Severokorejský tajný agent v Berlíně je během nelegálního obchodu se zbraněmi  odhalen a sotva vyvázne živý. Vše nasvědčuje tomu, že byl zrazen někým ze svých spolupracovníků. Zrádcem může být i jeho žena, která pracuje na ambasádě jako překladatelka, a se kterou už nějaký čas nevychází. Postupem času se však hlavní hrdina ocitá v centru mezinárodního spiknutí a všichni stojí proti němu - jeho země se ho zřekla a severokorejští agenti se ho snaží zabít, místní jihokorejská berlínská rozvědka se ho snaží dopadnout, a do toho ještě musí zjistit, jak do všeho zapadá CIA, Mosad, skupina teroristů a proč byl vlastně v první řadě zrazen. (Jigvell)

Ouwen

Něco tomu chybělo, nemohl jsem se úplně do příběhu dostat a postavy, ačkoliv sympatické a zajímavé, bylo mi trošku lhostejný jak to skončí. Na druhou stranu agent od JihoKorejců byl dost dobrej, spoustu solidních hlášek, hlavní hrdina sympaťák a působí profesionálně, jeho manželka taková nevýrazná, záporáci slušní. Dobrá hudba, slušný tempo a špičková akce, kontaktní, rychlé a surové souboje, přestřelky v těsných prostorech, kvalitní průstřely aj ozvučení, konec jsem nečekal a působí dost otevřeně. Další Korejská akční jízda. ()

iXtr3m3

Pokus o napodobeninu Bourna? Neviem, ak hej, tak slabšia a to výrazne. Ak nie, tak celkom slušný aj keď len priemerný akčný triler so zauzleným dejom viac, ako by bolo potrebné. Čomu dávam body, tak relatívne drsnej atmosfére, nie spracovaním, nie gore efektami, ale nekompromisnými situáciami a ich ukončeniami. ()

sniper18

Je to vydarený akčný špionážny thriller. Má veľmi dobrý príbeh o špičkovom severokórejskom agentovi, ktorý už dlhší čas spolu so svojou ženou, tlmočníčkou, žije v Berlíne, kde vykonáva rôzne nelegálne činnosti a tak musí čeliť mnohým problémom, hlavne s juhokórejskou tajnou službou a ich vytrvalým agentom. No po príchode druhého agenta si uvedomuje, že spolu so ženou boli zatiahnutí do rozsiahlych intríg, ktoré z nich urobili zradcov a tak musia čeliť hrozbe z mnohých strán. So spracovaním som dosť spokojný, dej je už od začiatku slušne prepracovaný a predstavuje komplexný celok. Takže tu nejde v prvom rade o tradičnú akčnú zápletku s agentom na úteku, ako to na prvý pohľad vyzerá, ale je tu viacero strán, okrem toho najvýraznejšieho prvku, teda súperenia juhu proti severu sú do toho zapojené aj iné tajné služby a zločinecké organizácie, dostatok priestoru tu má aj vzťah oboch manželov a rovnako je tu plno výrazných postáv so svojimi vlastnými cieľmi, ale rozhodne sa v tom nie je problém orientovať. Takže kvôli tejto rozsiahlosti to síce nepôsobí až tak dynamicky, film sa výraznejšie rozbehne skôr až v druhej polovici, ale zase je tu množstvo zaujímavého a tak sa je na čo pozerať od začiatku až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a je perfektná. Kvôli žánru som jej ani moc nečakal, ale práve v tomto prípade ma to aj mrzí, chcel by som jej viac, lebo sa skutočne vydarila. Je to moderný štýl akcie, ktorá sa snaží pôsobiť realisticky a až na jeden, dva momenty sa jej to aj darí. Je skvelo natočená, rozmanitá, pôsobí nadmieru dynamicky, chválim aj ozvučenie a odohráva sa vo veľmi dobre zvolených prostrediach. Celkovo pôsobí dosť kontaktne a napínavo, súboje majú výbornú choreografiu a aj prevedenie, takže som si vychutnával každý chvat, prestrelky sú tiež perfektne zvládnuté, síce v nich nie je moc usmrtených, ale kvôli ideálnym priestorom, kde strelci často musia byť blízko seba pôsobia tiež skvelo, chválim aj tých pár naháňačiek. Jedine ma trochu mrzí, že finále už trochu zaostáva, ale inak je celková akcia v rámci špionážneho žánru absolútna špička. Herecké obsadenie je vynikajúce, Ha Jung-Woo v hlavnej úlohe tu sadol a navyše ma prekvapil skvelým fyzickým výkonom, Jeon Ji-Hyeon tu kvôli postave tlmočníčky síce pôsobí trochu podradnejšie, ale aj tak ju vždy rád vidím, Han Suk-Kyu si už niekoľkýkrát zopakoval takmer totožnú úlohu, takže vytrvalého juhokórejského agenta zvládol bezchybne, Ryoo Seung-Bum sa mi síce na drsného agenta moc nehodil, ale nakoniec si nemôžem sťažovať a k tomu ešte plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, vizuálna stránka, prístup k postavám, prevedenie akcie, až na pár menších detailov vo väčších efektoch je to v rámci žánru špičková kvalita. Keby tu bolo ešte trochu viac akcie, prípadne film bol o trochu dynamickejší, tak by som neváhal s plným hodnotením, ale aj tak som veľmi spokojný, skvelá akcia, výborné obsadenie, zaujímavý dej a veľmi dobrá technická stránka, minimálne kvôli tej akcii si to určite ešte pozriem a pokračovanie by som rozhodne uvítal. 82% () (méně) (více)

