Před dvaceti lety ve školní knihovně zahynulo pět studentů. Z neznámých důvodů tam vypukl požár, oni uhořeli a od té doby tam jejich duše straší. Jakoby se od školy nemohly odpoutat. Možná je spojuje tajemství, které má být odhaleno. Možná je čas objasnit starou tragédii a pomoci jim dosáhnout klidu. Možná budou muset dokončit jednu důležitou věc: složit maturitu... Bláznivá komedie o partičce středoškoláků, kteří jako duchové dokážou vstupovat do živýh lidí, pohybovat předměty a obrátit celou školu vzhůru nohama. (oficiální text distributora)

Trailer

kulyk

Fuckt netuším, co se to se mnou děje! Člověk si chvilinku zakojí a už je jeho vkus definitivně v prdeli.....Jeden Komenský z kraje corridy a čutálistů nemá hlavu zcela v pořádku. Jedna šiditelka ústavu, situovaného tamtéž, má kromě bobrochvění také problém s disciplínou chovanců. Především těch po léta zaslouženě hnijících. Jeden psychiatr ví, jak nasměrovat klienta ku vlastnímu rektu. Duchařinou bych to nenazval, vlastně je docela schwer komentovanou blbůstku směřovat do nějaké konkrétnější kategorie, než je komedie. Ať žijí duchové po španělsku, jenom Leontýnka má tentokrát černou rtěnku a docela i kozy. Proč tři hvězdy? Netuším. Jsem zkrátka rozněžnělý chlapec. ()

dr.horrible

...(ťuk ťuk)... Elsa: Obsazeno. Studentka 1: Elso dělej, si tam přes hodinu! Studentka 2: Pusť nás tam! Snědla sem celý kiwi, musí to ven! Studentka 1: No tak, jen se vyzvracíme a půjdem. Elsa: Nemůžu, píchám si. Studentka 2: Ty si fakt jetá! Studentka 1: A heroin už neni v móde! Elsa: Mam už tyhle školy dost... ()

cukorek

Teraz už viem, že Španieli okrem krotenia býkov v aréne vedia raz za čas natočiť aj celkom dobrú komédiu. Jednoduchou podstatou nič nepokazili a pridaním retro imidžu doladili tento romantický príbeh do slušnej formy. Mejdanom sa to všetko začalo a mejdanom sa to všetko aj skončilo a trojnásobné použitie skladby od Bonnie Tyler - Total Eclipse of Heart mi vôbec nevadilo, pretože vždy vyznela perfektne a stála sa hymnou pre tento film. Bolo to bláznivé aj keď to nebolo americké a celkom som sa pobavil úvodným tancom, keď mladý pár si navzájom daroval úsmev so strojčekom, ťahákom na maturite napísaným na bruchu či prevtelením duchov do živých osôb, ktoré potom produkovali fakt divoké činnosti. 50% ()

Big Bear

Další ,,simply escort misson" u které jsem se tentokráte kupodivu nenudil. A to jsem málem odešel po prvním strašení kostlivce než jsem zjistil jak to s tím strašením vlastně je. On je film v podstatě takový návrat do budoucnosti obráceně. Patrička studentíků co zemřela před dvaceti lety nemůže po své smrti odejít z tohoto světa a straší na jedné střední, kde uhořela. Komunikovat s nimi může jen nový učitel, který se od mládí léčí u psychiatra, protože má dojem, že vidí duchy... Až zde zjistí, že je úplně normální a že duchové skutečně existují. Každý z duchů zůstává ve světě živých uvězněn z nějakého důvodu, je tedy třeba zjistit, proč zde uvízla tato partička studentů. Je tím osvobozením nedodělaná maturita nebo něco jiného ?  --- Tohle byla vcelku milá komedie pro odrostlejší děti u níž ani dospělák neutrží újmu. Herci byli fajn, paní ředitelka školy fešná a sympatická! Bavili mne ti studentíci v módě a účesech co byla před dvaceti lety i se svými hudebními hvězdami z nich dnes jich je již většina mrtvá...  Jako bych viděl sám sebe tenkrát...  .-) . Dávám za 3 poletující učebnice. * * * ()

juta

Tak tímhle počinem se Javier Ruiz Caldera stává mým oblíbeným španělským režisérem a už se těším na další jeho film. Duchové ve filmu, ať už to je komedie, nebo horor mám hrozně rád. Tohle nemělo jedinou chybičku. Perfektně natočený, vtipný a hřejivý. Konečně mám zase ten pocit, který ve mě vyvolá pouze film, který za něco stál. ()

• Hlas Angely (Anna Castillo) při zvěvu "Requiem" od Mozarta předabovala herečka a zpěvačka Miriam Mendiola. (Cheeker)