Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

vade_mecum

No na pět hvězdiček to pochopitelně není, ale na čtyři, čili 80%, jo... Prvky mystiky byly povedené. Pro mě osobně je u hororu s prvky nadpřirozena důležité jen několik maličkostí. Zápletka musí být realistická. Připadá někomu snad neuvěřitelné, že se mnohonásobný brutální vrah ukrývá mnoho let ve sklepě domu pod pokojem, který je ukrytý za falešnou zdí? Mě to neuvěřitelné nepřijde. Všichni známe díky médiím případy mužů, kteří své dcery nebo unesené dívky po mnoho let drželi v zajetí ve svém sklepě a znásilňovali je a nikdo na to nepřišel. Krkavčích matek, které vždy potají porodily a dítě pak zakopaly na zahradě a takto si vytvořili soukromé pohřebiště a nikdo na to nepřišel, je také docela dost. Další věcí je děsivost, vytvořená pomocí efektů, simulujících strašení. I to se zde povedlo. Komunikace s duchy, tmavovlasé dívčí médium, paranormální jevy viditelné jen v zrcadle či přes fotoaparát. U tohohle jsem se skutečně chvílemi bál a to se mi v tom dnešním výběru hororů moc často nestává. ()

migl

Tak toto bola poriadna hovadina,to si fakt niekto myslí že táto sra... je dobre natočený horor so zaujímavým príbehom?,ani náhodou! ()

Mark1983 odpad!

Tak tenhle film mě hodně zklamal,jelikož je ve filmu oproti názvu hodně málo děje.Je tam hlavně nuda,což jsem pořád očekával něco fakt dobrého a ono tam nebylo skoro nic.Ale herečka je pěkná,nebránil bych se jí. ()

ZekiZeki

Jsou očekávané filmy, které jsou zklamáním. Jsou neočekávané filmy, které jsou překvapením. A pak jsou filmy, o jejichž existenci nemáte nejmenší tušení, které objevíte úplnou náhodou, a které Vás posadí na zadek. Škoda pár nedomyšleností a několika scénáristických kliček z ranku těch nejotřepanějších. Mohlo jít o opravdovou mysteriózní bombu, takhle je to jen "krásná práce". ()

Lord.Filipus

Po dlouhé době povedený duchařský horor, kterému nechybí napětí, chytrý příběh a scény, při kterých zamrazí...Spokojenost. ()

mirushbiatch

Je vidiet,ze film stal 5 korun,ze herci boli vdacni aj za tuto rolu,ze strih mal na starosti amater (1 moment je kocka neucesana,o stotinu uz je,nanuk jem aj bez otvorenia z kelimka a tak :) a tak by som mohol pokracovat,ale nebolo to az tak hrozne.A kameraman bol celkom sikovny.Dam slabucke 3. ()

Unrealik

Divný film, který nás učí, že duchové mohou manipulovat jen s kladnými postavami, nesedl mi, dvě hvězdičky dávám jen za to, že místy byl napínavý (ke konci, první půlka byla skoro na odpad). ()

pepca72

Tak tohle bylo hodně dobrý, a u některých scén jsem fakt cvakal drát. Neznámý režisér s vlastním scénářem, malá produkce a dle mého názoru, velký film za evidentně malé peníze. Což nijak film nepoškozuje. Napětí pomalu roste, strašení je dost, a ten frajer, co vyleze z podlahy, tomu dal parádní náboj. Žánrově duchařina spojená s thrilerovým pátráním po sériovém vrahovi. Ohodně lepší jnež Wanovy poslední cool bubu kousky. Za mně plných 5 *, a čekám na režisérův další počin . ()

AArrxen

No skvěle. Tak díky tomuto filmu budu mít divoké sny po celou noc. Super duchařský horror/thriller s napínavým dějem, díky kterému jsem polovinu odsledoval s pozastaveným dýcháním. Lekací scény byly opravdu lekací, vyděsil jsem se několikrát a to solidně (smekám klobouk, to se tak často u filmů nepodaří). Postavy mají osobnost, která se jim dá věřit, Casper van Dien obzvláště. Ta uplně poslední vylekávka s okem snad nebyla třeba, nebo ano? Rozhodně nedávala smysl, ale chápu, bububu na konec je už zažitou klasikou ve filmech. Ronen Landa vytvořil vynikající hudební pozadí, které ještě více napomohlo mým malým infarktům. Trochu jsem nepochopil, kam se poděla sestřička, to mi buď uniklo a nebo to tam nebylo vysvětleno. Pět hvězd za The pact, bavil jsem se skvěle. Jednu věc bych ale moc rád věděl...co to bylo sakra s tou heterochromií? Hlavní hrdinka měla odlišné barvy, Judas taky, a snad i ten Casper. Byla to hříčka režiséra, který zkouší divákův postřeh nebo je Nicolas McCarthy jen magor do téhle zvláštní kondice? ()

