Absurdní je rozhodně to správné slovo charakterizující tento film. Přesto i v té vší absurditě nepůsobí Pot a krev jako fantasmagorie, je to hollywoodsky "zdeformované", ale vzbuzuje to dojem, že někde skutečně podobný párek vychytralých maníků z posilovny existuje. Film se místy poměrně vleče, 130 minut je určitě přes míru, ale přirozeně vsazené a svou stupiditou až geniálně vtipné momenty dokáže nabídnout v každé fázi. Bay určitě udělal krok správným směrem, jeho smysl pro vizuál se zde neztratil a být zde aspoň o procento více vtipů, mluvil bych o zdařilé konkurenci bratrům Coenům. Paradoxně je to právě pozůstatek snahy držet se reálných událostí (popř. důraz na krimi linii), které filmu zabraňují stát se více nezapomenutelnou ujetostí. Závěrečnou pochvalu věnuju Wahlbergovi, neboť bez jeho přesvědčivého rozčilování se by řada scén byla polovičních. 7/10(19.9.2013)

Cool vizuál ještě jaro nedělá!! Bicáky, tricáky, titěrné plavečky, jdeme na to!! Je přetransformerováno, utrousil zřejmě Michael Bay se svým megalomanským týmem a pustil se na první pohled do skromnějšího projektu. Osobně u mě Bayova do té doby „skvostná“ tvorba přestala existovat právě po prvních Transformerech. Dvojici pokračování jsem doslova protrpěl, a další efektní výbuchy a zpomalovačky mě nutili přidat plyn u ovladače. Pot a krev mělo být odlehčenou kriminální komedií. Není!! Bay nám předkládá tragikomickou gangsterku, kterak si parta kulturistů plní svůj americký sen. Zápletka je mělká jak voda ve studních po červencových vedrech. U těch pitomých blockbusterů ještě leccos odpustíme, tady se ovšem chvíli loví v temnějších (vážnějších) vodách, pak se zase sklouzává k absurdní komedii. Což o to, fungovalo to jinde, proč ne tady? Protože BAY. Je to hlavně o přístupu k látce jako takové. Měl od začátku hloupý příběh a od začátku k němu přistupoval se svým samolibým stylem – všechno pere na maximum, a i když se to příliš nehodí, přidá přesto další rychlostní stupeň. Chybí mu cit balancovat mezi několika žánry, eskaluje absurdní momenty, přepaluje už přepálené. Nedokážu si představit, co by režisér udělal třeba s takovými komornějšími kousky jako Město, Drive nebo Nelítostný souboj, které se stylové akce nebály? Je třeba rozlišovat styl a přeplácanost. Bayův běžný záběr začíná projetím nějakého úzkého otvoru, efektní zpomalovačkou, obtočením se po místnosti, aby se pak mohl dostat k postavě, která to zanedlouho schytá. I pitomá diskotéka je o tom, že by člověk hned chtěl naklusat k jedné z tyčí se striptérkou a doufat, že mu bodyguard dovolí dopít aspoň jednu matonku. Prostě všeho je nějak nezdravě moc. Před kamerou navíc pobíhají vesměs duševně vyšinutí idioti, kteří na jednu slušnou hlášku vytrousí čtyři laciné vtípky z Kameňákova. Ve výsledku spokojený nejsem. A nebyla ani ta hrstka lidí, která se mnou seděla v kině. Po těch třech robotích fantasmagoriích je to asi krok dopředu, jen zdaleka nechytne každého!!(11.8.2013)

Pro mě zatim nejzábavnější film roku. Opravdu super, nenudil sem se u toho ani minutu, často sem se opravdu gebil, protože hlavní hrdinové byli super tupci (Wahlberg zahrál super, Rock taky). K tomu skvělá kamera, pěkný zpomalovačky (většinou když někomu lítaly sliny z držky) a taky super soundtrack. Po Skále nejlepší Bay a po dlouhý době film, u kterýho sem v kině fakt chtěl aby neskončil a měl sem okamžitě chuť ho vidět znovu....už to ze mě trochu vyprchalo, ale furt super.(18.8.2013)

Než jsem se začal naplno závodně věnovat gaučingu, taky jsem chodil do fitka. Smrdělo to tam testosteronem, nemytým podpaždím a zapařenýma nohama a devadesát procent funících entit tvořili polodementní stažení králíci, co po řvaní na benčpresu vždycky v pauzách na vydýchání mlžili zrcadla, okukovali se jako marnivá, v rozkroku veselá vdova, přičemž u toho strašně zatínali bicáky a hýbali kozama, což doprovázeli květnatými, heroickými výlevy jako například "Kurva, jo!!!". Tihle hošššy většinou měli specifické menu., Žrali pouze čtyřicet žloutku denně, prokládali to tak pěti kostkami ve vodě rozmixovaného tvarohu a sypali bobule tak, že ve čtyřiceti už všichni do jednoho vzpomínají na časy, kdy ještě měli varlata, klouby plné zdravých chrupavek a počet cholesterolem způsobených infarktů nepřevyšoval číslo jedna. Pokud tedy mají čím vzpomínat, protože konec míchy v dutém prostoru údajně paměť nemá. Holt sto osmdesát v benči je sto osmdesát v benči. Já se sice zarazil na trapných sto čtyřiceti, nicméně i tak jsem si u nich vydobyl prudký respekt, protože jsem měl čáry. Uměl jsem ze sebe totiž vysoukat gramaticky správné, rozvité souvětí dokonce i o několika větách, aniž bych mezi spojkami filosoficky několik minut dumal za doprovodu jejich velmi oblíbeného citoslovce "Eeeeeeeeeeeeeeee", zvládl jsem se na permici podepsat rychle celým jménem a nikoliv runami, a ani trošičku jsem u toho nemusel s v koutku vyplazeným jazykem ohryzávat propisku a drbat se bezradně na hlavě. Pan Záliv se konečně vymanil ze zajetí transformačních sraček a spáchal vynikající, svižnou komedii ve stylu "Maléry tupých hovad", ve které se dokonale našel především Dvejn "Superanabolon" Džonsn, protože nemusel vůbec hrát a byl prostě sám sebou. A pokud jste někdy byli ve fitku jako já, nebudete mít vůbec žádný problém uvěřit, že je to podle skutečných událostí!(15.8.2013)

Tak vazeni pratele ano tohle mne rozsekalo! kdyby mi nekdo rekl ze to delal Michael Bay a ja to predtim nevedel tak mu to fakt neuverim tenhle film se totiž naprosto vymyka jeho dosavadni tvorbe a poprve mne presvedcil ze neni jen mr blockbuster ale opravdovy pan filmar tenhle film je mixem krimi dramatu a neskutecne absurdni cerne komedie to se tezko popisuje to se proste musi videt!!! a pokud je to podle skutecny udalosti cemuz jsem se teda zdrahal uverit tak je to jeste o to vetsi zasah na komoru a dukaz ze ty nejneuveritelnejsi pribehy dokaze opravdu napsat jenom sam zivot jinak herecky osazenstvo super Rock mne poprve presvedcil ze kdyz chce tak hrat opravdu dovede a Wahlberg pak opravdu doslova exceluje a musim rict ze poslední dobou se mi zacina libit vic a vic takze co jeste dodat? je to neskutecnej ulet a pro mne osobne zatim nejhustsi film co jsem v roce 2013 zhlednul a muzu hrde prohlasit ze všechny ty nalesteny vypatlany blockbustery na jedno brdo z miliardovymi rozpocty se muzou jit vycpat Bay prekvapil a je v nem rozhodne vic nez by se dalo cekat tady si naprosto nekompromisne vytrel prdel z takzvanym Americkym snem a velmi drsnou zvracenou a tezce cernohumornou formou tu ukazuje co vsechno jsou lidi schopni pro ten Americky sen udelat proste a jednoduse luxusni zalezitost a uz se tesim az budou fanousci predchozich Bayovych filmu rvat ze nedostali to co cekali protoze pravda je takova ze jeho predchozi kousky byly svizny akcni zabavny coz je fakt ale vesmes vypatlany az na pudu snad z vyjimkou Skaly takze zapomente na jeho predchozi tvorbu a uzijte si film kterej vas nejenom uplne rozseka ale zaroven i donuti k zamysleni a mozna budete po jeho zhlednuti tak jako ja naprosto nepokryte a fanaticky nadseni tohle je proste po nejaky dobe opet naser kterej mne naprosto nekompromisne oddelal jsem Daniel Lugo a verim v kondici(24.6.2013)

• - V scéne, keď Adrian (Anthony Mackie) prinesie svojej manželke chrta, je vidieť bytovku, v ktorej býva. Je to tá istá bytovka ako v seriály Dexter (od r. 2006), v ktorej býva Dexter Morgan (Michael C. Hall). (vander19)

• - Paul Doyle (Dwayne Johnson) ve filmu jezdí s vozem Plymouth Prowler. Ten byl ve skutečnosti vyráběn až od roku 1997, ale ve filmu se objevuje již v roce 1995. (Adrai)

• - Když Paul Doyle (D. Johnson) venku griluje uříznuté ruce obětí, oheň hoří, ale když poté gril Daniel Lugo (Mark Wahlberg) táhne dovnitř, oheň nehoří a žádné ruce v něm nejsou. (Warle)