Vlastní zbraň podmínkou

• USA Safety Not Guaranteed (více)

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Botič

Safety Not Guaranteed je hodně příjemná záležitost o tom, že každý máme důvod pro návrat v čase - jen to není do dob faraonů nebo dinosaurů, ale do chvíle, kdy můžeme změnit nebo ovlivnit chod našeho vlastního života! PS: Popravdě si Jurský park IV. od Colina Trevorrowa nedokážu moc dobře představit, ale volba je to celkem zajímavá. ()

Psema

Chybí mi ono "něco" (asi myšlenka), které by celek povzneslo do pozice srdeční trvalky, ale jinak naprosto bezproblémová prácička, ve které vše zapadne přesně na místo, motivy se uzavřou a celé je to svižné jako Johnsonův humor. Začínám mít pocit, že je toho kluka na šaškování v New Girl trochu škoda. Stejně jako Trevorrowa na blbnutí v Jurském parku. Na druhou stranu, čerstvější krev jim do oběhu vlít asi nemohli. 7/10 ()

Radek99

Láska je jako cestování časem! Tohle zjištění je tím nejdůležitějším pro tenhle malý, nízkorozpočtový, nezávislý alternativní romantický film, který má určitě obrovský potenciál a může mnohé nabídnout, určitě více, než než by se dalo podle nízkého hodnocení tady očekávat (mimochodem na imdb má hodně nad sedmdesát procent). Velmi osobitý celovečerní debut amerického režiséra Colina Trevorrowa, který je překvapivě dojemnou směsí komedie a dramatu. Film s dobrými mimikry a překvapivým/nepřekvapivým závěrem, který se dá chápat buď jako velmi stylový, nebo úplně úlítlý, je to na vás. A to je právě asi největší deviza téhle komedie - nebudete se u ní válet smíchy, ale někde za ní je plno skutečného života, stačí být empatický a dát hrdinům šanci. Odměnou bude zjištění, že i romantická komedie může být osobitá a plná nevysloveného pochopení pro lidi, kteří jsou krásní spíše uvnitř, než navenek, pro které je láska jako cestování časem... ()

Jara.Cimrman.jr

Mám slabost pro "divné" holky, které sice nic nehledají, ale stejně to najdou. A přesně taková je Darius, jejích zachmuřenost se mění v chuť žít, když s Kennethem trénuje na časoprostorovou misi. A já chci taky běhat s partnerkou po lese, krást lasery a unikat zlým agentům. Tento snímek mne zkrátka inspiroval a i když měl k dokonalosti daleko, tak si s myšlenkami na misi do minulosti budu ještě chvilku hrát ve své laboratoři. Nezbylo někomu pár kilo plutonia? ()

J*A*S*M

Příjemná romantická indie komedie o cestování v čase, která končí tam, kde ostatní film o cestování v čase začínají. Vtipné je, že většinou přitom za pochvalu stojí přesně opačná věc (začínat tam, kde ostatní končí). No ale ne tady. Safety Not Guaranteed samozřejmě jako snad každá povedená nezávislárna stojí na lidsky sympatických postavách, uvěřitelných emocích a originálním zpracování námětu. ()

• Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)
  • Film je založen na skutečném inzerátu otištěném roku 1997 v „Backwood Home Magazine“ a zpopularizovaném v pořadu Noční show Jaye Lenoe (od r. 1992). (Brousitch)
  • Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)