Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

CITÁT - Co takhle začít tím inzerátem o cestování časem?......... Tak jsem se na to velmi těšil, ale nakonec celkem zklamání. Když se tam asi hodinu nic neděje, ptal jsem se sám sebe, proč se to ostatním tak moc líbí? Šedesát minut pryč a jen je tu takový průměrný dialog, cestování časem zatím žádné, hudba průměrná a herci nic moc. Tak snad jen ten konec nakonec za něco stál. Film je stavěn na dialogu, je potřeba jej pozorně sledovat nebo vám uniknou důležité věci. Závěr se totiž musí vysledovat.(15.3.2014)

Niektoré motívy sú veľmi vydarené. Iné sa zase ťažkopádne vlečú. Trevorrow má cit pre zobrazenie, ale budovanie napätia je takmer nulové. Vzhľadom na to, že film pracuje z koncepciou postupného odkrývania pravdy, kedy si nie sme istý, či stroj času existuje alebo nie, je práve napätie to, čo by malo našu zvedavosť posúvať ďalej. Paradoxne línia s geekom a jeho šéfom Jake Johnsonom je omnoho lepšia ako tá medzi Duplassom a Plazou( aj keď tá jediná má vyvrcholenie a ešte k tomu epické). Na konci je dobrý pocit, ale k filmu sa nie je dôvod prečo vracať. Pretože aj napriek dobrému nápadu a snahe postupne odkrývať mytológiu príbehu sa do toho dostala pekná kôpka amerických klišé. Keby sa to aspoň nehralo na niečo nové, tak by som dal o hviezdu viacej. Takto je to znesiteľný priemer.(10.3.2015)

• Aljak

Ach jaj, tak dobre to začalo a potom... Pre mňa veľké sklamanie, pretože taký dobrý námet a potenciál ako mal tento film bol poriadne premrhaný. Spočiatku to vyzeralo na fakt dobrý a zaujímavý film, akurát nejako sa to zaseklo a zo zápletky napokon nebolo takmer vôbec nič. Z vynikajúceho námetu sa stal totálne fádny a nevýrazný film. A napokon tá najdôležitejšia otázka zostala nezodpovedaná, a taktiež aj množstvo vecí čo sa udialo nedávalo nejaký veľký zmysel. Zaujal ma samotný popis filmu a taktiež aj všeobecne vysoké hodnotenia, ale očakávania neboli naplnené ani z polovice, takže opäť jedno z mnohých filmových sklamaní.(8.4.2013)

Nepříjemná Aubrey Plaza v hlavní roli mě celou dobu mírně iritovala, zato Jake M. Johnson mě donutil sledovat film ostřížím zrakem (ano, dost dám na to, jak na mě herec působí - a nestydím se za to!). Co se dějové linky týče, nemám jí co vytknout a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to s tím strojem času vlastně bude. Závěr s loďkou se mi líbil a díky němu dávám tak vysoké hodnocení, protože jinak by to byl jen takový "nic moc artový" snímek, kterých je na každém kroku pět. Možná i deset. Možná :-)(16.10.2013)

Velice zajímavý film,začal jsem se dívat jelikož jsem myslel,že hlavne to bude o cestování časem, ale to bylo až na druhém místě. Tím základem bylo, že mladí jsme jen jednou, tak neztraťme tu příležitost žít a neseděme si na uších. A ne všichni okolo nás jsou blázni a patří mezi čtyři zdi... Proto kašleme na to,co si ostatní myslí...A pojdme cestovat časem!!! :) Film si zaslouží mnohem větší hodnocení,než co tu je. Výtečně zvolená hudba a ne moc známé tváře!!! 8/10(23.10.2012)

• - Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)

• - V obchode, kde Kenneth (Mark Duplass) pracuje, sú na pultoch uložené známe polievky Campbell's Soup. Toto jedlo pozná celý svet najmä vďaka maľbe Andyho Warhola. (Darth Maul)

• - Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)