Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

Don82

Toto je hodně divnej film, ale řekl bych, že spíše v tom lepším slova smyslu. Michael Bay asi usoudil, že už je tak zkušený, že si může odskočit od Transformers a natočit si pro potešení jeden trošku ulítlejší film. Pain & Gain je jeden velkej koktejl režisérského cynizmu, pošahaných scén, nadopovaných postav....a scénárista taky určitě něco bral. Světlejší stránku filmu vidím hlavně v té čiré anarchii, s kterou je převedeno to co se skutečně stalo (film je opravdu podle skutečných událostí) a jak je to drsné a humorné zároveň. Bay si jako režisér dělá co chce a i z herců vyzařuje jakási divná radost, že si můžou zahrát na opravdu debilní charaktery, které se snad ve filmu ještě neukázaly. Časování a provedení některých scén je opravdu "delikátní", ale v některých je hranice mezi filmařskou demencí a "vyšším filmařským záměrem" dost nejistá. Film tím ztrácí tempo a postupem času se okouká a stává se dost nekonzistentním, kdy na konci nevíte, jestli jste se dívali na strašnou blbost nebo na novou vlnu černých komedií. Jelikož hodnocení tohoto filmu hodně záleží na osobním vkusu diváka, nechám to svoje na třech hvězdách. ()

Expertt

Zaujalo mě příjemný prostředí v průběhu celého filmu, velice jemně se film dotknul kulturistiky i když šlo spíš o to zdůraznit, že hlavní hrdinové nejsou 60kg úřednicí, ale že mají páru si něco vzít i silou. I když délka filmu je přes 2h, tak tempo celkem šlo, i když chvílema... Vzhledem k tomu, že má film představovat i komediální složku, se asi víc extra vytknout nemusí. ()

Maniik88

Ťažko uveriť tomu, že ide o skutočný príbeh. Takú bandu idiotov snáď nezoženiete ani v USA. Ťažko sa aj hodnotí tento film. Pôvodne som sa tešil, že pôjde o film z prostredia kulturistiky a že to bude niečo zmysluplnejšie. No nevadí, takéto niečo sa len tak nevidí a rozhodne ide o príjemné spestrenie plátna, pretože tie X-té pokračovania všetkého, čo zarobilo aspoň 100 mega, je už k smiechu. Pravdepodobne si nikoho vo filme neobľúbite, nebudete mať sympatie k nikomu a ničomu a vlastne každí dostane čo si zaslúžil. Konečne chudáka Baya pustili k niečomu inému ako k dementným trnasformerom a konečne mohol správne použiť svoje megalomanské chúťky. Wahlberg a The Rock si teda mákli a skoro sa nezmestia na širokouhlý monitor :D. Ide o vcelku podarenú čiernu komédiu plnú absurdna. Nedá mi sa nevyjadriť k Verbalovmu komentu. Ja taktiež navštevujem posilku a robilo tak mnoho mojich kolegov z výšky. Len ťažko by na niekoho z nich povedal, že sú "polodementní sťažení králici", často išlo o najlepších na škole a mnohí šli a vyštudovali aj PhD. Keď je niekto naučený na sebe makať duševne, nie je pre neho problém makať ani fyzicky a tí najlepší v posilke, boli často najlepší vo svojom obore. Takže stereotyp, že v posilke sú samí neandrtálci je smiešny. Netvrdím, že tam nie sú žiadni idioti, ale určite ich nie je viac ako hocikde inde. ()

Bezmenny

Na toto som asi ešte "nedozrel". Hviezdičky za Dwayna (neuveriteľne si to užíval) a Tonyho. Historka ako taká je pri troche zamyslenia sa absolútne neuveriteľná a o to je lepšia. Ale rozpitvávať ju v dvoch hodinách sa mi zdá príliš. Mžno nabudúce, Michael... ()

TommyDiamond

Na tento film jsem se dlouho těšil. A jak už teď vím, tak bylo zbytečné se těšit. Na to, že mě filmy M.Baye vždy vždy dokázali doslova ,, posadit na prdel '' ,tak tentokrát to byl slabý odvar. Ani mě nijak neobměkčilo, že film je udajně podle skutečné události. Krev a Pot je v první půlce spíše akční komedii a v té druhé je též komedií, ale spíš černou. Myslím, že tento příběh je naprosto obyčejný, akorát M.Bay z něho chtěl vytvořit něco velkého. Výkony M.Wahlberga a D.Johnsona byli dobré. Film má u mě tři hvězdy a to s odřenýma ušima. ()

Marty7CZ

fakt hrozná sra*ka, nedalo se to dokoukat do konce... Bay ať točí stomíčový velký fláky, nic jinýho se od něj nečeká!!! ()

vozralec

Takové pěkně barevné a přitom zábavné. Vepřový zátylek boduje, Wahlberg v pohodě, afroameričan občas zbytečný. Dobrá jízda. ()