agentmiky

Korejci se toho fakt nebojí, neboť se vytasili se špionážním thrillerem z atraktivního prostředí Berlína, kde se angažují snad všechny tajné agentury na světě (Jižní a Severní Korea, CIA, Mossad atd.). A musím teda říct, že výsledek hodně překvapil. První polovina moc akce nenabídne, ale spíše postupně poodkrývá hlavní zápletku (agent ze Severu), okolo které se celý snímek točí. A pak se rozjede naprosto nezastavitelné akční inferno, kde o bitky 1v1 či o masivní přestřelky není nouze (hlavně ten souboj dvou severokorejských agentů v kuchyni mi připomněl to nejlepší z Bournea, tak úžasnou a nápaditou choreografii vždy rád přivítám s otevřenou náručí). Fakticky si divák při sledování této poloviny nemá kdy oddechnout. A konec na odlehlé farmě tomu nasadil pomyslnou korunku. Mít to lepší přehlednost děje (místy se člověk mezi tím počínáním jednotlivých tajných služeb malinko ztrácí), šel bych s hodnocením výše. Ale i tak doporučuji. Za mě dávám 7,5/10 P.S. V porovnání s Gray Manem se tomu musím zasmát, tohle s DVACETINOVÝM rozpočtem vypadá ve výsledku daleko reálněji :D ()

haj

Korejská variace na Bournea, první polovina je pomalejší, víc stojí na příběhu, který je poměrně zamotaný, ale není až tak zajímavý, v druhé polovině se pak přidá svižná a slušně natočená akce, která ale pro mě postrádá trochu lepší choreografii (zejména přestřelky jsou příliš statické). Celkově 3,5*. ()

• Takřka celý snímek se pod režisérským dohledem natáčel za hranicemi jihokorejského státu. Filmové natáčení odstartovalo 16. 4. 2012 v jihokorejském městě Namyang, nacházejícím se v nejlidnatější provincii Kjonggi, aby se následně přesunulo do Evropy, do hlavní německé metropole, Berlína, kde si filmový štáb pro potřeby natáčení snímku rezervoval Westin Grand Hotel, náměstí Hackescher Markt a na krátkou chvíli také ikonické náměstí Pariser Platz, a litevského hlavního města Riga. Z důvodu rozsáhlého množství anglických dialogů, neboť ve snímku se hovoří korejsky, anglicky a německy, režisér snímku, Seung-wan Ryoo, si ke spolupráci přizval amerického scenáristu, producenta a režiséra Teda Geoghegana. Akčním choreografem bojových scén se stal populární jihokorejský akční koordinátor, režisér a herec v jedné osobě, Doo-hong Jeong, s jehož prací se lze setkat ve snímcích Sea Fog (2014) nebo The Last Knights (2014), zatímco jako herce jej lze vidět ve snímcích Fighter In The Wind (2004), The City Of Violence (2006) nebo No Blood No Tears (2002). (Conspi)
  • V rámci co nejdokonalejších příprav se ještě před samotným natáčením snímku, který, jak samotný režisér Seung-wan Ryoo prohlásil, měl divákům v rámci specifických prvků připomenout americký filmový snímek The Bourne Identity (2002), v roce 2011, rozhodl filmový režisér osobně setkat s několika vybranými severokorejskými utečenci a s jejich pomocí natočit krátký realistický dokumentární záznam, v němž by se naplno projevil specifický jihokorejský kinematografický styl špionážních filmových snímků, kdy se jihokorejský agent propracovává k získání přísně tajných dokumentů a informací severokorejských vládních činitelů. Krátký dokument nazvaný Spies (2011), kontroverzně se opírající do problematiky současného stavu obou znepřátelených zemí, se v roce 2011 objevil ve vysílání tamější televizní stanice MBC. (Conspi)

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb