Lukostřelci

• Jižní Korea Choejongbyeongki hwal (více)

Zrodila se legenda. Akční historický velkofilm s propracovanými bojovými scénami. Za válečných let druhé invaze Mandžuů do Koreje roku 1636 se Nam-Yi a jeho malá sestra Ja-In stanou svědky popravy svého otce a sami jen náhodou uniknou smrti. Když oba vyrostou, z Nam-Yi je skvělý lukostřelec a Ja-In se chystá na svatbu. Uprostřed obřadu je ale napadne horda nájezdníků a Ja-In je unesena přímo ze své svatby. Mandžuové ji prodají knížeti Dorgonovi, v jehož službách je jeden z nejlepších střelců, velitel a elitní bojovník Jyu Shin-Ta. S ním a jeho vojskem se bude muset Nam-Yi utkat, bude-li chtít sestru zachránit. (oficiální text distributora)

ABLABLABLA

Ty strašné klobouky s korálky, které vás ani před zvratky neochrání. Tenhle film byl pro mě hrozně velikým zklamáním... už asi rok mi ležel ve filmotéce a včera na něj konečně přišel čas... Bohužel kromě prvních 20 minut, kdy to mělo nějaký příběh a dějovou linku se to najednou zvrhlo v to, že se furt jak idioti honili po lesích a polích - což byly 3/4 filmu a zbylou 1/4 se teda vraždili.... pak zas až za něco stála poslední scéna, kdy jsem teda čekala, že zemře ona, pak jsem si říkala, že umřou všichni tři.. no tak neměla jsem pravdu, protože ona jediná přežila.. ale jako jak mu mohl střelit šíp z boku do krku, když stál naproti němu? To je přesně o 90°.. naprosto nereálné.. ani s pomocí větru nebo výkruty. Jako já fakt usínala.. a kdybych vystřihla prostřední hodinu a půl filmu, tak bych vlastně vůbec o nic nepřišla... hrozná škoda, protože korejské historické snímky mám hrozně ráda. Já jsem se na to vydržela dívat celé, za což si tedy podle některých komentářů zasluhuju obdiv:D 1*, ale docela bych chtěla vysvětlit, proč tomu většina mužské populace zde dává 4 hvězdy a více... ()

italka63

Určitě jsem se nenudila, trocha korejské historie nikoho nezabije a 17.století se tak jako všude jinde ve světě neslo boji o moc. Skvělé souboje, dobrá podívaná...jen ten tygr mohl být o kapánek lepší, no, jedna nemůže chtít všechno, budiž odpuštěno. ()

Trevor

Priemerná historická dráma bez prehnaných bojových scén, aké vedia točiť hlavne v Ázii doplnené občasnými komentármi rozprávača, ktorý doplní informácie o tejto smutnej epizóde kórejskych dejín. Film ponúka trochu romantiky, trochu napätia ale hlavne veľa akcie, ktorá nie je úplne na zahodenie. 55% ()

Chen

Na můj vkus dost zdlouhavé, zkrácení některých pasáží by mi nevadilo, případně bych trošičku jinak dávkoval akci. Ta je ovšem zajímavá, luky nehrají prim zase tak často (i když poslední dobou jsou docela v módě). A finále bylo vynikající (závěrečná scéna bere dech). 7/10 ()

bourec

První hodina byla trochu nevyrovnaná,ale zbytek filmu docela pecka.Nakonec mi film utekl doslova jako voda.Jen se už nějakou dobu snažim přijít na to,co mi na těch korejskejch filmech vadí a co mi brání dát ještě vyšší hodnocení.60%. ()

TomikZlesa

Koreinator vs. Specnas meets MegaTiger ! První polovina klasická citová vydíračka se vším špatným i dobrým, ale to co lítá vzduchem v druhé polovině filmu je nájeb toho největšího kalibru, ehm šípu. Tohle netrumfne ani ta kočka z Hunger Games ! jedíná slabší scéna kde sem byl na pochybách bylo skákání přes útes. Nadruhou stranu kulervoucí scéna se zastřeleným koněm (RIP) mě rozsekala, ani nevím proč, asi emo :) Jo abych nezapoměl, kokotovi jménem Beastmaster4 střelit čtvrtkilovku do prdele pro jeho potěšení. ()

Martrix

Asijský historický film bez kung-fu a šermovaček, bez pořádné dávky patosu a afektu? Se solidním příběhem, napínavou akcí a s parádním finálním soubojem? Jako fakt? Jo, jako fakt. Stačí postavit proti sobě komando elitních bojovníků, kteří si na venkov přijeli zanájezdničit a zarputilého maníka, který chce za každou cenu zachránit svou sestru. Že je to klasické schéma jeden proti přesile, tak jako to bylo v Rambovi, 96 hodin, Zatoičim a mnoha dalších filmech? Jasně, ale funguje to skvěle, takže proč ne? Navíc místo vykošťováku, nástrah, brokovnice nebo katany, se tady střílí z luku, což je velmi osvěžující změna. Už jsem to zmiňoval v mnoha komentářích...korejské filmy pro mě mají zvláštní kouzlo. Na rozdíl od současných čínských filmů, zůstává korejská kinematografie vcelku autentická a přesto má třeba k té evropské mnohem blíž, než mají filmy z Indie, nebo právě Číny. Evidentně si to uvědomují i čeští distributoři, protože se rozhodli zainvestovat do dabingu. A ten se povedl, takže k sympatickým postavám dostaneme i skvělé hlasy, což jistě ocení brblalové, kterým prý asijské tváře splývají a mají potíž se orientovat v ději. Jen houšť, čeští distributříci, jen houšť, pořád je z čeho vybírat! ()

Icefist

Místy je to opravdu zajímavé, místy zase naprosto nudné. Vůbec mi neseděl vypravěč, některé záběry braly dech. Pár postav mě iritovalo, několik hereckých výkonů bych ocenil. Zasmějete se vtípkům pro odlehčení, ale budete proklínat nejeden filmový nesmysl. Že je můj příspěvek jako na houpačce? Ano, je přesně takový, jak jsem se cítil při sledování snímku. 50 % Oblíbená část- krytí za "keřem" při pozorování kempu ()

majo25

Aj keď je začiatok trochu nezáživný, po nabehnutí na hlavnú dejovú líniu je to zaujímavá akčňárna. Uveriteľné postavy, ktoré náhle čelia nečakanej prekážke. Spracovanie je síce priemerné a hopsajúca kamera mi trochu vadila, ale plne to vynahrádza podarený scenár a príbeh zasadený do zaujímavých exteriérov. ()

bartias

Hlavní hrdina se s lukem ohání jako Legolas. Každá scéna, ve které ho popadne, je proto odměnou za protrpěný zdlouhavý začátek a nekonečně uslzené melodramatické tragédie. Finální třetina je konečně velkolepá, nepřátelé tahají za tětivy stejně hbitě jako kdyby tiskli kohoutky poloautomatických pušek a šípy sviští mezi stromy stejně smrtonosně jako kulky. Prostě takový asijským Rambo s lukem. 7/10 ()

st.jim

Vezmeš šíp a luk a zloduch na tebe kouká jako puk. Celkem zajímavý JK snímek. Nebýt té divné 1/3 filmu, tak určitě na čtverku stárovou to je. Lepší průměr to stopércentně šípově sviští. Určitě stojí za zhlédnutí :) ()

Johnny.ARN

A tu môžeme sledovať prapočiatky vzniku sniperov. Prvá hodina čistá nuda, občasný súboj a ani vykreslenie príbehu či deja vás nezdvihne zo sedadiel. Druhá polovica je však o niečom inom. Skvelé súboje, lietajúce šípi, odstreľovanie nepriateľa. Scéna na skalách priam fantastická. Škoda nereálneho digitálneho tigra, ale potešil. Výprava nádherná, herci obstojný. U mňa to trošku zaostáva za japonskou alebo čínskou filmografiou, ale epická "podívaná" to bola. Na štyri však tomu niečo chýbalo. 3 z 5 ale s odporúčaním. ()

viperDavid

Prekvapive dobry korejsky film. Sipi litali do zatacky, hlavni hrdina tezkej ochlasta a rvac, do doby nez napadnou jeho vesnici a unesli sestru. To vsak nemeli delat. Film by se taky mohl jmenova nejlepsi z nejlepsich. Dobre akcni sceny, skvele zahrane role, neni co vytknout 5* ()

terunka003

Korejské, historické, akční, bojové, napínavé, běhací, lukostřelecké. Tak to se mi nestalo, abych u historického asijského filmu neusnula. Ale to není chyba. Líbí se mi jejich filmy, ale většinou jsou zdlouhavé a plné pohledů do dálky. Od začátku se děj rozjel, a nezastavil se až do konce. Akce nechyběla, přestřelky v druhé polovině filmu kdy jeden muž stojí proti dvaceti nebo kolik jich bylo. Konec je sice trochu podobný Klanu, ale nic to nemění na faktu, že jsem se bavila a užila si film. ..no, bylo tam spoustu chytrých rad, ale žádnou si nepamatuju, snad jen že vítr se neodhaduje, ale musí se přemoct.. ()

ywo666

Prvá polka ma vôbec nebavila. Niektoré postavy sú dosť otravné. Invázia na mesto je slabá. Ale Nájazdnícu sú zas celkom drsný. Vytrhnúť dieťa žene a hodiť ho do studne. Drsné (pripomenulo mi to Tróju). Od kedy Nam-Yi začné ostreľovať armádu film sa výrazne zlepšuje. A duel v lese ktorý zvedie so skupinou Číňanov je fakt bomba. Aj keď na Legolasa sa to ešte nechytá, ale zábava ukrutná. Regulérne lukostrelecké prestrelky. Škoda prvej časti. 70%. slabšie 4*. ()

lennyd

Nam-Yi a jeho sestra Ja-In jsou jedinými, kdo z celé vesnice přežije a jen tak tak se jim podaří uprchnout k jejich strýcovi. O mnoho let později, jako dospělí, je Ja-Inina svatba přerušena nájezdem útočníků, ve kterých Nam-Yi pozná vrahy své rodiny. Vydává se po jejich stopách i s Ja-Ininým nastávajícím, aby svou sestru zachránil a pomstil své předky... První půl hodinku jsem se ukrutně nudil, protože ve filmu se (samozřejmě až na úvodní dvě minuty) nic nedělo. Ale jakmile začala svatba, tak začala ta správná řežba až vlastně do posledních minut. Ať si kdo chce co chce říká, tak lukostřelba má něco do sebe, a šípy (alespoň v tomto filmu) létají rychleji a přesněji než kulky. Druhá polovina filmu (kdy zase oni honěj jeho) je ale naprosto úžasná, a škoda jen že je zakončena takovým pitomým koncem. Ale člověk nemůže mít všechno, což. Takže po filmové stránce bych odřízl zdlouhavý úvod a posledních pět minut a bylo by to fajn. Co se týče herecké stránky tak snad poprvé u východoasijského filmu jsem neměl potíž s rozeznáváním jednotlivých postav (sice mi furt všichni asiaté připadají stejní, ale tady byli aspoň jinak povoblíkaný, takže ok). Celkově spokojenost... ()