Příliš mladá noc

• Slovensko Príliš mladá noc (více)

Příběh filmu Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny. (oficiální text distributora)

Kellerman

Ve výsledku docela příjemné překvapení.Omerzu vypustil logiku ve prospěch snovosti a Příliš mladá noc je tak hezkým abstraktním vyjádřením těžko vyjádřitelných pocitů,jaké v české kinematografii už delší dobu nebylo.Technicky až překvapivě zdařilé,mladý režisér ale trochu tápe v tom,co přesně svým filmem chce říct a vlastně si i teprve osahává,co vše by říci mohl.Každopádně tu máme zajímavý mladý příslib do budoucna,protože jako start kariéry je to více než přijatelné. ()

ostravak30

Tady pan Omerzu šlápl dost vedle. Chápou snahu vyprávět o současných nefungujících vztazích, ale tohle je i na mě opravdu silné kafe. Do toho všeho zapojit i dva ani ne patnáctileté kluky a policistu, který místo se místo hlídky válí po hlavní hrdince... Takovou službu asi mají všichni policisté a zrovna na Silvestra ačkoli jeho kolega už dávno dostal hlášení, že se pátrá po dvou nezletilých. Vrcholem všeho byla v podstatě natočená jasně pedofilní scéna! ()

de-andre

Možná škoda, že jsem neměl možnost zúčastnit se besedy s režisérem, jak píše boshke, film však pro mne tak zůstává naprostou zbytečností a plýtváním filmového materiálu. Možná jako absolventský snímek pro klubové projekce bych ho bral, ale uvádět ho do kin je moc. Bohužel jsem nenašel jediný smysl a hloubku, ani absurdita nebyla natolik absurdní a snímek už vůbec není kontroverzní, jak jsem se měl možnost před shlédnutím doslechnout. Doufal jsem, že se autor popere alespoň se závěrem, ale ten taktéž nechává značně otevřený. ()

flakik

Uff, film, který má "jen" hodinu, ale v kině mi to připadalo jako celá věčnost. Příběh, který se nijak moc neposouvá. Prolínání reálného světa a světa snů. Vztahy mezi hlavními hrdiny, ve kterých se nikdo nevyzná. Pochybuji, že tak velká reklama takovému filmu pomůže. ()

Chapocka

Po docela dlouhé době jsem usedla do kinosálu ke sledování českého filmu, u kterého jsem si po pár minutách opět mohla připomenout Československou novou vlnu, resp. to nejlepší z jejího odkazu. K tématu i k divákovi citlivě napsaný a natočený, nenápadný, ale nápaditý film, kde se "nic neděje", a přitom se děje strašně moc...Po skončení mi vůbec nebylo dobře, přesto má podle mě konec filmu prudký, byť nenásilný závan naděje. Výborní herci, velmi mě zaujala Natálie Řehořová, kterou jsem do té doby viděla pouze v divadle. Vizuálně pěkná práce, dobrá kamera. Takové filmy dnešní doba potřebuje víc než co jiného. ()

drkva odpad!

A tím chtěl říct autor co? Pořád jsem čekal, co přijde a ono furt nic a nic a nic... Viděl jsem jen podivnou hru na umění, kterou možná baští filmoví kritici, ale uvnitř to bylo prázdné - žádná myšlenka, žádná katarze, žádné emoce, žádný příběh, žádný vtip, žádný nadhled, žádná pointa. Jen bezbřehá a zbytečná nuda... ()

Widlicka4

Bells: Až po diskuzi s tvůrcem jsem pochopila, co tím vlastně chtěl pan režisér říci - nápad zajímavý (zásadní postavou je Štěpán, který se zrovna nachází ve věku mezi dětstvím a dospělostí a při sledování ostatních postav se rozhoduje, kam patřit), bohužel se mu ho dle mého názoru do filmu příliš vpravit nepodařilo. ---> Tak vida, konečně vím, o co v tom filmu šlo :) Jenže bohužel to v tom filmu skutečně jaksi vůbec není... Já to čtu asi tak, že nikdo pořádně neví, co chce, a už vůbec to neví, když si dá pár panáků, takže pak dělá větší či menší blbosti. Obzvláště postelová scéna s policistou evokuje, že zřejmě hlavní ženská postava ten litr vodky vypila celý sama... ()

andy60

Pro mě příliš nudná noc aneb i šedesát minut se může zdát nekonečných. Žádná snaha o prokreslení postav, dialogy o ničem, absence humoru a nadsázky. Snad jen náznak invence a pokus autora jít vlastní cestou, takže to třeba příště bude lepší. ()

raininface

Nudná kravina plná nesmyslů. Který vůl (nebo kráva) by si pozval(a) do kvartýru na mejdan dva cizí malé haranty a jednoho postaršího fízla? ()

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

13.02.2016

Drama vypráví o manželích (Vanda Hybnerová a Karel Roden), kteří se vydávají na vysněnou plavbu do Karibiku a doma zanechají dvě nedospělé děti (Jenovéfa Boková a Daniel Kadlec). Nepřítomnost rodičů… (více)