Newyorská romance

• Česko Love Song (více)

Gretta (Keira Knightley) a její přítel Dave (Adam Levine) jsou spolu již od vysoké školy a společně skládají hudbu. Když Dave podepíše smlouvu s jednou z největších nahrávacích společností, odstěhují se spolu do New Yorku, aby zde začali život, o kterém vždycky snili. Dave však rychle nabytou slávu neustojí a brzy Grettu opustí. Všechno se však změní, když Gretta potká během svého vystoupení v zapadlém baru v East Village bývalého hudebního producenta Dana (Mark Ruffalo). Ten na tom taky není zrovna nejlíp a svoje zkrachovalé manželství a nedávný vyhazov z práce utápí v alkoholu. Když ji pak uvidí vystupovat, rozhodne se vsadit všechno na její talent a nahrát netradiční album přímo v ulicích New Yorku. Z náhodného setkání dvou zklamaných lidí se tak začne rodit hudba, která možná nedobije svět, ale rozhodně si získá srdce všech. (A-Company CZ)

gael83

Příjemný, poetický snímek o holce odnikaď, která díky štěstí ke slávě a přátelům přišla, originalita jako prase, Keira a její minimalismus ve výrazu a pěkně sjetej Mark, potěší účast Adama Levina jinak je to ode zdi ke zdi. Chtělo by to "its true story" tak jak to doopravdy je když se holka rozhodne dobýt NY a s kým vším se musí vyspat, aby Jí vydali singl pak tomu teprve uvěřím. Takhle je to na půl cesty mezi romancí a demencí. ()

lubica1995

veľmi sa mi to páčilo. Spracované výborne, hoci neviem posúdiť, či je skutočne zachytená atmosféra Newjorku, pretože som ho nenavštívila, ale predpokladám, že je to tak, ak beriem do úvahy množstvo komentov práve o tom, ako úžasne bola táto atmosféra úžasná. Takže znovu - netuším, aká je atmoška v Newjorku, ale predpokladám, že sa asi príliš nelíši od atmosfér iných miest. Ale rozhodne stál príbeh za to, krásne napätie medzi hercami, krásny záver. A dokonalá Keira dokonalo spievala. Pre mňa veľký bonus za Adama Levina. ()

oceanic6

Štipka drámy, za lyžičku romantiky, za hrnček humoru a dolievame chytľavými popovými pesničkami! Perfektne zvládnutý filmový mix vyššie spomenutých ingrediencií sa opiera najmä o presné herecké výkony všetkých zúčastnených a vynikajúcu hudbu. Poteší aj zopár známych tvárí z hudobného šoubiznisu, ktoré sa v priebehu filmu predstavia v menších / väčšich úlohách. Tie sú však len príjemným spestrením už tak veľmi kvalitného kúsku, ktorý vo vás v priebehu 100 minút dokáže, úplne prirodzeným spôsobom, postupne vyvolať kompletnú škálu emócií. ()

Kiksi

Na tenhle film jsem se moc těšila, mám zkrátka pro Keiru slabost. Celkem dobře mi tam sedla, líbil se mi její hlas, stejně tak úžasný byl Adam Levine z kapely Maroon 5. Ale možná jsem přece jen čekala víc, když měl být celý film inspirován příběhem z irského filmu Once. Konec byl na můj vkus příliš otevřený, moc mě neuspokojil, prostě mi tam něco chybělo. Mark Ruffalo mě tam celou dobu pořád nějak znechucoval, z něj jsem neměla tak dobrý pocit. Jinak scénář super, totéž hudba, krásné baladické písně v podání Keiry a Adama. Ačkoliv mě tento film tak nevzal jako Once, dokážu si představit, že bych se na něj podívala zase někdy znovu. Celkem 4* za scénář, herce a hudbu. ()

