Blbé jako namachrovaní týpci v posilovně. Pro nás ženy zároveň sexy, ale 130 minut se opájet nad nadpřirozeně nabušeným Johnsonem a nadprůměrně nadupaným Wahlbergem nedokáží ani nejzavilejší fanynky obřích bicáků a koz amerických hvězd. Praha jako Transylvánie však rozhodně pobavila. My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness. [Kino](8.8.2013)

Cool vizuál ještě jaro nedělá!! Bicáky, tricáky, titěrné plavečky, jdeme na to!! Je přetransformerováno, utrousil zřejmě Michael Bay se svým megalomanským týmem a pustil se na první pohled do skromnějšího projektu. Osobně u mě Bayova do té doby „skvostná“ tvorba přestala existovat právě po prvních Transformerech. Dvojici pokračování jsem doslova protrpěl, a další efektní výbuchy a zpomalovačky mě nutili přidat plyn u ovladače. Pot a krev mělo být odlehčenou kriminální komedií. Není!! Bay nám předkládá tragikomickou gangsterku, kterak si parta kulturistů plní svůj americký sen. Zápletka je mělká jak voda ve studních po červencových vedrech. U těch pitomých blockbusterů ještě leccos odpustíme, tady se ovšem chvíli loví v temnějších (vážnějších) vodách, pak se zase sklouzává k absurdní komedii. Což o to, fungovalo to jinde, proč ne tady? Protože BAY. Je to hlavně o přístupu k látce jako takové. Měl od začátku hloupý příběh a od začátku k němu přistupoval se svým samolibým stylem – všechno pere na maximum, a i když se to příliš nehodí, přidá přesto další rychlostní stupeň. Chybí mu cit balancovat mezi několika žánry, eskaluje absurdní momenty, přepaluje už přepálené. Nedokážu si představit, co by režisér udělal třeba s takovými komornějšími kousky jako Město, Drive nebo Nelítostný souboj, které se stylové akce nebály? Je třeba rozlišovat styl a přeplácanost. Bayův běžný záběr začíná projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, aby se pak mohl dostat k postavě, která to zanedlouho schytá. I pitomá diskotéka je o tom, že by člověk hned chtěl naklusat k jedné z tyčí se striptérkou a doufat, že mu bodyguard dovolí dopít aspoň jednu matonku. Prostě všeho je nějak nezdravě moc. Před kamerou navíc pobíhají vesměs duševně vyšinutí idioti, kteří na jednu slušnou hlášku vytrousí čtyři laciné vtípky z Kameňákova. Ve výsledku spokojený nejsem. A nebyla ani ta hrstka lidí, která se mnou seděla v kině. Po těch třech robotích fantasmagoriích je to asi krok dopředu, jen zdaleka nechytne každého!!(11.8.2013)

Neskutečně bizarní story, která tak trochu nenaplnila své ambice(-psy). Kriminálka, postavená na interesantní sérii stupidit evokuje (jak už naznačil Lima) Coenovské Fargo, které ale kvalitou scénáře i celkovým provedením na tuto hříčku kouká z vyšších pater. Potěšil Dwayne Johnson, nezklamali Mark Wahlberg, Anthony Mackie ani Tony Shalhoub, zbytek osazenstva působí vesměs jako kompars.(24.2.2014)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $49,875,291Tržby Celosvetovo $86,175,291 Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,898,626 //počet predaných kusov 266,998Tržby za predaj DVD v USA $10,433,826 //počet predaných kusov 563,429║ __Michael Bay je späť a v plnej sile, neveril som že by po nevýrazných Transformers 3 ešte niekedy dokázal natočiť film s chuťou, toto je úplne geniálne, odzbrojujúce, dych berúce a vysoko oktánová zábava, herecky sa tu predbiehajú jeden nad druhého Mark Wahlberg-Dwayne Johnson-Tony Shalhoub, za pár korún natočené žrádlo aké sa len tak nevidí /videl v kine: 100%/ __moja recenzia(28.8.2013)

Based on a true story ... jop, ten pravdivý příběh jsem si jako správný mobhead nastudoval předem a tihle "sympaťáci", které sledujeme ve filmu byli ve skutečnosti pěkně chladnokrevné juicehead like hovada, které si to posraly svou blbostí, jelikož neměli vůbec tušení o tom, jak se to dělá správně. Nicméně udělat z nich skvělou partu sympatických idiotů, dokáže jen Bay ! Jeho rukopis je tu znát více než dobře a většinu filmu se budete nahlas smát všem těm groteskním hláškám a píčovinám, kteří hlavní antihrdinové dělají. I když někoho zrovna mučí nebo prohazují lidi skrz CRT televizory. Navíc jako ve správné Bayovině tu skvěle funguje kamera střílející jeden cool-shot za druhym a naprosto nadupaný soundtrack, který sedne všem záběrům jak prdel na hrnec. Jednoznačně skvělá letní řachanda hodná biografu !(9.8.2013)

• - Když Paul (Dwayne Johnson) udělá banku, tak ho ve vodě postřelí do nohy. V detailu mu kulka proletí levou nohou, ale když pak utíká, tak má prostřelenou pravou nohu. (Patrik256)

• - Kvôli natáčaniu bola postavená replika pôvodnej posilňovne Sun Gym. (Kefas21)

• - Futbalový dres, ktorý mal na sebe oblečený Adrian Doorbel (Anthony Mackie), patrí tímu Miami Dolphins. Avšak táto verzia dresov bola dostupná až v roku 1997, pričom dej filmu sa odohráva na rozmedzí rokov 1994 až 1995. (Real Tom Hardy)