7 životů

• Belgie

7 sestier

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 123 min

,,KAREN SETTMAN BYLA MNOHEM VÍC, NEŽ KTERÁKOLIV Z NÁS. BYLA MY VŠECHNY! BYLA NAŠÍ RODINNOU...“ /// „Zjednodušená“ Netflixácká filmařina (žádný nabubřelý triky), sázející na nevočuměnou příběhou premisu a známej ksicht (pro jistu naklonovanej). Ten post-svět není nijaký nóvum, ale tenhle nápad tady asi ještě nebyl. Sedum jednovačnejch sester – sice žádný modelky, ale parádní (zase!) Naomi Rapace, která se nebojí ničeho (takže dokáže navázat spojení během spojení) a je dobře (pro děj), že jí během (až takový Bourneovský únikovky) docházej životy. Jeden neduh tahle podívaná má – je trochu (a zbytečně) rozvleklá. Ten čas nad údernejch 90 minut má na hodnocení větší vliv, než souhlas (či nesouhlas) s ideou dr. Cayman. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Těším se na svět, kde potkan bude nedostatkový zboží. 2.) Je nás tady prej moc a hledám řešení. 3.) Thx za titule „tkimitkiy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(13.10.2017)

Úžasná věc a zřejmě překvapení roku! Trailer na What happened to Monday mě příliš neuchvátil, o to víc mě překvapil samotný film. Už při zjištění, že film má na svědomí režisér výborného Dead Snow 2 a Jeníčka a Mařenky, se dalo tušit, že tohle bude mým šálkem kávy a taky, že bylo. Zpočátku jsem měl obavy, že se bude jednat o ukecané futuristické, politické drama, které má mimochodem perfektní nápad, který by klidně mohl fungovat i v našem světě, jenže po půl hodině se film zvrtne v hodně akční a zběsilou jízdu. víceméně HON na sestry, které všechny jsou bojově zdatné a není nouze o drsné kontaktní souboje s úžasnou kamerou a solidní brutalitou. Tempo filmu je velmi rychlé, zábavné je to dostatečně, překvapí i pár zvratů, byť ten závěrečný bystřejší divák odhalí, ale já se po dlouhé době bavil doma při filmu jak už dlouho ne. Nečekal jsem to. A Noomi Rapace zřejmě životní role! 85%(23.8.2017)

• honajz

Na dobrou akční sci-fi to chce alespoň trochu propracovaný svět (viz třeba The Island, Dark City nebo i Equilibrium) a alespoň trochu sympatického hrdinu. Nebo klidně i hrdinku. Třeba Ultraviolet taky ušla, nebo Aeon Flux. Ale tady je svět nedomyšlený, ošklivá a nepříjemná Noomi dokonce v sedmerém podání, a akční scény bez nápadu, jak z kdejakého jiného filmu. Pár drobných hlášek tomu už nepomůže. ----------- Průběžné poznámky: Zajímavé sedmi vzájemně propojených žen, žijících život jedné jediné, kdy to, co se stane jedné, musí se stát i ostatním. Ale ty nelogičnosti mne poněkud matou. Třeba proč měly několik náramků pro cestu ven, když stačil jeden - víc jak jedna stejně nikam nemoha? Krapet mi tam hapruje víc věcí, ale zatím drobně. (A to neřeším třeba ženský každoměsíční problém a zvýšenou spotřebu tamponů a vložek.) Zabijáci bez ohledu sejmou vrátného, ale holky nechají lézt ven jednu po druhé, když jim stačilo spustit palbu na zrcadlo (věděli, že tam jsou)? ... Proč ty baby furt ječej? ... Mimochodem, Noomi už mi fakt po hodině koukání leze krkem, ani hezká na pohled není a tělo jak krabice... Na to, že holky nemají náramek (jak předpokládám, protože by je hned chytili), běhají po městě docela po hodně místech. ... Jinak toho mrtvého recepčního fakt nikdo nebude řešit?(30.8.2017)

Celý ten súboj s vymysleným režimom a la Drozdajka, záverečné nablblé good guy/bad guy zúčtovanie, klišé a sebaobetovanie, prebili toho Wirkolu, u ktorého sa pri krvavých scénach zasmejete od radosti, a celé to dotiahli niekam totálne na mainstreamovú pôdu. Krok späť aj pri Noomi Rapace na siedmu. A na tak cool vybíjanú to dve tretiny filmu vyzeralo.(25.1.2018)

Na první pohled snaha o něco svežího a nového, plus čerpání z osvědčeně funkčního. Represivní režim ala Hunger Games, hranatá futuristická auta ala The Island. Lze namítat, že se tvůrci vizuálně drželi svojí opulentnostní trochu při zemi a že rok 2073 tu vypadá spíše jako 2037, ale ono co se za poloviční rozpočet oproti velkým spektáklům dá vytvořit ? Těžko lze hanit i až na dvě jména víceménně béčkový casting. Narozdíl od Glenn Close, která je mimo, se do toho Noomi Rapace opět opřela. Jednak jako akční hrdinka proti své vůli a jednak dávat 7 různých hereckých poloh asi není plně easy. Plus k dobru hraje i to, že takovouhle fyzickou roli "mužské hrdinky" dneska dokáže kromě ní zahrát jedině Charlize Theron. Vyjma posledních 20ti minut máme celkem slušný mix Bourna a čehosi s pochmurnou společensko post-apo atmosférou. Závěr je nepovedený a twist předvídatelný.(26.10.2017)

• - Pôvodný scenár Maxa Botkina bol vybraný z Blacklistu najlepších nevyprodukovaných hollywoodskych scenárov za rok 2010. (WalterIK7)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. srpna 2017 na Locarnském FF ve Švýcarsku. (Varan)

• - V roku 2011 sa do réžie počítalo s Mortenom Tyldumom, ten sa nakoniec rozhodol pre Kód Enigmy (2014). (WalterIK7)