Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Tak tahle trojka je fakt k pohledání. Reportér co nemůže zapomenout na luxusní kuřbu co se odehrála před dvaceti lety se pod zástěrkou super reportáže o cestování v čase vydává zpět na místo kde kdysi ona kuřba proběhla a kde dokonce stále bydlí ona žena se zázračnými ústy. Sebou jako své stážisty bere panice co nezná slovo sebevědomí a žije pro svůj notebook a pannu co nežije pro nic a ze všeho nejraději by utekla právě do minulosti kdy byla šťastná. Je tedy ráda, když jí reportér zaúkoluje aby se o reportáž postarala a stává se tak parťačkou Kennetha což je chlap s umělým uchem co nikomu nevěří a čirou náhodou je právě onou osobou která má v tom čase umět cestovat. Že to zní trhle? No možná trošku. Každopádně je to film, který dovede pobavit, herci si své postavy užívají a příběh mě vtáhl tak že jsem měl pocit že to uteklo až moc rychle. Na Aubrey Plaza se navíc dobře dívá takže za mě spokojenost.(17.7.2014)

Kouknul sem na to jen kvůli úžasné Aubrey, která v sobě má něco extra, která má v sobě větší charizma než většina současných hollywoodských rádoby hvězd. Překvapením pro mě bylo jaká nádherná a oddychová nezávislárna z toho vylezla. Hodina a půl svižné jízdy, nenucených dialogů, sympatického obsazení završená krásným finále.(21.11.2012)

Je skutečně osvěžující vidět po dlouhé době komedii, která je vtipná i bez toho, aby nutila herce se každých pět minut ztrapňovat nebo stavěla svůj humor na frekvenci sprostých slov v jedné větě. Romantika, která je přirozená a necpe v každém záběru řadu klišé a otřepaných frází. A nakonec hrdinka tak podivně sympatická, že si mě získala už ve svém úvodním monologu a já ji měla ráda, ať už se tvářila jako bubák nebo se mile usmála.(12.6.2013)

Příjemná romantická indie komedie o cestování v čase, která končí tam, kde ostatní film o cestování v čase začínají. Vtipné je, že většinou přitom za pochvalu stojí přesně opačná věc (začínat tam, kde ostatní končí). No ale ne tady. Safety Not Guaranteed samozřejmě jako snad každá povedená nezávislárna stojí na lidsky sympatických postavách, uvěřitelných emocích a originálním zpracování námětu.(12.1.2013)

Tak jiné drama, romantický film i komedie...že se nedá zařadit. Zároveň se mi to ale velice líbilo... Nic zajímavého a zároveň vše. Od herců přes scénář po režii. Občas člověku prostě nějaký film zapůsobí na duši a mě se to stalo s tímto... Pro plné hodnocení nemám skoro žádný opodstatněný důvod. Jen jsem ho prostě musel dát.(5.12.2012)

• - Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)

• - Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)

• - Film je založen na skutečném inzerátu otištěném roku 1997 v „Backwood Home Magazine“ a zpopularizovaném v pořadu Noční show Jaye Lenoe (od r. 1992). (Brousitch)