RedRose

Tak tohle bylo něco, co jsem asi opravdu vidět neměl... Komentáře u tohoto "díla" vcelku nechápu a v mnoha případech mám pocit, že jsem viděl úplně jiný film... Film je (na to co v něm je) nabitý prachama (to jediné je na něm opravdu pozitivní - je vidět, že to nestálo pár centů), ale jinak hromadou naprosto tupých kreténů, nebo nesnesitelných idiotů! Není tady absolutně nic, co by mě zaujalo a čeho bych se mohl celý film držet! Co z toho, že je tady každá postava úplně jiná a vcelku dobře prokreslená, když každá z nich je tak neuvěřitelně nesnesitelná?! Žádná postava, které bych mohl v průběhu filmu fandit tady prostě není a už v polovině mi bylo úplně jedno jestli se všichni pozabíjejí navzájem, což bych i uvítal, aby to neuvěřitelně nekonečné utrpení už skončilo!! V popisu je napsána i komedie, a asi na třech místech jsem se lehce pousmál, jinak mi všechny rádoby vtipné scény přišly neuvěřitelně primitivní a trapné... Já mám tvorbu Michaela Baye moc rád a ty herce kteří v tomto hráli taky, ale tohle bych zkousnul pouze v případě, kdyby to vyprodukovalo filmové studio Asylum, protože to bych předem věděl, že jdu do podřadného průseru a tolik by mě to neštvalo... Naprosto děsivá nuda a tupost k nevydržení!! Dám tomu 15% za Eda Harrise, který byl proti ostatním alespoň trochu snesitelný... ()

Rastabilly

"Jsem na 43. Krypl Avenue na rohu vykuř mi a zhebni". Tak takhle ano. Hodně zábavná úleťárna, která i přes svoji stopáž nemá hluchá místa. Hlavně Wahlberg ani na chvíli nezavře hubu. Dokonce i ti co nemusí Dwayna Johnsona musí uznat, že mu role sedla. Hudba, atmosféra, moc dobrý ;-) ()

Lilien

Bay natočil fakt suprovú jednohubku. I pri dlhej stopáži si udrží tempo. Humor, herci, akcia fungujú dokonale. ()

Dave9794

Don´t be a donter. Do be a doer! Opravdu skvělá komedie, která vás nebude ani chvilkami nudit. I když mé očekávání k filmu byly úplně jiné, nakonec jsem nebyl nějak zvlášť zklamán. Bodybuilding je ve filmu samozřejmě nepostradatelnou částí příběhu, avšak čekal jsem ho tu trochu jinak prezentovaný. Každopádně Pain and Gain je vtipnou akční jízdou, jež si určitě užije každý bez výjimky. A to co zde předvádí Mark Wahlberg jako Daniel Lugo je jen radost pohledět, parádní herecký výkon. ()

Voorhees

Tři hlavní hrdinové jsou tak debilní až to bolí. Film má Americkej nádech a je stejně americky debilní. Má tendenci si dělat srandu sám ze sebe a snad všeho americkýho. Nenudím se a je to až absurdně vtipný! Nejpozitivnější částí filmu je asi Rock, vedle hlavního hrdiny kterej mě prostě sere celej film. A !!POZOR!!:FIlm mi připomíná do jistý miry americkou verzi "Červená a bílá" jedná se o klasický román z 19 století a muži co se snaži vyšplhat i nekalými praktikami mezi nejvyšší společenské vrstvy a naprosot opovrhjue zbytkem lidstva. ()

D.awi.d

Pohled do duše všech těch nereálně velkých borců z vaší(naší) lokální posilovny. Především tedy postava Marka Wahlberga je naprosto přesná a používá naprosto nezaměnitelná bodybuilderská gesta, uvažování, slovník, chování, světonázor, cokoliv. The Rock a ten černoch, kterého jsem nikdy v životě neviděl, jsou proti tomu ve své zjevné přehnané komedialitě jako postavičky z jiného žánru, ale zábavu to nijak nebrzdí. Takže žádní noví Bad boys, ale hodně zábavné, především pokud jste někdy zavítali do posilovny a s někým tam občas prohodíte pár slov. A je to tedy dost dlouhé, na to, že je to akční komedie. ()

Alojs

Zápletka je triviální, postavy primitivní a poslední třetina filmu až nebývale absurdní... Přesto všechno - líp to asi natočit nešlo. Velké váhání. Tento směr je mi na jednu stranu mnohem sympatičtější než x-té pokračování plechových robotů, ale na druhou stranu - já už to znovu vidět nechci. Zábavné, absurdní, nechutné... Tenhle koktejl není pro všechny. Kompromis -> 3,5 hvězdy. ()

Zombiepod

Steroidmi napichaná a svalmi napumpovaná somarina, plná priam neuveriteľných situácií a čierneho humoru. Pain and Gain je výborne obsadeným (Dwayne top!) a pohodovým filmom, zábavnou gangsterkou vo fungujúcej atmosfére 80-tych rokov. Celkovo však nijak výrazne nevyniká a spracovaním je "iba" ďalšou bayovkou, ktorá, žiaľ, onedlho zapadne prachom. Po miernych failoch s robotmi však úctyhodný film, kde sa režisér vracia k lepšej tvorbe. ()

Misulka93

Kulturisti a levný holky., American dream .. nic extra... Ale role hlavním představitelům sedla všem naprosto perfektně. A vidět přítela Monka říct v každé větě, téměr v každé replice 3-7 sprostých slov, byla poměrně zábava :D ... která ovšem opadávala, když si člověk při nejrůznějších (byť vtipně natočených) scénách uvědomoval, že je to natočené podle skutečného příběhu. I když jsem film dokoukala dokonce, stále tomu nemůžu uvěřit... Ale za způsob natočení si 4* zaslouží :) ()

Bastinka

Herecké obsazení fakt super....a pokud se to vážně stalo :-D tak takový amatéry a smolaře...bych chtěla vážně poznat :-D osobně si myslím, že je to spíš komedie :-) ()

denulik

Toto je presne typ komédie pre mňa. Svižná, brutálna, čierna a absurdná až po okraj. Pritom nemá veľa hluchých miest, príjemne odsýpa a v druhom pláne je to vlastne krutý obrázok krajiny neobmedzených možností a jej obmedzených obyvateľov (vivat americký sen). Fitness forever. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)