Podvodník

(festivalový název)
  • Velká Británie The Imposter
Trailer

Dokument se soustředí na mladého Francouze, který přesvědčí truchlící rodinu z Texasu, že je jejich šestnáctiletý syn, který zmizel před 3 lety. (cezero)

Trailer

Spike23

Dokument o americké demenci, doslova. Snad ani není možné, jak dlouho trvalo, než aspoň jeden člověk začal pochybovat o tom, že by to asi nemusel být Nicholas, když vypadá "podezřele" jinak. Nechápu, co ty lidi měli v hlavě, když se jim ztratil syn běloch a za skoro tři a půl roku k nim naběhne mix Araba s kdo ví čím, který má ještě nabarvené vlasy, že už to víc nápadné snad být ani nemůže a nikdo si nevšimne vůbec ničeho a aby toho nebylo málo, v závěru první člověk, kdo se zdál aspoň trochu normální a říkal si, že je na tom něco špatně, uvěří snad ještě větší lži. Ani nevím, jestli tu rodinu mám litovat, nebo se smát nad jejich nekonečnou debilitou, každopádně pochybuji, že ještě někdy v životě budou někomu věřit :-D. ()

Martyr

PRECO? PRECO to nespracovali ako kriminalny thriller bejst na skutocnej udalosti? Neuveritelny namet, ktory by vo filmovom spracovani, pekne vygradovany nahanal zimomriavky jak prasa a zamotal hlavu asi kazdemu...Ako dokument tiez vyborny a napadaju ma len 2 slovicka - dokonaly mindfuck - zo zivota.. ()

VanTom

Jelikož mě nijak zvlášť nezaujal samotný případ sebestředného podvodníčka, tak ani z celého hraného, pěkně filmově vypadajícího dokumentu nejsem příliš na větvi (spíš jsem usínal). Naopak jeho celovečerní délku považuji za poměrně nešťastnou, protože tím zabředá do nicotných podrobností a dramatizaci do velké míry rozmělňuje. Ze "zvratu" (nebo spíš možného směru vývoje) v závěru také nic nevyplyne. ()

fNdEsIECLE

Pamatuji si věky neslavné i spousty dekadence, ale sám v kině (pravda v sále, pravda v malém) za 350 (pravda s třetinkovým ciderem),ni. Za ten zážitek to ovšem stálo. Samotný „dokument“ je jedním z nejvíce zneklidňujících filmů, co jsem zřel. V hlavě mi probíhají všechny možné roviny, kopce i údolí. Zpočátku mají až metafyzický charakter, poskakujíce dopředu už jen srší stran a kout zlo. (A buď je prašivá Amerika anebo já anebo oboje.) Forma si podává ruku s idejemi, ze kterých mi je šoufl. ()

Michelle75

Vypadalo to slibně,ale tak nějak jsem od toho očekávala víc a v hlavě mi to udělalo v hlavě guláš. Že by se člověk po třech letech tolik změnil, co ten jazyk? Rodina ho prostě přijala zpátky i s jinou barvou očí? Proč? Co za tím bylo. Těžko říct jak se člověk v podobné situaci zachová,jak by se to vyvíjelo dál,nakonec i samotný Fréderik Bourdin měl ye své nové rodiny prapodivný pocit. Zajímavý dokument s koncem v který jsem nedoufala. ()

• Režisér Bart Layton objevil zmínku o Bourdinovi ve španělských novinách, později si ke kauze dohledal další informace a téměř okamžitě navázal s Bourdinem kontakt. V Londýně s ním pak natočil jediný rozhovor, který je použit ve filmu. (Brousitch)
  • Někteří producenti již měli o Bourdinovy kauzy zájem, ale než vždy došlo k uzavření dohod, a to protože se jim Francouz vždy ztratil. (Brousitch)