových nesmyslů. Režisérovy předchozí Dead Snow a Jeníček a Mařenka měly aspoň nadhled a humor, ty tady už schází, ale jinak se nezměnilo vůbec nic. 4/10(5.12.2017)

 • cashflower
  ***

  Celkom dobrý nábeh so solídnou myšlienkou a tak potenciál sa mohol premeniť na sladkastý nektár, no koniec koncov mi to prinieslo len priemernú podívanú. Troška viac sa ponoriť do spracovania a vyvarovať sa tejto priemernosti... žiadne životaschopné prekvapenia -> záver ma možno nabudil/"šokoval" jak huby na Sahare; chýbajúca hutnejšia dávka napätia; mizivé, až priam nulové emocionálne sa stotožnenie s postavami; atď... ---ale na jedno kuknutie prečo nie = 60%---(20.8.2017)

 • BoPo
  **

  Myšlienka filmu o globálnej katastrofe, ktorá má vplyv na pôrodnosť, je stará snáď ako sci-fi žáner samotný. Ďalšou kaňkou je absencia hereckých ťahúňov. Nepomohol ani Willem Dafoe (mal len pár minút), ani Alex Hunter z FIFY, ani trans verzia Glenn Close. Všetky bolo hodené na Noomi Rapace. Úprimne. Sedem postáv je fakt moc. Takže sa odlišujú hlavne vlasovými kreáciami a delia sa na dve charakterové skupiny. Uťápnutá/pipina a drsnačka/držkatá. Našťastie scenárista mal s Noomi súcit a začal jej repertoár svižne preškrtávať. Záverečná 15 minútovka zrazila ako tak priemerný film do vôd tuctovosti/odfláknutosti, a teda ubrala ďalšiu z pôvodných piatich životne dôležitých hviezd.(8.5.2018)

 • Zeck
  **

  Úmorné dvě hodiny dystopického sci-fi pro dospělé, které působí ještě tupějším dojmem než obdobné kousky určené pro děti, které v posledních letech zaplavily sci-fi žánr jako rakovina a nedovolily studiím produkovat temné a krvavé sci-fi pro dospělé, když jim více něž dost sypaly romantické sci-fi pohádky pro děti s desetinou rozpočtu. To, co stačí pro čtrnáctiletou a čerstvě ovulující lolitu, to holt nestačí pro mě a pár useknutých prstů a prostřelených hlav na tom rozhodně nic nezmění. Od pohledu je to děsně low budget, CGI na úrovni průměrného televizním seriálu a charaktery postav ploché jak poprsí Rape.ace, které bohužel ukáže. Dojelo to na naprosto stejné neduhy jako obdobně nepovedená exhibice Hardyho v Degenách zločinu , zde o to víc umocněno tím, že měl vše na starost průměrný režisér, který zkrátka nedokázal ukočírovat hlavní postavu v dialozích se zeleným plátnem tak, aby vše působilo realisticky. Noomi tedy možná s vypětím všeho přehrávání vyprdne sedm různých charakterů do jednoho filmu, ale když se pak v postprodukci spojí do jednoho záběru, působí to spíše křečovitě, rozhodně ne přirozeně. Pokud film sráží mizerné triky, 7 hlavních postav, které na sebe reagují stylem, kdy úplně slyšíte režiséra jak řve: "odpověděla ti, otoč se doleva a reaguj", v lepším případě průměrné herecké výrony všech ostatních, dost debilní a nelogický scénář bez představivosti a sentiment, zbudou vám jen ty nahé kozy Noomi. Jestli je chcete mermomocí vidět, zajděte na ně do kina, jiný důvod k jeho návštěvě mít nebudete. 44 %(9.10.2017)

 • - V máji roku 2015 mala herečka Noomi Rapace najskôr dvojtýždenné skúšanie pre úlohu siedmych postáv s rôznymi vlastnosťami. Ako sa napokon ukázalo najväčšou výzvou celého filmu nakoniec bolo desať týždňov na pľaci podkrovného bytu, keď vymýšľali, ako Noomi zahrá týchto sedem rôznych postáv naraz. (classic)

 • - Prastrýko Willema Dafoea mal v 30. rokoch, 20. storočia podobný osud, ako jeho postava Terrence Settman. Vtedy bol opatrovníkom slávnych pätorčiat Dionnových, ktoré sa ako prvé na svete dožili dospelého veku. S ohľadom na rodinnú históriu, sa Dafoe cítil s úlohou dedka previazaný. (classic)

 • - Pôvodný scenár Maxa Botkina bol vybraný z Blacklistu najlepších nevyprodukovaných hollywoodskych scenárov za rok 2010. (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace