Legendárny predvojnový film kultovej dvojice komikov Jirího Voskovca a Jana Wericha. Filip je nezamestnaný robotník a Jakub zas mimoriadne bohatý továrnik. Teda, bývalý bohatý továrnik. Jeho konkurent Worst ho totiž priviedol na mizinu a teraz musí spolu s Filipom začať odznova. Čoskoro však pochopia, že sami nič nezmôžu a tak sa rozhodnú spojiť svoje sily v prospech celku. Tak vzniká družstvo "Hej rup", aby všetkým okolo seba dokázalo pravdu. Pravdu o hesle: V jednote je sila... (STV)

ssarka

ve své době výborné dílo s ožehavým tématem,v dnešní době už hodnotíme jinak-na můj vkus příliš levicové,ač to tehdy nikdo nemyslel zle..však nejvíc V+W mohli mluvit později,jak je to rozdělilo do konce života.. ()

Renciasko

Stará klasika poukazujúca na umenie filmu 1.pol 20.storočia. Dnes už pre mnohých zabudnutá kinematografia. Skvelý film, ktorý nesie so sebou nejakú myšlienku, ukazuje konkurenčný boj podnikateľov, ako aj snaha, myšlienka, bojachtivosť, nevzdávanie sa a hlavne: Hej rup, my chceme žít! Keď sa chce, dokáže sa! Hlavne mať nápad, a pondikateľského ducha, a aj z nuly sa človek môže dostať na vrchol. ()

Tarlom

Příběh je naivní a hloupý, což by nemuselo tolik vadit kdyby to alespoň bylo vtipné. Mě se pokusy o humor ale zdály spíš trapné. Navíc padouch Worst trochu moc působí jako karikatura žida. ()

evangelik

Z dnešního pohledu naprostá naivní slátanina. Něco návod, jak se bez peněz stát kapitalistou a následně se jako kapitalista s nadšením stát komunistou... ()

sirnene

Ve filmu mě strašně děsí všechno a všech. Nemohu dát moc bodů ani za W+V. Navíc Werichovo po práci legraci na mě poslední dobou moc dobře nepůsobí, i když není z tohoto filmu. ()

Mirešák

Nesmime se na W&V zlobit, neměli historickou zkušenost. Konečně vím, jak V&W stříhají živý plot, a že v Byl jednou jeden král to nebylo poprvé, kdy Werich rozbíjel skleničku vajíčkem. ()

Lockeroom

Řada skvělých gagů a dialogů, bohužel jsem ale prožil dětství a rané mládí v komunismu ( nebo co to tehdy bylo ) a podobnost této komedie s nechutnými bolševickými agitkami je obrovská. V + W zde podlehli laciným levicovým ideám a já se u toho až tak bavit nemohu, i když mám oba pány moc rád. Dávám přednost jejich prvním dvěma filmům, kde je humor oproštěn od ideologie ............... Po zhlédnutí se ani nedivím, že byl Jiří Voskovec vyšetřován výborem pro neamerickou činnost a internován v táboře pro imigranty, protože z tohoto filmu sympatie ke komunismu doslova čiší a myslím, že byl i komunistickou vládou vyslán do Francie, odkud později emigroval ......... ()

Welington

Hej-rup! je osvěžující podívaná, která mne, ani po tolika zhlédnutích, kolik jsem jich jen absolvoval, nikdy nepřestane bavit. Je to pohodlná a velice moudrá komedie, která je skvěle podtržená výtečným scénářem, hereckými výkony a pochopitelně i příjemnou hudbou. Nezapomenutelná zlatá filmová klasika s mými oblíbenci, která zkrátka přiměje se pobavit. ()

Okoun11

Nejdřív jsem se docela zalekl, že tento film je jen pro opravdové fajnšmekry, ale když jsem si ho pustil, zjistil jsem, že se na něj dá koukat i klidně u snídaně, nebo si ho můžeme pustit u uklízení. ()