Margeline

Krása, nádhera, hudba mojich očí! Tento film ma chytil za srdce veľmi unikátnym spôsobom. Spája v sebe dobrú réžiu, skvelé herecké výkony (aj keď mám pocit, že v niektorých scénach herci zabudli, že ich berú kamery), fantastický soundtrack, ktorý som si obľúbila skôr, než som vedela rozlíšiť dve piesne. Kto by to na Keiru povedal?! Dlho som neverila, že to naozaj naspievala ona. Námet mi trošku pripomína film Once: aj keď sú to samozrejme odlišné filmy, oba sú krásne sympatické a majú ten skrytý potenciál, ktorý nájdu a ocenia len vyvolení. Skvelé postavy, neskutočná hudba, krásny príbeh od začiatku až do konca, ktorý, rovnako ako Greta, je štedrý až do poslednej sekundy filmu. ()

skrob

Je možné, že film u mně zazdil český dabing (zejména Marka Ruffala...), takže rozhodně doporučuju originál. Nicméně z popisu Komedie / Drama / Romantický / Hudební platí pouze Hudební. Navíc je film opravdu dobrý ve střední části, ale pro mě neměl ani začátek ani podivný konec absoolutně žádnou "jiskru". ()

lusota

Mám ráda hudební filmy. A tenhle se mi moc líbil. Při všech písničkách jsem si nohou vydupávala rytmus, dlaněmi tleskala do stehen a bylo mi do tance. Ruffalo zahrál svoji roli úžasně, chválím Keiru za příjemný pěvecký projev a líbil se mi i známý fešák a profizpěvák Levine. O jeho hudebním talentu netřeba diskutovat a herecky se také neztratil. Takže i když chvílema trošku moc hollywoodské a přitažené za vlasy, atmosférou a hudbou příjemné, milé a líbivé. ()

qwentin

Tadááááá. Tak na tohle jsem zase dlouho čekal. Vše funguje naprosto přirozeně. Přirozeněji by to snad už ani nešlo a samozřejmě na tom má svůj podíl obsazení hlavních rolí. Naplnilo mě to jak po filmové, tak emocionální stránce od paty až k poslednímu vlasu. A myslím, že soundtrack bude opět jeden z vrcholů! Díííky za krásných 104 minut. ()

the_weaver

Keira i Mark to odohrali výborne, pesničky boli veľmi príjemné, akurát ten schématický hollywoodsky scenár mi to kazil (silený happyend, protežovanie dcéry apod.). Škoda! Bol v tom väčší potenciál. ()

Tereza3

Film, z něhož na vás dýchne opravdovost a krásná atmosféra, civilní herectví hlavních představitelů a nezavadíte tu o žádná "americká klišé" obvykle se vyskytující ve filmech tohoto typu. Velmi příjemně jsem se bavila a ještě dlouho po zhlédnutí ve mně zůstal nesmírně hřejivý pocit :) ()

KraLuban

Když vyšel, hrozně jsem na tenhle film těšil...a pak mi nesedl, neměl jsem pocit, že je to něco extra. Na druhé podívání, joo, to bylo jiné kafe. Příběh je vlastně hrozně jednoduchý ("hudba léčí"), ALE - tenhle film má tak úžasnou energii, písničky jsou fantastické a Mark Ruffalo se pro roli potrhlého producenta snad narodil (jeho životní role, podle mě)...trochu jsem váhal, ale nakonec fakt těch 5hvězd, za ten pocit. Rozhodně stojí za ten čas, který s ním člověk stráví. ()

JurkyS

Herci, strih, príbeh, songy Topka ....chcem isť do NY do metra a len tak tam pozorovať ľudí a počúvať hudbu :) ()

krchopetra

Emočne absolútne ploché, hudba nesmierne nudná. Milujem Keiru aj Marka, ale vôbec som im to nemohla uveriť. No a "zápletka"...k tomu snáď ani nebudem nič dodávať. ()

Pythonator

Keiřin úsměv za to stojí, ale jinak to nestojí ani za pohození jednoho očka během psychicky náročné aktivity u PC. Teda jedině za předpokladu, že se divák vyžívá v podobně laděných popových cajdácích, jakých je v tomto filmu docela dost. ()

bonscott

kdo má rád hudbu a neposlouchá rejdio blaník s pohodovou českou písničkou, tak tuhle pohádku vezme za svý. Naprostý relax a pohoda. ()

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky