Reklama

Reklama

Vlastní zbraň podmínkou

  • USA Safety Not Guaranteed (více)
Trailer 1

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (204)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Láska je jako cestování časem! Tohle zjištění je tím nejdůležitějším pro tenhle malý, nízkorozpočtový, nezávislý alternativní romantický film, který má určitě obrovský potenciál a může mnohé nabídnout, určitě více, než než by se dalo podle nízkého hodnocení tady očekávat (mimochodem na imdb má hodně nad sedmdesát procent). Velmi osobitý celovečerní debut amerického režiséra Colina Trevorrowa, který je překvapivě dojemnou směsí komedie a dramatu. Film s dobrými mimikry a překvapivým/nepřekvapivým závěrem, který se dá chápat buď jako velmi stylový, nebo úplně úlítlý, je to na vás. A to je právě asi největší deviza téhle komedie - nebudete se u ní válet smíchy, ale někde za ní je plno skutečného života, stačí být empatický a dát hrdinům šanci. Odměnou bude zjištění, že i romantická komedie může být osobitá a plná nevysloveného pochopení pro lidi, kteří jsou krásní spíše uvnitř, než navenek, pro které je láska jako cestování časem... ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Chybí mi ono "něco" (asi myšlenka), které by celek povzneslo do pozice srdeční trvalky, ale jinak naprosto bezproblémová prácička, ve které vše zapadne přesně na místo, motivy se uzavřou a celé je to svižné jako Johnsonův humor. Začínám mít pocit, že je toho kluka na šaškování v New Girl trochu škoda. Stejně jako Trevorrowa na blbnutí v Jurském parku. Na druhou stranu, čerstvější krev jim do oběhu vlít asi nemohli. 7/10 ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Příjemná romantická indie komedie o cestování v čase, která končí tam, kde ostatní film o cestování v čase začínají. Vtipné je, že většinou přitom za pochvalu stojí přesně opačná věc (začínat tam, kde ostatní končí). No ale ne tady. Safety Not Guaranteed samozřejmě jako snad každá povedená nezávislárna stojí na lidsky sympatických postavách, uvěřitelných emocích a originálním zpracování námětu. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Jak už tady nebo jinde někdo napsal, tenhle film končí tam, kde příběhy o cestování časem obvykle začínají. Nečekejte žádné hard SF, je to taková milá romantická komedie s Aubrey Plaza, která je rozhodně zajímavá týpka a Markem Duplassem, jenž má u mě totální protekci už od dob, kdy kraloval v asi nejlevnějším horroru 21. století (Creep). Oni dva tuhle sympatickou, ale nijak převratnou podívanou nakonec vytáhnou těsně přes tři hvězdičky. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mám slabost pro "divné" holky, které sice nic nehledají, ale stejně to najdou. A přesně taková je Darius, jejích zachmuřenost se mění v chuť žít, když s Kennethem trénuje na časoprostorovou misi. A já chci taky běhat s partnerkou po lese, krást lasery a unikat zlým agentům. Tento snímek mne zkrátka inspiroval a i když měl k dokonalosti daleko, tak si s myšlenkami na misi do minulosti budu ještě chvilku hrát ve své laboratoři. Nezbylo někomu pár kilo plutonia? ()

Galerie (36)

Zajímavosti (5)

  • Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)
  • Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)
  • Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)

Související novinky

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.…

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho…

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře…

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.…

Reklama

Reklama