Lukostřelci

• Jižní Korea Choejongbyeongki hwal (více)

Zrodila se legenda. Akční historický velkofilm s propracovanými bojovými scénami. Za válečných let druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 se Nam-Yi a jeho malá sestra Ja-In stanou svědky popravy svého otce a sami jen náhodou uniknou smrti. Když oba vyrostou, z Nam-Yi je skvělý lukostřelec a Ja-In se chystá na svatbu. Uprostřed obřadu je ale napadne horda nájezdníků a Ja-In je unesena přímo ze své svatby. Mandžuové ji prodají knížeti Dorgonovi, v jehož službách je jeden z nejlepších střelců, velitel a elitní bojovník Jyu Shin-Ta. S ním a jeho vojskem se bude muset Nam-Yi utkat, bude-li chtít sestru zachránit. (oficiální text distributora)

Likan7

Vypadá to efektně, ale já se v těch historických událostech, tedy i celém příběhu, jednoduše někde na začátku ztratil. Akce je možná sympatická, i když nevím jak reálné je střílení luků zatáčkou, možná stejně jako ve Wanted, ale to by mi asi tak nevadilo. Pokud po sobě ale někdo nestřílí šípy, což se sice neděje často, ale i tak, já jsem prostě vypnul, protože mě to jednoduše nezajímalo. ()

JohnyTrava

Tak efektami namakané, ale po príbehovej stránke slabota. Miestami až moc veľa klišé. No šípovaná bola zato dobrá. Taký akčný dlhas s historickým podtextom, no naozaj historický film nečakajte. Kludne tak sa mohli strieľať nábojmi, tie si potom vyťahovať z tela a znovu strieľať na filme by to nič nezmenilo. 6,5 ()

altaica

PRO MUŽE:Když Kim Sam Sungové začnou namísto vykrádání jablečných technologií kopírovat Hollywood, může to být vcelku povedená taškařice. Historický akčnák sice občas ještě zavání stopou asijské debility, ale vcelku zdařile už najíždí na debilitu americkou. Nicméně, film má spád i děj a pomůže uvolnit nahromaděný testosteron ve dnech, kdy nás zprcal šéf a manželku bolí hlava. Od dob, kdy nevěsty už nejsou obvykle panny, nemívají svatby ,s výjimkou romských veselic na nože, krvavou dohru. Jenže, když se jedna vdává jak naschvál zrovna v době, kdy horda štěrbinookých nájezdníků hodlá sanovat deficit středověkého rozpočtu svého panovníka, může být vše jinak. A protože, tak daleko na východ ještě nedorazily křesťanské holubice míru, odveta na sebe nenechá dlouho čekat. Nastavování druhé tváře se nekoná a jede se pěkně postaru oko za oko, zub za zub, vnitřnosti za vnitřnosti. Korejský RoKim Hood na válečné stezce za osvobozením příbuzných rýžožroutů ze spárů mandžuských ďáblů a jejich pochodu smrti. Podaří se? Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Víte, madame, jak vypadá kříženec Pokémona a Marfušky? Jako pravá jihokorejská nevěsta v historickém hábitu. To prostě musíte vidět. ()

slavokvasic

Tichý, netipický a trochu záhadný hlavný hrdina robí z filmu film s velkým F. Keby sa to posunulo do naháňačky v lese o niečo skôr, a nemrhalo zbytočne časom predlžovaním trochu fádnej prvej polovice bolo by to na plných 5 hviezdičiek. (Najviac mi ale vadilo ako relatívne ľahko skákali cez útes, ktorý by snáď ani olympijsky víťaz v skoku do diaľky nepreskočil) ...Musím však povedať, že ma už dávno takto nenadchol a nebavil film, od ktorého som takmer nič nečakal. ()

Maniik88

Prvá polovica filmu obsahovala nudnejšie a nelogickejšie pasáže a aj kamera nestáli za veľa, no film sa postupne vystupňoval a parádna lukostrelecká naháňačka teda stála za to. Kórejský Rambo proti šikovným nepriateľom v horách a lesoch musí zo seba vydať maximum. Najmä lukostrelecké prestrelky a naháňačka zdvihli u mňa hodnotenie. Slušná kórejská podívaná. ()

Nufa

Od Jihokorejců dost slušný počin. Jsem rád, že z toho mála filmů, co jsou o lukotřelcích, se najdou takové, na které se dá s úžasem dívat. Především pak honička a přestřelka v lese byla top a patří k jedné z nejlepších scén, kterou jsem měl za poslední dobu možnost vidět. Celkově tedy výborný film, snad je na ty heky a pohledy si prostě nikdy nezvyknu. ()

