Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Po dlouhé době zase jeden romantický film který i mě upoutal a dokázal si udržet mou pozornost. Svoji zvláštností se na něj prostě dobře dívá. Dobře sci fi to není, spíše komedie s prvky dramatu, které jsou ale velice dobře propojeny. Bylo zde pár věcí co mi chybělo. Nechápu například proč nebyla dovyprávěná Jeffova linka s jeho láskou z dětství. Na druhou stranu možná je to tak lepší než aby došlo k pádu do nějakého klišé, které by stoprocentně přišlo. Jinak příběh vcelku fajn, dialogy taky a závěr mě i překvapil, i když pro vyznění pocitů z filmu nemá vůbec žádný význam. Každopádně líbilo.(10.11.2012)

Příjemná romantická indie komedie o cestování v čase, která končí tam, kde ostatní film o cestování v čase začínají. Vtipné je, že většinou přitom za pochvalu stojí přesně opačná věc (začínat tam, kde ostatní končí). No ale ne tady. Safety Not Guaranteed samozřejmě jako snad každá povedená nezávislárna stojí na lidsky sympatických postavách, uvěřitelných emocích a originálním zpracování námětu.(12.1.2013)

• nunka

Nebudem klamať, ak napíšem, že som čakala viac. Viac od postáv, hercov, scenára...atď... Viem si predstaviť, že niekto sa môže nad týmto nezávislým štýlom rozplývať a označiť ho za originálny. Pre mňa cestovanie časom a téma lásky na čele s absolutne nesympatickou dvojicou, ktorú dopĺňa banda podobných kreatúr (FBI agenti) bola skôr utrpením, kde samotným vykúpením boli konečné titulky.(19.8.2013)

Velmi příjemný film, rozhodně překvapení roku. Sympatický nezávislý snímek, který je vlastně kombinací romantiky, komedie a sci-fi. Samotný děj si pohrává s divákem a nechává ho v nejistotě, zda se jedná o pravdu či ne, což je jen dobře a tak konec nemůže nikoho zklamat. Pokud pominu vedlejší linky, tak Aubrey hraje to na co jsem byl lehce připraven z rozhovorů s ní, připadalo mi to, že hraje sama sebe. Hodně mě potěšila přítomnost krásné Kristen Bell, která se ta zjeví velmi nečekaně a dodá příběhu nový náboj.(22.10.2012)

Príjemná indie romanca s príchuťou sci -fi (?) má skvelý nápad, sympatických hercov ale bohužiaľ až príliš malý rozpočet. Svojou žánrovou nejednoznačnosťou mi to pripomínalo hlavne K -Pax. Nevzrušivých ale poctivých 6/10. Ale fakt nechápem, prečo dostal Trevorrow na základe tohto filmu točiť nový Jurský park.(1.12.2014)

• - V obchode, kde Kenneth (Mark Duplass) pracuje, sú na pultoch uložené známe polievky Campbell's Soup. Toto jedlo pozná celý svet najmä vďaka maľbe Andyho Warhola. (Darth Maul)

• - Film je založen na skutečném inzerátu otištěném roku 1997 v „Backwood Home Magazine“ a zpopularizovaném v pořadu Noční show Jaye Lenoe (od r. 1992). (Brousitch)

• - Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)