7 životů

Seven Sisters

7 sestier

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 123 min

Pocitovo je to u mňa vyššie ako priemer, i keď objektívne to priemer je. Netflixovská sci-fi záležitosť, aké sa na plátna kín nedostávajú a v tomto prípade sa tak natíska otázka, prečo podobne ladený film neostal iba na obrazovkách Netflixu. V podstate akčné, tak trochu béčkové spracovanie v mojich očiach ospravedlňuje viacero klišé, pretože sme si vedomí, že nesledujeme žiadny nový Blade Runner. Ale na také Minority report a jeho vykrádačku v závere si určite spomenieme. Lenže načo zbytočne kritizovať, keď som sa bavil a bavila ma aj Noomi. 70%(4.12.2017)

Noomi Rapace sedmkrát jinak se ničeho nebála (postprodukce si zaslouží palec nahoru), naopak Glenn Close se do role příliš nehodila. Willem Dafoe je pak už tradičně jistota. První polovina měla náběh na sci-fi roku, ovšem druhé chybí tempo i nápad. Finále je pak vyloženě nepovedené. Ambice norského řezníka Tommyho Wirkoly klaply tak napůl. Béčkovou hloupost on zvládá, producentský dohled potřebuje, dramaturg ovšem místy zaspává. Chřadnoucí tempo po velmi dobře natočené „hromadné“ bitce v bytě sester zamrzí a naplno odhalí mezery v zápletce. Jinak by z toho bylo hutné sci-fi, kterému by slušely o dvě tři nekorektní scény víc. Když se totiž režisérovi při akčních scénách neplete nikdo pod nohy (kupříkladu jako šílený střih v Jeníčkovi a Mařence), je to fajn podívaná. Nějakou důmyslnou společensky-kritickou rovinu od režiséra typu Wirkola nečekejte, ambice zabíjí poměrně brzy, protože s nápadem se dalo pracovat podstatně víc a líp. Když ovšem divák vypne, bude se usmívat od ucha k uchu. A na ty čtyři hvězdy se tak nějak vyškrábeme. Navíc je třeba zohlednit ten titěrný rozpočet.(7.11.2017)

Skvělá myšlenka a provedení které tu myšlenku nekazí a ještě ji někam dotáhne? Utopie? Nikoliv.... ačkoliv je mnoho filmů utopeno v neschopnosti nebo omezenosti tvůrců, stále existují filmy, které takové nejsou. A tento je jeden z nich. Ač bezchybný není, tak velmi dobrý ano. Nenudí, baví a nutí trochu se nad sebou/světem zamyslet. Velmi zajímavě a živě natočené. Proto je možná ve výsledku škoda přemíry přestřelek a vůbec akce. Ta je sice natočena skvěle a hlavně přehledně, ovšem tolika akce se sem prostě nehodí, ale přesto je to velmi dobrý scifi. Naomi Rapace skvělá a všechny postavy se vcelku povedly. Hudba zajímavá a celkově atmosféra z přelidněného města jde cítit. Musím říct, ze jsem toho moc neočekával, ale dostal toho víc než dost....75%.(12.6.2018)

Námět BOŽÍ, scénář ale nedotažený (povrchně nahozené charaktery sester, nezajímavý dystopický svět...) a vizuál a akční scény matné. Dostat to do rukou schopnější scenárista a režisér, mohl z toho být druhý MINORITY REPORT. Noomi Rapace můžu, takže za ni velké plus. Hrozně rád bych dal za čtyři, ale ten promarněný potenciál mi nedá spát. Český distribuční název nemohl být nudnější.(28.12.2017)

Po celou dobu projekce jsem si připadal jako na houpačce a když na tím přemýšlím, tak je scénář tupoučký a logikou připomíná céčkovou záležitost. Úvodní půl hodina mapuje rychlým tempem skomírající svět, ve kterém se zápletka odehrává a pomocí flashbacků se snaží přibližovat třicet let života hrdinek. Velkou nudu utne až výborná akční scéna v baráku, která nastavila pro zbytek filmu vysokou laťku. Malinko ke konci docházejí nápady, ale pokud něco vypíchnout, určitě je to akce. Bohužel veškeré směřován k závěru má sestupnou tendenci do kvality, plného klišé bez překvapení a vyloženě konec zklame. Noomi Rapace hraje ve všech polohách naprosto fantastická, zvláště role drsňačky jí sedí na míru. Hůře jsou na tom ostatní postavy, nezajímaví záporáci a proč proboha ten Arab? Laciný vizuál enormně evokuje a nepřekvapilo by mě, že se 7 životů natáčelo ve dvou ulicích někde v Rumunsku. Vzhledem k této ptákovině jsem hodně mírný v hodnocení, to díky Noomi a pár akčním scénám.......5/10(5.12.2017)

• - Jednou z najväčších filmových lokácii v Rumunsku bolo prímorské mesto Constanza. Miestny starosta povolil štábu obsadiť historickú časť mesta. Dostali prístup k nakrúcaniu do jedného z najväčších prístavov v Európe. (classic)

• - Pôvodný scenár Maxa Botkina bol vybraný z Blacklistu najlepších nevyprodukovaných hollywoodskych scenárov za rok 2010. (WalterIK7)

• - Nakrúcaniu predchádzala precízna príprava. Herečka Noomi Rapace často kvôli zelenému kľúčovému plátnu hrala s tenisovými loptičkami na paliciach, v ušiach mala sluchátko a predstierala nejakú činnosť. Taktiež niekedy vyžadovala, aby jej dublérky schované za scénou čítali repliky. (classic)