Maturita duchů

Maturita duchov

Ghost Graduation

Komedie / Fantasy / Dobrodružný

Španělsko, 2012, 88 min

Student, co zemřel když byl na mol a to mu zůstalo i do světa duchů, těhotná studentka a další, kteří uvízli ve světě živých. A může jim pomoci pouze lehce labilní učitel Modesto. Tohle je duchařská komedie jak má být, takového moderního střihu :-) Přitom dojem z filmu vylepšuje několik španělských hudebních pecek. Je to prostě vtipný!(10.6.2013)

Španieli ma týmto veľmi milo prekvapili. Podarilo sa im v pomerne krátkom čase ponúknuť veľa zábavy, až sa mi zdalo že už pozerám pekne dlho, ale v dobrom zmysle. Takto dobre a príjemne som sa pri "teenkom" nebavil dávno. Všetky postavy mi boli až divne sympatické, ako by som ich už dávno poznal. Zopár naozaj vydarených vtipov (Michael Jackson zomrel? Hm, ako malý som chcel stráviť na jeho ranči jednu noc.) výborne oživilo solídny príbeh, plný dobrých nápadov. Záver trošku prestrelený, ale veď na to sme zvyknutí z amerických filmov už dávno. 80% ako nič.(24.3.2013)

Příjemná komedie na páteční večer, která sice nemá v originalitě co nabídnout, ale s vtipem jede od první do poslední minuty. Některým místům se od srdce zasmějete, někde budete kroutit hlavou nad nějakými nelogičnostmi. Herci jsou průměrní, scénář také. Za mě se jedná o filmové dílko, u kterého sice neskáči radostí, ale též se ani nepropadám hanbě za tvůrce. prostě čistý průměr, který zapadne mezi ostatní průměry. 70%(15.2.2013)

...(ťuk ťuk)... Elsa: Obsazeno. Studentka 1: Elso dělej, si tam přes hodinu! Studentka 2: Pusť nás tam! Snědla sem celý kiwi, musí to ven! Studentka 1: No tak, jen se vyzvracíme a půjdem. Elsa: Nemůžu, píchám si. Studentka 2: Ty si fakt jetá! Studentka 1: A heroin už neni v móde! Elsa: Mam už tyhle školy dost...(23.2.2013)

Evropská komedie v lehce americkém stylu, která ale srší spoustou skvělých nápadů. Ty neotřelé vtípky jsou na tom asi tím nejlepším. Ke konci film zvážní a protože si mě jako diváka postavy získaly, jde o zvážnění příjemné. Úplně ke konci je tedy pár vystoupení, po kterých bych film v prvních minutách okamžitě vypínal, ale opět se to dá odpustit, protože jde o fajnové postavy, kterým už po té hodinu dokážu něco odpustit. Celkově tak pěkný nápad podaný dost příjemnou formou.(11.2.2013)

• - Hlas Angely (Anna Castillo) při zvěvu "Requiem" od Mozarta předabovala herečka a zpěvačka Miriam Mendiola. (Cheeker)