Maturita duchů

Maturita duchov

Ghost Graduation

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Španělsko, 2012, 88 min

...(ťuk ťuk)... Elsa: Obsazeno. Studentka 1: Elso dělej, si tam přes hodinu! Studentka 2: Pusť nás tam! Snědla sem celý kiwi, musí to ven! Studentka 1: No tak, jen se vyzvracíme a půjdem. Elsa: Nemůžu, píchám si. Studentka 2: Ty si fakt jetá! Studentka 1: A heroin už neni v móde! Elsa: Mam už tyhle školy dost...(23.2.2013)

• MiniRecenze

Komedie ze španělské režie,která se snaží o originalitu.Bohužel nic originálního se zde neděje.Navíc filmu moc nepomáhá ani nesympatické chování.Za plus považuji,že se občas usmějete a stěží film dosahuje komediálního žánru.Opět ale musím použít slovo -bohužel- film není natočen pro dospělé oči,pokud jim jste,tak zapomeňte na to,že se na snímek podíváte znovu a znovu....Protože se jedná o tzv. teen komedii. Zde platí jedno prosté pravidlo:Jednou a dost! TEEN KOMEDIE!!!(27.1.2013)

Typický nesmysl pro teenagery s prvky romantiky, dramatu a nějakých těch profláklých vtípků. Samozřejmě, že všichni víme, že vše dopadne vždy dobře a že se všichni na konci filmu usmíří a padnou si do náručí... Přes tuto kritiku jsem se párkrát docela dobře zasmála a takový nesmysl jsem v tu danou chvíli potřebovala.(15.8.2014)

Španieli ma týmto veľmi milo prekvapili. Podarilo sa im v pomerne krátkom čase ponúknuť veľa zábavy, až sa mi zdalo že už pozerám pekne dlho, ale v dobrom zmysle. Takto dobre a príjemne som sa pri "teenkom" nebavil dávno. Všetky postavy mi boli až divne sympatické, ako by som ich už dávno poznal. Zopár naozaj vydarených vtipov (Michael Jackson zomrel? Hm, ako malý som chcel stráviť na jeho ranči jednu noc.) výborne oživilo solídny príbeh, plný dobrých nápadov. Záver trošku prestrelený, ale veď na to sme zvyknutí z amerických filmov už dávno. 80% ako nič.(24.3.2013)

Slušná duchařina.....trochu nadpřirozena, trochu rodinné a trochu středoškolské komedie....navíc sympaticky zahrané (Javier Bódalo je řízek) a vlastně i celkově sympaticky působící. Nějaké linky se určitě dali vypustit (např. ta emo-ghost love story, tu si mohli odpustit), ale jako celek velice příjemné. Šel jsem do toho bez očekávání.....nebo spíše, lehce z despektem.....ale určitě příjemné překvapení.....ne pecka, ale fajn biják.(18.12.2017)

• - Hlas Angely (Anna Castillo) při zvěvu "Requiem" od Mozarta předabovala herečka a zpěvačka Miriam Mendiola. (Cheeker)