Reklama

Reklama

Pot a krev

Trailer 1
USA, 2013, 130 min

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Hrají:

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)
(další profese)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

(více)

Videa (30)

Trailer 1

Recenze (1 322)

lamps 

všechny recenze uživatele

Dost možná nejslabší Michael Bay. Film, který má úžasný soundtrack, sympatické (Wahlberg a Johnson) a skvělé (Harris) herce, nadupaný vizuál a šílený příběh, který nelze brát vážně a naštěstí se také moc vážně nebere. Avšak zároveň naprosto rutinní a vleklá jízda bez špetky tvůrčí inovace a Bayova předešlého zápalu, natočená zřejmě jen proto, aby zabila čas před dalšími Transformers a utužila spolupráci mezi režisérem a hlavním hercem. Dokoukal jsem to v pohodě, ale podruhé to vidět nechci ani náhodou. 60% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Člověk by až nevěřil tomu vysokýmu stupni vypatlanosti činkobláznů, ale potom co jsem zažil na koupáku ve Źlutých lázní nepochybuju. Tam přišli tři činkoblbci, nalili si na ty svoje boule nějakej olej, jedne si dokonce z obyčejných červených plavek udělal tanga, a šli....jenže nešli do vody, ani ke stánku, ani za sportíkem, ale balit osamělý holky na dece. Hned u první samozřejmě těžká nechytačka a holčíčí ležerní gesto ruku "dej si odchod k čince" by pro mně znamanela potupný odchod ze scény. Ne tak pro činkaře, šli hned k tý vedlejší !!!!! To už bylo k smíchu, jede tam dokonce zatnul boule :) jenže i tady jim byl doporučen návrat k čince. Činkaři to obešli snad všechno a samozřejěm těžko by nějaká samička přijala takový blbce, který už kupa jiných samiček vyhodila, to už přece z principu nejde, ale říkejte to lidem co maj v hlavě místo mozku činku, že ano. Dva to vzdali a ten s těma plavkama co měl v zadku jako tanga, běžel k poslední neoslovený a volný. Ta se s nim chvíli bavila, následně činakř běžel do půjčovny pro lehátko, to jí přines, milounká slečna si na něj lehla, poté činkař běžel pro nějakej míchanej nápoj, který podal slečně a pak celej nateěšnej běžel pro svou deku, kterou si dal k jejímu lehátku, lehnul si k ní jak nějakej pes a teď přijde vrchilnej kousek ze strany slečny, vyndala si časák, otočila se od činkaře a začala si číst....no to bylo fakt maximální. To jsem si vzpomněl když jsem viděl hlavní hrdiny Míšova bijáku a sledoval jejich vypatlanost. Film je to dobrej, nenudí, má spousty zábavných a drsných momentů. Líbila se mě koncepce namířená na známej "americkej sen". Mark nabušenej jak za straých dobrých časů Marky Marka i pohled na spoďárky Calvin Klein nám dopřál, Dwayne nevadil jen jsem měl občas pocit, že je všechno děsně vyšponovaný. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Michael Bay ve svém nejvíce john-watersovském módu přináší zvrhle přebujelou vizi perverzní podstaty amerického snu. Scénář podle reálných událostí mohl vzniknout jako moralizující drama či coenovská absurdita, ale jen díky Bayovi a jeho excesivnímu vizuálnímu stylu nabývá našňupaně rozjívenou podobu, která současně celému projektu dodává vyšinutou meta rovinu. Nikdo jiný by nedodal příběhu z devadesátek tu potřebnou mid-90s nesoudnou zhůvěřilost v maximálně atraktivním moderním hávu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $26miliónovTržby USA $49,875,291Tržby Celosvetovo $86,175,291 Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,898,626 //počet predaných kusov 266,998Tržby za predaj DVD v USA $10,433,826 //počet predaných kusov 563,429║ __Michael Bay je späť a v plnej sile, neveril som že by po nevýrazných Transformers 3 ešte niekedy dokázal natočiť film s chuťou, toto je úplne geniálne, odzbrojujúce, dych berúce a vysoko oktánová zábava, herecky sa tu predbiehajú jeden nad druhého Mark Wahlberg-Dwayne Johnson-Tony Shalhoub, za pár korún natočené žrádlo aké sa len tak nevidí /videl v kine: 100%/ __moja recenzia ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Based on a true story ... jop, ten pravdivý příběh jsem si jako správný mobhead nastudoval předem a tihle "sympaťáci", které sledujeme ve filmu byli ve skutečnosti pěkně chladnokrevné juicehead like hovada, které si to posraly svou blbostí, jelikož neměli vůbec tušení o tom, jak se to dělá správně. Nicméně udělat z nich skvělou partu sympatických idiotů, dokáže jen Bay ! Jeho rukopis je tu znát více než dobře a většinu filmu se budete nahlas smát všem těm groteskním hláškám a píčovinám, kteří hlavní antihrdinové dělají. I když někoho zrovna mučí nebo prohazují lidi skrz CRT televizory. Navíc jako ve správné Bayovině tu skvěle funguje kamera střílející jeden cool-shot za druhym a naprosto nadupaný soundtrack, který sedne všem záběrům jak prdel na hrnec. Jednoznačně skvělá letní řachanda hodná biografu ! ()

Galerie (208)

Zajímavosti (70)

  • Vzhledem k tomu, že je film založen na skutečných událostech, strhla se proti němu a způsobu, jakým jsou vykresleny hlavní postavy, obrovská vlna kritiky z řad obětí a jejich pozůstalých. Marc Schiller, na kterém je založena postava Victora Kershawa (Tony Shalhoub), řekl: "Vypadá to skoro jako kdyby z toho udělali komedii. Lidé si musí uvědomit, čím jsem si já prošel a že byli skuteční lidé zabiti a jejich těla znetvořena. Nechat ztvárnit ty vrahy jako sympatické hlupáky je otřesné." (Brousitch)
  • Dwayne Johnson (Paul Doyle) vynechal niekoľko propagačných akcií i samotnú premiéru filmu, pretože utrpel zranenie brušných svalov na WrestleManii 29 (2013), kde zápasil s Johnom Cenom. Režisér Michael Bay na jeho adresu žartovne poznamenal: „Tlačil na to až príliš. Potrebuje dospieť a prestať zápasiť s chlapmi vážiacimi 136 kg." (AdamesWWE)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (více)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)

Reklama

Reklama