"Chtěl jsem jenom to, co mají i ostatní. Chtěl jsem si splnit svůj americkej sen." Michael Bay vracia úder! Zabudnite na poletujúce kusy plechu a šrotu, toto je plnotučné porno pre pánov a dámy všetkých vekových (a hmotnostných) kategórií. Ešte v živote ma v súvislosti s filmom nenpadlo slovné spojenie "hra svalov", no to Pot a krv vystihuje najlepšie. Skutočný príbeh party tupých kulturistických hovád kalibru naklonovaného Schwarzeneggera, ktoré si jedného krásneho dňa povedali, že aj oni sa môžu mať lepšie. Zábavnejšie a pritom reálnejšie vykreslenie fitness priemyslu, a nabúchaných idiotov, ktorých produkuje ako na bežiacom páse, som ešte nevidel. Herci si to maximálne užívajú (až som mal občas pocit, že skutočne niečo berú), a Wahlberg suverénne kraľuje. Dúhové farbičky, skvelé spomaľovačky, výživná porcia hlášok a brutality included. Návrat Baya na trón? Možno. Prekvapenie roka? Určite! "This is still a true story."(30.12.2013)

Člověk by až nevěřil tomu vysokýmu stupni vypatlanosti činkobláznů, ale potom co jsem zažil na koupáku ve Źlutých lázní nepochybuju. Tam přišli tři činkoblbci, nalili si na ty svoje boule nějakej olej, jedne si dokonce z obyčejných červených plavek udělal tanga, a šli....jenže nešli do vody, ani ke stánku, ani za sportíkem, ale balit osamělý holky na dece. Hned u první samozřejmě těžká nechytačka a holčíčí ležerní gesto ruku "dej si odchod k čince" by pro mně znamanela potupný odchod ze scény. Ne tak pro činkaře, šli hned k tý vedlejší !!!!! To už bylo k smíchu, jede tam dokonce zatnul boule :) jenže i tady jim byl doporučen návrat k čince. Činkaři to obešli snad všechno a samozřejěm těžko by nějaká samička přijala takový blbce, který už kupa jiných samiček vyhodila, to už přece z principu nejde, ale říkejte to lidem co maj v hlavě místo mozku činku, že ano. Dva to vzdali a ten s těma plavkama co měl v zadku jako tanga, běžel k poslední neoslovený a volný. Ta se s nim chvíli bavila, následně činakř běžel do půjčovny pro lehátko, to jí přines, milounká slečna si na něj lehla, poté činkař běžel pro nějakej míchanej nápoj, který podal slečně a pak celej nateěšnej běžel pro svou deku, kterou si dal k jejímu lehátku, lehnul si k ní jak nějakej pes a teď přijde vrchilnej kousek ze strany slečny, vyndala si časák, otočila se od činkaře a začala si číst....no to bylo fakt maximální. To jsem si vzpomněl když jsem viděl hlavní hrdiny Míšova bijáku a sledoval jejich vypatlanost. Film je to dobrej, nenudí, má spousty zábavných a drsných momentů. Líbila se mě koncepce namířená na známej "americkej sen". Mark nabušenej jak za straých dobrých časů Marky Marka i pohled na spoďárky Calvin Klein nám dopřál, Dwayne nevadil jen jsem měl občas pocit, že je všechno děsně vyšponovaný.(23.8.2013)

• J*A*S*M

Všechny potenciální odrazové můstky k něčemu chytřejšímu a satiričtějšímu zabíjí fakt, že na režijní sesli sedí Michael Bay. Tvůrce s mentalitou, vkusem a etickým rozhledem desetiletého školáka. Pain and Gain je ztělesněním toho, co se mi na filmech hnusí. Zesympatičťování ubohých záporných postav, zlíbezňování násilí, cílení na první signální, primitivní humor. Argument, že je film ve skutečnosti kritickou výpovědí o hloupých, primitivních a povrchních postavách, je jen lacinou výmluvou, kterou si lidé sami před sebou mohou obhájit smutný fakt, že jim veškerá ta tupá tělesnost, fóry na účet tlustých lidí / gayů / přistěhovalců, glorifikace násilí atd. přijdou opravdu cool. Stejně jako Bayovi.(12.8.2013)

Michal Bay is back! Úplně jsem zapomněl že Bay dokáže točit něco jiného než blbé roboty z vesmíru a že se jedná o akčního režiséra, který se uvedl skvělým debutem Mizerové. Pain and Gain je přesně tímhle typem filmu, který je hodně ovšem ještě mnohem více ulítlý. Neskutečná porce akční zábavy, které dominuje hlavně Wahlberg a zdatně mu sekunduje čím dál lépe hrající Johnson. Kadence blbosti po celou první hodinu nebere konce. Škoda závěrečné honičky po Bahamách, která již v mých očích představuje spíše nastavovanou kaši. Vzhledem k tomu jak to s našimi hlavními hrdiny dopadne bohužel nemůžeme doufat v druhý díl.(27.8.2013)

Tak tohle bylo tak neuvěřitelný, že to snad ani nemůže bejt pravda. Už sakra dlouho jsem neviděl takovou hromadu kravin a šílenejch situací. Napadá mě asi jen prvotní tvorba Guye Richieho a i to je ještě málo ztřeštěný. Michael si přizval na plac naprostou špičku. Sáhnul i do svejch starších kousků, a tak se někdy v půlce filmu objeví legendární Generál Hummel a cameo si střihne třeba takovej Peter Stormare. Ale kdo vážně nemá chybu, je trio hlavních narubanců a šílenej Tony Shalhoub. Jestli jste si kdy říkali, že se ve filmu až moc nadává, tak si tohle vynásobte tak pěti. Ale je pravda, že takový filmy bejvají v poslední době nejlepší. Fuck PG-13, točte co nejvíc R-kový filmy! Protože tenhle vážně není pro děcka a to je moc dobře. Co zpočátku vypadá jako Pobřežní hlídka, se naráz změní ve zběsilou kombinaci komickejch situací jako vystřiženejch z Murphyho zákonů a nechybí ani černej humor. Což vygraduje přesně půl hodiny před koncem, kdy už si ale vážně řeknete, že si z vás někdo musí dělat prdel. Pak přijde dokonce i špetka hororový atmosféry a změní se to v úchylnou řezničinu - paradoxně je to ještě větší sranda. A nejlepší na tomhle filmu je, že se tváří tak vážně, až bych klidně vymazal z žánru to slovo "komedie". A to i přesto, že jsem se celej film smál jako blázen a nevěřícně kroutil hlavou. K tomu všemu hraje výborná dobová hudba - prostě zlatý devadesátý. Pro mě to byla vážně šílená jízda, která si zaslouží i šíleně vysoký hodnocení. Za málo peněz zatraceně hodně muziky. "Bohužel, tohle je skutečnej příběh."(18.5.2013)

• - Spoiler: Victor Kershaw (Tony Shalhoub) spozná vo filme Daniela Luga (Mark Wahlberg) so zaviazanými očami podľa jeho kolínskej, skutočný Marc Schiller ho ale spoznal podľa hlasu. V skutočnosti tiež Franka Crigu (Michael Rispoli) nezabil Daniel Lugo, ale Adrian Doorbal (Anthony Mackie). (sWONDER)

• - Hlavní představitelé Mark Wahlberg a Dwayne Johnson jsou oba nadšencem v posilování. Během natáčení se při každé volné chvíli chopili činek, avšak vždy odděleně a nikdy ne spolu. "Já jsem trénoval na jednom konci placu, Mark na druhém," dodal pak s úsměvem Dwayne Johnson. (Lucasion)

• - Vzhledem k faktu, že je film založen na skutečných událostech, strhla se proti němu a způsobu, jakým jsou vykresleny hlavní postavy, obrovská vlna kritiky z řad obětí a jejich pozůstalých. Marc Schiller, na kterém je založena postava Victora Kershawa (Tony Shalhoub), řekl: "Vypadá to skoro jako kdyby to natočili jako komedii. Lidé si musí uvědomit, čím jsem si já prošel a že byli skuteční lidé zabiti a jejich těla znetvořena. Nechat ztvárnit ty vrahy jako sympatické hlupáky je otřesné." (Brousitch)