Artie a Diane souhlasí, že se postarají o svá tři vnoučata, když musí jejich až přehnaně starostliví rodiče odjet kvůli práci z města. Kolize nastane, když chování dětí z 21. století narazí na metody prarodičů ze staré školy. Dědečkovi Artiemu, který pochází ze staré školy a je zvyklý udílet příkazy, zkříží cestu rovnocenný soupeř. Společně se svou manželkou Diane si vezmou pod svá křídla trojici vnoučat, jejichž rodiče musí odjet pracovně mimo město. Kolize nastane, když chování dětí z 21. století narazí na metody prarodičů ze staré školy, mezi něž patří přísná pravidla, spousta lásky a staromódní hry... A právě umění se přizpůsobit nakonec stmelí celou rodinu dohromady. (HBO Europe)

Streeper

Hodně jsem se u toho nasmála. Navíc bylo skvělé vidět Bette Midler v jedné z hlavních rolí a přesně takové hyperaktivní mamky jí sednou na tělo. S Billym Crystalem tvořila uvěřitelný par a oba se ve filmu zastoupili o tu největší legraci. Pro mně jsou tyhle filmy krásnou oddechovkou, u které si odpočinu, zasměju se a zapomenu na realitu. Žádné trapné sexuální vtípky, které vídáme v těch pubertálních komediích, v tomhle filmu je humor, který neurazí, ale pobaví a to se mi líbí. ()

mike007

Po dlouhé době slušná rodinná komedie u které jsem se opravdu pobavil. Čtvrtá hvězdička patří Woo-doo manovi :-) ()

URBAN

Člověk by si řekl že myšlenka vychovávání dětí může být vtipná a taky určitě je , ale ne v tomhle podání to sakra nebylo ani vtipný byla to prostě nicneříkající blbost ( 11.9.13/MAC ) ()

viperDavid

Musím přiznat, že jsem se docela bavil. Je to taková nenápadná, rodinná komedie. Nic zvláštního, ale herci byli příjemní, kamera nenásilná tak jak to u komedií má být 3* ()

Pavlínka9

Co si z toho filmu pamatuju: plno amerického patosu, zbytečné bláboly, pro mě už hodně nepříjemnou a nesympatickou Marisu Tomei, kterou jsem dříve zbožňovala a taky malého nazrzlého spratka, kterého bych srazila k zemi jednou ranou :D :D Co pro mě bylo ovšem maximálním překvapením byla Bailee Madison, která je pro mě rok od roku lepší a moje favoritka v tom 5 - Bette Midler, kterou můžu vidět v jakékoliv roli :D :D Jinak je to blbina, na kterou se zvládnete podívat při pečení sušenek :D ()

Mishqo

Typický americký bullshit, ktorý tak okato tlačí na pílu v "humorných" situáciach, že to až pekné nie je. ()

VanTom

Komediální talenty Billyho Crystala, Bette Midler i půvabné Marisy Tomei umí rozesmát i z mála, nicméně souboj s vysloveně trapnými a/nebo 100x provařenými situacemi, které každého nešimpanzího scénáristu napadnou okamžitě po nadhození zápletky (jako: děti nesmějí cukr, aby nevyváděly, takže si je děda samozřejmě usmiřuje zmrzlinovým dortem), úplně vyhrát nedokázaly. Kdybych počítal skóre, uhrály to taktak na remízu, jelikož závěrečné sentimentální padnutí si kolem krku přeci jen "zahřálo u srdíčka" (tfuj! :-)). 5/10 ()

Ravi

Zezačátku jsem se bál, že to nedokoukám, ale pak se děj rozběhl a nakonec stopáž příjemně utekla. Mezi americkými rodinnými komediemi je film určitě jeden z těch lepších. Stará škola to natře všem novátorským přístupům k výchově a vy tomu s malou dávkou zaujetí fandíte. 60% = 3/5 ()

blackJag

Instantní hnůj. Snaha být vtipný za každou cenu je v tomto "spektáklu" téměř hmatatelná. Na matadory Crystala s Midlerovou je smutný pohled a to neříkám, že babičky obecně nemůžou mít znecitlivěnou mimiku po plastických operacích, jen si myslím, že ukazovat takovou hrůzu a přitom se snažit o nějaké poselství je jednoduše kontraproduktivní. I bez ohledu k této kontradikci není ve filmu v podstatě nic, co by šlo označit za polehčující okolnost. 20% ()

Paity

Skutečně jen pár momentů je vtipných, u dalších muselo být trapně i těm hercům, kteří podle scénáře hráli a to i přesto, že dostávají neskutečné množství peněz. ()

MMJ

Proč ta kritika? Jo je pravda že tam občas nebyly zrovna výborné části, ale ani tak špatné. Pro mě dobrá, večerní komedie. 80% ()

Piggsy odpad!

Stupidní americká komedie, plná trapných rádoby vtipných situací, úsměvů od ucha k uchu a řešení pičovin. Opravdu jsem žasnul nad chováním lidí v tomto filmu, obzláště pak nad neustálým rozmazlováním hnusných, drzých a arogantních spratků, kteří by zasloužili dostat pár facek a kopanců do hlavy. Ne, tahle hloupá fraška nemá s komedií opravdu pranic společného, a ač mám velký smysl pro humor, zde jsem se nezasmál snad ani jednou. Při sledování tak okatě hloupého, křečovitého a americky-debilního humoru se člověk prostě jen naštve. Raději si po stopadesáté pustím Kurva hoši GuttenTag a budu se bavit stokrát víc... ()

oRi11

Příjemná, nenáročná a až překvapivě vtipná oddychovka, vystavěná na klasickém rodinném příběhu. (Slabší 4*) ()

aLPaC

Celou první polovinu filmu se mi při pohledu na ty spratky (zvlášť ten nejmenší zrzoun) otevírala kudla v kapse. To je prostě styl výchovy dnešních (samozřejmě ne všech, ale určitě nadpoloviční většiny) rodičů. Dítě je zkrátka bůh, žádný dospělý se ho nesmí dotknout, něco mu zakazovat či se na něj jen křivě podívat. Je potřeba jim ve všem vyhovět, neustále je chválit a tím podporovat jejich sebevědomý, aby z nich vyrostly arogantní zmrdi, kteří ale neumí ani zatlouct hřebík. To ale končí, když rodiče odjedou a do parády si děti vezme Billy Crystal. Chvíli se zmrdi zdráhají, nakonec ale jeho půvabům podlehnou a svou misi ukončí vítězně tím, že si zahrají venku před barákem fotbal s plechovkou. No ale já mám co nadávat, sám děti ještě nemám, jsem ročník 1987, ale když jsem byl malej, přišli jsme ze školy, hodili tašku do kouta, běhali celej den venku, občas rvačky, v zimě bruslení na rybníku, žádný helmy na kola, autosedačky a přežili jsme. ()