Reklama

Reklama

Vlastní zbraň podmínkou

  • USA Safety Not Guaranteed (více)
Trailer 1

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (205)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Hmmm, ja to vidím takto: nepochybne výborná myšlienka ešte dobrý film nerobí, to čo je v mysli sa ešte musí preniesť na papier a plátno..a tu tento film podľa mňa fatálne zlyháva. Najväčšia slabina je réžia a miestami priam amatérsky strih. Už dlho sa mi nestalo, že by som vo filme nenašiel ani jednu sympatickú postavu, hlavná hrdinka je pre mňa suverénou líderkou v danom pohľade. Príbeh má pár svetlých bodov a zvyšok vata, nuda, alebo wtf (agenti FBI = vrchol). Film, ktorý sa snaží byť indie a do škatuľky "nezávislý" sa zmestí. O kvalite to však nehovorí nič..aspoň nie v mojom (pri porovnaní s ostatnými) evidentne nekonformnom pohľade:) ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Je síce pravda, že snímok ťahá hlavne ústredná dvojica (najmä M. Duplass bol výborný), no aj tak, má niečo do seba. Minimálne slušnú atmosféru, ktorú dokázal vytvoriť aj napriek slabučkému príbehu a nedotiahnutému koncu (skončilo to práve v tom najzaujímavejšom). Ale príjemný pocit zostal aj dlho po skončení filmu, a to je to hlavné. Lepší priemer. 65/100 ()

Reklama

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Nepříjemná Aubrey Plaza v hlavní roli mě celou dobu mírně iritovala, zato Jake M. Johnson mě donutil sledovat film ostřížím zrakem (ano, dost dám na to, jak na mě herec působí - a nestydím se za to!). Co se dějové linky týče, nemám jí co vytknout a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to s tím strojem času vlastně bude. Závěr s loďkou se mi líbil a díky němu dávám tak vysoké hodnocení, protože jinak by to byl jen takový "nic moc artový" snímek, kterých je na každém kroku pět. Možná i deset. Možná :-) ()

Defaultovna 

všechny recenze uživatele

Škoda-preškoda. Film mal celkom silný potenciál byť dobrým aj vďaka vtipným a uveriteľným dialógom a sympatickým neopozeraným hercom. Ale nehnevajte sa na mňa, prečo je v popise "sci-fi"? Veď tam bola jedna jediná krátka scéna, vyhovujúca kritériám tohto žánru. Navyše absolutne nedotiahnutý koniec a presladené "romantické" scény pokazili celý dojem. 5/10. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Sympatický milý malý film s výtečně napsanými postavami a hezky švihlou zápletkou. Dialogy odsýpají, Aubrey Plaza je cute a Jakea Johnsona z New Girl mám čím dál radši, Jen ten maník, co vypadá jak mladší verze Seana Beana, mi tam moc nesednul a od závěru jsem také čekal malinko víc. I tak ovšem příjemné překvapení. 70% ()

Galerie (36)

Zajímavosti (5)

  • V obchode, kde Kenneth (Mark Duplass) pracuje, sú na pultoch uložené známe polievky Campbell's Soup. Toto jedlo pozná celý svet najmä vďaka maľbe Andyho Warhola. (Darth Maul)
  • Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)
  • Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)

Související novinky

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.… (více)

Reklama

Reklama