Tony Scott je na pravdě Boží a tak je trůn pro krále sexy filtrované filmařiny opět k dispozici jedinému člověku. Že Michael Bay potvrdí svůj status zrovna konverzační krimi komedií, jsem nečekal ani v tom nejplechovějším snu, což jde na vrub hlavně skvěle absurdnímu scénáři, výborným hercům a režisérově evidentní chuti natočit si zase jen tak něco pro vlastní zábavu, takže rozhodně nejlepší bayovina od... no, od Skály.(29.8.2013)

• Viktooorka

To je ten důvod, proč nelezu do posilovny ale nechávám se mlátit do hlavy na kickboxu. Radši budu blbá, než aby za mě myslely svaly :D Je to tak ujetý, že se dá opravdu věřit, že se tohle stalo ale až na pár vtipných momentů je to na můj styl až moc ukecaný a zbytečně dlouhý. Jo a Walhberg mi prostě ve většině filmů nesedí a tady není výjimka.(21.11.2013)

I stalo se, že Bay vyplul ze svých obvyklých lehce zatuchlých zátok plných robotických nesmyslů a stvořil cosi vtipného, žel Velké želvě A'Tuin, v některých svých oblíbených zátokách asi stále staví z písku falická sousoší, protože tenhle film mohl být dobrý, kdyby mu hrůzyplně nezavazelo pár věcí, třebas délka, zkrátit o půl hodinu by pomohlo snad všemu, stejně jako přidání nějaké alespoň trošku sympatické postavy (ačkoli, pravda, kde ji v tomhle námětu vzít), dále se zbavit hroznejch, ale trýznivě, mučivě hroznejch vnitřních promluv jednotlivejch postav a stejně tak i naprosto nepraktického flash forwardu (či jak se tomu nadává). I když je absurdita skvostná, někdy ani ona nestačí. [ Viděno v příjemné společnosti vezdejší na Filmové noci čsfd II. ](18.8.2013)

• J*A*S*M

Všechny potenciální odrazové můstky k něčemu chytřejšímu a satiričtějšímu zabíjí fakt, že na režijní sesli sedí Michael Bay. Tvůrce s mentalitou, vkusem a etickým rozhledem desetiletého školáka. Pain and Gain je ztělesněním toho, co se mi na filmech hnusí. Zesympatičťování ubohých záporných postav, zlíbezňování násilí, cílení na první signální, primitivní humor. Argument, že je film ve skutečnosti kritickou výpovědí o hloupých, primitivních a povrchních postavách, je jen lacinou výmluvou, kterou si lidé sami před sebou mohou obhájit smutný fakt, že jim veškerá ta tupá tělesnost, fóry na účet tlustých lidí / gayů / přistěhovalců, glorifikace násilí atd. přijdou opravdu cool. Stejně jako Bayovi.(12.8.2013)

Takže, vyplatilo se to 3 a půl měsíční zpoždění tolerovat, nestahovat kinoRip a zajít do kina? Bylo to těžké, ale stálo to za to! Bay se má po čtyřce konečně vykašlat na Transformery, který zvládne natočit kdejaký pablb a točit si to svoje. Tenhle jeho "menší" projekt patří podle mě k tomu nejlepšímu, co kdy natočil. Trio Wahlberg, Mackie, The Rock do filmu neskutečně skvěle sedí a u prvních dvou zmíněných jsem až nevěřil, jak na sobě zapracovali. Trojici doplňuji také skvěle zmordovaný Tony Shalhoub a Ed Harris (starý Bayův parťák ze Skály) a v neposlední řadě skvělá hudba, slow momenty a nepřetržitě prosluněné prostředí Miami. Tato kombinace na mě prostě zafungovala a někdy jsem se až řezal smíchy. Ovšem netvrdím, že je to film pro každého. Snímek je plný toho nejčernějšího humoru z nejčernějších a vůbec takové typické Bayovské nadsázky, že se až těžko věří, že se tvůrci snažili adaptovat skutečnou událost. Skutečné zúčastněné musí tenhle biják fakt ku*evsky srát, protože si Bay s fakty očividně vytřel prdel a udělal si to po svém. Což je pro diváka super, ale zasvěcené film zcela určitě pěkně naštval a pobouřil. PS : Prostě Bay v nejčistší formě...100%...[09.08.2013_Cinestar_Černý most](9.8.2013)

• - Krisztina Furton (Keili Lefkowitz) má ve filmu zbraň Colt Commander ráže .45 ACP. (dc125)

• - Paul Doyle je fiktivní postava, která je složená ze tří spolupachatelů, primárně se jedná o Carla Weekse s doplňky Jorge Delgada a Maria Sancheze. Jméno Paul Doyle nejspíš vznikla podle kulturisty z té doby. Jorge Delgado zradil Luga a Doorballa a dostal 15 let, odpykal si pouze necelých 6,5 let. Carl Weeks se léčil ze závislosti na drogách a snažil se spasit vírou v Ježíše, vypadal jako dítě. Mario Sanchez působil jako únosce. (Element2)

• - Ve scéně, kde Paul Doyle (Dwayne Johnson) hlídá Victora Kershawa (Tony Shalhoub) ve skladišti, má Doyle na sobě černé tričko s nápisem na hrudi Team Jesus. Tričko je odkaz na jeho vlastní triko ze shopu WWE rovněž černé barvy a nápisem "Team Bring It". (bluejay)