Artie a Diane souhlasí, že se postarají o svá tři vnoučata, když musí jejich až přehnaně starostliví rodiče odjet kvůli práci z města. Kolize nastane, když chování dětí z 21. století narazí na metody prarodičů ze staré školy. Dědečkovi Artiemu, který pochází ze staré školy a je zvyklý udílet příkazy, zkříží cestu rovnocenný soupeř. Společně se svou manželkou Diane si vezmou pod svá křídla trojici vnoučat, jejichž rodiče musí odjet pracovně mimo město. Kolize nastane, když chování dětí z 21. století narazí na metody prarodičů ze staré školy, mezi něž patří přísná pravidla, spousta lásky a staromódní hry... A právě umění se přizpůsobit nakonec stmelí celou rodinu dohromady. (HBO Europe)

BOURQUE

Jednoduchá a nekomplikovaná komédia na opršaný víkend. Nezabudneme na to, že rodina a naše deti sú najdôležitejší na Svete! PS. M. Tomei a B. Midler stále držia svoju formu a teraz nemyslím na tú hereckú ;). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Billy Crystal je herec,ktory sa idealne hodi do komedii a vlastne aj vdaka nemu sa mi tento film v celku pacil,nie je to nejaka bomba,ale na pobavenie staci...:-) ()

dalziel

"Čím som starší tým je tá zem nižšie." :-) Áno z telky sa na nás valí jedno klišé za druhý ,miestami aj trápnosť niektorých scén,ale to asi k rodinným komédiam už tak akosi patrí.Kto chce si pozrie a kto nie, tak vypne.Písať preto nejaké kritické komentáre je tu asi zbytočné.Každopadne v tomto filme je dobre vidieť kam tá dnešná "moderná" výchova detí vedie.Každý zápas detí končí remízou,aby nikto neprehral.Skoro ma vystrelo.Čo má tie decká potom motivovať ,keď neokusia chuť prehry a potupy od víťazov. Tak sme sa hrávali my, keď sme boli deti a nikto z nás neostal postihnutý.OMG. ()

pepa3rd

Velmi příjemná rodinná komedie stavící na situačním humoru plynoucího z výrazně odlišného generačního názoru na výchovu dětí mezi rodiči a prarodiči. Znáte to. Když jste byli malí a řvali jste, dočkali jste se před vlastní exekucí v nejlepším případě varování, že jestli v tom budete ještě chvíli pokračovat, dostanete k tomu pádný důvod. Dnes musí děti pouze "zvážovat následky" ;o). 65 % ()

Hpatrik

Podprůměrná "béčková" komedie která ničím nepřekvapí a je plná holywoodských klišé, upřímně řečeno, snažím se najít důvod proč nedat 1 hvězdu. Možná kvůli skvělé Baillee a trochu i ucházejícímu Billymu... ()

Torgal

Čo toto malo byť? Geronto komédia pre deti? Síce Billyho Crystala moc nemusím, vstup do tejto žumpy plnej primitívneho humoru si ale mohol odpustiť. Klišé sa strieda s morálnymi poučkami a kopancami do gulí. Najprekvapujúcejšie na tom celom pri tom bolo pre mňa to, že sa ten malý ryšavý smrad dožil konca filmu. 3/10 ()

lakart

První plovina měla tendeci se potácet na lvnách průměrné neoriginální rodinné komedie, ale druhá půlka mě přesvědčila o opaku, neboť se kvalita hodně zvedla. Nechyběl tomu vtip, šmrc a ani to morální ponaučení nezůstalo pozadu. Souhrně se jednalo o lehce nadprůměrnou rodinnou oddychovku. 70% ()

E lan

Příjemná čistokrevná americká rodinná komedie, nic víc a nic míň. Občas stupidní, občas trapná, ale po většinu doby dobrá televizní zábava. ()

TommyDiamond

Místy vtipná i když velmi otřelá rodinná komedie….plná těch prapodivných rodinných situací a gagů, které by vás měli bavit…. Film nenudil, ale působil, tak trochu ohraným dojmem. Trestuhodných bylo na filmu osledních patnáct minut. Takhle trapný happyend jsem dlouho neviděl. Ale nebudu jen rýpat..... Mě se například ve filmu Rodičovský manuál líbil humor Byla Crystala. I když zcela jistě pochází ze staré školy, bavičství má zcela jistě v krvi. Víc než na dvě hvězdy to ale nedá.... ()

Sharleen

Aj keď plná klišé, stále lepší priemer v amerických rodinných komédiách, kde bolo herecké obsadenie ozaj vydarené. Bette Midler a Billy Crystal boli dvojka, ktorej by som hneď uverila, že sú skutoční manželia a malí "spratci" nemali chybu. Príjemná komédia, pri ktorej som sa narozdiel od mnohých iných ani na chvíľu nenudila. ()

george82

Nuda. Zvláštně natočené a ještě hůř sestříhané. Za mě jednoznačný přešlap. Naprosto nechápu jak tam dostali Tony Hawka. ()

marek29

Klasické nenáročné béčko, od kterého nelze čekat víc :) každopádně při vysazení mozkovny, obstojná kulisa k čemukoliv. ()

curil

Nikdy jsem nepřišel na chuť výchově amerických dětí. Jak je rodiče nejen tolerují v jejich naschválech, ale ještě podporují tzv. osobnosti, ze kterých vyrůstají nehorázní frackové. Samozřejmě není to vždy. V tomto příběhu názorně předvádějí prarodiče normální přístup k dětem. Zaujala mě třeba hodina logopedie, to je síla. Vynikající Billy Crystal v roli Prďocha. ()

DonBraso

Cílová skupina je rodina a tady to začíná a končí.Buď stále si vzpomenete na Crystala nebo ne,ale není tajemstvím,že s Bette Midler si vždycky spolu dobře notovali a na snímku je to znát.Žádný drásání do přihlouplých skečů,všechno mi přišlo tak nějak naprosto přirozený,jako rodinná komedie naprosto parádní.Jenom ten konec už ztrácel kredit a dostal se tam,kde většina filmů. ()