poster

Pot a krev

 • USA

  Pain & Gain

 • Slovensko

  Pot a krv

Krimi / Akční / Komedie / Drama

USA, 2013, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cappuccino
  ***

  Zábavné (nie však stále), herecky atraktívne a pomerne pestré. Originalitu som však postrádal zo všetkého najviac. Nie že by bolo vo filmovej brandži únosov prominentnej osoby spáchaných trojkou polo-blbých kulturistov nadbytok, ale ten scenár. Čo vám ja viem, z potenciálu sa dalo vyšťaviť určite o čosi viac.(20.10.2013)

 • Jeanne
  ****

  Film, u kterého jsem se bavila jednoduchou zápletkou, podanoua s bláznivým nadhledem. A současně film, po němž jsem se bavila různými přístupy lidí ke ztotožnění se s postavou. Klienti posiloven se ukázkově ztotožňují s uneseným mužem, necvičící lidé se ztotožňují s povrchním odmítnutím čehokoli podobného tématu kulturistiky. A my, pro které je posilovna víc, než domov, s hlavními hrdiny, protože "they believe in fitness." :))(23.10.2013)

 • D.Moore
  *

  V souvislosti s Potem a krví se často mluví o černočerném humoru a šílené zábavě. Ničeho takového jsem si ale nevšiml, a to mám prosím černý humor rád a byl jsem docela zvědavý, jak Michael Bay natočí příběh o lidech, kteří posilovali všechno kromě mozku, jako stvořený pro bratry Coeny. Což o to, natočil ho dobře, má jeho styl a šmrnc, jenže jediná postava v něm mi nebyla sympatická, humor byl stále na jedno brdo, jediný světlý bod více než dvouhodinové podívané Ed Harris moc prostoru nedostal... Cítil jsem se zkrátka dost nepatřičně, když se na obrazovce dělo něco, čemu jsem se podle všeho měl smát, ale nesmál jsem se. Nejhorší film Michaela Baye.(9.8.2015)

 • movie
  ***

  Žádný nový film Michaela Baye jsem neviděl téměř přes deset let, proto mě u PAIN AND GAIN překvapilo, že ani v roce 2013 se nezbavil některých svých stylistických nešvárů, přes podezřelé a okoukané barevné filtry, super zpomalené záběry (nebýt jich tak se PAG vejde pod dvě hodiny) a ikonické záběry hrdinů snímané od země k nebi. Nicméně řežijní styl stranou, PAG je velkým překvapením, neboť se absolutně vymyká jejékoliv Bayově předchozí tvorbě. Víceméně neakční snímek je holdem ironii, kritice konzumerismu a běžného amerického snu a velká porce zábavy se tu nadělala i z fenoménu bodybuldingu. Podstatný díl na tom samozřejmě má především herecký ansábl s Markem Wahlbergem včele (který pravidelně dokazuje, že udělat srandu sám ze sebe mu jde velmi dobře - viz. OTHER GUYS, BOOGIE NIGHTS apod.). Nicméně já bych rád PAIN AND GAIN viděl raději třeba v podání bratří Coenů, surovější styl a méně eyecandy momentů by mu prospělo.(24.12.2015)

 • kulyk
  *****

  Tak takhle dobře jsem se naposledy pobavil někdy v květnu, když nový popík František přišel s tezí, že i nevěřící se mohou dostat do nebe, čímž torpédoval onu dvoutisíciletou hierarchickou svoloč více, než kdyby v přímém přenosu Noe tývý na plácku před svatým Petrem s mocným funěním prozkoumával pětiletému ministrantovi tlusté střevo. Tasím jen dva dotazy - kdo finančně tyl z prodeje práv na onen příběh (tipuji Kershawa, ani Vám nevím proč)), a kdy se z Johnsona stal herec. ,,Zakoupením" tohoto sqostu nemůžete nic pokadit, přísahám na svou čest švitořivé panny.(2.10.2013)

 • - Paul Doyle je fiktivní postava, která je složená ze tří spolupachatelů, primárně se jedná o Carla Weekse s doplňky Jorge Delgada a Maria Sancheze. Jméno Paul Doyle nejspíš vznikla podle kulturisty z té doby. Jorge Delgado zradil Luga a Doorballa a dostal 15 let, odpykal si pouze necelých 6,5 let. Carl Weeks se léčil ze závislosti na drogách a snažil se spasit vírou v Ježíše, vypadal jako dítě. Mario Sanchez působil jako únosce. (Element2)

 • - Když ve skutečnosti Adrian Doorball zavraždil Griga a poté zlomil vaz jeho přítelkyni, odnesli s Lugem z bytu krabice a sedačku, takže to vypadalo jako zcela normální stěhování. (Element2)

 • - Krisztina Furton (Keili Lefkowitz) má ve filmu zbraň Colt Commander ráže .45 ACP. (dc125)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace