Útěk z planety Země

• slovenský

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

Další pohádka na téma ufounci na zemi, trochu ohrané a ve všech případech i takřka identické, chvilkama se mi chtělo jít ještě o hvězdu níž, ale skládání jmen slavných rejžů mě docela pobavilo, stejně tak úvod a klišovité finále, navíc je tu docela povedené 3D: ***** , které je rozhodně lepší než ve většině průměrných 3D animáků, ač nejvyšší mety taky nedosahuje, několik trojrozměrných scének jsem si každopádně alespoň jednou zopakovala. 50%(3.9.2013)

Vskutku milá animovaná prechádzka vesmírom v podaní Brunkera s podivnými postavičkami, ktoré vám musia v konečnom dôsledku vyčariť úsmev na tvári. Niektoré hlášky super, animácie na požadovanej úrovni a dej síce jednoduchý, ale tak pri animákoch sa to jednoducho musí odpustiť. Väčšinu filmu som sa ale nudil, čo bolo spôsobené určite tým, že je to zamerané primárne na najmenšie publikum. Avšak pobaví. 55 %(24.5.2015)

Co na tom, že to není originální? Je to velmi konzistentní a pro děti výchovné, a přesto si to stále drží laťku pobavit i rodiče. Dalo by se říct, že se jedná o velmi podhodnocenou sci-fi srovnatelnou kvalitou s Planetou 51, ale dalece přesahující stupidní komerční dětinskou kravinu Konečně doma.(22.5.2016)

• Scraffy

Ľahko podpriemerný animák, ktorý sa hrá na to, aký je strašne cool a ide s dobou. No nie je to tak. Je tam síce zopár vtipných scén a dobrých prirovnaní, ale inak je to celkom suchý filmik, ktorý snáď nestojí ani za zhliadnutie. Ale je to farebné a hýbe sa to, takže pre deti ako stvorené. A navyše deti nehľadajú logiku, chcú sa len baviť.(19.12.2017)

• Allein4

Začátek filmu naprosto nezáživný, postavy jednoduše nesedly. Tím vidím podobnost s jiným animáčem "Rio", kde jsem začátek taktéž moc nemusel. Jenže Rio se nakonec vybravilo do velmi ucházejícího snímku, kdežto Escape From Planet Earth nikoliv. Pravda, bylo to hodně barevné, ale takhle jsem to nemyslel :-) Nevím úplně, pro koho to bylo natočené, tipoval bych do max 3 let... Nuda, nezáživnost, nevtipnost, a tak je odpadní hodnocení naprosto přesné. Není to holt Pixar.(8.7.2013)

• Tomulka

Hodně špatný scénář a režie. Postavičky celkem šly i když jejich povahy jsou profláknuté a všední a jsou skoro v každém animáku akorát jinak vypadají. Záporák hodně slabý a jeho důvody jsou hodně blbé. Vtípků strašně málo. Takže to vlastně koukatelné moc není. Celkově to neurazilo, ale spíše unudilo.(17.12.2014)

Vcelku zdařilý animák, který sice netrhá bránice a neútočí na nejinteligentnější publikum, zato zpříjemní odpoledne kdy chcete vypnout. Myslím, že je mnohem víc horších animáků s lepším ohodnocením.(6.1.2015)

V dnešní změti sraček konečně jeden skvělý animák. Děj svižný, postavy výborné a celková zápletka mne přišla celkem originální.(11.1.2015)

Docela příjemný a podařený animáč. Příjemně jsem se bavil.(31.7.2015)

• LencaN

Slabší podprůměrný animáček. Byla to fajn oddechovka na vypnutí myšlenkových pochodů. Ale scénář byl příšli jednoduchý, prostě pro děti akorát. Trochu mě i mrzelo, že si s tím víc nepohráli, protože to jinak vypadalo dobře. Mimozemšťánků by mohlo být ještě víc. Ale holt muselo vše ustoupit tomu, že rodina je to, na čem opravdu záleží a bez klišé by to nešlo. Byly tu asi dva momenty, kdy jsem se div neválela smíchy, ale to bylo vykoupeno mdlým zbytkem všech dialogů.(17.5.2016)

Dobrých sci-fi pohádek nikdy není dost a i když by se dalo lecos vytknout co se týče scénáře a trochu křečovitého humoru, ve svém žánru je to špička. 5 hvězdiček (i za sbírku ufonů v Area 51 :)(21.4.2013)

Vztahy syna a fotra nejsou skoro nikdy optimální a podobně ani tento film není optimální. Je to příjemná zábava, ale grafika mohla být rozhodně lepší, záporák není moc zápornej, je spíš trapnej, hrdina je tak trochu hňup a jeho brácha ještě větší (i když to má tak trochu ve scénáři), sem tam fakt dobrej fór, ale jinak ... no žádná rana do palice to není.(14.5.2013)

Klasickej sympatickej animák :)(26.5.2013)

Ač je tento animáč výhradně určen dětem tak já se náramně bavil. Trocha akce, sem tam humor a velmi kvalitní vizuální podívaná. A narážky na Emeriku, jak musí mít všechno největší beru jako bonus.(16.6.2013)

Útek z planéty Zem nepredstavuje veľmi nápaditý príbeh, ale akonáhle sa akcia rozbehne, nudiť sa nebudete. Deti pravdepodobne ocenia jeho dobrodružný dej, aj keď v nich určite nezanechá silný dojem. Decká si tu nájdu aj kopu plytkého humoru založeného skôr situačne, takže mu budú rozumieť a pobavia sa na vtipoch. Je tu aj pár úsmevných momentov pre dospelých. Vo filme je však dosť násilia takže podľa mňa nie je vhodný pre malé deti. Viac som písal v mojej recenzií pre rodičov.(13.8.2014)

Za mě dobrý. Mates(3) byl poprvé v kině a nemoh odtrhnout oči (o čůrání si naštěstí řek) a Elis(5) to taky bavilo. Já jsem se párkrát taky usmál. Prostě film pro děti - příběh jako vždy a nějaké morální poučení(2.9.2014)

• MarkHarry

Animák, u kterého se nudili i moje děti (zejména mladší kluk) a to už je co říct, film má prostě spoustu hluchých míst, kvůli kterým neudržíte pozornost, vtípky vyznívají velmi suše nebo jsou přilepovány až moc nasilu, scénář je velmi předvídatelný, nečekejte žádné zvraty. Jestli tento film chcete zkouknout, tak si počkejte až to vyjde na DVD, na ospalé nedělní odpoledne (možná) přijde vhod.(7.9.2014)

čekal jsem nějakou humornou podívanou, ale bohužel to dost vyšumělo. Levné vtipy a žádný podstatný nápad. Pro děti do 12 let více než dostačující, ale pro dospělý doprovod docela nuda.(18.11.2014)

Dceři i mě se to líbilo, takže plný počet(14.2.2015)

1 2 3 4 5 následující >>