Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Och, mé srdce plesá. Indie po všech směrech - herci (neherci?), hudba, vyprávění, všechno! Jedinou vadou pro mě bylo, že jsem celou dobu tušil, jak film skončí, ovšem i tak jsem měl takovéto příjemné indie mrazení pří poslední scéně. Velice velice příjemné, dá se říct, že je to takový domácí vývar. Víte, že nebude servírovaný jako v pěti hvězdičkové restauraci, ale víte, že byl dělaný s láskou a že vám bude sakra chutnat!!!(16.3.2013)

Příjemná romantická indie komedie o cestování v čase, která končí tam, kde ostatní film o cestování v čase začínají. Vtipné je, že většinou přitom za pochvalu stojí přesně opačná věc (začínat tam, kde ostatní končí). No ale ne tady. Safety Not Guaranteed samozřejmě jako snad každá povedená nezávislárna stojí na lidsky sympatických postavách, uvěřitelných emocích a originálním zpracování námětu.(12.1.2013)

Sympatická romantická komedie s několika opravdu hezkými a/nebo vtipnými momenty. Vedlejší linie trochu vyšumí do ztracena, naopak doslovné "skifi" uzavření té hlavní nedává příliš možností interpretace; a jelikož mi předkládaná varianta dvakrát nesedla a vyvolala spoustu otazníků, shodila v mých očích celý snímek do ranku "ulítlá blbina".(28.3.2014)

Velice zajímavý film,začal jsem se dívat jelikož jsem myslel,že hlavne to bude o cestování časem, ale to bylo až na druhém místě. Tím základem bylo, že mladí jsme jen jednou, tak neztraťme tu příležitost žít a neseděme si na uších. A ne všichni okolo nás jsou blázni a patří mezi čtyři zdi... Proto kašleme na to,co si ostatní myslí...A pojdme cestovat časem!!! :) Film si zaslouží mnohem větší hodnocení,než co tu je. Výtečně zvolená hudba a ne moc známé tváře!!! 8/10(23.10.2012)

Námět je zajímavý, herci také. I originalitu to má, neboť čím scifi o cestování časem začíná, tady to tak končí. Ovšem, po několika dnech se mi celý film téměř vypařil z paměti. Nemá možná scenáristicky nic, čím by mě zaujal. Ač postavy jsou dobře napsané, děj a především jeho podání mi nepřináší nic, co by stálo za to si tento film zapamatovat. Maximálně trochu závěrečnou scénu, ale to je již až příliš pozdě. Tím u mě celé toto dílko padá do nižšího průměru. Své kvality rozhodně má, ale mě nezasáhl. 60%(5.9.2013)

• - Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)

• - Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)

• - Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)