Pro mě zatim nejzábavnější film roku. Opravdu super, nenudil sem se u toho ani minutu, často sem se opravdu gebil, protože hlavní hrdinové byli super tupci (Wahlberg zahrál super, Rock taky). K tomu skvělá kamera, pěkný zpomalovačky (většinou když někomu lítaly sliny z držky) a taky super soundtrack. Po Skále nejlepší Bay a po dlouhý době film, u kterýho sem v kině fakt chtěl aby neskončil a měl sem okamžitě chuť ho vidět znovu....už to ze mě trochu vyprchalo, ale furt super.(18.8.2013)

Na Pot a krev jsem se vysloveně těšil. Bay si ho natočil z čistý lásky k filmům. Zavázal se kvůli němu na čtvrtý díl Transformers a narval do něj Kráčející skálu a Marka Wahlberga. Ty dva mám hrozně rád a tak jsem se jednoho krásného slunného dne rozhodl jít do kina, abych si užil podle očekávání sympatický herce, super akci, zábavu a legraci. No a to jsem tak úplně nedostal a musím se přiznat, že nad tím filmem přemejšlím i teď. Není problém v hercích. Mark Wahlberg je ve filmu nařezanej tak, jak jsem snad ještě neviděl. The Rock pro změnu jede asi svojí nejvýraznější roli. Celý problém spíš tkví v samotném příběhu. Není komu fandit. Všichni jsou v něm, doslova a do písmene, zmrdi. K tomu celej film je v rámci naprosto brutálního černýho humoru. Ten by byl v pohodě, mám ho rád a nemám s ním problémy. Problém nastává ve chvíli, kdy ta pomyslná hranice se začíná naprosto brutálně překračovat. Překračuje se jak efektivní nářezová akce natočená hodně slušnou, i když občas řádně rozklepanou kamerou, ale překračuje se i samotný humor, který jsem ke konci přestával pobírat. Nevím no, na násilí v dnešních filmech jsem si už docela rychle zvyk. Tady to ale bylo všecko možná fakt už docela dost. Původně jsem dal čtyři hvězdičky, ale když mi došlo, že bych to už znova nemusel vidět, dal jsem nakonec tři.(15.8.2013)

• chezush

Marně hledám důvod, proč bych měla přihodit jednu hvězdu navíc. Někdo věří ve fitness a já... já se akorát nestačím divit. Dvě hodiny ve společnosti tupých hromad svalů, snažících se prostřednictvím nevkusného humoru spolu se zabíjením, které je založeno na skutečné události, rozesmát diváka. Ona je totiž hrozná sranda zabíjet nevinné lidi a obdivovat vrahům svaly. Docela mě zaráží, kolik lidí nad tím mávne rukou s argumentem, že je to jen popcornovka, u které musíte vypnout mozek. To je sice pěkné, ale mám takové podezření, že na následné zapnutí mozku většina lidí zapomíná. Důkazem je tenhle film v červených barvách.(23.8.2013)

"Když na pojistce najdou moč, budou myslet, že je inkontinentální." Nechodím se sedmkrát týdně modlit do posilovny, nepočítám si procenta svého tělesného tuku a dosud jsem nenašel souvislost mezi obvodem svého bicepsu a svým IQ. S týpky, kteří tohle všechno bez problémů zvládají, mi však bylo hodně fajn. Fittness tupouni byli zkrátka právem hrdí na svou genialitu a jejich zkratka na cestě za splněním amerického snu mne docela dost bavila. Takže ruším misi a jdu si pořádně zapumpovat, aby mi to lépe myslelo.(26.12.2013)

Bay v nejlepší formě. Zvrácený příběh o tom jak několik kulturistů zamířilo ke slávě a bohatství. A Bůh vyslyšel jejich prosby. POT A KREV jsou uzemění MIZEROVÉ 2, kdy realita (příběh vychází ze skutečné události) je mnohdy neuvěřitelnější než ten nejholywoodštější kýč. Strejda Mike pořád točí popkornovou zábavu, tentokrát levněji, ale... nu zábavněji. Výsmývání se americkému snu nebylo nikdy tak krutě satrické. Herecky výborně zvládnuté charaktery, přičemž The Rock s přehledem vláde v roli hloupého věřícího fěťáka (škoda, že jsme ho na tom skateboardu neviděli jezdit) a Marky Mark jako všemi mastmi mazaný koumák bandy, definitivně získává své renomé. Ed Harris si stárnoucího detektiva v důchodu "jen" vychutnává. Multiúhlové vyprávění, kdy v některých chvílích divák vidí svět za mozkovou oponou až k chatrným myšlenkám hlavních hrdinů, nabízí možnost sympatizovat s každým z nich, protože všichni do jednoho mají perfektně obhajitelný důvod proč co a jak dělá (grilování rukou).(8.8.2013)

• - Kvôli natáčaniu bola postavená replika pôvodnej posilňovne Sun Gym. (Kefas21)

• - Paul Doyle je fiktivní postava, která je složená ze tří spolupachatelů, primárně se jedná o Carla Weekse s doplňky Jorge Delgada a Maria Sancheze. Jméno Paul Doyle nejspíš vznikla podle kulturisty z té doby. Jorge Delgado zradil Luga a Doorballa a dostal 15 let, odpykal si pouze necelých 6,5 let. Carl Weeks se léčil ze závislosti na drogách a snažil se spasit vírou v Ježíše, vypadal jako dítě. Mario Sanchez působil jako únosce. (Element2)

• - Paul Doyle (Dwayne Johnson) ve filmu jezdí s vozem Plymouth Prowler. Ten byl ve skutečnosti vyráběn až od roku 1997, ale ve filmu se objevuje již v roce 1995. (Adrai)