Reklama

Reklama

Pot a krev

Trailer 1
USA, 2013, 130 min

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Hrají:

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)
(další profese)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

(více)

Videa (30)

Trailer 1

Recenze (1 320)

lamps 

všechny recenze uživatele

Dost možná nejslabší Michael Bay. Film, který má úžasný soundtrack, sympatické (Wahlberg a Johnson) a skvělé (Harris) herce, nadupaný vizuál a šílený příběh, který nelze brát vážně a naštěstí se také moc vážně nebere. Avšak zároveň naprosto rutinní a vleklá jízda bez špetky tvůrčí inovace a Bayova předešlého zápalu, natočená zřejmě jen proto, aby zabila čas před dalšími Transformers a utužila spolupráci mezi režisérem a hlavním hercem. Dokoukal jsem to v pohodě, ale podruhé to vidět nechci ani náhodou. 60% ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Bay v nejlepší formě. Zvrácený příběh o tom jak několik kulturistů zamířilo ke slávě a bohatství. A Bůh vyslyšel jejich prosby. POT A KREV jsou uzemění MIZEROVÉ 2, kdy realita (příběh vychází ze skutečné události) je mnohdy neuvěřitelnější než ten nejholywoodštější kýč. Strejda Mike pořád točí popkornovou zábavu, tentokrát levněji, ale... nu zábavněji. Výsmývání se americkému snu nebylo nikdy tak krutě satrické. Herecky výborně zvládnuté charaktery, přičemž The Rock s přehledem vláde v roli hloupého věřícího fěťáka (škoda, že jsme ho na tom skateboardu neviděli jezdit) a Marky Mark jako všemi mastmi mazaný koumák bandy, definitivně získává své renomé. Ed Harris si stárnoucího detektiva v důchodu "jen" vychutnává. Multiúhlové vyprávění, kdy v některých chvílích divák vidí svět za mozkovou oponou až k chatrným myšlenkám hlavních hrdinů, nabízí možnost sympatizovat s každým z nich, protože všichni do jednoho mají perfektně obhajitelný důvod proč co a jak dělá (grilování rukou). ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $26miliónovTržby USA $49,875,291Tržby Celosvetovo $86,175,291 Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,898,626 //počet predaných kusov 266,998Tržby za predaj DVD v USA $10,433,826 //počet predaných kusov 563,429║ __Michael Bay je späť a v plnej sile, neveril som že by po nevýrazných Transformers 3 ešte niekedy dokázal natočiť film s chuťou, toto je úplne geniálne, odzbrojujúce, dych berúce a vysoko oktánová zábava, herecky sa tu predbiehajú jeden nad druhého Mark Wahlberg-Dwayne Johnson-Tony Shalhoub, za pár korún natočené žrádlo aké sa len tak nevidí /videl v kine: 100%/ __moja recenzia ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Vyjměte z druhých Mizerů hodinu zběsilé akce a nahraďte ji ještě větší porcí pro Baye tak typické infantilní zábavy utočící na první signální; tentokrát v provedení "yntelygenti sršící vychytralými plány". A sice bych raději viděl tento námět v rukách bratří Coenů, ale nedá se popřít, že svým guilty pleasure způsobem umí být i Bay, když ne přímo vtipný, tak minimálně zábavný. A to i navzdory délce a Marky Markyho návratu do trenýrek Calvin Klein. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Neskutečně bizarní story, která tak trochu nenaplnila své ambice(-psy). Kriminálka, postavená na interesantní sérii stupidit evokuje (jak už naznačil Lima) Coenovské Fargo, které ale kvalitou scénáře i celkovým provedením na tuto hříčku kouká z vyšších pater. Potěšil Dwayne Johnson, nezklamali Mark Wahlberg, Anthony Mackie ani Tony Shalhoub, zbytek osazenstva působí vesměs jako kompars. ()

Galerie (208)

Zajímavosti (70)

  • Když Ed Dubois (Ed Harris) sedí v autě a fotí Dannyho (Mark Wahlberg) a jeho kumpány, jak vstupují do strip klubu, můžeme ve zpětném zrcátku jeho auta spatřit kameramana. (civrss)
  • Když Sorina (Bar Paly) mluví v baru o své minulosti, řekne, že byla Miss Bukurešť, a že se ucházela o cenu Miss Rumunsko, ale na obrazovce problikne Pražský hrad, jež měl pro diváky symbolizovat nějaké město v Rumunsku. (coffeeblack)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (více)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)

Reklama

Reklama