Drussus

No co říct... Neznatlné hudební prokreslení, přílišná lenost děje a menší množství lekaček mě zatěžovala víčka tak, že jsem dvakrát klimbnul. Nebylo to tak špatné, ale jen malinko odbyté. ()

90125

Zapletka tohoto filmu je derava ako reseto a mne neostava nic ine ako nazvat ju mimoriadne hlupou. Na konci toho ostava tolko nevysvetleneho. O matke-duchovi, matke-komplicovi, jej bratovi-zabijakovi, o tajuplnej izbe, o ktorej 16 rokov nikdo nevedel, atd. Reziser sa snazi vyklznut z tohoto scenaristickeho marazmu ozvlastnenim svojho filmu minimalizaciou dialogov a budovanim atmosfery. To funguje ale len do tej miery, kym sa nesnazite rozmyslat nad logikou deja a motivaciami konania postav. A napatie samotne bez logiky deja sa postavit neda. No a ten uplny koniec, to bol teda riadny trapas. 48 % ()

Wartord

Na nic si to nehraje, pointa je jednoduše uchopitelná a i přesto, že se většina odehrává ve dne, nepříjemná. Alarmující je fakt, že psychicky nemocní zločinci dokážou přežít kdekoliv a téměř všechno. ()

ver22

Upřímně? Byl to jeden z nejlepších hororů, který jsem viděla, neboť SPOILER vylézající "strýček ze sklepa" byl opravdu hodně strašidelný a celá ta napínavá scéna, kdy byla Annie schovaná pouze za závěsem...no fuj! Ještě teď mám husí kůži. ()

Habansz

Nechápu ani trochu tak "vysoké" hodnocení. Ten film je po všech směrech slabší než průměr. Pročetl jsem si několik zdejších komentářů a na jejich základě jsem se rozhodl na film podívat a teď už vím, že takovou chybu znova neudělám. Dokud se jednalo o nadpřirozeno, dalo se na to koukat, ale i tak jsem se musel přemlouvat, abych to nevypnul po 20 minutách. Hlavní ženská postava je pitomá co se týče úplně všeho, co ve filmu udělá. Nějakej put sebezáchovy, nebo selskej rozum jde tady úplně stranou. Jsem v domě, kde z minuty na minutu zmizí moje známá? Tak proč tam vlastně nezůstat a ještě si tam nechat i dítě, vždyť přeci o nic nejde. Tohle se ještě dalo. Po čem jsem ale litoval toho, že jsem si film vůbec prohlížel tady na ČSFD, tak to bylo po naprosto pitomym, debilnim a nesmyslnym konci, kdy museli už tak dost špatně zpracovaný "strašení" zprasit tím, že byl vlastne celou dobu pod barákem 20 let bratr matky. A o tom, že se přestěhovali až kdo ví kam, aby na ně na konci filmu vykouklo oko kdo ví koho to už jsem fakt vypěnil. Nemělo to hlavu ani patu a každej kdo tady píše o poctivym strašení a příjemny podívaný .... NE NENÍ. Je do debilita. Nikdy to nemelo spatřit světlo světa. Je to špatně po všech stránkách od scénáře přes herecké výkony až po idiotskej konec. Dávám hvězdu za zadek herečky to jediný mi nevyvolávalo dávící reflex. ()

hooofi

Povedené dílko, člověk má nejdřív dojem, že jde o nějakou Wanovinu, ale detektivka se nám pak začíná rozplétat. Psychické rozpoložení hrdinky je dobře zachyceno. Všechno do sebe hezky zapadlo a hlavně čeho si cením nejvíc je to, že LIDÉ nemizí a nezjevují se za vámi s nožem u krku. Prostě nesnáším to, jak se lidi teleportujou ve filmech a to tady není a má to svou přirozenost. Atmoška skvělá, boj o přežití byl napjatý. Trochu mi vadilo posledních pár sekund do konce. Nevim proč má každý potřebu něco natahovat. ()

Ajfist

No docela pěkná duchařina.Ten kdo u tohohle filmu usnul,musel být leda ožralý.A ten kdo tohle hodnotí jako odpad,by se měl pro příště dívat akorát na Perníkovou chaloupku a nezkoušet pochopit film pro dospělé.Za mě dobře odvedená práce. ()

zeleznak

Hérečky fajne, jen me silne znechutila hlavni hrdinka, kdyz se sla vymocit a ani pipinu si neotrela, o umyti rukou ani nemluve. Jinak standardni slatanina. K takovymto typum zanrove kategorie komentare nejsou potreba. ()

Xmarc

Pointa, kdy strašidýlkem není vlastně žádné strašidýlko, ve spojitosti s dějovou linkou točící se kolem kruté mámy se mi dost zamlouvala. ()