beso74

Najúspešnejší kórejský film roku 2011 má všetko to, po čom moja duša piští. Historické pozadie druhej mongolskej invázie slúži autorom na predvádzanie veľkolepej akčnej zábavy, pri sledovaní ktorej je divák prikovaný k svojmu kreslu do posledného šípu. Áno šípu, pretože tie spoločne s lukmi hrajú vo filme prvé husle. Dynamická akčná jazda mixuje to najlepšie z Apocalyptica a Nepriateľa pred bránami. V rámci vojny medzi Kórejcami a Mandžusmi je takmer celá pozornosť zameraná na súboj medzi znamenitým kórejským lukostrelcom Nam-Yi a elitným mandžuským lukostreleckým komandom vedeným Jyu Shin-Taom. Efektne spomalené šípy lietajú po nemožných trajektóriach, udivujúcimi reflexmi obdarení bojovníci sa im snažia uhýbať ale aj tak sa ich počet s blížiacim sa koncom úmerne zmenšuje. Ako sa blíži k finále, dej sa presunie z lesov a skál na otvorenú pláň, kde sa už niet kde schovať a tá ukáže, kto obstojí. U mňa obstál tento film na jednotku, jeden z najlepších akčných historických filmov, aké som kedy videl. Ak by toto videl božský robin, asi by od závisti zlomil svoj luk a dal sa na babysitting... ()

Romeroo

První půlhodina podle mě naprosto zbytečná, vypravěč mohl diváka uvést zcela jednoduše do děje a jít skoro rovnou na věc. Takže film pro mě začal až někdy kolem 35 min, což se projevilo na mém zívajícím obličeji celkem negativně. Poté přišlo celkem hezké vykoupení v podobě hezké akce, přírody, tempa...kvalitní byl i finální souboj. Nebýt pro mě až někdy moc směšných asijských dialogů neměl bych skoro nic té druhé hodině filmu vyčíst....celkově je to někde kolem 70%. Zkrátit, doladit, vyhrát si a mohl to být asijský Robin Hood na amfetaminech. ()

Kimkong

Představte si válečný film o odstřelovačích. Máte? A teď si stejnou událost posuňte o 400 let zpátky. Přesně o tomhle tenhle film je. ()

MrMir

Velmi příjemně překvapivá korejská verze Ramba z dob, kdy Mandžuové plenili a trýznili prostý korejský lid a byli za to po zásluze potrestáni :) Výborná akční jízda, prostá zbytečných dialogů a patosu, uvěřitelně natočená s velmi zajímavou hudbou a sympatickým hereckým obsazením. ()

llydeb

Příběh je spíš načrtnutý. "Hrdina" s nejasnou motivací, bojovník a ochránce. Patetický maskulinní archetyp. Vlastně jde o to, aby se kluci předvedli, jak se umí ohánět se zbraněmi. Pro mě to zachránily místy zajímavé korejské reálie. ()

XXXXXXXX

Jediným záporem tohoto druhu filmů, je standartně pomalý rozjezd. Když se ovšem film přehoupne do druhé poloviny, začíná brutální šípový meganáprd, který hravě nahradí předchozí nudné kibicování... ()

helrohir

Opäť veľmi solídny kórejský historický film, ktorý síce začína ako typický klišé príbeh nejakého renegáda, ale od príchodu Mandžuskej hordy dej naberá na obrátkach. Príbeh ako celok je dostatočne konzistentný a napínavý, ale hlavnou esenciou filmu sú akčné scény. Tieto scény sú z väčšej časti obmedzené na lukostreľbu, a tým pádom by človek povedal, že sa to postupne prehupne do nejakej nudnej rutiny, ale opak je pravdou. Jednotlivé scény sú vždy niečím ozvláštnené a veľký dôraz je kladený na choreografiu, či efektné vizuálne zobrazenie takmer každého výstrelu či zásahu. Herecky je to všetko prirodzené bez typického ázijského afektu a šetrí sa aj s pátosom. Trochu zamrzí roztrasená kamera a zbytočná scénka s CGI tigrom, ktorá zas pôsobí trochu smiešne. Ináč ale rozhodne kvalitný zásah do historicko-vojnového žánru. 75%. ()

pivomamrad

Brilantně natočený film, kde jedna akce střídá druhou, takže i při delší stopáži u filmu neusnete. Chvilkama je to sice trošku přitažené za vlasy, ale to si myslím, že se dá odpustit. Za sebe můžu říci, že natočit film, který je založený hlavně na lukostřelbách, byl výborný nápad – těchto filmů moc není, a proto bych se vůbec nebál dalšího pokračování. A ta scéna se skálou, hmmm to bylo tedy něco, ta mě dostala. Jihokorejci prostě umějí:-) ()

muti

dost fajn, no co musim vytknut je koniec ***SPOILER*** cistavykradackaklanulietajucichdyk co je na skodu, uvital by som originalnejsi koniec. a mohli ukazat ajj nieco z treningu. plus tazenskatonemalanakonciprezitscepelounakrku... najradsej by som dal hodnotenie 3,5* ale to sa akosi neda ()

Puncko

Človek by ani nečakal, že sa z toho vykľuje taký podarený film. Lukostrelecký sniper, ktorý šípy krútil ako Angelina Jolie vystrelené náboje vo Wanted. A tie ťažkotonážne šípy, ktoré spilovali stromy na počkanie. By ma ani nenapadlo, že sa také dačo dá aj natočiť bez toho aby to nebolo úplne celé zle. No zase som o niečo múdrejší. ()