"Chtěl jsem jenom to, co mají i ostatní. Chtěl jsem si splnit svůj americkej sen." Michael Bay vracia úder! Zabudnite na poletujúce kusy plechu a šrotu, toto je plnotučné porno pre pánov a dámy všetkých vekových (a hmotnostných) kategórií. Ešte v živote ma v súvislosti s filmom nenpadlo slovné spojenie "hra svalov", no to Pot a krv vystihuje najlepšie. Skutočný príbeh party tupých kulturistických hovád kalibru naklonovaného Schwarzeneggera, ktoré si jedného krásneho dňa povedali, že aj oni sa môžu mať lepšie. Zábavnejšie a pritom reálnejšie vykreslenie fitness priemyslu, a nabúchaných idiotov, ktorých produkuje ako na bežiacom páse, som ešte nevidel. Herci si to maximálne užívajú (až som mal občas pocit, že skutočne niečo berú), a Wahlberg suverénne kraľuje. Dúhové farbičky, skvelé spomaľovačky, výživná porcia hlášok a brutality included. Návrat Baya na trón? Možno. Prekvapenie roka? Určite! "This is still a true story."(30.12.2013)

Nechodím se sedmkrát týdně modlit do posilovny, nepočítám si procenta svého tělesného tuku a dosud jsem nenašel souvislost mezi obvodem svého bicepsu a svým IQ. S týpky, kteří tohle všechno bez problémů zvládají, mi však bylo hodně fajn. Fittness tupouni byli zkrátka právem hrdí na svou genialitu a jejich zkratka na cestě za splněním amerického snu mne zkrátka hodně bavila. Takže ruším misi a jdu si pořádně zapumpovat, aby mi to lépe myslelo.(26.12.2013)

Vyjměte z druhých Mizerů hodinu zběsilé akce a nahraďte ji ještě větší porcí pro Baye tak typické infantilní zábavy utočící na první signální; tentokrát v provedení "yntelygenti sršící vychytralými plány". A sice bych raději viděl tento námět v rukách bratří Coenů, ale nedá se popřít, že svým guilty pleasure způsobem umí být i Bay, když ne přímo vtipný, tak minimálně zábavný. A to i navzdory délce a Marky Markyho návratu do trenýrek Calvin Klein.(8.8.2013)

Pro mě zatim nejzábavnější film roku. Opravdu super, nenudil sem se u toho ani minutu, často sem se opravdu gebil, protože hlavní hrdinové byli super tupci (Wahlberg zahrál super, Rock taky). K tomu skvělá kamera, pěkný zpomalovačky (většinou když někomu lítaly sliny z držky) a taky super soundtrack. Po Skále nejlepší Bay a po dlouhý době film, u kterýho sem v kině fakt chtěl aby neskončil a měl sem okamžitě chuť ho vidět znovu....už to ze mě trochu vyprchalo, ale furt super.(18.8.2013)

Kdyby se do kina místo na filmy chodilo koukat na psy, tak tohle by byl takovej roztomilej pouliční vořech. Směska všeho, co na ulici občůrá kdejakej patník a nechá se obskočit klidně i od králíka, když zaštěká. Říká se, že v životě je dobrý mít pár jistot. Já mám pro tenhle případ Míšu Báje, protože ten mě znova ujistil, že od něj se normálního filmu už asi nikdy nedočkám. Naštěstí mě tahle bizarní matlanina bavila a nečučel jsem na ní s uraženě otevřenou pusou dokořán. No a to má hned dvě výhody najednou - zaprvý mi nenafoukalo do krku a zadruhý jsem o jeden nezapomenutelnej zážitek bohatší. Jo a taky je mně jasný, že až budu chtít štípnout prachy, budu ze sebe nejdřív muset nechat udělat kulturistu. To se pak totiž roděj nápady...(18.8.2013)

• - Daniel Lugo (Mark Wahlberg) jazdi na aute Pontiac Fiero Formula 1988. (sWONDER)

• - Ve scéně, kdy farář (Larry Hankin) podává Paulovi (Dwayne Johnson) pití, je možné všimnout si, že ze skleničky spadl plátek citónu. V následujícím střihu je však citrén opět na skleničce. (jackie1905)

• - Když Paul Doyle (D. Johnson) venku griluje uříznuté ruce obětí, oheň hoří, ale když poté gril Daniel Lugo (Mark Wahlberg) táhne dovnitř, oheň nehoří a žádné ruce v něm nejsou. (Warle)