,,VŠECHNO, CO JSEM V ŽIVOTĚ CHTĚL, BYLO MÍT TO, CO MĚLI VŠICHNI OSTATNÍ. NE VÍC. JEN NE MÍŇ, NEŽ NA CO JSEM BYL ZVYKLEJ. NO, UDĚLAL JSEM PRO TO HODNĚ....“ /// Voteklej Wahlberg jako vůdce Sun Gym Gangu, tria sympatickejch kreténů, co chtěli žít svůj americkej sen. Za každou cenu... Vono – natočit film o skutečný mord partě, to zas není takovej kumšt. Naštěstí Bay k tomu přidává i bizarní filmařinu, včetně obsazení (kurva nazdar Adriane!) a dokazuje, že má cit pro humor v chaosu (napsal bych prdel, ale vyznělo by to divně…). Ten film je tak ukecanej a bizarní, že snad každej by ho chtěl vidět v pazourách kluků Coenovic. Překvapivě (pro mě) Bay ovšem dokázal natočit trochu jinou zběsilou jízdu. Plnou černýho, až nekorektního humoru s dokonalou partou ,,prázdnejch“ smetáků, jejichž činy jsou, ať už chceme nebo nechceme opovrženíhodné, ale k popukání! Alespoň v tomhle filmu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč film, napsanej podle novinovejch článků, jsem ještě neviděl. 2.) Říkaj o mně, že vypadám jak velkej steak ze svíčkový. 3.) Jsem zralej na penisovou magii. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(13.8.2013)

Takže, vyplatilo se to 3 a půl měsíční zpoždění tolerovat, nestahovat kinoRip a zajít do kina? Bylo to těžké, ale stálo to za to! Bay se má po čtyřce konečně vykašlat na Transformery, který zvládne natočit kdejaký pablb a točit si to svoje. Tenhle jeho "menší" projekt patří podle mě k tomu nejlepšímu, co kdy natočil. Trio Wahlberg, Mackie, The Rock do filmu neskutečně skvěle sedí a u prvních dvou zmíněných jsem až nevěřil, jak na sobě zapracovali. Trojici doplňuji také skvěle zmordovaný Tony Shalhoub a Ed Harris (starý Bayův parťák ze Skály) a v neposlední řadě skvělá hudba, slow momenty a nepřetržitě prosluněné prostředí Miami. Tato kombinace na mě prostě zafungovala a někdy jsem se až řezal smíchy. Ovšem netvrdím, že je to film pro každého. Snímek je plný toho nejčernějšího humoru z nejčernějších a vůbec takové typické Bayovské nadsázky, že se až těžko věří, že se tvůrci snažili adaptovat skutečnou událost. Skutečné zúčastněné musí tenhle biják fakt ku*evsky srát, protože si Bay s fakty očividně vytřel prdel a udělal si to po svém. Což je pro diváka super, ale zasvěcené film zcela určitě pěkně naštval a pobouřil. PS : Prostě Bay v nejčistší formě...100%...[09.08.2013_Cinestar_Černý most](9.8.2013)

"Chtěl jsem jenom to, co mají i ostatní. Chtěl jsem si splnit svůj americkej sen." Michael Bay vracia úder! Zabudnite na poletujúce kusy plechu a šrotu, toto je plnotučné porno pre pánov a dámy všetkých vekových (a hmotnostných) kategórií. Ešte v živote ma v súvislosti s filmom nenpadlo slovné spojenie "hra svalov", no to Pot a krv vystihuje najlepšie. Skutočný príbeh party tupých kulturistických hovád kalibru naklonovaného Schwarzeneggera, ktoré si jedného krásneho dňa povedali, že aj oni sa môžu mať lepšie. Zábavnejšie a pritom reálnejšie vykreslenie fitness priemyslu, a nabúchaných idiotov, ktorých produkuje ako na bežiacom páse, som ešte nevidel. Herci si to maximálne užívajú (až som mal občas pocit, že skutočne niečo berú), a Wahlberg suverénne kraľuje. Dúhové farbičky, skvelé spomaľovačky, výživná porcia hlášok a brutality included. Návrat Baya na trón? Možno. Prekvapenie roka? Určite! "This is still a true story."(30.12.2013)

• Marigold

No jo, jak spojit ironii, odstup, zábavu a šok? Míši se neptejte, on to neví. Problém Pain and Gain se dá shrnout jednou větou: aby film podobného typu fungoval, musí být chytřejší než jeho postavy. A to není. Režisér nemá pražádný odstup, stupňující se demenci všeho a všech omlouvá žánrem černé komedie a naprostou nevyrovnanost tónu oblíbeným alibi, že realita je "stranger than fiction". Jenže v téhle podobě není. Všechno, co je na tomhle příběhu zvláštní a zneklidňující, utavil Bay v upoceném svalnatém guláši, jehož veškerá dynamika spočívá v neustálém pohybu kamery a pitvorných hereckých výkonech, které v sobě nemají střípek integrity (ostatně podobně jako celý scénář). Jak dosáhnout toto, aby všechna ta bolest přinesla i nějaký jiný zisk než povrchní bulvární entertainment? Tak tahle rovnice je nad Bayovy možnosti.(31.7.2013)

Michal Bay is back! Úplně jsem zapomněl že Bay dokáže točit něco jiného než blbé roboty z vesmíru a že se jedná o akčního režiséra, který se uvedl skvělým debutem Mizerové. Pain and Gain je přesně tímhle typem filmu, který je hodně ovšem ještě mnohem více ulítlý. Neskutečná porce akční zábavy, které dominuje hlavně Wahlberg a zdatně mu sekunduje čím dál lépe hrající Johnson. Kadence blbosti po celou první hodinu nebere konce. Škoda závěrečné honičky po Bahamách, která již v mých očích představuje spíše nastavovanou kaši. Vzhledem k tomu jak to s našimi hlavními hrdiny dopadne bohužel nemůžeme doufat v druhý díl.(27.8.2013)

• - Vzhledem k faktu, že je film založen na skutečných událostech, strhla se proti němu a způsobu, jakým jsou vykresleny hlavní postavy, obrovská vlna kritiky z řad obětí a jejich pozůstalých. Marc Schiller, na kterém je založena postava Victora Kershawa (Tony Shalhoub), řekl: "Vypadá to skoro jako kdyby to natočili jako komedii. Lidé si musí uvědomit, čím jsem si já prošel a že byli skuteční lidé zabiti a jejich těla znetvořena. Nechat ztvárnit ty vrahy jako sympatické hlupáky je otřesné." (Brousitch)

• - Mark Wahlberg zvedal na začátku produkce filmu na bench press 145 kg. (panMartin)

• - Když vede gang Grigu (Michael Rispoli) a jeho přítelkyni k Adrianovi (Anthony Mackie) do bytu, můžeme vidět Nintendo, které vyšlo až v roce 2001. (Element2)