poster

Berlínská mise

 • Jižní Korea

  Baereullin

 • Jižní Korea

  베를린

 • USA

  The Berlin File

Thriller / Akční

Jižní Korea, 2013, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • prome
  ****

  Napínavý, ztrhující a atmosférický špionážní thriller, který má svižné tempo, upoutá a nepustí od první do poslední minuty. Akční scény jsou výborné a napínavé. K dokonalosti mi bohužel něco chybělo a nebylo to kompikovaným příběhem s velkým množstvím postav. Jedná o snímek, který stojí za zhlédnutí.(19.9.2013)

 • JASON_X
  ****

  Výborný špionážní akčňák, který strčí do kapsy většinu obdobné americké produkce, a kterému k dokonalosti schází... nebo vlastně spíš přebývá jen jistá krkolomnost a překombinovanost jeho scénáře. Nejsem žádný ťululum, ale párkrát jsem v tom jeho ději malinko zatápal. Kdo má ovšem rád filmovou Asii, neměl by být zklamaný. Trochu těžkopádnější komunikace s divákem je totiž bohatě vynahrazena nadupanou akcí a hustou atmosférou bez nějakých hollywoodských úsměvů, křečovitého hláškování, nebo dokonce přitroublých happyendů.(17.12.2015)

 • Zeebonk
  ****

  Kajícně se řadím do velmi okrajového uskupení Čechů, pro nějž je slovenština větší neznámá než starý zákon v hebrejštině. Ale vězte, že jsem se opravdu snažil. Svým ostřížím zrakem jsem to pitval písmenko po písmenku, ale na ten podělaný kloub jsem prostě nepřišel. Tento snímek pro mě byla ta nejbolestivější filmová prohra, jaká se mi kdy opovážila prořinčet páteří. Berlin File, dynamická oddychovka z úhledného německého hřišťátka, na kterém probíhá dramatický zápas mezi sestřičkami Korejovými. Jenomže nějaký bezohledný barbar k tomu naťukal pouze slovenské titulky, čímž se mi zápletka a pointy zkroutily v gigantický nažloutlý otazník, který sebou začal provokativně škubat do rytmu severokorejské hymny a mně tak nezbylo než namířit svou pozornost na ze všech úhlů fenomenální akci. Zkrátka si na mé hodnocení popadněte pořádnou rezervu, neboť mi obsah vyšuměl mezi prsty a zanechal za sebou nebývale precizní formu.(18.8.2013)

 • MartinezZ
  ***

  Skutečně skvostné bytostní drama zapomenutého prvotřídního šéfkuchaře, snažícího se znovu odpíchnout ode dna v jedné německé fastfoodové špeluňce: Berlínské filé. ~ Nakonec ale jó. Celkem dobrý lehce překombinovaný akční špionský thriller, který celkem odsýpá, ale u mě trochu ztrácí díky tomu, že jsem zase v některých částech ztrácel pojem o tom, jakého asiata za jakou stranu vlastně zrovna sleduji. Ale je celkem milé, že Jihokorejci zabrousili i do Evropy a příběh i "hrdinové" nejsou tak očekávatelní. Na **** bych se v tom nesměl trochu ztrácet, jinak ale rozhodně jihokorejské plus :) Pokračování se nebráním, nicméně se obávám, že až bude, pokud bude, nevzpomenu si, že prequelem bylo zrovna toto.(28.7.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Špionážní filmy v lásce příliš nemám, ale tohle můžu vřele doporučit. Je to rychlé, svižné, akce je perfektní, jak už střílečky tak souboje na blízku mají perfektní choreografii a trvají poměrně dlouho. Záplětka je zajímavá, lehce komplikovaná, ale užil jsem si to skvěle né že ne. Po dlohé době skvělý film z JK.(3.9.2013)

 • - Takřka celý snímek se pod režisérským dohledem natáčel za hranicemi jihokorejského státu. Filmové natáčení odstartovalo 16. 4. 2012 v jihokorejském městě Namyang, nacházejícím se v nejlidnatější provincii Kjonggi, aby se následně přesunulo do Evropy, do hlavní německé metropole, Berlína, kde si filmový štáb pro potřeby natáčení snímku rezervoval Westin Grand Hotel, náměstí Hackescher Markt a na krátkou chvíli také ikonické náměstí Pariser Platz, a litevského hlavního města Riga. Z důvodu rozsáhlého množství anglických dialogů, neboť ve snímku se hovoří korejsky, anglicky a německy, režisér snímku, Seung-wan Ryoo, si ke spolupráci přizval amerického scenáristu, producenta a režiséra Teda Geoghegana. Akčním choreografem bojových scén se stal populární jihokorejský akční koordinátor, režisér a herec v jedné osobě, Doo-hong Jeong, s jehož prací se lze setkat ve snímcích Sea Fog (2014) nebo The Last Knights (2014), zatímco jako herce jej lze vidět ve snímcích Fighter In The Wind (2004), The City Of Violence (2006) nebo No Blood No Tears (2002). (Conspi)

 • - V rámci co nejdokonalejších příprav se ještě před samotným natáčením snímku, který, jak samotný režisér Seung-wan Ryoo prohlásil, měl divákům v rámci specifických prvků připomenout americký filmový snímek The Bourne Identity (2002), v roce 2011, rozhodl filmový režisér osobně setkat s několika vybranými severokorejskými utečenci a s jejich pomocí natočit krátký realistický dokumentární záznam, v němž by se naplno projevil specifický jihokorejský kinematografický styl špionážních filmových snímků, kdy se jihokorejský agent propracovává k získání přísně tajných dokumentů a informací severokorejských vládních činitelů. Krátký dokument nazvaný Spies (2011), kontroverzně se opírající do problematiky současného stavu obou znepřátelených zemí, se v roce 2011 objevil ve vysílání tamější televizní stanice MBC. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace