Likan7

Trochu ambicióznějších sci-fi není nikdy dost. Jen je škoda, že tuhle zajímavou látku nedostal do rukou někdo schopnější. Takový Denis Villeneuve by z toho udělal určitě další pecku. Takhle se jedná "jen" o solidní béčko s perfektní Noomi Rapace. Přestože tu hraje 7 charakterově odlišných holek, dokázala každou na pidiprostoru prodat celkem dobře a jejich chování je uvěřitelný a logický. O logice se už nemůžeme bavit dál, protože když nad tim filmem budete přemýšlet, těch děr je tolik, že ani ementál by se za to nestyděl. A to nemluvím o happy endu, který ve skutečnosti je pro lidstvo pořádný prů*er. Akce ale funguje solidně, a ten svět mě prostě bavil. Fajnová jednohubka s větším potenciálem, která ale není vyloženě prohra. PS - Tomiwa Edun aka Alex Hunter pobavil. ()

Khamsin

Asi nebudu první, ani poslední, kdo si dovolí tvrdit, že z takového námětu by se dal natočit vážně skvělý film. Působilo to ale na mě tak nějak "odflákle" - náměť může být jaký chcete, ale pokud ho vycpete tuctovými scénami a zakončíte jej relativně nenápaditým koncem, který se dal předpokládat zhruba od druhé čtvrtiny filmu, pak nikdy nebude výsledný efekt dech beroucí. Film se podle mě i minul žánrem... neměl být přebujele akční, nepotřeboval jednoznačně záporné postavy. Mohlo to být skvělé drama, kdy divák bude chápat obě strany celosvětového dilematu. Takhle je to jenom naservírovaná oslava výhry krátkozrakého citu nad chladně a krutě kalkulujícím rozumem. >׀ ()

zapalik

Naprostá klasika: slibný námět, ale film totálně zmršený. Hlavni herečka je tak špatná, že i můj pes si hraje s varlaty lépe. Jedinou další roli, kterou by už kdy měla získat, by měla být v pornu. I když na to je stará a vlastně byla příšerná i v té postelové scéně. Neumí přesvědčivě zahrát naprosto nic. Je vyloženě směšná až trapná. Pak je tu spousta nesmyslů a nelogičností ve scénáři a v jednání charakterů. Škoda té promarněné šance. ()

Maximilianus

Za prvé, Noomi Rapace nevyzerá ako tridsiatnička, ale ako štyridsiatnička, ktorou čochvíľa aj bude. To znamená, že charaktery postáv až tak nekorešpondovali s výzorom osoby. Za druhé, nie je taká skvelá herečka, aby dokázala utiahnuť všetkých sedem sestier. Postupom času, (a teraz prichádza spojler) keď sestry ubúdali sa jej to darilo lepšie a ten rozdiel medzi sestrami bol viditeľnejší (dajme tomu, že koniec spojlera). Za tretie, Willem Dafoe tu hrá dokopy asi päť minút, čo je škoda. Film je ale dobrý, s primeranou dávkou akcie, námet zaujímavý a spracovanie slušné. What Happened to Monday si väčšina divákov vydedukuje asi po dvadsiatich minútach, napriek tomu na konci čaká aspoň mierne prekvapenie. 7,2/10. ()

Psycho.R

Noomi Rapace ukazuje, že nemá příliš poloh, které by mohla střídat. To se projeví obzvlášť, když můžete ve filmu porovnat 7 jejích postav. Na film jsem se vzhledem k námětu těšil, ale nakonec mi to celé evokovalo směs Loganova útěku a současný teen distopických sci-fi. Ale co bylo nejhorší - strašně mě to nudilo. ()

haWranka

Film rozhodně není dokonalý. Je plný klišé, celkem průhledný, občas se opakuje. To ale nemění nic na tom, že jde o poutavou podívanou, kdy se člověk ani chvíli nenudí a je i občas šokovaný. Představitelka hlavní role předvedla skvělé výkony (celých sedm:). ()

LordMysti

Rozhodně hodně zajímavý námět, bohužel zpracování mi vůbec nesedlo. Očekával jsem mnohem více psychologico-dramatickou zápletku a místo toho jsem dostal nesmyslně akční kousek... Škoda promarněné příležitosti. ()

ER

Škoda, že se akční část dostavila tak brzo, protože ta nejlepší scéna se odehrála v rámci rodinného života a mohly vzniknout i další,nervy drásající,jako je "pouhé" uříznutí prstu. ()

VeeDee

Takový zajímavý námět, ze kterého by se dal udělat dost dobrý film... a nakonec je z toho trapná střílecí slátanina. Achjo. ()

gemi

Velmi originální film, který se pokazí ve chvíli, kdy na scénu vstoupí akce. Ta je trošku přemrštěná. Děj je nedomyšlený a má spoustu logických děr, ale odsejpá to. Dalo se z toho vymáčknout mnohem víc, interakce sester mohly být promyšlenější, stejně jako celá zápletka. Dávám hvězdu navíc za tu originalitu. ()

Acrobat

Nemyslím si, že 7 sestier je prudko zaujímavá vec. Namotať vie ukážkovo, pretože o svätej trojici vieme, ale o sedmici ? 7 postáv v jednej je dobrým námetom a skutočne živým prvkom. Je to ale vďaka Noomi, ktorá z plátna nezlezie a herecky je to jeden šikovný koncert mimiky, kreácii a jej tradičných ústnych trademarkov. Z deťmi je to horšie. Nikto v deťoch netromfne Cuaróna s Owenom a ich brutálne civilným námetom spracovaným bez potreby sci-fi. 7 sestier nemá úchvatný vizuál, a film ide podľa domnelej šablóny filmov, kde jedinec odhalí systém budúcej totality, ktorá sa nám snaží dobre. Áno, je podaná tak, že divák fandí protisystému, pretože ten je prezentovaný jednou z najodpornejších žien herectva – Glen CLose. Je zákonite vykreslená ako frigidná mrcha, lenže práve ten zjav dodáva do mozgu prívaly odporu, hnusu a nenávisti. Film končí rýchlo, trvá mu, kým sa rozbehne. V jednaniach badať logické nuansy, avšak to že na konci vám nevyjde číslo 7, je zásluhou deja predtým, ktorý to odôvodní potrebnou obetnou akciou. 7 sestier pokrivkáva v niektorých momentoch s trochu vyšumelým záverom, no Európa s Tommym v konečnom dôsledku zvládla ťažkosť námetu. (videné 19.02.2020, Markíza archív) ()

Inozuka

Super. Noomi Rapace mám rád od Lisbeth a tady je hned sedmkrát a pokaždé jinak, Williama Dafoea od Čety a tady sice velí bandě sedmi holek, ale mazák je to pořád stejný. K tomu originální nápad o tom co se stane, když z týdne vynecháte pondělí a zamyšlení nad tím, co budeme jíst, až se budeme množit jako krysy ... Sice v mnoha věcech tradiční sci-fi, ale přesto svižné a překvapující. ()

messi@h

Tommy Wirkola akci a masakry umí, ale v 7 životech jeho snahu bohužel podrývají dvě věci: 1. V Cestě za smířením se mi Noomi Rapace líbila, ale tady mi neseděla. Kromě strachu a vzteku herecky příliš nedávala ostatní emoce, byla nepřesvědčivá a její postavy byly jednorozměrné skoro karikatury (za což zčásti může i slabší scénář). 2. Výchozí premisa je originální a slibná, ale zároveň má jeden scénáristicky těžko řešitelný problém - hlavní hrdinky jsou ve svém bytě uzavřené jako v pasti a kdyby se s nimi chtěli opravdu vypořádat, mohli jednoduše hned ze začátku do bytu poslat víc zabijáků a bylo by vymalováno. I závěr by to chtělo originálnější a ne jen okopírovat Minority Report. Scénář je celkově dost průhledný a všechna závěrečná "překvapení" a twisty se dají snadno předem odhadnout. Naštěstí se Wirkola opravdu snaží, takže díky neustálé akci nemá divák čas se v nedostatcích scénáře příliš rýpat. Docela dobrý film je to tedy především díky Wirkolovi, ale tím nejlepším od něj zatím pro mě zůstává Cesta za smířením. P.S. Pokrok filmových triků je fascinující - scény, ve kterých se Noomy Rapace vyskytuje vícekrát (někdy dokonce 7x) působí naprosto přirozeně. Dokonce tak přirozeně, že člověku skoro ani nedojde, že takovéhle triky by ještě před 15-20 lety byly opravdu problém i v drahém filmu. ()

Monggol odpad!

Keby som bol 13 až 14 ročná femonaivná hopsanda, tak by som im to možno aj žral. Ale niečo tak idiotské v rámci údajného sci-fi som asi ešte nevidel. Chcel som dať jednu hviezdu za spracovanie, ale za to, že tak urážajú logiku a inteligenciu diváka, ku*va ani omylom! ()

Looka

40% úvodní titulky - mrazení, velké očekávání. Postupně naprosto nereálná zápletka - u sci-fi budiž. V průběhu logické nesmysly - naštvou u jakéhokoliv filmu. ()