Reklama

Reklama

Pot a krev

Trailer 1
USA, 2013, 130 min

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Hrají:

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)
(další profese)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

(více)

Videa (30)

Trailer 1

Recenze (1 322)

movie 

všechny recenze uživatele

Žádný nový film Michaela Baye jsem neviděl téměř přes deset let, proto mě u PAIN AND GAIN překvapilo, že ani v roce 2013 se nezbavil některých svých stylistických nešvárů, přes podezřelé a okoukané barevné filtry, super zpomalené záběry (nebýt jich tak se PAG vejde pod dvě hodiny) a ikonické záběry hrdinů snímané od země k nebi. Nicméně řežijní styl stranou, PAG je velkým překvapením, neboť se absolutně vymyká jejékoliv Bayově předchozí tvorbě. Víceméně neakční snímek je holdem ironii, kritice konzumerismu a běžného amerického snu a velká porce zábavy se tu nadělala i z fenoménu bodybuldingu. Podstatný díl na tom samozřejmě má především herecký ansábl s Markem Wahlbergem včele (který pravidelně dokazuje, že udělat srandu sám ze sebe mu jde velmi dobře - viz. OTHER GUYS, BOOGIE NIGHTS apod.). Nicméně já bych rád PAIN AND GAIN viděl raději třeba v podání bratří Coenů, surovější styl a méně eyecandy momentů by mu prospělo. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Chrisopher Markus, Stephen McFeely / Predloha: Pete Collins | Hudba: Steve Jablonsky | Produkcia: Donald De Line, Michael Bay, Ian Bryce | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Platinum Dunes, De Line Pictures | Rozpočet: 26 miliónov $ | Tržby: 70,775,133 $ || Dosť tupý film, kde morálne skazený, a ešte k tomu netalentovaní grázlovia prednášajú veľké súvetia o americkom sne. Zábavný potenciál a dobre natočené sekvencie to nepopierateľne má, ale vzhľadom k tomu, že som nemal komu fandiť od začiatku do konca, tak to bol len priemerný výplach bez pretrvávajúcej hodnoty. Radšej plechovky, tam sa aspoň je načo pozerať. 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Reklama

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

To je ten důvod, proč nelezu do posilovny ale nechávám se mlátit do hlavy na kickboxu. Radši budu blbá, než aby za mě myslely svaly :D Je to tak ujetý, že se dá opravdu věřit, že se tohle stalo ale až na pár vtipných momentů je to na můj styl až moc ukecaný a zbytečně dlouhý. Jo a Walhberg mi prostě ve většině filmů nesedí a tady není výjimka. ()

CrypzzXD 

všechny recenze uživatele

Bayovo zesympatičťování hloupých a povrchních svalovců s příliš přesstylizovaným vizuálem (prý cool... haha to určitě), ubohým zlíbezňováním násilí a tím nejpokleslejším humorem. V životě jsem snad neviděl nic, v čem by vystupovala taková plejáda ubožáckých hovad... Ten film je ve všech ohledech naprosto odporná záležitost... "I believe in fitness!"? Větší hloupost jsem už dlouho neslyšel. 2/10 ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

V podstatě mě mrzela absence čehosi temného, jako tomu bylo například u Klubu rváčů, nebo kriminálního, jako tomu bylo například u Obvyklých podezřelých, bylo to takové sluníčkové, příliš vyumělkované. Zkrátka to chtělo nějakou větší hloubku. Navíc vyprávěcí styl byl poněkud nevyvážený, i když to zrovna vadilo nejméně. Přesto všechno, se na to ale dalo nevěřícně koukat s pusou otevřenou jako když maltézský pinč letí pro basketbalový míč. Navíc srandy kopec. Jednoznačně nejlepší komická role Dwayna Johnsona. Nemusel se nijak pitvořit, aby byl komický, jako jsme tomu byli svědky dříve. On dokonce něco i hrál. Byl největším plusem filmu. Ještě tedy samozřejmě kapacita jménem Shalhoub alias pan Monk. Celkově z toho byla taková taškařice, při které budete mít dojem, že by se dalo vyždímat víc. ()

Galerie (208)

Zajímavosti (70)

  • Když Ed Dubois (Ed Harris) sedí v autě a fotí Dannyho (Mark Wahlberg) a jeho kumpány, jak vstupují do strip klubu, můžeme ve zpětném zrcátku jeho auta spatřit kameramana. (civrss)
  • Ve scéně, kdy farář (Larry Hankin) podává Paulovi (Dwayne Johnson) pití, je možné si všimnout, že ze skleničky spadl plátek citrónu. V následujícím záběru je však citrón opět na skleničce. (jackie1905)
  • Severoamerické tržby byly 49,9 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 87,3 mil. (NIRO)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (více)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)

Reklama

Reklama