Baron Prášil žije se svou ženou Olgou a dcerou Karlou na zámku Prášily. V mládí žil veselým životem a úkolem komorníka Ronalda je rozesílat včas alimenty za svého pána. Karla se ve městě, kde studovala, zamilovala do Arnošta Bendy a tajně se za něho provdala. Arnošt přijme u barona místo tajemníka a doufá, že získá jeho důvěru i dodatečný souhlas se sňatkem s Karlou. V obci se objeví hrabě Kocharowski, bývalý Olžin milenec, který se domnívá, že s ní měl syna. Arnošt si vymyslí fantastický příběh, že je nemanželské dítě, a to v baronce vzbudí domněnku, že je jejím synem, kterého měla s Kocharowským. Protože se bojí skandálu, rozhodne se baronovi přiznat... (ČSFD)

Halloboys

Fily Martina Friče je skoro zbytečné nějak komentovat. Já se teď na nějaký půjdu asi podívat, ale musím si dát pozor na pěšinku. ()

sirnene

PUSU PUSU. :) Asi je lepší mít notýsek prázdný. Super film popisující problematiku lhaní a paměti. Lepší je nelhat kdo si to má ksakru pamatovat. ()

ian97

Najlepšia československá veselohra akú som kedy videl. Smiať sa tam je na čom od začiatku do konca. Film je presýtený vtipnými výrokmi a scénkami. Geniálny výkon Vlastu Buriana stojí vždy za pozretie. Škoda, že na našu pôvodnú kinematografiu sa tak často zabúda... ()

annifrith

Můj oblíbenec Král komiků v jednom ze svých nejlepších filmů. Zorka Janů, jedna z nejtalentovanějších českých hereček, které potkal po skončení 2. sv. války nezasloužený osud. O hraběti Kocharowském bylo toho napsáno mnoho a nezbývá než souhlasit. Líbí se mi tady i František Roland hrající taktéž Rolanda. ()

TynTynka

Vcelku dobrý film, zábavný, trochu komplikovaná zápletka. Konec je zbytečně natáhnutý a člověk jen čeká na vyvrcholení a konec filmu. ()

Redyx1

Můj ty světe kulatý....je to živý?Tak naprostá klasika krále komiků Vlasty Buriana, ovšem i za vydatné podpory dalších skvělých herců v čele s hrabětem Kocharowskym (Čeněk Šlégl). ()

Alagaesie

„Co mi to ukazujete? – To přece vidim na nebi.“ Narodit se namazanej… Tak oni nebyli živí. Tak řeknu rovnou, že jde o trap, no ni? Chudák Patočka. Hodinky. Olga jedna záletná! „Máme to vyhodit?“ Rum! Archibald měl Emu rád asi jako ječný zrno. Výbornej monokl. Nádherná imitace houslí. Pár otcových rad. Arnošt Benda působí tak trochu jak Marek Benda. Koňskej úprk pobavil. Vole – 2 tejdny… eh… Trofeje u stolu skvělý. „Můj dědeček měl ránu, jakou měl málokdo.“ Klavír. Proboha, ten člověk zahrál snad cokoliv. „Tak jsem sklouz pod stůl, tam už někdo ležel… “ Vyvalil na něj oči a to neměl dělat. Ano, Arnošt nudil. „Hledala po mém t… – pardon… Hledala po mém těle.“ Jo, ono přelézt plod, to není jen tak. Krásný parohy. Příbuznost – ts, ts. Jo to sou mi poměry. Já bych řek, že zámek je rázem naruby. A dva tatíci Bendoic na scéně. Rodinný pouta postaru. „Nepamatuju jelena, jak si mám pamatovat třídu.“ ()

mistr97

Tento film mě bohužel příliš neoslovil. Vlasta Burian hraje rozhodně v mnoha lepších filmech. Zde nedostává tolik prostoru a nemůže se tak naplno předvádět, jak to umí jedině on. Příliš mě nezaujal ani děj, který byl zmatený a přitom ne moc humorný. Čekal jsem více. Bohužel slabé tři hvězdičky. ()

Iku75

Oldřich Nový 41 let a Zorka Janů 19 let bože můj proč Nový hrál v každém filmu milovníka a panice ? 41 letý a 19 letá fuj tajbl proč tyhle role nehrál Rušínský, Beneš , mladší herci ? Nový starý ko... a hraje panice. ()

ferika

"Tak pujdes do klastera a budes se reholit!" ... Tak uz len za tuto vetu by som dal 5 hviezdiciek - aj ked mam pochybnosti, ci mladsi divaci zo Slovenska "neznali mluvy ceske" porozumeju tejto perlicke! Este pripomienka k recenzii Frajer42 - kde dost nevhodne tituluje ako volov tych, ktori popisuju postavu C.Slegla, ako KochaRovskeho. Ano, v titulkoch filmu je uvedeny ako KochaNovsky, ale pokial som si prehral vsetky repliky jeho, aj ostatnych, ktori ho vo filme spominaju, tak vsade pocujem KochaRovsky. Nadavat do volov ludom za to, ze ten povodny lapsus s menom urobil v titulkoch niekto pred vyse 80-mi je mierne povedane nezdvorile. ()