Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Sympatický a milý indie filmek vyrobený v USA. Mám je rád, viděl jsem jich dost a o to těžší to u mě takovéto snímky mají. Tenhle kromě námětu a skvělé Aubrey Plaza nemá nic moc co dalšího nabídnout. Téma cestovaní časem se mohlo dle mého využít trochu lépe, Mark Duplass mě neokouzlil vůbec a i na pár ospalých momentů lze narazit. Ty 3* to nicméně ještě dá.(28.5.2013)

Znáte ten pocit, když si pustíte, takový obyčejný film, který Vás baví sledovat, ale není to tak žhavý jak jste si mysleli a pak se v něm něco zlomí a Vy potom jen sleduje co bude dál. Přesně tohle se mi stalo. Nezávislost je tady více ku prospěchu, než ke škodě. Z toho taky film nejvíce těží. Jeho příběh a postavy jsou pro něj prioritní, a proto všechny hlavní postavy dostanou dost hodně prostoru. Každá postava tu má svůj příběh a svoje problémy, před kterými buď utíká nebo se je snaží vyřešit třeba tím, že se pokusí postavit stroj času. Z herců si Vaše sympatie získá Aubrey Plaza, která působí dojmem obyčejné holky s komplexy. Jake Johnson jehož si pamatuji ze seriálu New Girl je jako cynický novinář parádní a spousta jeho hlášek vyvolá úsměv na tváři. Safety Not Guaranteed je takový malý filmeček, který není pro všechny, ale ty kteří si k němu najdou cestu si ho užijí a pokud ne, tak si sestrojte stroj času a zabraňte tomu abyste se na to koukli.(16.11.2012)

Mám slabost pro "divné" holky, které sice nic nehledají, ale stejně to najdou. A přesně taková je Darius, jejích zachmuřenost se mění v chuť žít, když s Kennethem trénuje na časoprostorovou misi. A já chci taky běhat s partnerkou po lese, krást lasery a unikat zlým agentům. Tento snímek mne zkrátka inspiroval a i když měl k dokonalosti daleko, tak si s myšlenkami na misi do minulosti budu ještě chvilku hrát ve své laboratoři. Nezbylo někomu pár kilo plutonia?(22.4.2013)

Tak já čekal něco naprosto jiného. Tohle mě ohromně překvapilo, celou dobu jsem čekal, kdy začnou cestovat. A pak se z toho vyvrbí tak nádherný příběh s velice hezkým koncem. Ani se mi to nezdálo jako komedie, scifi jen díky závěru a romantika byla taky celkem na okraj. Ale ono tohle někam žánrově zařadit je celkem složité, takže zdejší zařazení beru. Každopádně co bych rád je to, aby udělali druhý díl, nejspíš o té cestě, a pak popřípadě i třetí. To by tomu slušelo a kdyby to bylo takhle kvalitní, byl bych nadšený a tleskal bych třikrát. Takhle tleskám sice jen jednou, za to ale pořádně.(13.1.2013)

Nečekaně výborné a překvapivé. Žánrová komedie, kterých je jako šafránu. Mark Duplass k sežrání retro. Celý film je bezvadný a má spád. V některých situacích působí obyčejně, ale nedejte se zmást, je to nadupané. Tento film mi udělal radost, myslel jsem, že na podobné neobyčejné filmy už není místo. Bacha, někdo mě sleduje, už musím končit. Tak zase příště na stejném místě! :)(2.1.2013)

• - V obchode, kde Kenneth (Mark Duplass) pracuje, sú na pultoch uložené známe polievky Campbell's Soup. Toto jedlo pozná celý svet najmä vďaka maľbe Andyho Warhola. (Darth Maul)

• - Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)

• - Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)